Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Tony23 pisze: 01 lut 2019, 11:56 Wydaje mi się, że Feudum to gra zupełnie nie w jego stylu i wciskanie ludziom kitu że jest inaczej i gra jest spoko strasznie mnie irytuje.

Feudum jest gra dla mega geekow.
Dokładnie i mam wrażenie(a już szczególnie jak czytam komentarze ludzi, że to ich pierwsza wsparta gra), że wiele osób kupiło tę grę nie mając takiego świadomości, bo gra zupełnie inaczej została przedstawiona na zagramw.to/Gry planszowe uWookiego.

Kupili oczami i odbiją się od tej gry baaaaaardzo szybko.

Myślę, że będzie dużo ofert sprzedaży w korzystnych cenach po skończonej kampanii.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Muad'Dib »

Panowie, ja mam tylko taką uwagę. Mieć pretensje do Czachy to jedno, możecie sobie krytykować wydawnictwo. Ale też obrażacie użytkowników zagramw.to/społeczność Wookiego. Oczywiście, na pewno są wśród nich laicy, którzy grają w proste gry ale tacy znajdą się również na tym forum. Czy to znaczy, że nie ogarną gry? A może ogarną lepiej niż niektórzy z Was? Komentowanie, że ta gra na pewno będzie za trudna dla większości tamtych ludzi to nieuzasadniony pojazd po nich. Być może nawet co poniektórzy się przekonają do cięższych tytułów? Będą wyprzedaże to korzystajcie ale odpuście sobie komentowanie ich jako graczy. I żeby nie było, nie jestem fanboyem Czachy, mam ledwie jedną grę od nich i to sprzed dwóch lat a dodatkowo Wooki nigdy do mnie nie trafiał i raczej go omijam w internetach :) Ktoś z zewnątrz, czytając Wasze komentarze, może mieć wrażenie, że to forum jest bardzo zamkniętą społecznością, gdzie ludzie mają o sobie bardzo wysokie mniemanie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: citmod »

Ja co prawda tego tyou komentarzy nie pisałem, ale chyba nikt tu nie napisał, że duża część osób wspierających tą grę jest za głupia dla niej przez co jej nie ogarną. Myślę, że chodziło im o to, że gra ma masę zasad i sporą instrukcję do ogarnięcia, a większość "świeżych" osób w hobby, jednak może się przez to zniechęcić.
Przykład 1: Kumpel kiedyś chciał pożyczyć ode mnie jakąś prostą grę, żeby mógł z dziewczyną zagrać. Wtedy były czasy "świetności" Splendora, więc zdecydowałem się na nią. Po paru tygodniach okazało się, że kumplowi nie chciało się czytać tych 3 (?) stron zasad sporym drukiem z wieloma rysunkami.
Przykład 2: Z 5-6 lat temu (czyli w czasach kiedy na czyjąś propozycję czy zagramy w planszówkę, odpowiedziałbym, żeby się ogarnał) kumpel chciał dostać planszówkę na urodziny. A że cywilizacja poprzez wieki wtedy, jak i dziś, jest w Top 10 BGG to poprosił dziewczynę właśnie o nią. Próbował nawet kilka razy przebrnąć przez instrukcję, ale ciężko mu to przychodziło i chętnych do grania w taką grę też brakowało.

Także nie chodzi tutaj o sugerowanie braku inteligencji, ale po prostu o zniechęcenie do opanowania zasad.

Aczkolwiek zdarzają się też tacy ludzie jak ja (choć myślę, że jestem w mniejszości). Kontynuacja przykładu 2:

Tym sposobem gra przeleżała u niego chyba ponad rok, aż ja któregoś razu będąc u niego ją zauważyłem. Najpierw były podśmiechujki, ale potem gra zaczęła mnie intrygować i stwierdziłem, że możemy spróbować ogarnąć na bieżąco, czyli grając i czytając. Nie był to dobry pomysł :D i oczywiście nie wypaliło, ale byłem tak zaciekawiony grą, że pożyczyłem od niego i poświęciłem sporo czasu aby najpierw ogarnąć podstawowe zasady. Jakiś czas później zagraliśmy, spodobało i się doczytałem resztę zasad. Znowu zagraliśmy i tym sposobem Cywilizacja poprzez wieki stała się moim Gatewayem. Nie mniej jednak mimo, że od tamtej pory grałem w kilkaset innych gier i do dziś uważam Cywilizację za jedną z najlepszych z nich (w TOP10 na pewno może nawet TOP5), to jednak od tamtej nie zagrałem w nią ani razu i małe szanse, że w nią jeszcze zagram. Po pierwsze nie chce mi się znowu ogarniać zasady, po drugie jak mam grać 5-6h w grę to wolę zagrać w 3 czy 4 inne gry w tym samym czasie, po trzecie mało kto chciałby ze mną przysiąść do jednej gry na tak długi czas.

