Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: cpu »

To nie przedsprzedaż! W przedsprzedaży kupuję pełnowartościowy produkt, a tutaj taki dostaję po 2-3 poprawkach w ciągu kilku miesięcy. Tak jest z Klanami, z Karcianym Podziemiami, tak było z Mistfall...
Z przedsprzedaży mogę się wycofać z tego już nie.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: KurikDeVolay »

Huh? W kampanii jest jasno napisane, że X to próg ufundowania gry. Przekroczenie progu to gwarancja od wydawcy, że gra zostanie ufundowana, bo tak przygotował się do kampanii i tak obliczył budżet, a przynajmniej powinien był to zrobić.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: p_olo86 »

cpu pisze: 06 lut 2019, 08:08 To nie przedsprzedaż! W przedsprzedaży kupuję pełnowartościowy produkt, a tutaj taki dostaję po 2-3 poprawkach w ciągu kilku miesięcy. Tak jest z Klanami, z Karcianym Podziemiami, tak było z Mistfall...
Z przedsprzedaży mogę się wycofać z tego już nie.
Jak to nie możesz się wycofać? Jeśli chodzi o polski cf obowiązuje możliwość zwrotu towaru do 14 dni od otrzymania tak jak przy każdych zakupach na odległość. Z wycofanie się podczas kampanii też nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

KurikDeVolay pisze: 06 lut 2019, 08:10 Huh? W kampanii jest jasno napisane, że X to próg ufundowania gry. Przekroczenie progu to gwarancja od wydawcy, że gra zostanie ufundowana, bo tak przygotował się do kampanii i tak obliczył budżet, a przynajmniej powinien był to zrobić.
Dokładniej mówiąc przekroczenie progu oznacza podjęcie się przez wydawcę realizacji projektu.
Gwarancji nie masz żadnych. Co więcej zawsze możesz zażądać zwrotu pieniędzy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: ShapooBah »

raj Ale czym innym jest np. niedoszacowanie terminów lub kosztów produkcji, utrata miesiąca na dodatkową korektę, czy odrzuconeze względu na jakość próbki z drukarni/wtryskarek. A czym innym jest zapomnienie dodrukowania części kart. To jest po prostu brak profesjonalizmu- Byłoby to do przymknięcia oka np. w projekcie takim jak Champions of Nexum, gdzie chłopaki robią projekt życia - bez doświadczenia, bez wiedzy, bez umiejętności wydawniczych, często korzystają ze wszystkiego outsourcingowo - A w przypadku Wydawnictwa planszówkowego, które już jakies tam bogate portfolio ma (choćby i była tylko podpinaniem się pod druk międzynarodowy) to po prostu załamuje ręce.

Szanujmy się, swoje pieniądze i swój czas.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

To jest właśnie to o czym pisałem.
Narzekacie, że cf stał się przedsprzedażą i równocześnie żądacie, żeby był przedsprzedażą.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rastula »

Inna sprawa to zmiany koncepcyjne , a inna to ewidentne błędy produkcyjne czy obniżona jakość wobec deklaracji ...


Ja tam jakoś szczególnie nie przeżywam błędów wydawców - z CF polskiego wyleczyło mnie raczej mrożenie kasy oraz niewielkie bądź zerowe zyski dla wspierających - bo ani cenowo ani pod względem zawartości premia dla wspierających dla mnie nie jest satysfakcjonująca. Oczywiście takie 2 lata czekania na mage wars skreśla definitywnie wsparcie kampanii konkretnego wydawcy i ludzi z nim związanych ...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Gromb »

Wracając do obietnic Czachy. Ostatnia akcja z Karcianymi podziemiami była świetną okazją, by poprawić wizerunek i pokazać, że jednak nie są partaczami. Niestety, znowu wyszło, jak wyszło. Ładnie wydana gra, ale brak profesjonalizmu przy pakowaniu: gdzie są wypełniacze, woreczek strunowy dla dodatkowych kart naprawczych, luźno wrzuconych do środka, mata po rozłożeniu ma zagiecie i mam nadzieję, że zniknie z czasem po przerolowaniu i użytkowaniu. 4 brakujących kart obiecanych na marzec nie będę komentował. W tym samym czasie ogry wysyłały sługusów. Inne pakowanie, inny kontakt ze społecznością. Ale by oddać sprawiedliwość Czachom, Las Ceni to naprawdę ładnie wydana gra, a kości i surowce mega klimatyczne.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: ShapooBah »

Tylko znowu: Czy to jest wina wspierających którzy widząc znane wydawnictwo i międzynarodowy dodruk (czyli de facto dosłanie plików w formacie pdf/psd/tiff/dowolny_format_dtp) oczekują przedsprzedaży, czy może wydawnictw takich jak CMON, Awaken Realms, BlackMonk, Czacha, Games Factory, którzy ewidentnie z tych wspieraczek robią przedsprzedaż.

Mylisz przyczynę ze skutkiem.

