Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: grzeslaw90 »

Nidav pisze: 16 sty 2019, 11:22 Panowie, wystarczy poświęcić niecałą minutę, żeby znaleźć odpowiedź. A dokładnie odpowiedź Rebela z 10 stycznia - szczerze wątpię, żeby coś się zmieniło przez te parę dni.
REBEL.pl pisze: 10 sty 2019, 14:03
Vitru pisze: 07 sty 2019, 19:21A czy planujecie dodruk królewskiego golema?
Rozmowy z CGE na ten temat trwają, jak tylko coś ustalimy to damy znać.
Dzięki, śledziłem wątek ale umknęło mi to w gąszczu różnorodności zapytań a wyszukiwarka mnie zawiodła więc stąd pytanie :)
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 77
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Abaddon1991 »

Żadnych wieści o dodatku Rebellion do Kowali Losu? :(
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: mikeyoski »

Już było to wałkowane. Rebel nie dołączył się do wydruku, więc...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
AKTUALIZACJA:
-------------------------------------

Okazuje się, że przeszarżowaliśmy z odpowiedzią o bonusowych matach. :( Z obecnie posiadanych przez nas informacji wynika, że bonusowe tekturowe playmaty graczy były dostępne w ściśle limitowanej liczbie, przeznaczonej wyłącznie do wersji angielskiej, oferowanej przez Fantasy Flight Games w sklepie wydawcy. Powstała jedynie angielskojęzyczna wersja tych komponentów. Jej zapas już się skończył. W związku z tym wersja polska Podróży przez Śródziemie pozostanie klasycznym wydaniem gry, identycznym jak wersja niemiecka czy hiszpańska.

-------------------------------------
DODRUKI:
-------------------------------------
Obrazek Obrazek Obrazek

Po mniejszych lub większych przerwach w dostępności do oferty powracają trzy produkty naszego wydawnictwa: Pokój 25, Takenoko: Chibis oraz Cyklady: Monumenty. Wysyłka już trwa!

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
donPedro pisze: 11 sty 2019, 19:24 Rebelu czy jest jakaś szansa na dodatek do Pandemii Lekarstwo - Experimental Meds?
Czy raczej zakupić wersję angielską? :)
Nie mamy w planach wydania tego dodatku.
detrytusek pisze: 16 sty 2019, 08:24 Moglibyście dokładniej określić datę premiery Szerloka na CD?
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na ostatni tydzień stycznia. Produkt zaliczył już małe opóźnienie, dlatego ze wskazaniem ostatecznej daty wolimy się wstrzymać do momentu, aż gra pojawi się na naszym magazynie.
grzeslaw90 pisze: 16 sty 2019, 08:42 @Rebel, co z Królewskim Golemem do Alchemików?
Na tę chwilę nie mamy nowych informacji. Jak tylko ustalimy konkrety z CGE, damy znać.
Abaddon1991 pisze: 17 sty 2019, 08:43 Żadnych wieści o dodatku Rebellion do Kowali Losu? :(
Na tę chwilę nie planujemy jego wydania.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ENDryu »

Skoro robicie dodruk Room 25, to może wiecej coś więcej na temat premiery najnowszego dodatku VIP? Na stronie macie tylko "premiera 2019". To troche szeroki zakres :roll:
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: citmod »

REBEL.pl pisze: 17 sty 2019, 12:52
Abaddon1991 pisze: 17 sty 2019, 08:43 Żadnych wieści o dodatku Rebellion do Kowali Losu? :(
Na tę chwilę nie planujemy jego wydania.
Najpierw pisaliście, że szanse na wydanie tego dodatku są bliskie zera, teraz piszecie, że "Na tę chwilę" nie planujecie jego wydania. W moich oczach wygląda to jakby szanse wzrosły (choć możliwe że to moje myślenie życzeniowe :P), stąd może jak kolejna osoba (ja) napisze, że jest bardzo zainteresowana tym dodatkiem, to może szanse wzrosną choć ciut bardziej. :)
evrard
Posty: 357
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: evrard »

Rebelu, wiem że jeszcze trochę czasu i wiele rzeczy może się opóźnić ale czy możecie podać dokładną datę premiery Na Skrzydłach? Potrzebuję prezentu na sam początek marca a Wingspan wygląda idealnie :) Własną kopię też kupię, ale tu się akurat nie śpieszy. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Paskuder »

Rebelu czy jest szansa na Everdell w pełnej wersji kolekcjonerskiej czy tylko tak jak w zapowiedziach wersja podstawowa plus card packi?

Czy karty w polskim wydaniu też będą wzmacniane tzw linen finish?

Czy card packi będą ogólno dostępne czy tylko u was bo w przedsprzedaży nie widzę?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: krisow »

Czy będzie dodruk gry Pokój 25 - sezon drugi?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Pisarka »

Czy polska edycja jubileuszowego Pandemica też ma ten błąd na planszy? https://youtu.be/aJYYWQmfZqo?t=478
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: tomuch »

Jaki jest status dodatku do Wiarusów?

