Cyklady - pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 281 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Atamán »

akon pisze: 12 paź 2018, 12:452. Przejrzałem cały wątek z pytaniami i nadal mam wątpliwości do podstawowej rzeczy w grze 2 osobowej a mianowicie o zniżkę na licytację za kapłanów. Z instrukcji wynika, że zniżka jest na każdego licytowanego boga (min.1 JZ za boga) natomiast z opinii na forum wynika że od sumy odejmujemy ilość posiadanych kapłanów. W instrukcji angielskiej też chyba wynika, że od każdego boga: (Note: each player must be able to pay the entire cost of his offerings on both
chosen Gods. A Priest allows a player to save 1 GP on each offering.)

To jak jest ostatecznie i oficjalnie?
W instrukcji jest błąd.
Bruno Cathala wyjaśniał.

https://boardgamegeek.com/thread/517258 ... wo-players
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Barolek »

szybkie pytanie bo jesteśmy w trakcie gry. czy grajac z dodatkiem monumenty ,metropolia liczy się do wymaganych budynków do zakupu monumentu? np jeśli chce kupić uniwersytet a mam biały żeton - świątynie oraz metropolie to mogę wziąć uniwersytet ?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Nidhogg »

Barolek pisze: 28 lut 2019, 22:45 szybkie pytanie bo jesteśmy w trakcie gry. czy grajac z dodatkiem monumenty ,metropolia liczy się do wymaganych budynków do zakupu monumentu? np jeśli chce kupić uniwersytet a mam biały żeton - świątynie oraz metropolie to mogę wziąć uniwersytet ?
Nie, metropolia to metropolia dla monumentów nie liczy się jako osobne budynki.
Choć pewnie już skończyliście partie :)
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: addekk »

Kilka pytań:
1. Za łaskę bogów płacimy przed ruchem gracza który wylicotwał 1 boga, a łaskę apollona (1 lub 4 złota) pobieramy na koniec tury?
2. Jak działa karta potwora ktora pozwala przemiescic floty o 10 pól? Sume 10 jednostek pozwala przesunać o 1 pole, 2 jednostki o 5, a jedną jednostkę o 10?
3. Jak można przyspieszyć rozgrywkę? Czy wieksze zasoby początkowe przyspieszyły by gre? Mamy dosyć wyrównane towarzystwo i wczorajsza gra trwała 3,5h z tłumaczeniem zasad jednej osobie, co jest lekkim przegięciem.
4. Kraken jest jedyną figurką która zostaje do końca, a pozostałe spadają na początku twojego następnego ruchu?
5. Czy mając bardzo duży zasób złota i wygrywając Zeusa, jesteśmy w stanie "pociągnąć" pół talii albo i więcej płacąc jeden złota, w poszukiwaniu karty na której nam zależy? Załóżmy, że odrzucam kartę za 2, gdzie wpada następna karta którą odkrywamy, na miejsce o koszcie 2, czy na 4 a pozostałe się przesuwają.
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 281 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Atamán »

1. Dokładnie tak.
2. Gram tak, jak to opsiałeś, ale nie mam pewności, czy tak powinno być.
3. Nie wiem. Na kilka partii, które ja grałem jedną też mieliśmy ponad 3h, pozostałe raczej ok. 2h.
4. Dokładnie tak.
5. Tak, Zeus może kopać do woli, a nowa karta wpada w ten slot, z którego poprzednia karta została odrzucona. Oczywiście maksymalna liczba kart, którą może użyć jest taka, jaką zastał na początku swojej tury. Dlatego, gdy gra jest już zaawansowana, to Zeus na pierwszym slocie jest dużo wart i nie można pozwolić na to, by ktoś go tanio dostał. A gdy Zeus jest niżej, to gracze powyżej powinni wykupić przynajmniej te karty za 2 i 3 monety, by Zeus mógł kopać tylko na slocie 4 monetowym i mógł użyć tylko 1 kartę. A jak się da, to i 4 monetowego stwora się wykupuje, to Zeus z tej swojej mocy nie skorzysta.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: addekk »

