Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Andy »

Pewnie jest z tym podobnie jak z ikonami w Race for the Galaxy, które jak powszechnie wiadomo, są absolutnie nie do ogarnięcia.😉
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Gosiek »

TOMI pisze: 27 sty 2019, 17:29 Najlepiej grać pewnie w 4 osoby ale znaleźć teraz tyłu graczy, którzy nauczą się tak złożony zasad to mega wyzwanie. Wiem, że są samouczki ale ilu potem zagra w całą kampanię ?!
O ile dobrze pamiętam, to dla każdego gracza można ustawić inny poziom trudności, więc nie wszyscy siadający do rozgrywki muszą być od razu ekspertami i mieć instrukcję w małym palcu. A ilu zagra w kampanię, to już będzie zależało od tego czy gra ich wystarczająco zaciekawi w pierwszym podejściu, a nie od złożoności zasad.
Gra w dwie osoby też chyba mija się z celem.
A skąd taki wniosek? W dwie osoby gra może (nie musi!) być na początku nieco trudniejsza do ogarnięcia, ale to nie znaczy, że nie warto grać w takim składzie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Goldberg »

Dobra, przyznam sie , gdzies kiedys widzialem , ze ktos ta gre robi, ale myslalem , ze bedzie to jakies koszmar euro z II wojna w tle....a tu wszystko co lunie , model 3d, gadżety, APLIKACJA (tak, tak tak!!!!) no i ponoc "koszernosc" historyczna.
No wlasnie, kilka pytan, dla fana WWII , hexow i żetonów, i przede wszystkim gry solo....jak sie odnajde?
Ogladalem jakies unboxingi, komponenty zacne , no ale jak uzasadnicie mi wydatek tych ponad 300zl....??
Z niecierpliwoscia czekam na odp...(moj budżet juz mniej hehe)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: mmag »

Myślę, że najłatwiej wyrobisz sobie zdanie oglądając jakiś gameplay na youtube - o ile pamiętam twórcy robili nawet specjalnie filmik z rozgrywki w wydaniu solo.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Andy »

Nikt Ci na to na razie nie odpowie, bo nikt w U-Boota jeszcze nie grał (poza autorami, testerami i recenzentami.)

Wg mnie najlepiej pokazuje przebieg rozgrywki film Beasts of War: https://www.boardgamegeek.com/video/163 ... board-game

A skoro jesteś graczem solo, to może Cię zainteresować przebieg partii jednoosobowej: https://www.boardgamegeek.com/video/166 ... laythrough

Oceń sam, czy to gra w Twoim guście.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Goldberg »

Ok glupio zapytam, czy moge myslec o tej grze jak o Silent Hunter 4: Wolfs of the pacific? Czyli jak bede chcial haddcore to bede mogl recznie obliczac kurs torbed i ustawiac ich zegar....ale jak bede gral z kims moge to skrecic i bedzie prosciej?
Holera , jak czytam to co napisalem, to sam sie zastanawiam czy ktos sie domysli osochodzi ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ttrotyl
Posty: 23
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:04

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: ttrotyl »

Czytam sobie instrukcję i tak się zastanawiam, czy ja mam problemy ze zrozumieniem, czy to babol w instrukcji. Na stronie 26 rozdział 6.10. Zabici w akcji i opis pod zdjęciem cyt.:
"Podczas zmiany wachty w nadchodzącej wachcie znajduje się marynarz, który zginął w akcji. Gracz kontrolujący tego marynarza ściąga jego figurkę z modelu 3D i umieszcza ją na panelu wachty. Gdy dojdzie do kolejnej zmiany wachty, przypomni to graczowi, by przywrócić figurkę na model 3D."
Po jakiego grzyba mam przywracać figurkę marynarza, który wcześniej zginął, na model 3D, skoro taki marynarz nie bierze już udziału w rozgrywce?!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Coen »

Ale przywracasz figurkę, bo jest zmiana wachty i tego zabitego zastępuje żywy ;)
Ja przynajmniej tak to rozumiem.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ttrotyl
Posty: 23
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:04

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: ttrotyl »

Jeśli załoga składa się z 32 marynarzy, to rzeczywiście może być wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Andy »

Jedna figurka = dwóch marynarzy.

W grze "obsługujemy" 32 marynarzy, załoga VIIC była oczywiście większa.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: bigbluedragon »

Już nie mogę się doczekać aplikacji :D nie doczytałem i wczoraj wieczorem złożyłem grę żeby się ocknac na setupie że nie mogę zagrać :lol: :lol:
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: mauserem »

bigbluedragon pisze: 03 lut 2019, 14:45 Już nie mogę się doczekać aplikacji :D nie doczytałem i wczoraj wieczorem złożyłem grę żeby się ocknac na setupie że nie mogę zagrać :lol: :lol:
U niektórych jeszcze gorzej - ja chciałem pobawić się setupem gry i poskładać sobie na stole i ocknąłem się, że u mnie dopiero 3 luty i nie dostałem jeszcze gry z KSa i nie mogę zagrać... no co za peszek :mrgreen:
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: kamil018 »

bigbluedragon pisze: 03 lut 2019, 14:45 Już nie mogę się doczekać aplikacji :D nie doczytałem i wczoraj wieczorem złożyłem grę żeby się ocknac na setupie że nie mogę zagrać :lol: :lol:
a to jak się stało, że już jesteś posiadaczem? Angielska wersja czy polskie już poszły pocztą w świat?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Rykas »

