Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: TuReK »

Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Star Wars: Outer Rim od FFG (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże)

Post autor: kaimada »

Firefly: The Board Game Star Wars Edition.

Tylko ta plansza jakaś taka... Ktoś zbyt dosłownie potraktował zewnętrzne rubieże...
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Star Wars: Outer Rim od FFG (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże)

Post autor: awawa »

Ale ogryzek. Widzę przestrzeń do modularnych rozszerzeń, łączenia przez planety. Jest miejsce na mniejsze jak i większe dodatki :-) Gra wepchnie się przed planszowkowego LOTR'a, ciekawe czemu taka a nie inna kolejność z ich ogłaszaniem...
PS: nie ma mat w preorderze ;(
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Wars: Outer Rim od FFG (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże)

Post autor: EVOCATVS »

Zapowiada się fajnie, tyle że z ceną trochę ich poniosło.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Star Wars: Outer Rim od FFG (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże)

Post autor: awawa »

Za niska? ;) Moim zdaniem dobra jak na FFG i ciężkie opłaty licencyjne za tytuł: 215zł a dochodzą do tego jeszcze zniżki, więc u mnie -10% (gdyby nie to że jej nie kupię). W innych sklepach na pewno nie będzie drożej.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Wars: Outer Rim od FFG (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże)

Post autor: EVOCATVS »

Patrząc na zawartość to praktycznie karcianka jest :D Ciekawe czy promień tej "planszy" będzie kompatybilny z moim okrągłym stołem, fajnie by się to prezentowało.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Star Wars: Outer Rim od FFG (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże)

Post autor: EsperanzaDMV »

kaimada pisze: 08 lut 2019, 20:10 Firefly: The Board Game Star Wars Edition.
Nie grałem nigdy w Firefly, nawet nie mam pojęcia o czym jest ta gra, czy jest dobra czy słaba. Za to "Zewnętrzne Rubieże" od razu wskoczyło na mój radar... no bo Star Wars ;)
Będę śledził o czym jest ta gra, wygląda na ciekawą. Jedyne co mnie faktycznie martwi to duży potencjał na dodatki (nowe statki, pilotów etc.), a tego mój portfel po ostatnim zaangażowaniu się w X-Winga nie popiera... ;)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim od FFG (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże)

Post autor: mauserem »

Hyhy... Zostanę przy swoim Firefly - mam wszystko czego mi trzeba. Po cenie łatwo wywnioskować, że będzie „dojonko” :mrgreen:
Tzw „miłe złego początki”. Rzeczywiście sandbox na settingu sf - to gratka, IP Gwiezdnych Wojen trzeba wycisnąć do sucha - no i proszę - jest.
Jedno trzeba przyznać - bidnie wyglada ten „starter kit” ale za dwa lata, czy raczej +2K PLN później będzie to potrzebowało sporego stołu :mrgreen:
muchozol
Posty: 55
Rejestracja: 07 gru 2014, 18:07
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Outer Rim od FFG (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże)

Post autor: muchozol »

mauserem pisze: 09 lut 2019, 09:39 Jedno trzeba przyznać - bidnie wyglada ten „starter kit” ale za dwa lata, czy raczej +2K PLN później będzie to potrzebowało sporego stołu :mrgreen:
I Nowej Edycji :wink:
Stare, ale pasuje :lol:
https://youtu.be/JReZ57jFpNE
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Chaaber »

A ja tam wchodzę. Temat uwielbiam, panu Konieczce ufam. Wygląda mi to na takie Star Wars Western Legends, może z dodatkami z Fallouta planszowego i jakimś oskryptowaniem wydarzeń i zdobywaniem poparcia frakcji. Jeśli będzie to SF sandbox szybszy od Xii z odrobinę lepszą fabułą opowiedzianą w trakcie to będzie dla mnie mega hit.
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: probbi »

EsperanzaDMV pisze: 08 lut 2019, 23:12 Nie grałem nigdy w Firefly, nawet nie mam pojęcia o czym jest ta gra
Opis z bgg
Players begin with a ship, and travel from planet to planet, hiring crew, purchasing ship upgrades, and picking up cargo to deliver (jobs) all in the form of cards. Some crew and cargo are illegal, and can be confiscated if your ship is boarded by an alliance vessel.
Firefly posiadam i czytając opis Zewnętrznych Rubieży miałem dokłądnie takie samo odczucie jak kaimada. A co do planszy, to wygląda jakby z jej środka wycięli planszę do Pulsara :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: EsperanzaDMV »