TL;DR:
Nie chodzi tu o czyjś brak inteligencji, tylko o niechęć do poświęcenia czasu na czytanie instrukcji, zapamiętania zasad i wytłumaczenia innym. Choć oczywiście znajdą się jakieś pojedyncze jednostki dla których będzie to pewnego rodzaju "wyzwaniem" aby ogarnąć zasady.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KrzysiekL »

polwac pisze: 01 lut 2019, 10:30 Bylem wczoraj na live'ie na zagramw.to i napisałem "ciekawe ile osób, które wsparły tę grę się od niej odbije przy pierwszej rozgrywce".[...]
Jest gdzieś może zapis tego live'a?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Pewnie jest w filmach na profilu zagramw.to na FB
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Ardel12 »

Obejrzałem filmik z przykładową rozgrywką od Wookiego i w sumie jego mina i Przema są nietęgie :P Za dawnych czasów (z dwa lata temu) jak oglądałem Wookiego, to jego recenzje przeważnie kipiały od emocji. Docinki z Przemem i Olą. Działo się. Oglądając Feudum wydali mi się po prostu przymuszeni do rozgrywki. Nie widziałem by byli "podjarani" grą. Gry nie przedstawili jako banalnej. Pokazali sporą liczbę akcji i jakiś ułamek wpływu gildii na całość gry. Niestety daje to obraz gry średnio zaawansowanej, do której startować może wielu i jak powiedziane wcześniej mogą się od niej odbić.

Nie wydaje mi się by ktokolwiek w tym wątku chciał kogokolwiek urazić. Ot podane informacje na zagramwto są nieadekwatne i jakiś procent wspierających może się przez to od gry odbić. Nikt nikogo nie wytyka :) Dodatkowo sam uwielbiam bardzo ciężkie tytuły, ale słysząc o tonie wyjątków od reguł grę odpuściłem.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: feniks_ciapek »

Ale jest link do polskiej wersji instrukcji, nic więcej do szczęścia nie potrzeba :)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KonradT »

Zdajesz sobie sprawę, że mniejszość przegląda instrukcję przed zakupem?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ardel12 pisze: 02 lut 2019, 14:01 Obejrzałem filmik z przykładową rozgrywką od Wookiego i w sumie jego mina i Przema są nietęgie :P Za dawnych czasów (z dwa lata temu) jak oglądałem Wookiego, to jego recenzje przeważnie kipiały od emocji. Docinki z Przemem i Olą. Działo się. Oglądając Feudum wydali mi się po prostu przymuszeni do rozgrywki. Nie widziałem by byli "podjarani" grą. Gry nie przedstawili jako banalnej. Pokazali sporą liczbę akcji i jakiś ułamek wpływu gildii na całość gry. Niestety daje to obraz gry średnio zaawansowanej, do której startować może wielu i jak powiedziane wcześniej mogą się od niej odbić.