Najpierw był zapowiadany,
Tycjan pisze: 23 lis 2016, 13:32
vinnichi pisze:Dlatego niestety z zakupem poczekam aż rebel zdecyduje się na wydanie dodatku
Już zadecydował :)
Link: https://www.facebook.com/ZnadPlanszy/ph ... =3&theater
później odwoływany, później, że się zobaczy w 2018
REBEL.pl pisze: 07 sie 2017, 09:19
tomuch pisze:Hej hej, co z tymi Wiarusami? Była zapowiedź, że będzie, a jednak nie będzie? Coś nie halo...
Wydawca nie organizuje dodruku dodatku w 2017 r. Przygotowuje się do niego w 2018 roku, wtedy będziemy go rozważać ponownie. Aby jego dodruk był opłacalny z ekonomicznego punktu widzenia, wydawca musi zebrać nań większą ilość partnerów.
a jak jest w 2019?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: playerator »

tomuch pisze: 28 sty 2019, 01:50 Jaki jest status dodatku do Wiarusów? (...)
Ostatni komunikat nie był budujący - klik
A kilka tygodni temu kupiłem Wiarusów w empiku za 15 zł, co też nie rokuje. Ale również czekam na ten dodatek.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: feniks_ciapek »

playerator pisze: 28 sty 2019, 03:13 Ostatni komunikat nie był budujący - klik
A kilka tygodni temu kupiłem Wiarusów w empiku za 15 zł, co też nie rokuje. Ale również czekam na ten dodatek.
Jestem w podobnej sytuacji i też się zastanawiam. Bo na wersję deluxe to raczej liczyć nie można :)
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: rabitto »

Drogi Rebelu.
Nie mam pojęcia czy padło już pytanie o dodatek do Tzolkin - Tribes & Prophecies. Planujecie go może dodrukować? :D
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: polwac »

Mam nadzieję, że w sklepach razem z premierą polskiej wersji Keyforge pojawią się również playmaty.
Ta na dwie osoby w tym momencie nie jest nawet w sklepie Rebela dostępna
https://www.rebel.pl/product.php/1,5598 ... memat.html
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
maxior144
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2018, 00:39

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: maxior144 »

Witam,
Przepraszam jeżeli to pytanie było już zadane wcześniej :D
Czy jest możliwość dodruku small world: realms?
W mojej opinii jest to jeden z najlepszych dodatków pod względem regrywalności.
Gry nie ma praktycznie w całej europie nie bardzo rozumiem dlaczego, skoro w stanach jest. Czyżby przez brak zainteresowania ze strony Amerykanów? :D
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: rav126 »

Też mnie dziwi brak Small World Realms, jak tylko się pojawia na aukcjach to ludzie się zabijają żeby ją mieć :roll:
maxior144
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2018, 00:39

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: maxior144 »

rav126 pisze: 02 lut 2019, 13:44 Też mnie dziwi brak Small World Realms, jak tylko się pojawia na aukcjach to ludzie się zabijają żeby ją mieć :roll:
Z europy znalazłem póki co tylko na BGG za 40€+dostawa od Bułgara :|
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
NOWOŚCI:
-------------------------------------

Obrazek

Długo wyczekiwana polska edycja znakomitej gry detektywistycznej w końcu trafiła do sprzedaży! Sherlock Holmes: Detektyw doradczy - "Zagadka Kuby Rozpruwacza" i "Przygody na West Endzie" to 10 czekających na rozwiązanie spraw kryminalnych osadzonych u schyłku epoki wiktoriańskiej.
Gra jest już dostępna w sklepach!

-------------------------------------

Obrazek

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów zwariowanych gier - Niedźwiedzie vs Bobasy są już na sklepowych półkach. Zbuduj armię swoich stworów, która przeciwstawi się krwiożerczym bobasom!
PS. Pudełko jest futrzaste i śmiało można je głaskać. :)

-------------------------------------

Obrazek

Świat nabiera kształtu w Twoich dłoniach. Sam możesz formować wyniosłe łańcuchy górskie i rozległe pustynie, poszerzać granice lasów, oceanów i lodowców w taki sposób, by osiągnąć idealną harmonię. Rozmieszczaj kontynenty z rozwagą, aby zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki i stworzyć najwspanialszą, tętniącą życiem planetę!
Wysyłka Planety już trwa!

-------------------------------------

Obrazek

Co się dzieje, gdy legendarny projektant gier bierze jedno ze swoich najpopularniejszych dzieł i przekształca je w dodatek do ulubionej, szybkiej karcianki? Matt Leacock, twórca Pandemica, wraz ze swoją córką Coleen stworzył pierwszy dodatek do Blank – Blankdemic!
Weź karty z tego pakietu dodatkowego i dodaj je do swojego egzemplarza Blanka, by rozpocząć ratowanie świata!
Dodatek jest już w sprzedaży!

