Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Pieter1989 »

No to czas wziąć się za dodatki...Mimo wszystko trochę szkoda, wg mnie opcja z wyborem samego boxa lub pudła z zawartością byłaby też fajna.
dzięki za info
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: rastula »

przecież możesz przy zakupie wrzucić wszystko do pudełka...tfu , koszyka ;)...
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Portal Games »

Na pewno macie wiele pytań dotyczących naszych zapowiedzi. W dzisiejszym wydaniu Planszówek TV LIVE prezes Ignacy będzie odpowiadał na wasze pytania, podsumowywał Portalcon oraz prezentował egzemplarz Mage Knighta!

Zapraszamy dzisiaj (piątek 01.02.2019) o 14:00 na nasz kanał YT: https://youtu.be/mTTIOtzirUY

Obrazek
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: tomb »

Można gdzieś zobaczyć ten promo kafel do Robinsona zawarty w pudełku do Teotihuacan?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Nidav »

tomb pisze: 01 lut 2019, 18:09 Można gdzieś zobaczyć ten promo kafel do Robinsona zawarty w pudełku do Teotihuacan?
Jak ściągniesz instrukcję (można ją pobrać chociażby ze sklepu Portalu, jak wejdziesz w Teotihuacan) to na którejś z ostatnich stron, bodajże przed opisem wszystkich kafelków, jest opis tej promki i jak jej użyć w grze.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: tomb »

Nidav pisze: 01 lut 2019, 18:13 Jak ściągniesz instrukcję (można ją pobrać chociażby ze sklepu Portalu, jak wejdziesz w Teotihuacan) to na którejś z ostatnich stron, bodajże przed opisem wszystkich kafelków, jest opis tej promki i jak jej użyć w grze.
Dzięki.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Largo »

Na livie było powiedziane, że karty do Inis już płyną, ale chciałbym dopytać, czy to tylko karty, czy może też dodruk podstawki, w której już będą poprawione karty? Nie za bardzo wiem, czy kupować już teraz i czekać na same karty, czy może wstrzymać się i kupić wersję z dodruku?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Martin_Valdez »

krwlng pisze: 27 sty 2019, 16:23 @Portal games: dodatek do Inis będzie równolegle z premierą eng. czy później?
No właśnie jak z dodatkiem do Inis? W zapowiedziach nic na ten temat nie ma :( Na BGG mówi się o premierze w okolicach marca. Ciekawe, czy Portal w ogóle planuje wydać dodatek.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: krwlng »

Martin_Valdez:
Jeżeli dobrze interpretuję to co mówił Prezes w ostatnich Planszówkach TV to wydadzą i zapewne będzie to równolegle z wersją eng.
Na BGG Matagot podał, że przewidują premierę Seasons of Inis na maj 2019.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Martin_Valdez »

krwlng pisze: 03 lut 2019, 03:05 Martin_Valdez:
Jeżeli dobrze interpretuję to co mówił Prezes w ostatnich Planszówkach TV to wydadzą i zapewne będzie to równolegle z wersją eng.
Na BGG Matagot podał, że przewidują premierę Seasons of Inis na maj 2019.
Dzięki za info - oby tak było :)
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: preshiq »

Czy prezes mówił kiedy dodatki do Aeons End ?
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: uyco »

czy wiadomo kiedy zostanie wydany dodatek do Rising Sun Inwazja Dynastii? W moim ulubionym sklepie jest informacja "ok. I kwartał", a ja pod koniec marca mam planszowy wyjazd i akurat ten dodatek, odblokowujący grę na 6 osób, jest kluczowy.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: sirwei »

Pytanie do Portalu:
Czy jest szansa na pojawienie się Hero Box 1 do Czarnej Plagi w wersji PL lub chociaż dodruk wersji ENG?
Kiedy dokładnie premiera Zielonej Hordy?
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: RaYell »

Zielona Horda w marcu. Hero Box 1 zostal ogloszony jeszcze w zeszlym roku, ze wyjdzie. Podobnie Abomination pack.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: BartoszK »

Marrr84 pisze: 04 lut 2019, 12:56 Czy prezes mówił kiedy dodatki do Aeons End ?
Marzec-Kwiecień
Już jest przedsprzedaż w sklepach.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Fingus »

W związku z zapowiedzią nowego dodatku do Root (https://twitter.com/LederGames/status/1 ... 05664?s=20 ) pytanie: czy Portal uwzględnia go w swoich planach (zwłaszcza że wspominał o mieszczacej wszystko wyprasce), czy raczej uzależnia od powodzenia podstawki i Riverfolk?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

Dodatek będzie wydany razem z podstawką. Podejrzewam że Portal drukuje to razem z nowym kickstarterem szczególnie że to ma być poprawiona wersja gry.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: polwac »

Czy jest szansa, że pojawi się u Was w sklepie playmata do Aeon's end?
Tak ta gierka siadła mi i mojej żonie, tak często jest grana, że teraz widzę, że warto zainwestować w tego typu akcesoria.
Jeśli nie ma szans trzeba będzie zamówić na KS, bo widzę, że można ją zamówić przy okazji kampanii Aeon's End The New Age.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Rafal_Kruczek »