U Kaczmara Outer Rim na miejscu pierwszym najbardziej oczekiwanych gier 2019... Mam bardzo zbieżny z nim gust jeśli chodzi o planszówki, więc u mnie ta gra powoli z "na radarze" melduje się na liście "must-buy" ;) Poczekam tylko jeszcze na pierwsze wrażenia i recenzje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: rastula »

Kaczmar skończył czytać na "Nowa gra w uniwersum Star Wars..." :mrgreen:
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Kretilla »

rastula pisze: 11 lut 2019, 17:56 Kaczmar skończył czytać na "Nowa gra w uniwersum Star Wars..." :mrgreen:
No właśnie, u mnie tytuł trafia na listę zakupów, ale dlaczego znowu SW? Już chyba tylko najzagorzalsi fani tego uniwersum nie mają mdłości od kolejnych tytułów. Wzorem Terinoth, czy też Androida, FFG mogło pójść w rozwinięcie świata np. Twilight Imperium. Myslę, że równie ciekawie byłoby polatać hakańskim transportowcem lub raiderem Mentaków szmuglującym yssariliańskiego szpiega. A tak znowu znowu to samo... YT-1300 lub Firespray-31.
Wiadomo... trzeba spłacić zakup IP...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Paskuder »

rastula pisze: 11 lut 2019, 17:56 Kaczmar skończył czytać na "Nowa gra w uniwersum Star Wars..." :mrgreen:
Jesteś zupełnie jak moja żona. Ona też zawsze wie lepiej ode mnie samego gdzie byłem i co robiłem :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Paskuder »

Wszystko super chruper tylko gdzie reszta planszy bo widzę, że tylko jakiś ogryzek zostawili. W dodatkach?!? :shock:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: woytas »

Gdyby nie tryb solo, to bym nawet nie spojrzał, a tak czekam z ciekawością co z tego będzie. Nie mam nic w uniwersum Gwiezdnych Wojen, więc ciekawość i zainteresowanie się podwoiło. Szkoda, że pomimo przedsprzedaży, nie ma jeszcze polskiej instrukcji.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: vinnichi »

Kretilla pisze: 12 lut 2019, 09:54
rastula pisze: 11 lut 2019, 17:56 Kaczmar skończył czytać na "Nowa gra w uniwersum Star Wars..." :mrgreen:
No właśnie, u mnie tytuł trafia na listę zakupów, ale dlaczego znowu SW? Już chyba tylko najzagorzalsi fani tego uniwersum nie mają mdłości od kolejnych tytułów. Wzorem Terinoth, czy też Androida, FFG mogło pójść w rozwinięcie świata np. Twilight Imperium. Myslę, że równie ciekawie byłoby polatać hakańskim transportowcem lub raiderem Mentaków szmuglującym yssariliańskiego szpiega. A tak znowu znowu to samo... YT-1300 lub Firespray-31.
Wiadomo... trzeba spłacić zakup IP...
I mają już gotowe grafiki które kolejny raz można dać bo są ładne i już opłacone :D
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: mauserem »

Paskuder pisze: 12 lut 2019, 11:03 Wszystko super chruper tylko gdzie reszta planszy bo widzę, że tylko jakiś ogryzek zostawili. W dodatkach?!? :shock:
nazwa "zewnętrzne rubieże" zobowiązuje :mrgreen: - chodzi właśnie o skraj "odległej galaktyki" dawno, dawno temu...
ma być ogryzek ;)
Pewnie będzie dodatek, który zrobi możliwość przelotu przez centrum na zasadzie: "risky but rewarding" :mrgreen:
Masakryczne jest to uczucie jakiego doznaję - przychylne zaciekawienie i bolesna świadomość, że "it's a trap!" :mrgreen:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: mmag »

Od jakiegoś już czasu myślę o uzupełnieniu półki z grami o jakiś sandboxowy tytuł - konkurencyjne pozycje (Xia, Western, Firefly itd...) z różnych powodów mnie do siebie nie przekonały, więc z chęcią przyjrzę się bliżej tej grze. Osoba autora sugeruje też, że może wyjść z tego coś fajnego. W kwestii tematu - świat Gwiezdnych Wojen uwielbiam, choć paradoksalnie w tej tematyce mam póki co wyłącznie SW: Rebelię, więc wybór uniwersum też dla mnie osobiście na plus, do przesytu mi daleko.