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
ENDryu pisze: 17 sty 2019, 13:42 Skoro robicie dodruk Room 25, to może wiecej coś więcej na temat premiery najnowszego dodatku VIP? Na stronie macie tylko "premiera 2019". To troche szeroki zakres :roll:
Niestety na tę chwilę nie jesteśmy w stanie go zawęzić. Czekamy na informację od partnera o zakończeniu druku - dopiero wówczas będziemy mogli podać dokładniejszą datę.

citmod pisze: 17 sty 2019, 14:13 Najpierw pisaliście, że szanse na wydanie tego dodatku są bliskie zera, teraz piszecie, że "Na tę chwilę" nie planujecie jego wydania. W moich oczach wygląda to jakby szanse wzrosły (choć możliwe że to moje myślenie życzeniowe :P), stąd może jak kolejna osoba (ja) napisze, że jest bardzo zainteresowana tym dodatkiem, to może szanse wzrosną choć ciut bardziej. :)
Ta różnica sformułowań wynika z tego, że nie lubimy bawić się w kopiuj-wklej, tylko za każdym razem na pytania odpowiadamy na nowo, nawet jeśli dana kwestia była już kilkukrotnie poruszana na forum. :)
Odnosząc się natomiast konkretnie do Rebellion - szanse dalej są minimalne ze względu na niską popularność Kowali Losu w naszym kraju.

evrard pisze: 17 sty 2019, 18:04 Rebelu, wiem że jeszcze trochę czasu i wiele rzeczy może się opóźnić ale czy możecie podać dokładną datę premiery Na Skrzydłach? Potrzebuję prezentu na sam początek marca a Wingspan wygląda idealnie :) Własną kopię też kupię, ale tu się akurat nie śpieszy. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Celujemy z premierą na 8 marca.

Paskuder pisze: 18 sty 2019, 19:11 Rebelu czy jest szansa na Everdell w pełnej wersji kolekcjonerskiej czy tylko tak jak w zapowiedziach wersja podstawowa plus card packi?

Czy karty w polskim wydaniu też będą wzmacniane tzw linen finish?

Czy card packi będą ogólno dostępne czy tylko u was bo w przedsprzedaży nie widzę?
Nie mamy w planach wydania kolekcjonerskiego. Natomiast przedsprzedaże na card packi pojawią się one w późniejszym terminie.
Kwestię wykonania kart ustalimy z oryginalnym wydawcą i niebawem damy znać.

krisow pisze: 19 sty 2019, 15:02 Czy będzie dodruk gry Pokój 25 - sezon drugi?
Dodruk jest zaplanowany na ten rok.

Pisarka pisze: 24 sty 2019, 09:17 Czy polska edycja jubileuszowego Pandemica też ma ten błąd na planszy? https://youtu.be/aJYYWQmfZqo?t=478
Polskie wydanie rocznicowego Pandemica, podobnie jak w wersji anglojęzycznej, pozbawione jest na planszy połączenia Bangkok-Ho Chi Minh.

tomuch pisze: 28 sty 2019, 01:50 Jaki jest status dodatku do Wiarusów?
Nie planujemy jego wydania.

rabitto pisze: 28 sty 2019, 12:13 Drogi Rebelu.
Nie mam pojęcia czy padło już pytanie o dodatek do Tzolkin - Tribes & Prophecies. Planujecie go może dodrukować? :D
Planujemy. :)
Zgłosiliśmy już naszą chęc Czechom, teraz czekamy, aż CGE ustali termin produkcji.

polwac pisze: 28 sty 2019, 15:45 Mam nadzieję, że w sklepach razem z premierą polskiej wersji Keyforge pojawią się również playmaty.
Ta na dwie osoby w tym momencie nie jest nawet w sklepie Rebela dostępna
https://www.rebel.pl/product.php/1,5598 ... memat.html
W miarę możliwości i dostępności będziemy oczywiście sprowadzać maty do Keyforge'a.

maxior144 pisze: 02 lut 2019, 12:02 Czy jest możliwość dodruku small world: realms?
Niestety nie mamy żadnych informacji na temat dodruku tego dodatku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
-------------------------------------

Obrazek

Jutro wieczorem ogłaszamy zupełną nowość! Klimatyczną, z rozmachem rozrysowaną grę wybitnego autora (może pochwalić się niemal 10 tytułami w top 100 rankingu BGG) odpowiadającego za dzieło, które znajdzie się na ustach wszystkich! Wiedzieliśmy od dawna, ale (z trudem) musieliśmy trzymać język za zębami. Zapraszamy w piątek o 19:00 na nasz profil na Facebooku!
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: detrytusek »

Czyżby Uwe ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Pan_K »

detrytusek pisze: 07 lut 2019, 14:23 Czyżby Uwe ?
Napisali, że klimatyczną. Uwe się raczej nie łapie. Na szczęście. :roll:
PRZEJADŁO mi się granie w marchewki. ;)

EDIT: Tak na oko Konieczka się łapie.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2019, 14:34 przez Pan_K, łącznie zmieniany 1 raz.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Tringa »

Chciałam powiedzieć Martin Wallace, ale jego drukuje tylko Phalanx :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 167 times
Been thanked: 207 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Tachion »

Do tego opisu łapie się Uwe albo Corey Konieczka.
Ale żaden nie wydał nic przebojowego ostatnio. Czyżby jakaś niezapowiedziana nowość?
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Gatzky »

Ja także obstawiam, że to Corey Konieczka będzie autorem.
Zablokowany