Nie wydaje mi się by ktokolwiek w tym wątku chciał kogokolwiek urazić. Ot podane informacje na zagramwto są nieadekwatne i jakiś procent wspierających może się przez to od gry odbić. Nikt nikogo nie wytyka :) Dodatkowo sam uwielbiam bardzo ciężkie tytuły, ale słysząc o tonie wyjątków od reguł grę odpuściłem.
Z tym odbiciem się od gry to takie tendencyjne podejście, nie ma się co czarować i na siłę demonizować.
Na tym forum jest mnóstwo opinii w stylu zagrałem i jestem na nie, kupiłem i sprzedałem, albo choćby zawód miesiąca.
Od Splendora też można się odbić i wielu tak ma...
Naprawdę dajcie już spokój, gra się ufundowała i tyle. Kto chciał to wsparł i nie ma się co silić na kolejne negatywy.
Ludzie ile można jeszcze leżącego kopać? Tak długo aż zacznie tryskać krwią, wtedy będziecie mieli zadośćuczynienie?
Wchodzę tutaj na forum- fala hejtu, wchodzę na planszowe newsy- fala hejtu...
Sam wsparłem Klany Kaledonii, były powody to i ponarzekałem, ale nie do tego stopnia żeby kogoś spuszczać w klozecie i robić sobie hejterskie biesiady.
Feudum nie wsparłem, ostatecznie doszedłem do wniosku że gra nie jest w moim kręgu zainteresowań, ale jakby to było np. Alien Frontiers to bym wsparł nawet gdyby znów miała być jazda z celami, a to dlatego że mnie interesuje gra (a z tego Czacha się wywiązała) a reszta mi lata i jak widać po kampanii Feudum takich "kozaków" jest więcej. :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Ardel12 »

KonradT pisze: 02 lut 2019, 18:04 Zdajesz sobie sprawę, że mniejszość przegląda instrukcję przed zakupem?
Dokładnie, ja jeszcze nigdy tego nie zrobiłem. Zawsze bazuje na gameplayach i reckach jeśli pochodzą od znanych mi recenzentów. Oczywiście można się przejechać. Ja wpadłem przy okazji Unfair, gra okazała się zbyt losowa i prosta jak dla mnie. Daleko jej było do rollercastar tycoon. IMHO z instrukcji i tak bym tego nie mógł odczuć, ot feeling z samej gry.
Dr. Nikczemniuk pisze: 02 lut 2019, 21:24 Feudum nie wsparłem, ostatecznie doszedłem do wniosku że gra nie jest w moim kręgu zainteresowań, ale jakby to było np. Alien Frontiers to bym wsparł nawet gdyby znów miała być jazda z celami, a to dlatego że mnie interesuje gra (a z tego Czacha się wywiązała) a reszta mi lata i jak widać po kampanii Feudum takich "kozaków" jest więcej. :D
Mam tak samo. Akurat Feudum do mnie nie przemawia na tyle by kupić, ale inną grę z tego wydawnictwa prawdopodobnie bym wsparł. Od nich mam Keyflower(samą podstawkę) i nie mogę na nic narzekać. Oczywiście było opóźnienie i cena w sklepach jest obecnie niższa niż w trakcie kampanii, ale opóźnienia to częsta przypadłość wspieraczek(obecnie czekam już z opóźnieniem na CO2, 7th continent i parę innych z KS gier, ale fal hejtu jakoś nie widzę), a niższa cena mnie nie boli(wsparłem by gra mogła się ukazać + mam parę bonusów, których w pudełku nie znajdziemy).

Zagrali teraz bezpiecznie, więc oby udało im się odbudować wizerunek :)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tony23 »

Ale przecież nikt nikogo nie krytykuje odnośnie wydania Feudum, tylko większość wyraża swoją opinię, że gra nie odniesie sukcesu po kampanii. Ludzie kupują oczami czytając/słuchając nie do końca prawdomównych opinii. Ale gdzie tak nie ma, zawsze sprzedawca, producent będzie zachwalał swój produkt idealizując zalety a umniejszając wady produktu. Rynek planszówkowy niewiele pod tym względem różni się od innych rynków.

A to, że ktoś wspiera Czachę po wcześniejszych kampaniach to już jego prywatna sprawa, na pewno nie będzie można powiedzieć, że nikt nie ostrzegał.

Czy dobrze, że gra się ufundowała? jasne, że tak. Im więcej gier po polsku tym lepiej.
Im więcej cięższych gier na rynku tym lepiej, może twórcy zauważą że jest popyt nie tylko na splendory, terraformacje marsa i inne, ale też na cięższe gry.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kaszkiet »

Akurat ufundowanie tej gry w tej konkretnie kampanii nie świadczy o popycie na ciężkie tytuły, o czym pośrednio jest mowa wcześniej i też w Twoim poście.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: bogas »