Czy są jakieś różnice między wersja ks a sklepową?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Andy »

Wszyscy wspierający dostają matę, ci najszybsi dodatkowo drewniane przyrządy nawigatora. Reszta może to dokupić.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: bigbluedragon »

kamil018 pisze: 03 lut 2019, 19:11
bigbluedragon pisze: 03 lut 2019, 14:45 Już nie mogę się doczekać aplikacji :D nie doczytałem i wczoraj wieczorem złożyłem grę żeby się ocknac na setupie że nie mogę zagrać :lol: :lol:
a to jak się stało, że już jesteś posiadaczem? Angielska wersja czy polskie już poszły pocztą w świat?
Angielska, przyszła w pt z rana :)
mauserem pisze: 03 lut 2019, 14:58
bigbluedragon pisze: 03 lut 2019, 14:45 Już nie mogę się doczekać aplikacji :D nie doczytałem i wczoraj wieczorem złożyłem grę żeby się ocknac na setupie że nie mogę zagrać :lol: :lol:
U niektórych jeszcze gorzej - ja chciałem pobawić się setupem gry i poskładać sobie na stole i ocknąłem się, że u mnie dopiero 3 luty i nie dostałem jeszcze gry z KSa i nie mogę zagrać... no co za peszek :mrgreen:
Ja wiem głupio się tak składało z powrotem do pudełka bez zagrania :P
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Muttah »

Jeszcze tylko momencik, w połowie miesiąca będzie early access :) Macie teraz chwilkę na spokojne poczytanie wszystkiego, ew. malowanie figurek itd. Apka zakończyła dzisiaj testy zewnętrzne - wyszło parę drobiazgów, ale żadne wielkie mecyje. Teraz jeszcze szybko ostateczna rundka testów wewnątrzfirmowych żeby upewnić się że punktacja i najnowsze ficzery 'siedzą' (i nic nie popsuły w innych miejscach) i wreszcie będziecie mogli pływać do woli :)

A my oczywiście z powrotem do map, by szykować dla Was kolejne misje :mrgreen:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: mmag »

Macie teraz chwilkę na spokojne poczytanie wszystkiego, ew. malowanie figurek itd.
No z tym to chyba też tak nie do końca, biorąc pod uwagę, że polskich wersji jeszcze nie ma 8) Jakiś mini-update w kwestii wysyłki rodzimej wersji?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Muttah »

Poza tym co było podane w ostatnim updejcie, niestety nie dysponuję żadnymi dodatkowymi danymi. Ale póki co wszystko przebiega zgodnie z planem, tak więc w tym miesiącu nasi rodacy powinni otrzymać swoje egzemplarze :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: ozy »

mmag pisze: 04 lut 2019, 19:05
Macie teraz chwilkę na spokojne poczytanie wszystkiego, ew. malowanie figurek itd.
No z tym to chyba też tak nie do końca, biorąc pod uwagę, że polskich wersji jeszcze nie ma 8) Jakiś mini-update w kwestii wysyłki rodzimej wersji?
Wszystko wg planu - dostawa kopii z KS w lutym, gra trafia do dystrybucji w marcu. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: szurubur »

Połowa miesiąca powoli się zbliża, jestem ciekaw całej tej aplikacji... wciąż zastanawiam się czy to właśnie uboot będzie moim prezentem urodzinowym czy jednak nie ;p
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: ozy »

szurubur pisze: 12 lut 2019, 09:58 Połowa miesiąca powoli się zbliża, jestem ciekaw całej tej aplikacji... wciąż zastanawiam się czy to właśnie uboot będzie moim prezentem urodzinowym czy jednak nie ;p
Beta wersja na Androida już dostępna: https://play.google.com/store/apps/deta ... eboardgame :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Coen »

ozy pisze: 15 lut 2019, 15:39
szurubur pisze: 12 lut 2019, 09:58 Połowa miesiąca powoli się zbliża, jestem ciekaw całej tej aplikacji... wciąż zastanawiam się czy to właśnie uboot będzie moim prezentem urodzinowym czy jednak nie ;p
Beta wersja na Androida już dostępna: https://play.google.com/store/apps/deta ... eboardgame :)
A wysyłka wersji PL? Kiedy można się spodziewać? bo sama aplikacja to chyba nam na wiele się nie nada ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: ozy »

Po weekendzie odbieramy polską edycję, do wspierających powinna dotrzeć jeszcze w lutym, zgodnie z planem.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: mmag »

Ściągnąłem i odpaliłem testowo... Pierwsze statki zatopione, choć w trybie ultra-easy, bez użycia elementów planszowych póki co:D Muszę przyznać, że aplikacja prezentuje się lepiej niż się spodziewałem, więc czekam na pierwszą, pełnoprawną już rozgrywkę.
ODPOWIEDZ