Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

One niestety nie pasują do siebie. Znaleźć dobrego modelarza, który sklei i ładnie wszystko pomaluje zakrywając nierówności na styku.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Deathhammer »

Kolejna sierpniowa recenzja(czyt. ściana tekstu, podziwiam osoby które dotrwają do końca!), tym razem polski tytuł, który zdaje się być dość znany i lubiany jeśli chodzi naszą społeczność graczy. Powszechnie uważany za jedną z najcięższych, ale i najbardziej satysfakcjonujących gier typu "dudes on a map" na rynku. Słyszałem też określenie "polski Chaos w Starym Świecie". A co ja sądzę o grze opartej na powieści J. Grzędowicza? Zapraszam - let's find out.

https://howtoboardgames.blogspot.com/20 ... enzja.html
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: AnaMan »

Udostępniłby ktoś na priv skany karty pomocy graczy z drugiej edycji PL?
Ich spreche nicht Deutsch :(
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gry w Bibliotece »

Jeśli nikt Ci nie pomoże szybciej, to mogę wysłać w środę jak wrócę do domu.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: wirusman »

To ja też poproszę.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: seki »

Ja też poproszę a najlepiej gdyby udało się gdzieś udostępnić do ściągnięcia.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mikeyoski »

Też byłbym zainteresowany :-)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Ileż ukrytej opcji niemieckiej! :shock: :mrgreen:
Mam pierwsze wydanie wspieraczkowe + pakiet uzupełniający wydany przy okazji drugiej edycji. Jeśli tam jest dodana ta pomoc, to zeskanuje i wrzucę, ale wieczorem bo cały dzień poza domem jestem.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: kmd7 »

Ja też poproszę.
A póki co mogę się podzielić skrótem zasad (A4), który zrobiłem ad hoc na swój użytek, gdyby ktoś był zainteresowany - PW.
Adik
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2018, 20:26

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Adik »

Wpisałem w Google "karty pomocy pan lodowego ogrodu" i były na czwartej pozycji. Zamieszczam w poście.


Źródło
Obrazek
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mikeyoski »

A swoją drogą, to która instrukcja jest ostateczna. Ta na BGG (jasna) czy ta że strony pan lodowego ogrodu.pl (czarna, nieczytelna)?
pyz
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2014, 19:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: pyz »

Deathhammer pisze: 20 sie 2018, 21:45 Kolejna sierpniowa recenzja(czyt. ściana tekstu, podziwiam osoby które dotrwają do końca!), tym razem polski tytuł, który zdaje się być dość znany i lubiany jeśli chodzi naszą społeczność graczy. Powszechnie uważany za jedną z najcięższych, ale i najbardziej satysfakcjonujących gier typu "dudes on a map" na rynku. Słyszałem też określenie "polski Chaos w Starym Świecie". A co ja sądzę o grze opartej na powieści J. Grzędowicza? Zapraszam - let's find out.

https://howtoboardgames.blogspot.com/20 ... enzja.html
Dzięki, w końcu ktoś piszący dudes on a map, a nie on the map. Ale mnie to wpienia nieziemsko. :D

Dobrze sie czytało, chociaż czasem problemy z interpunkcja, tzn. wstawiasz buźkę w tekst, a po niej ani przecinka ani kropki. Trochę razi.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: kmd7 »

mikeyoski pisze: 15 wrz 2018, 16:01 A swoją drogą, to która instrukcja jest ostateczna. Ta na BGG (jasna) czy ta że strony pan lodowego ogrodu.pl (czarna, nieczytelna)?
Ja posługuję się instrukcją z BGG, drugą edycją. Przy okazji - niezbyt jasno jest tam opisany koszt przywołania jednostki. Co prawda w przykładzie jest napisane, że wprowadzając dwa Kraby płacimy po jednym czynniku M z pierwszego poziomu za każdego z nich. Ale w samym tekście instrukcji dotyczącym przywołania czynnik M jest pominięty (jest tylko mowa o tym, że nie ma konieczności zużywania wszystkich żetonów
czynnika „M” na danym poziomie podczas przywoływania jednostek tego poziomu). Zakładam, że analogicznie jest na poziomie 2 i 3, czyli jeden żeton czynnika M za każdą przywołana jednostkę. No chyba, że jest o tym mowa w innym miejscu instrukcji, a ja to przeoczyłem.
EDIT: O, właśnie zauważyłem, że jest o tym mowa na skrócie, zamieszczonym przez kolegę Adika ;).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Skany pomocy gracza ode mnie:
Strona 1
Strona 2
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: kmd7 »