Dr. Nikczemniuk pisze: 02 lut 2019, 21:24 (...)
Naprawdę dajcie już spokój, gra się ufundowała i tyle. Kto chciał to wsparł i nie ma się co silić na kolejne negatywy.
Ludzie ile można jeszcze leżącego kopać? Tak długo aż zacznie tryskać krwią, wtedy będziecie mieli zadośćuczynienie?
Wchodzę tutaj na forum- fala hejtu, wchodzę na planszowe newsy- fala hejtu...
No to jest przegięcie w drugą stronę. Napiszę, że gra mi się nie podoba - hejt. Napiszę, że czacha jest nieprofesjonalna i zalicza wpadkę raz za razem - hejt. A przecież takie są fakty. Ja tu żadnego hejtu, a tym bardziej jego fali nie widzę. Feudum się ufundowało i dobrze, chociaż widać w jakich bólach te kampanie idą. Klany miały 369% wsparcia i to przy progu 60 000 zł, a Pola Zieleni i Feudum (tu jeszcze trochę przybędzie, ale pewno nie dużo) po 160-kilka% i to przy 40 000 zł. No jest różnica. Ja tam po Klanach nic od czach nie wsparłem, ale to głównie z tego powodu, że te kolejne gry mnie nie interesują. Oczywiście fakt, że czacha zachowuje się jakby była jedynym wydawcą gier po polsku i wszyscy mają im być za to dozgonnie wdzięczni też nie pomaga :twisted: No, a gwoździem do "tzw. przsłowiowej" trumny są zapowiedzi innych wydawnictw (portal, rebel, lacerta...), które bez wspieraczek wydzadzą kilka bardzo dobrych gier.
A prognozy, że część ludzi się od Feudum odbije? Wydaje mi się, że koledzy mają rację i tak właśnie będzie. I nie, nie chodzi tu o obrażanie kogoś, ale o suche fakty. Feudum jest grą specyficzną z pierdyliardem małych zasad. Tłumaczenie tej gry to jest koszmar. Jak ktoś ma stałą ekipę i będą to regularnie grać to luz, ale ilu ze wspierających tak ma? Tej gry nie da się po kilku miesiącach zdjąć z półki, rozłożyć i grać. Nawet przeczytanie skrótu zasad tu nie pomoże. Dlatego zgadzam się z przedmówcami. Nie zgadzam się natomiast, że będzie wysyp ofert w wątku sprzedaży, bo wg mnie duża liczba wspierających jest spoza forum i duża liczba pudeł skończy kurząc się na półkach i szafach, a nie w dziale sprzedaży.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Czacha Games jedzie na oparach i nie próbuje tego naprawić. Po dość dobrej kampanii Pól Zieleni, kolejna gry W pogoni za szczęściem to strzał w kolano. Coraz więcej ludzi w komentarzach mówi o bojkocie kolejnych kampanii Czachy oraz o próbach rezygnacji i wycofania wsparcia z W pogoni za szczęściem. Wycofać się w trakcie kampanii nie da, jest to możliwe dopiero po, także oby Czacha sobie dobrze przekalkulowała, czy aby nie lepiej anulować ten projekt przy tak niskim progu ufundowania jaki sobie założyli.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

Ale co jest nie tak z tą kampania?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kaszkiet »

brazylianwisnia pisze: 20 maja 2019, 09:27 Ale co jest nie tak z tą kampania?
Idzie jak krew z nosa.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

brazylianwisnia pisze: 20 maja 2019, 09:27 Ale co jest nie tak z tą kampania?
- brak marketingu (recenzje pisane, video)
- słaba aktywność Czachy na portalu zagramw.to
- nie trzymają się zadeklarowanych dat wprowadzania nowych celów, co też ludzi tam irytuje

Ogólnie wystarczy wejść i poczytać kilka ostatnich komentarzy, żeby zobaczyć poirytowanie wspierających i pierwsze głosy o wycofywaniu wsparcia.

Czułem, że może to tak wyglądać, więc po dość dobrej kampanii Pól Zieleni, gdzie widać było starania nad poprawą wizerunku, W pogoni za szczęściem sobie odpuściłem(na szczęście gra aż tak bardzo mnie nie zaciekawiła).
Czułem, że skończy się jak w poprzedniej kampanii, że kiepsko będzie szedł licznik do przodu i Czacha będzie zmuszona sprzedać dodatkowe SG, bo same się nie odblokują(to miało miejsce w Polach Zieleni)...a tu wychodzi na to, że tym razem jest jeszcze gorzej.

