Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
boreira
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2018, 15:50

Re: Android: Netrunner

Post autor: boreira »

Chetnie wszedlbym w ta gre na calego gdyby byla kontynuowana.. licze ze Netrunner w jakies formie jeszcze wroci
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: kozz84 »

Pewnie jako minigra do Cyberpunk 2077 :/
boreira
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2018, 15:50

Re: Android: Netrunner

Post autor: boreira »

a wiecie moze kiedy mozna sie spodziewac dodruku duzych dodatkow?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Wiemy. Nigdy.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Morgon »

Poprawka, będzie dodruk Reign and Reverie, prawdopodobnie jeszcze we wrześniu. Muszą się spieszyć zanim licencja wygaśnie.
boreira
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2018, 15:50

Re: Android: Netrunner

Post autor: boreira »

to dobrze chetnie bym to przyjął
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Skid_theDrifter »

Dominującym tematem w wątku jest ostatnio sprawa zakończenia gry i jest to w pełni uzasadnione, ale ja mam pytanie trochę bardziej wokół samej gry, a wiąże się ono z pewną subtelnością której nie mogę ustrzelić.

Przyznam się wam ze wstydem, że nie umiem skutecznie tagować.
Spoiler:
Generalnie mam wrażenie że pomimo iż więcej gram corpem, to moje decyzje jako corp są mniej... przemyślane. Mniej wyliczone. Innymi słowy, nie umiem maskować swoich intencji. Z racji tego zamiast bawić się w chowanego próbuję czegoś bardziej celowego w postępowaniu niż zmyłki. Ale - jak już napisałem - mój największy problem polega na tym, że nie potrafię skutecznie tagować. Przy uważnym runnerze nie ma szansy na to, by tag usiadł, doczekał kolejnej tury. W tym względzie, zdaje się, najlepiej pomaga Hard-Hitting News, aczkolwiek i wtedy wiele tych tagów nie będzie, bo w najlepszym wypadku runner zostaje z jednym tagiem maks (jeśli myśli - a przeważnie myśli). Tak więc problem z tagowaniem sprowadza się pewnie do czegoś innego: osaczania runnera. Raz, pozbawić go wszelkich środków, dwa, tagować. Dlatego jestem ciekaw, jakie kombinacje (niekoniecznie norweskie) u was działają, ewentualnie - w jaki sposób Wy kontrolujecie rozgrywkę jako corp, bo jest to coś z czym mam autentyczny problem.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: kozz84 »

Jak używasz hard hitting news, to musisz doprowadzić do bankructwa runnera. Jak ma pieniądze to bez problemu pozbędzie się ich w następnej turze. Karty takie jak Mumbad Virtual Tour, Economic Warfare, tożsamość NBN Controlling the Message i ogólnie asset spam, skutecznie doją runnera.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Skid_theDrifter pisze: 30 sie 2018, 21:53 Generalnie mam wrażenie że pomimo iż więcej gram corpem, to moje decyzje jako corp są mniej... przemyślane. Mniej wyliczone. Innymi słowy, nie umiem maskować swoich intencji. Z racji tego zamiast bawić się w chowanego próbuję czegoś bardziej celowego w postępowaniu niż zmyłki.
To niekoniecznie musi być coś złego. Są całe archetypy grania korpem w taki sposób, że jest to niemal w "otwarte karty". Jest to gra w rodzaju "robię to i to i co mi w związku z tym zrobisz?". Gra korpem nie musi koniecznie polegać na pokerface, zmylaniu i szykowaniu pułapek. Być może jest to po prostu bardziej Twój styl gry - konsekwentnie i do przodu, polegając na swojej sile. Najlepiej/najczęściej w ten styl wpisuje się HB.
Skid_theDrifter pisze: 30 sie 2018, 21:53 Ale - jak już napisałem - mój największy problem polega na tym, że nie potrafię skutecznie tagować. Przy uważnym runnerze nie ma szansy na to, by tag usiadł, doczekał kolejnej tury.
Jest to jak najbardziej normalne. Tagowanie jest trudne i powinno być rzadkie (chyba, że runner sam się taguje). Albo tagujesz kogoś w swojej turze i natychmiastowo to kapitalizujesz albo sterujesz grą / masz farta tak, że runner dostanie taga w ostatnim swoim kliku i nie zdąży zdjąć. Alternatywnie właśnie Hard Hitting News i liczenie na to, że jedna tura nie wystarczy runnerowi na zdjęcie. Ogólnie, po oberwaniu HHN, Runner, jeśli może, powinien czyścić wszystkie 4, a w najgorszym razie zostawać z jednym, spodziewając się najgorszego. Najlepiej grać oczywiście HHN, gdy Runner nie ma kasy, ale można też grać jako zagrywkę stricte ekonomiczną (w pewnym sensie efekt tej karty to "Runner traci 4 kliki i 8c"). Utrzymać runnera biednego (czyli poniżej tego progu 8c) jest jednak obecnie dość trudno. Można jednak próbować na okrętkę - np. pozbawiać runnera clicków na następną turę (nie zdąży ściągnąć). I tak dalej.