DarkSide - dziękuję bardzo, przyda się.
Wczoraj pierwsza rozgrywka w składzie dwuosobowym. Początkowo mieliśmy obawy, że 18 pkt. Żółtego (to przez ten znacznik ;)) Martwego Śniegu to strasznie mało i na pewno gra nam się skończy z tego powodu. Okazało się, że jednak nie. Skończyliśmy jeden hełm przed końcem w wyniku punktowania Regionów przy stanie 52:38 i wchłoniętych 2 Uroczyskach, a z drugiej strony postawionych 4 Czerwonych Wieżach. Wiadomo, pierwsza gra trochę w ciemno, szczególnie na początku. Wiedzieliśmy tyle, że mamy budować przewagę w Regionach i na tym się skupiliśmy. Oraz na przeszkadzaniu w pochłanianiu Uroczysk przez Cierń (to ja). Przez to utrudnianie sobie gry nawzajem nie odczułem, że jest za luźno na planszy przy dwóch graczach. Trzeba kontrolować poczynania przeciwnika, żeby nie zostać w pokonanym polu. A jednocześnie realizować swoje cele. Domyślam się, że przy komplecie graczy zabawa jest znacznie trudniejsza. Bardzo chętnie to sprawdzę :D.
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: AnaMan »

Adik pisze: 15 wrz 2018, 14:47 Wpisałem w Google "karty pomocy pan lodowego ogrodu" i były na czwartej pozycji. Zamieszczam w poście.
To jest zdjęcie i to dość słabej jakości - silna kompresja, mnóstwo artefaktów.
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: AnaMan »

DarkSide pisze: 15 wrz 2018, 22:08 Skany pomocy gracza ode mnie:
Strona 1
Strona 2
Dzięki
Patrol1q
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Patrol1q »

Witam serdecznie. Mam prośbę odnośnie kafelków punktacji regionów. W moim egzemplarzu gry miałem dwie wypraski z kafelkami dla 4 graczy. Czy mógł by ktoś zrobić zdjęcie lub zestawienie jak rozkłada się punktacja i surowce na kafelkach dla 2 i 3 graczy? Był bym bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Mixthoor »

Zafascynowała mnie powieść, sięgam więc i po tę grę. Lud na polskim rynku niepoważnie oszalał, kopię dojczowską dorwałem bowiem za 12 EUR. Nim zacznę szukać w Internetach, spytam tutaj: gdzie znajdę najdokładniejszą instrukcję w j. polskim? Nie wszyscy moi współgracze posługują się dojczowskim i wersja w rodzimym języku będzie mile widziana.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: rattkin »

Mixthoor pisze: 12 lut 2019, 22:09 Nim zacznę szukać w Internetach, spytam tutaj: gdzie znajdę najdokładniejszą instrukcję w j. polskim?
W polskim pudełku? :)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2019, 23:11 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Ostry
Posty: 64
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ostry »

Mixthoor pisze: 12 lut 2019, 22:09 Zafascynowała mnie powieść, sięgam więc i po tę grę. Lud na polskim rynku niepoważnie oszalał, kopię dojczowską dorwałem bowiem za 12 EUR. Nim zacznę szukać w Internetach, spytam tutaj: gdzie znajdę najdokładniejszą instrukcję w j. polskim? Nie wszyscy moi współgracze posługują się dojczowskim i wersja w rodzimym języku będzie mile widziana.
Nie wiem czy jest to "najdokładniejsza" instrukcja w języku polskim, ale oficjalne polskie zasady gry są na BGG, o tu.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: thegammer »

Czy ta gra nie będzie miała dodruku ? Udało się kupić, ale w większości sklepów już nie ma i ceny trochę poszybowały w górę ?
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Lost Death »

thegammer pisze: 13 lut 2019, 15:15 Czy ta gra nie będzie miała dodruku ? Udało się kupić, ale w większości sklepów już nie ma i ceny trochę poszybowały w górę ?
przyłączam się do pytania
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Łukasz Johny
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2019, 14:04
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Łukasz Johny »

Mixthoor pisze: 12 lut 2019, 22:09 Lud na polskim rynku niepoważnie oszalał, kopię dojczowską dorwałem bowiem za 12 EUR.
Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tą germańską wersją Pana Lodowego Ogrodu?
Skąd taka cena?

Pytam z czystej ciekawości. Ja swój egzemplarz kupiłem w prawilny sposób - na wspieram.to podczas kampanii Achai 8)
„What is best in board games?
To crush your enemies, see them driven before you and hear the lamentation of their women.” Conan. ;D
Zapraszam na nasz blog UraburaGames, Instagram oraz Facebook
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Furan »

Czasem wystarczy odwrócić sytuację, żeby znaleźć, że zjawisko jest nietypowe albo właśnie niezaskakujące, pomimo że pozornie wydaje się wręcz odwrotnie.

Jak schodziłaby w Polsce gra na podstawie niemieckiej powieści fantasy/sci-fi nieprzetłumaczonej na polski? :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
ODPOWIEDZ