Wydaje mi się, że Czacha powoli musi zacząć się przestawiać na wydawanie gier własnymi środkami, bo z kampanii na kampanię jest coraz gorzej.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3189 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

polwac pisze: 20 maja 2019, 10:07 Wydaje mi się, że Czacha powoli musi zacząć się przestawiać na wydawanie gier własnymi środkami, bo z kampanii na kampanię jest coraz gorzej.
Claima teraz wydaja wlasnymi środkami

Anyway, na pewno brak odpowiedniej aktywnosci na portalu i poprzednie wpadki nie pomagaja w prowadzeniu kampanii
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

Coś wiadomo czy będą wydawac Endavour czy już plan im się posypal?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Jiloo »

Widać, że powoli chcą odchodzić od wspieraczki. Claim się ukazał normalnie i ostatnio zapowiedzieli polską edycję Space Gate Odyssey, również bez zbiórki.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 947
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 82 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Leinadus »

polwac pisze: 20 maja 2019, 08:47 Czacha Games jedzie na oparach i nie próbuje tego naprawić. Po dość dobrej kampanii Pól Zieleni, kolejna gry W pogoni za szczęściem to strzał w kolano. Coraz więcej ludzi w komentarzach mówi o bojkocie kolejnych kampanii Czachy oraz o próbach rezygnacji i wycofania wsparcia z W pogoni za szczęściem. Wycofać się w trakcie kampanii nie da, jest to możliwe dopiero po, także oby Czacha sobie dobrze przekalkulowała, czy aby nie lepiej anulować ten projekt przy tak niskim progu ufundowania jaki sobie założyli.
Po co tak to rozwiązywać? Będzie jak z Walking Dead - napiszą, że Chińczycy nawalili i niestety muszą zwrócić kasę.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KonradT »

Leinadus pisze: 25 maja 2019, 23:02
polwac pisze: 20 maja 2019, 08:47 Czacha Games jedzie na oparach i nie próbuje tego naprawić. Po dość dobrej kampanii Pól Zieleni, kolejna gry W pogoni za szczęściem to strzał w kolano. Coraz więcej ludzi w komentarzach mówi o bojkocie kolejnych kampanii Czachy oraz o próbach rezygnacji i wycofania wsparcia z W pogoni za szczęściem. Wycofać się w trakcie kampanii nie da, jest to możliwe dopiero po, także oby Czacha sobie dobrze przekalkulowała, czy aby nie lepiej anulować ten projekt przy tak niskim progu ufundowania jaki sobie założyli.
Po co tak to rozwiązywać? Będzie jak z Walking Dead - napiszą, że Chińczycy nawalili i niestety muszą zwrócić kasę.
Jednak będą stratni na prowizjach. Ktoś wie jaką prowizję pobiera z.to?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Largo »

KonradT pisze: 25 maja 2019, 23:12 Jednak będą stratni na prowizjach. Ktoś wie jaką prowizję pobiera z.to?
Swego czasu usłyszałem gumowym uchem, chyba na jakimś konwencie, że jest to 15%. Jednak jest to informacja niepotwierdzona i należy ją traktować jako plotkę/ciekawostkę. Poza tym czacha już miała u nich kilka kampanii także mogą mieć jakieś lepsze warunki. Samo to, że właściciele z.to pozwalają im dalej puszczać tam kampanie daje do zrozumienia, że mają do siebie jakieś nieograniczone pokłady zaufania :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: seki »

Wątpię by było to 15%. Na wspieram.to jest 8,5% a zagramw.to wchodząc na rynek musiało być konkurencyjne cenowo więc albo jest podobna prowizja albo nieco niższa.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: krecony1 »

seki pisze: 26 maja 2019, 10:04 Wątpię by było to 15%. Na wspieram.to jest 8,5% a zagramw.to wchodząc na rynek musiało być konkurencyjne cenowo więc albo jest podobna prowizja albo nieco niższa.
Zgodnie z zasadą: nie znam się, więc się wypowiem. O ile w.to ma prawdopodobnie stałą stawkę, o tyle podejrzewam, że z.to ma stawkę ruchomą (w innym przypadku byłaby jawna). I śmiem podejrzewać, że zazwyczaj jest wręcz wyższa niż u konkurencji ze względu na to co oferują (reklama, gameplaye etc).
ODPOWIEDZ