Możliwe, że gra się przedłużyła z racji tego, że graliśmy, że Zeus usuwa kartę i nie wstawia nowej, z tego co kojarze w instrukcji w wersji którą miałem tak pisało, nie było nic o wstawianiu nowych kart.
Jeszcze jedno pytanie, co jak kończą się Zeusy/rogi obfitości, rozumiem że zasób jest pusty i nic się nie dostaje?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 281 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Atamán »

A, to mogło tak być. Grę kończy zazwyczaj Ares lub Zeus, ale mam wrażenie, że jak gra się mocno przedłuża, to już tylko na Zeusa można liczyć. Pamiętam partyjkę, w której były 3 metropolie na planszy, a gracz, który jako jedyny nie miał metropolii wylicytował Aresa i w jednej turze podbił 2 metropolie (podbijając drugą wyeliminował gracza), ale na końcu gracz czy też raczej graczka (?), która wylicytowała Zeusa zaczynając swój ruch z zerową liczbą metropolii skończyła turę z 2. Właśnie dzięki możliwości dokopania się do odpowiednich kart. Na pewno tam poszedł Pegaz, by odbić jedną metropolię, a potem chyba poszła karta, co podmienia typ budynku.
addekk pisze: 05 mar 2019, 14:40Jeszcze jedno pytanie, co jak kończą się Zeusy/rogi obfitości, rozumiem że zasób jest pusty i nic się nie dostaje?
Nie Zeusy, ale kapłani! I tak, dobrze myślisz - nic się wtedy nie dostaje. :)
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Nidhogg »

addekk pisze: 05 mar 2019, 13:09 Kilka pytań:
2. Jak działa karta potwora ktora pozwala przemiescic floty o 10 pól? Sume 10 jednostek pozwala przesunać o 1 pole, 2 jednostki o 5, a jedną jednostkę o 10?
A to nie jest tak że wybieram flotę (nie ważne ile ma statków) i przesuwam ją o 10 pól, i w trakcie tego ruchu mogę brać nowe jednostki po drodze lub je zostawiać ?
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: gierrappa »

Nidhogg pisze: 06 mar 2019, 08:55
addekk pisze: 05 mar 2019, 13:09 Kilka pytań:
2. Jak działa karta potwora ktora pozwala przemiescic floty o 10 pól? Sume 10 jednostek pozwala przesunać o 1 pole, 2 jednostki o 5, a jedną jednostkę o 10?
A to nie jest tak że wybieram flotę (nie ważne ile ma statków) i przesuwam ją o 10 pól, i w trakcie tego ruchu mogę brać nowe jednostki po drodze lub je zostawiać ?
Dokładnie tak jak mówisz, to działa tak jak przy Posejdonie czyli dowolna ilość statków ale łącznie max 10 pól
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Wassago »

Odnośnie zdolności Zeusa i odrzucaniu kart potworów, trzeba pamiętać, że nie działa na bohaterów.

"• Because Heroes are not Mythological Creatures, Temples do not grant a discount towards their purchase.
• For the same reason, Zeus may not use his power to replace a Hero card."


Niestety Panowie, ale źle mówicie o działaniu Sylphs. Mamy 10 ruchów pojedynczym statkiem, które możemy rozłożyć na różne statki (addekk dobrze pisał)

"Sylphs
• The player may make up to 10 Fleet movements. These movements may be distributed
among as many Fleets as desired. Each one of these movements may begin a battle. Each
battle is resolved before making any further movements. In case of defeat, the Fleet may
retreat as after any losing battle. This movement does not count as one of the 10 movements
available.
• The player may choose to make no movement."