Fingus pisze: 13 lut 2019, 08:48 W związku z zapowiedzią nowego dodatku do Root (https://twitter.com/LederGames/status/1 ... 05664?s=20 ) pytanie: czy Portal uwzględnia go w swoich planach (zwłaszcza że wspominał o mieszczacej wszystko wyprasce), czy raczej uzależnia od powodzenia podstawki i Riverfolk?
czeczot pisze: 13 lut 2019, 17:16 Dodatek będzie wydany razem z podstawką. Podejrzewam że Portal drukuje to razem z nowym kickstarterem szczególnie że to ma być poprawiona wersja gry.
Riverfolk (bobry/wydry i jasczurki) jest w zapowiedziach. I ma sie mieścić w wyprasce. Ale chyba na razie nie było zapowiedzi polskiejwersji DRUGIEGO dodatku Underworld. Oczywiście nie wiadomo ile dodatków Leder Games bedzie wydawać jeśli seria jest popularna to jest kwestia tego ile oryginalnych pomysłow moza wymyslc w ramach systemu i czy gracze bedą chcieli kupować. jak jest duzo dodatków to przestajasie fizycznie miescić. No na przykład Neroshima ma już klikanascie frakcji - moze juz sie nie mieszcza w pudełku nawet bez insertu.
Do Wysokiego Napiecia były juz 2 pudełka na mapy wydane... :)
No nie da sie zaplanować takich rzeczy.A Portal tutaj jest tylko licencjobiorcą.
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Lukas82 »

Czy wiadomo kiedy będzie BigBox do osadników?

Drogi Portalu....a czy myśleliście nad takim Big Boxem do Robinsona ? Osadnicy mimo wszystko jak ktoś ma drewniany insert to mieszczą się w pudełku, a Robinson zupełnie nie - szczególnei jak wyjdzie Marcowy dodatek, to już nie dość, że oryginalne pudełko nie domyka się z insertem, to nowe karty się po prostu nie zmieszczą. Może jakiś big (2x? wyższy) box z jakimś insertem na wszystkie mozliwe dodatki + lekki zapas na roszerzenai planowana w najbliższej przyszłości? :)


Teotihuacan - Może się ktoś wypowiedzieć na temat jakosci komponentów? Kupować czy czekać ?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Nidav »

Lukas82 pisze: 20 lut 2019, 09:46 Teotihuacan - Może się ktoś wypowiedzieć na temat jakosci komponentów? Kupować czy czekać ?
Jak dla mnie komponenty są na bardzo wysokim poziomie i nie mam żadnych zastrzeżeń - można brać śmiało. Ktoś gdzieś pisał, że żetony się rozwarstwiają i w szczególności przy wypstrykiwaniu ich z punchboardów, ale osobiście nic takiego nie doświadczyłem - może z racji, że po tych ostrzeżeniach byłem wyjątkowo ostrożny.

Także ja bym brał, bo to świetna gra jest, a jakość komponentów jest wybitnie (dla mnie) zadowalająca ;)
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: EVOCATVS »

Drewienka i plansza bardzo dobre, a kartonowe żetony widziałem lepsze, ale na razie nie mam z nimi żadnych problemów.
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Lukas82 »

Dzięki - zamawiam :)

Kiedyś dostałem podstawkę do Osadników i po pierszej grze jakoś mi się Portal nie podobał, teraz posiadam osadników ze wszystkim co jest możliwe, Robinsona, jak i Detektywa tak samo.
Teotihuacan mam nadzieję, że do piątku dotrze :) Sklep odwiedzam codziennie, bo kto wie co ciekawego się pojawi :)
genno
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2016, 23:57

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: genno »

Lukas82 pisze: 20 lut 2019, 09:46 Czy wiadomo kiedy będzie BigBox do osadników?

Drogi Portalu....a czy myśleliście nad takim Big Boxem do Robinsona ? Osadnicy mimo wszystko jak ktoś ma drewniany insert to mieszczą się w pudełku, a Robinson zupełnie nie - szczególnei jak wyjdzie Marcowy dodatek, to już nie dość, że oryginalne pudełko nie domyka się z insertem, to nowe karty się po prostu nie zmieszczą. Może jakiś big (2x? wyższy) box z jakimś insertem na wszystkie mozliwe dodatki + lekki zapas na roszerzenai planowana w najbliższej przyszłości? :)


Teotihuacan - Może się ktoś wypowiedzieć na temat jakosci komponentów? Kupować czy czekać ?
To jest dobry pomysł. Dodatkowo posiadacze starszych wersji mieli by nową okładkę.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: WieszKto »

Czy będą drukowane poprawione karty do INIS (całe talie czy tylko te z błędami tłumaczenia) czy mamy sobie sami wydrukować to co jest na stronie Portalu i nakleić na oryginalne karty (mało estetyczne rozwiązanie)? Czy wiadomo coś więcej o dodatku do INIS w wersji PL? (data premiery sugerowana cena itp.)? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Zablokowany