Jeżeli coś jest projektem autorskim, pierwszym czy drugim sposobem na wydanie gier przez zapaleńców, a sama gra nie wygląda jak monopoly/scrabble to ja nie wymagam, żeby to było zapięte na ostatni guzik i przymykam oko na niedociągnięcia, błędy i pomyłki. Każdy się kiedyś nauczy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rastula »

potwierdzam - kostki są w porządku ;)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

ShapooBah pisze: 06 lut 2019, 10:04 Mylisz przyczynę ze skutkiem.
Możliwe.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: konrad.rymczak »

@raj
Zapis z regulaminu KS
Project Creators are required to fulfill all rewards of their successful fundraising campaigns or refund any Backer whose reward they do not or cannot fulfill.
To jest "inwestycja", nieoprocentowany kredyt jaki udzielają ludzie wydawcy/twórcy w zamian za to, że projekt się ukaże, dostaną więcej lub taniej niż później w sklepie.

Od przedsprzedaży różni się tym, że wydawca nie ma pieniędzy w trakcie druku gry, przy CF ma całą kasę na realizację pomysłu.
Nie zwalnia go to od staranności w realizacji projektu.

Inna rzecz, że w PL (z punktu widzenia prawa) CF nie istnieje, więc i tak jest to przedsprzedaż.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Kisun »

Faktycznie widziałem kostki. Tym razem są wysokiej jakości. Te różowe nie wyglądają na różowe, a że nie umiem nazwać tego koloru, to muszę przyjąć że to jednak róż ;)
Pumar
Posty: 77
Rejestracja: 06 wrz 2018, 16:17
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Pumar »

Potwierdzam słowa Gromb - zamówiłem dwa Lasy Cieni, dostałem je w wielkim pudełku po którym latały wraz z dodatkowymi kartami postaci które się przez to podniszczyly. Przeżyje ale wystarczyłoby trochę inne pudełko i zawinąć raz folia babelkowa... Oprócz tego gra jest na prawdę ładnie wydana, więc tym bardziej mierzi takie przeoczenie, patrząc po komentarzach na w.to to dosyć częsty problem.

Kisun jak dla mnie ten kolor to łososiowy;) close enough
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: brazylianwisnia »

Czas mija a woreczkow i nowych naklejek nie widać..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: seki »

brazylianwisnia pisze: 14 lut 2019, 20:37 Czas mija a woreczkow i nowych naklejek nie widać..
Może dostałeś ale są tak małe, że nie widzisz :lol:
Awatar użytkownika
Radzisz
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2018, 17:09
Has thanked: 3 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Radzisz »

W komentarzach do klanów czacha napisała, że wysyłkę naklejek i woreczków zaczną 11.03.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: playerator »

Dzisiaj kurier Inpostu doręczył mi paczkę od Czacha Games.
Zawartość: Instrukcja do Klanów, notes punktowy, 2 arkusze naklejek (transparentne i białe), 4 kolorowe i 7 płóciennych woreczków,
4 duże i 28 małych mepli, figurka Szkota i gra Nie Testowaliśmy Tego Wcale.

Jeszcze tylko poprawione karty do Karcianych Podziemi i nie będzie czego hejtować :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Golfang »

playerator pisze: 20 mar 2019, 19:51 Dzisiaj kurier Inpostu doręczył mi paczkę od Czacha Games.
Zawartość: Instrukcja do Klanów, notes punktowy, 2 arkusze naklejek (transparentne i białe), 4 kolorowe i 7 płóciennych woreczków,
4 duże i 28 małych mepli, figurka Szkota i gra Nie Testowaliśmy Tego Wcale.

Jeszcze tylko poprawione karty do Karcianych Podziemi i nie będzie czego hejtować :mrgreen:
Hejtować może już nie będzie trzeba... ale czy Czacha się nauczy na swoich błędach? Kolejne gry wydadzą bez takich wtopek?
----------------
10% flamberg.com.pl
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: jakmis83 »

Golfang pisze: 21 mar 2019, 09:27 Hejtować może już nie będzie trzeba... ale czy Czacha się nauczy na swoich błędach? Kolejne gry wydadzą bez takich wtopek?
Osobiście uważam, że nie.
Ale może pozytywnie mnie zaskoczą...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

No i wyszły kolejne matactwa. Podmiana opisów na stronie kampanii i woreczki bez nadruków :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Golfang »

polwac pisze: 21 mar 2019, 09:57 No i wyszły kolejne matactwa. Podmiana opisów na stronie kampanii i woreczki bez nadruków :D
Uuuu no to nieźle. To już nie to, że się pomylili, czy niedbale podeszli do tematu - ale to już zakrawa na oszustwo...
Ciekawe czy Pola Zieleni nie wyjdą im "wyjałowione"
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Gromb »

Widzieli, że wspierający się denerwują, kasy na kontach coraz mniej, więc wybrali wersję budżetową, kupując na alliexpress za grosze.
Cytując klasyka: sztuka jest sztuka. Dostałeś woreczek, to co się napinasz, a że bez nadruku, no przecież w Chinach innych nie było.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: playerator »

playerator pisze: 20 mar 2019, 19:51 (...) i nie będzie czego hejtować :mrgreen:
Głupi ja... :?

Faktycznie, nie ma nadruków. Słabo.
Ale większym problemem jest możliwość zmiany opisu po zakończeniu kampanii. To poważniejsza sprawa, niż zmyślony list od celników. Chyba pora założyć wątek o zagramw.to i ich obietnicach.
Dla mnie osobiście taka możliwość to lekki szok.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: citmod »

Spoko, przeproszą i znowu znajdą się frajerzy co to będą pisać "dajcie im spokój, przecież przeprosili..." albo "przecież każdemu zdarzają się wpadki..." i tak w kółko. :D
ODPOWIEDZ