Dodatkowo przydatne informacje o figurkowych potworach:

"Creatures with figurines :
• There are five Creatures with figurines : the Minotaur, Chiron, Medusa, Polyphemus, and the Kraken.
•Creature figurines remain in place until the beginning of the next turn of the player who bought
them, that is until he begins the actions of his God in the next round (of his first God in a 2-player
game). Exception : The Kraken stays in place until a player buys its card again.
•When a player purchases one of these Creatures, he keeps the card in front of him, and does not
discard it until the Creature is removed from the board. Exception : The Kraken card is discarded
immediately after applying its effect.
•When one of these creatures is placed on an island where another Creature already exists, the two
Creatures are immediately destroyed (without the power of the newly-arrived Creature being
activated).
• These Creatures may be played on a neutral island (their power is not affected).
• These creatures may be played on an enemy island. If the island is deserted, it still remains in the
possession of the enemy player (i.e. you may not capture an empty island by placing a creature on it)."
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: donmakaron »

Wassago pisze: 08 mar 2019, 18:53 "Sylphs
• The player may make up to 10 Fleet movements. These movements may be distributed
among as many Fleets as desired. Each one of these movements may begin a battle. Each
battle is resolved before making any further movements. In case of defeat, the Fleet may
retreat as after any losing battle. This movement does not count as one of the 10 movements
available.
• The player may choose to make no movement."
Trochę kicha, bo w takim układzie nie można atakować większą liczbą statków. Dziwne.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Wassago »

donmakaron pisze: 08 mar 2019, 19:03
Wassago pisze: 08 mar 2019, 18:53 "Sylphs
• The player may make up to 10 Fleet movements. These movements may be distributed
among as many Fleets as desired. Each one of these movements may begin a battle. Each
battle is resolved before making any further movements. In case of defeat, the Fleet may
retreat as after any losing battle. This movement does not count as one of the 10 movements
available.
• The player may choose to make no movement."
Trochę kicha, bo w takim układzie nie można atakować większą liczbą statków. Dziwne.
Można, możesz rozdzielić punkty np. na 3 statki i ruszyć nimi równocześnie ;)
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Matti_C »

Barolek pisze: 28 lut 2019, 22:45 metropolia liczy się do wymaganych budynków do zakupu monumentu? np jeśli chce kupić uniwersytet a mam biały żeton - świątynie oraz metropolie to mogę wziąć uniwersytet ?
Nidhogg pisze: 01 mar 2019, 08:56 Nie, metropolia to metropolia dla monumentów nie liczy się jako osobne budynki.
Choć pewnie już skończyliście partie :)
Metropolia działa identycznie jak 4 budynki składowe - dlaczego miałaby się nie liczyć?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Nidhogg »

Matti_C pisze: 08 mar 2019, 22:34
Barolek pisze: 28 lut 2019, 22:45 metropolia liczy się do wymaganych budynków do zakupu monumentu? np jeśli chce kupić uniwersytet a mam biały żeton - świątynie oraz metropolie to mogę wziąć uniwersytet ?
Nidhogg pisze: 01 mar 2019, 08:56 Nie, metropolia to metropolia dla monumentów nie liczy się jako osobne budynki.
Choć pewnie już skończyliście partie :)
Metropolia działa identycznie jak 4 budynki składowe - dlaczego miałaby się nie liczyć?
Zgadza się działa jak 4 inne budynki ale nimi nie jest. Instrukcja mówi że jest to super budowla posiadająca moce wszystkich pozostałych typów budynków.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: donmakaron »

Wassago pisze: 08 mar 2019, 22:02Można, możesz rozdzielić punkty np. na 3 statki i ruszyć nimi równocześnie ;)
Skąd pomysł, że można robić te ruchy jednocześnie? To mogę wtedy rozdzielić to między 6 statków, ruszyć nimi na raz: 3 na gracza A, 3 na gracza B i rozpocząć dwie walki na raz?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Wassago »

donmakaron pisze: 11 mar 2019, 09:51
Wassago pisze: 08 mar 2019, 22:02Można, możesz rozdzielić punkty np. na 3 statki i ruszyć nimi równocześnie ;)
Skąd pomysł, że można robić te ruchy jednocześnie? To mogę wtedy rozdzielić to między 6 statków, ruszyć nimi na raz: 3 na gracza A, 3 na gracza B i rozpocząć dwie walki na raz?
Może się wyraziłem nieprecyzyjnie. Nie pamiętam już gdzie to czytałem (i na moją logikę tak to działało), ale działa to tak:
masz 10 "punktów ruchu", które możesz rozdzielić na statek/statki podczas wykonywania ruchu z jednego pola na drugie. Czyli jeżeli na polu A mam 2 statki, na polu B, które jest obok 1 statek to mogę zrobić coś takiego, że ruszam się wszystkimi statkami z A do B za 2 punkty i potem mogę ruszyć te 3 statki z punktu B do sąsiadującego pola za 3 punkty (łącznie już zużyłem 5) itd.

