Worker placement z negatywną interakcją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: donPedro »

Szukam czegoś w stylu Lords of Waterdeep. Co polecacie?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1020 times
Been thanked: 1929 times

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: warlock »

Ojciec Chrzestny powinien być ok ;).

Ewentualnie możesz spróbować Lancaster, ale to gra na 4-5 osób.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: Jareks1985 »

Orlean z dodatkiem Handel i intryga
Troyes

nie wiem, która jest bardziej wredniejsza :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: Chaaber »

Ojciec Chrzestny wydaje się tutaj idealnym wyborem. Tona negatywnej interakcji, do tego area control. Architects of the West Kingdom zawiera element negatywnej interakcji związany z aresztowaniem robotników przeciwnika.
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: donPedro »

Dzięki za Godfathera :)
A co myślicie o Projekcie Manhattan?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: Zet »

donPedro pisze: 07 lut 2019, 11:14 A co myślicie o Projekcie Manhattan?
Bardzo lubię tę grę, ale negatywna interakcja może się tutaj okazać ściemą, chociaż pewnie zależy to od konkretnej grupy. Po prostu wykorzystywanie bombowców często się nie opłaca, bo lepiej się skupić na produkcji bomb. Ataki to jedynie opcja, którą można spokojnie zignorować.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: mat_eyo »

Godfather jest świetnym wyborem, z niewymienionych wcześniej sprawdzi się również Lords of Waterdeep.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: KamradziejTomal »

z niewymienionych wcześniej sprawdzi się również Lords of Waterdeep
Niewymienionych poza autorem tematu? :D
Szukam czegoś w stylu Lords of Waterdeep.
Troyes ma bardzo fajną negatywną interakcję - rywalizację o pola + podkupowanie kości przeciwnikowi. Tyle, że ta negatywna interakcja pojawia się raczej dopiero od 3+ graczy. Na dwie osoby gra się bardziej pasywnie, żeby unikać natychmiastowej odpowiedzi przeciwnika. Na więcej osób kości są bardziej rozłożone między graczy więc trzeba częściej sięgać na cudze poletko.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: Cyel »

Age of Empires3 / Age of Discovery fajnie łączy worker placement z rywalizacją na mapie i wojną.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: Gizmoo »

Jeżeli chodzi o worker placement z naprawdę NEGATYWNĄ interakcją, gdzie gracze nie tylko blokują sobie pola, ale dosłownie sobie szkodzą i robią krzywdę, to są trzy tytuły godne uwagi:

DEADWOOD - Western na planszy. Gra w zasadzie zbudowana na negatywnej interakcji. Budujemy budynki (Salon, dom pogrzebowy, etc :lol: ), odpalamy w nich akcje i dosłownie walczymy o pola. Trup ściele się gęsto. To zdecydowanie najwredniejszy WP w jaki grałem, a jednocześnie - tona radochy i mnóstwo emocji przy pojedynkach. Zdecydowanie polecam.

ARCHITECTS OF THE WEST KINGDOM - Grałem raz, ale jeżeli szukasz czegoś z negatywną interakcją, to tej jest tu mnóstwo. W grupie, która lubi robić sobie krzywdę, ta gra zamienia się w potwora.

THE GODFATHER - Najlżejszy kalibrowo tytuł. Negatywnej interakcji jest tu trochę, ale nie jest ani tak bolesna, ani tak dokuczliwa jak w Deadwood, czy Architektach.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Worker placement z negatywną interakcją

Post autor: Xardas123 »

Mam większość wymienionych:) i podpisuje się obiema rękami pod Godfatherem;) Po przeczytaniu instrukcji miałem mieszane uczucia ale w trakcie 1 rozgrywki dopiero rozpakowałem karty ;) i faktycznie zaczęło się dziać. Gra przypadła wszystkim do gustu. Grałem na 4 i 5 osób. Wg Prezesa jest to najbardziej niedoceniona gra E.Langa i raczej się z tym zgadzam.

Projekt też jest spoko, ale tu właśnie jak my graliśmy to każdy skupił się na własnych bombach i nikt nie użył samolotów ani szpiegów, chociaż ostatnio żonę trochę przyblokowałem bombowcami.

W Troyes grałem raz. Gra dla mnie dość ciężka aczkolwiek niezła. Podbieranie kości strasznie wkurza;) o ile to Tobie podbierają bo jak już Ty robisz to komuś i krzyżujesz jemu plany to jest całkiem całkiem.
ODPOWIEDZ