Oczywiście można też grać na ciągłe zagrożenie tagiem (niech się runner poboi), mimo, że tak naprawdę nie masz jak za tego taga ukarać - sam strach jednak potrafi osadzić niejednego runnera, a ANR to przede wszystkim gra tempa.
Skid_theDrifter pisze: 30 sie 2018, 21:53 Dlatego jestem ciekaw, jakie kombinacje (niekoniecznie norweskie) u was działają, ewentualnie - w jaki sposób Wy kontrolujecie rozgrywkę jako corp, bo jest to coś z czym mam autentyczny problem.
- Midseason Replacements (kiedyś defaultowa karta do tagowania, obecnie wyrotowała, HHN niejako ją zastąpił).
- Data Raven (zapraszamy do stołu, ale kosztem jest tag) - szczególnie upierdliwy gdy zestackowany więcej niż jeden na jednym serwerze
- Sea Source (klasyka, tag za pieniądze)
- Ghost Branch (pułapeczka z tagami, bardzo rzadko grana, a przez to skuteczna, bo nikt się nie spodziewa)
- Snare w HQ/RD (klasyka), alternatywnie w połączeniu np. z Kitsune, żeby łatwiej Runnera na tego Snare'a nadziać.
- Granie Argusem (nieprzyjemna decyzja dla Runnera po ukradnięciu agendy)
- TGTBT (agenda w zamian za taga)
- ChiLo City Grid / Bernice Mai (niespodziewany tag z upgrade'u)
- Big Brother (piling on tags)
- City Surveillance / Door to Door (ciągłe nękanie)
- Prisec (kara za sprawdzanie remotów)
- Zealous Judge (raz zrezowany i dobrze broniony - skrajnie niebezpieczny)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Skid_theDrifter »

Jak dotąd mówiliśmy o jednym tagu - i z tego jak o tym mówisz, powinienem, zdaje się, zmienić swoje podejście całkowicie. W moim dotychczasowym, najwyraźniej dość fałszywym przekonaniu, nałożenie na runnera WIĘCEJ niż jednego taga i utrzymanie takiego stanu rzeczy miało być częstszym zjawiskiem - już myślałem, że robię coś nie tak! A skąd mi się taki pomysł wziął...? Cóż, Psychographics, BOOM!, etc. - karty które potrzebują więcej niż jednego taga, albo takie które mają sens tylko wtedy (Szczególnie Psychographics, bo znajduje się w core secie w kilku sztukach - co sugerowało mi "core gameplay" dla NBN). Myślałem, że one są bardziej częścią podstawowych założeń tagowania, a tymczasem teraz zdają mi się wyglądać jako tech w przypadku mety "Tagme". Czy ja tu znowu coś pokręciłem? Oglądałem trochę gier pomiędzy innymi graczami i zauważyłem wtedy, że część runnerów martwi się tagiem tylko wtedy, gdy jest ich 2 lub więcej - ale też sami mieli talie które ich tagowały. Teraz to ma trochę więcej sensu. Albo - wszystko pokręciłem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Skid_theDrifter pisze: 31 sie 2018, 02:07 (Szczególnie Psychographics, bo znajduje się w core secie w kilku sztukach - co sugerowało mi "core gameplay" dla NBN).
Bo rzeczywiście tak było. W coresecie grało się Midseasons -> Psychographics. Psychographics "został się" w revised coreset, jako ogólnie ciekawa karta, ale zabrakło dla niego wsparcia.
Skid_theDrifter pisze: 31 sie 2018, 02:07 Myślałem, że one są bardziej częścią podstawowych założeń tagowania, a tymczasem teraz zdają mi się wyglądać jako tech w przypadku mety "Tagme". Czy ja tu znowu coś pokręciłem?
Nie. Wlepienie bodaj jednego taga Runnerowi jest (relatywnie) trudne. Więcej niż 1, które utrzymają się dłużej niż turę - święto lasu.
Oglądałem trochę gier pomiędzy innymi graczami i zauważyłem wtedy, że część runnerów martwi się tagiem tylko wtedy, gdy jest ich 2 lub więcej - ale też sami mieli talie które ich tagowały. Teraz to ma trochę więcej sensu.
W obecnej mecie / rotacji nie ma Scorched Earth. Runnera z jednym tagiem trudniej jest zabić - Boom potrzebuje dwóch, więc z jednym tagiem jest szansa na wyżycie. Zresztą, pewnie jeszcze działa odruch warunkowy i nawet mając jednego taga, starają się trzymać min 4 karty w ręku - na tzw. "wszelki wypadek".