To działa podobnie do ruchu z Posejdona, z tym tylko, że zamiast ruchu Statkami o 3 pola, masz do dyspozycji 10 ruchów pojedynczym statkiem, który można łączyć z innymi statkami.

1 statek może się ruszyć o 10 pól, 2 statki o 5, 3 statki o 3 pola + 1 statek o 1 pole itp.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2019, 01:03 przez Wassago, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: donmakaron »

Jak gdzieś czytane to w porządku ;) Po prostu z tego opisu to nie wynika zbytnio.
Lakers
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2018, 21:16
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Lakers »

Czy gracz może podczas rekrutacji rozwiązać swoje oddziały? Wracają przed zasłonkę i może wyłożyć je na innej swojej wyspie?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Wassago »

Lakers pisze: 15 kwie 2019, 09:29 Czy gracz może podczas rekrutacji rozwiązać swoje oddziały? Wracają przed zasłonkę i może wyłożyć je na innej swojej wyspie?
Nie.
Lomax1983
Posty: 54
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Lomax1983 »

Witam,
Czy w grze dwu osobowej, gdy posiadam kapłana i składam ofiarę dwóm bogom to kapłan obniża mi wartość w dla obu, czy tylko dla jednego? Analogicznie posiadam 3 kapłanów to obniża mi o 3 jednego, czy muszę rozdzielić np. 1 obniży mi wartość 1 Boga, a 2 drugiego?
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Vakarian89 »

Odejmujesz liczbę kapłanów od SUMY ofiar, którą musisz złożyć obu bogom. Musisz przy tym pamiętać, że każdemu z bogów musisz złożyć co najmniej jedną sztukę złota w ofierze (np. składasz ofiarę 4 + 2, masz pięciu kapłanów, więc wychodzi 1 po odjęciu, ale wciąż musisz zapłacić 2). Na to samo pytanie odpowiedział sam Bruno Cathala w tym temacie na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/517258 ... wo-players.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Matti_C »

Lakers pisze: 15 kwie 2019, 09:29 Czy gracz może podczas rekrutacji rozwiązać swoje oddziały? Wracają przed zasłonkę i może wyłożyć je na innej swojej wyspie?
Pewnie chciałeś w ten sposób wyrwać się spod Meduzy ;) ?
Żeby to zrobić musiałbyś wykupić Sfinksa, sprzedać mu oddziały , następnie wykupić je z Aresa.
Sam nie możesz ściągać oddziałów z planszy.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: nakago »

1. Czy mogę zaatakować terytorium gracza, który posiada na nim oddziały , a na 2 swoim terenie ma kontrolę tylko poprzez swój znacznik (brak oddziałów) ? (nawet jesli to nie oznacza mojego zwycięstwa w grze)
2. Zakładają, że TAK i usunę mu z tego terenu wszystkie oddziały to zostanie on już tylko z 1 terenem, na którym leży tylko jego znacznik. Czy w tej sytuacji, tego terenu nie można nie tylko zaatakować, ale i przejąć poprzez ruch oddziału na ten teren (pod warunkiem, że gracz nie skończy w ten sposób gry oczywiście).
3. Pytanie do dodatku Tytani - ruch Tytanem odbywa się tylko poprzez akcję Aresa , i różni się on w sumie tym od ruchu oddziałami, że, można go wykonać w 1 turze - poprzez płacenie - kilka razy, czyli możemy się poruszyć jednostkami dalej niż zwykłym ruchem dla oddziałów, który można zrobić za 1 monetę tylko na sąsiednie terytorium. Dobrze to rozumiem?
4. Pytanie upewniające - czy podczas akcji Aresa albo Posejdona, po wygranej bitwie mogę dalej wykonywać jakieś akcję tych bogów...??
Awatar użytkownika
trooper
Posty: 20
Rejestracja: 27 cze 2015, 12:16
Lokalizacja: Wrocaw
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: trooper »