Jeśli chodzi o kwestię mapy, wkleję tu komentarz kogoś z bgg, z ciekawymi spostrzeżeniami:
If you look at the picture of the galaxy arc, you can see a few things
1) there are no numbers or IDs on the tiles saying they have to be placed in a specific order,
2) all the blue lines 'connecting' systems to each other are at the same place on each tile,
3) there are no 'vertical' connecting lines (for inner/outer galaxies),
4) the space 'below' the outer rim arc is relatively small for more tiles of the same size.

This suggests to me that the outer rim tiles are swappable for alternate game setups but I'm not sure an inner galaxy would ever be added as it would be tough to fit those in the space left 'below' the outer rim.
Poza tym - w zasadzie nie ma żadnej potrzeby brania tego teraz w preorderze, spokojnie można zaczekać z ewentualnym kupnem na bardziej szczegółowe materiały, instrukcję, pierwsze recenzje itd...
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Chaaber »

Może pojawi się możliwość pobicia wyczynu Hana Solo i machnięcia Kessel Run w 10 parseków ;) Nie widzę jakoś przesytu tematyki, na ten moment dla każdego coś w sumie. Taktyczne strzelaniny w kosmosie w Xwingach i Armadzie, przygodowa kampania w Imperial Assault, niesamowita epopeja w Rebelii, gra karciana już się skończyła. Jest to wciąż najbardziej dochodowa franczyza filmowa na świecie. Poza tym nikt nikomu nie narzuca zagłębiania sie w lore, można to traktować jako generic SF i nie przejmować się akuratnością historyczną. Samo to jak wielkie emocje wywołuje ta gra zanim pojawi się choć trochę więcej informacji. Już ten szum działa na korzyść FFG, jedyne co może ich zabić to jeśli mechanika będzie totalnym dnem. Na ten moment nastawiam się mega pozytywnie, Konieczka już w Rebelii pokazał jak świetnie czuje Uniwersum, dlatego nadzieje są wysokie.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Szaweł »

Konieczka, SW, sandbox, solo - bierę. Galakta/Rebel coś się odzywali w temacie?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: warlock »

Szaweł pisze: 12 lut 2019, 12:31 Konieczka, SW, sandbox, solo - bierę
3 z 4 tych kryteriów są w Discover: Lands Unknown*, więc ja wiem, czy to taki przepis na sukces? :mrgreen:

*nie grałem, ale recenzje dają mi dość dobry pogląd na ten temat :D.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Szaweł »

warlock pisze: 12 lut 2019, 12:34
Szaweł pisze: 12 lut 2019, 12:31 Konieczka, SW, sandbox, solo - bierę
3 z 4 tych kryteriów są w Discover: Lands Unknown*, więc ja wiem, czy to taki przepis na sukces? :mrgreen:

*nie grałem, ale recenzje dają mi dość dobry pogląd na ten temat :D.
Może źle skonstruowałem zdanie :) Powinno być:
(Konieczka + SW) + (sandbox + solo) = bierę :)

Jak już ktoś wcześniej napisał, Konieczka przy Rebelii pokazał, że czuje uniwersum. Uniwersum, nota bene, żeby było śmieszniej, wcale nie moje ulubione. Ba! Próżno go szukać w pierwszej piątce... a może i z dziesiątką byłby problem. Jakoś mi ten Konieczka w zestawieniu z SW zagrał - możliwe, że gdyby byłyby to muminki zagrałoby mi to tak samo, kto wie. Niedawno urodził mi się syn i aktualne granie planszowe ograniczyło się... właściwie do zera i tak naprawdę tylko jak rodzinki nie ma, to sobie jakiegoś solo wyciągnę i pogram. SW:OR aktualnie wpasowuje się idealnie we wszystkie moje wymagania.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Neoptolemos »

Rebel się jak najbardziej odzywał w temacie, jest przedsprzedaż polskiej wersji.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