Talie "tag me" mają nadzieję wygrać zanim Corp będzie mógł zabić, bądź trzymać go w szachu (np. biednym / bez kart). Alternatywnie, idą w tagme, ale wystawiają solidną zasłonę, która uniemożliwia zabicie (np. Jarogniew Mercs, które połączone swego czasu z Counter Surveillance królowało na salonach).
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Morgon »

Taga jest trudno wbić, dopóki runner ma kredyty. Jeśli jednak często prowokujesz go do skoku i uszczuplania jego kąta tanimi ale mocno taxujacymi lodami, może się w końcu udać. Decki tagujace nie zawsze zabijają. Closed account czy exchange of information też potrafią wygrać grę. Jak się wgryziesz w temat i poogladasz doświadczonych graczy w akcji na jinteki.net to zrozumiesz jak grać żeby skutecznie tagować.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Muad'Dib »

Jestem praktycznie zielony w temacie i mam pytanie odnośnie ostatniego dodatku, zamykającego grę. Z kumplem gramy bardzo casualowo i dosyć rzadko. Posiadamy po core secie (pierwsza wersja) i Creation&Control. Czy w tej sytuacji jest sens kupować Reign&Reverie? Generalnie nie planujemy rozbudowywać kolekcji i zostać przy tym co mamy. Natomiast, po przeczytaniu o zawartości, pomyślałem, że to mogłoby być fajne dopięcie "kolekcji" skoro zawiera karty dla wszystkich frakcji.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Trudno odpowiedzieć, nomen omen, sensownie, na pytanie z kategorii "czy jest sens". Chcesz więcej kart - kup. Nie chcesz rozbudowywać kolekcji (jak napisałeś) - nie kupuj. Nie ma tu większej filozofii.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: kozz84 »

Jak gracie casualowo, to czemu nie zaopatrzyć się w dwa pierwsze cykle w języku PL. Każda paczka ~10 zł i wszystkie frakcje dostają karty.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Morgon »

Można już zamówić Reign & Reverie w Planszostrefie. Kto nie ma a by chciał, niech lepiej skorzysta, bo to ostatni druk.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2324
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 915 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Galatolol »

Reign and Reverie is a 156 card-expansion (with three copies of 49-new cards and nine unique one-of cards)
Karty, których jest jedna sztuka to te, których i tak więcej nie można mieć (tożsamości, "limit 1 per deck")?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: kozz84 »

Te pojedyńcze to 7 kart tożsamości i 2 limit one per deck (Lady Liberty i DJ Fenris). Dzięki temu upchnęli więcej kart do pudełka.

Swoją drogą powinni tak robić wcześniej. Nikt nie potrzebuje 3 kopii Shards, Fragments i kart tożsamości.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Fuser.exe »

Czy to jest najlepszy czy najgorszy moment na sprzedaż nieużywanej podstawki ENG?
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Skid_theDrifter »

Zależy czy nowej, czy starej. I czy chcesz na tym ufundować emeryturę czy sprzedać w jakiejś relatywnie normalnej cenie.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Fuser.exe »

kupione w czerwcu 2014, chciałbym sprzedać w normalnej cenie.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Post autor: bubu »

Z innej beczki.
Mam prośbę. Swego czasu Galakta opublikowała tłumaczenie Honor i Profit. Nie mogę nigdzie tego znaleźć a kupiłem wersję francuską.
Ma ktoś może ten plik albo link do niego?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Post autor: Andy »

Podrzuć mi maila na PW, prześlę Ci plik.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Post autor: bubu »

Mam zagwozdkę.
Sprawa jest taka- jeden gracz ma polski core set + pierwsze dwa cykle
Drugi gracz ma angielski revised core set + Lunar + SanSan

I teraz dwie opcje:
1. Mieszamy obie wersje i jeden gra korporacją a drugi runnerem;
2. Każdy gra swoimi kartami, przez co gra staje się jeszcze bardziej asymetryczna.

Wolałbym drugi wariant bo wtedy każdy składa talię i korporacji i runnera z tego co ma. Ale na ile gra będzie zbalansowana na poziomie puli kart? Prawdopodobnie gracz mający wersję angielską musiałby zrezygnować z currentów, na które przeciwnik nie ma żadnej kontry.
Czy też jest jeszcze coś, nie pomyślałem a co mogłoby psuć rozgrywkę?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Post autor: rattkin »

Ani jedno ani drugie, tak naprawdę. Grać trzeba dwiema stronami a porównywanie balansu między takimi dwoma zestawami nie ma większego sensu. Zagrajcie każdy swoim zestawem, po kilku grach zobaczycie, czy to w miarę równa walka, czy nie.
ODPOWIEDZ