nakago pisze: 03 sie 2019, 21:37 1. Czy mogę zaatakować terytorium gracza, który posiada na nim oddziały , a na 2 swoim terenie ma kontrolę tylko poprzez swój znacznik (brak oddziałów) ? (nawet jesli to nie oznacza mojego zwycięstwa w grze)
2. Zakładają, że TAK i usunę mu z tego terenu wszystkie oddziały to zostanie on już tylko z 1 terenem, na którym leży tylko jego znacznik. Czy w tej sytuacji, tego terenu nie można nie tylko zaatakować, ale i przejąć poprzez ruch oddziału na ten teren (pod warunkiem, że gracz nie skończy w ten sposób gry oczywiście).
3. Pytanie do dodatku Tytani - ruch Tytanem odbywa się tylko poprzez akcję Aresa , i różni się on w sumie tym od ruchu oddziałami, że, można go wykonać w 1 turze - poprzez płacenie - kilka razy, czyli możemy się poruszyć jednostkami dalej niż zwykłym ruchem dla oddziałów, który można zrobić za 1 monetę tylko na sąsiednie terytorium. Dobrze to rozumiem?
4. Pytanie upewniające - czy podczas akcji Aresa albo Posejdona, po wygranej bitwie mogę dalej wykonywać jakieś akcję tych bogów...??
1. Tak. W końcu to nie jest jego ostatnie terytorium.
2. Jeśli to jego ostatni teren nie możesz go zaatakować, wchodzić, czy nawet się przesuwać przez ten teren za pomocą tytanów/Aresa/Hadesa. Nawet jeśli jest tam tylko jego znacznik. Wyjątkiem jest tutaj Hełm Niewidzialności z dodatku, które pozwalają się poruszać przez wrogie terytoria. Chyba, że udowodnisz, że przez to posunięcie w TEJ RUNDZIE wygrasz grę - musiał by mieć tam np. ostatnią do zdobycia przez Ciebie metropolię lub jakiś budynek, który pozwala Ci metropolię wybudować w tej turze. Jeśli tak zrobisz, a inny gracz Cię w tej turze dojedzie i nie wygrasz, to właśnie co pokonany przez Ciebie gracz do gry nie wraca.
3. Możesz ruszyć się nawet jak nie wylicytowałeś Aresa, ale w oddziałach, które się przemieszczają musi być tytan. Jest to w instrukcji.
Ruch Tytanem pozwala na przesunięcie dowolnych Oddziałów (w tym także innych Tytanów) znajdujących się na tym samym co on terytorium. Pierwszy ruch kosztuje 1 JZ. Następnie gracz może zdecydować się na drugi ruch Tytanem (tym samym lub innym) za cenę 2 JZ, potem na trzeci ruch za 3 JZ itd.
4. Tak. Jest Twoja tura. Robisz co chcesz z kafli tych bogów. Ty uznajesz kiedy pasujesz. To nie jest tak, że te akcje są jednorazowe (poza kupnem wojska i flot bo na to są limity). Możesz zaatakować i iść naprzód. Znowu zaatakować i się przemieścić. Pod warunkiem, że Cię stać.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: nakago »

hej

1.. czy dodatek tytani i jego nowa plansza zmienia jakkolwiek wycofanie się jednostek po przegranej bitwie (ataku) - czy dalej trzeba się wycofać na inną wyspę połączoną łańcuchem flot? czy może np. sąsiednie, ale swoje terytorium, graliśmy na 3 (plansza z 1 duuużą wyspą i kilkoma malutkimi) i było bardzo ciężko z tym wycofywaniem ...

2. czy jak się wycofam po ataku (obrońca się nie wycofał, ja się wycofałem) mogę kontynuować swoją turę, wykonywać dale akcje?

3. czy po zaatakowaniu gracza jeśli wyzerowaliśmy sobie jednostki (przez remisy) na jakimś obszarze, mogę dalej kontynuować swoją turę, wykonywać dale akcje?
ODPOWIEDZ