Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Mówimy tu o całkiem innej grze. Taki Tainted grail ma wiele euro mechanik i to jest mechanicznym sercem gry. Mamy to podane razem z fabuła. RPG jest całkiem inne mechanicznie no i skierowane do większej liczby graczy podczas gdy gry takie jak TG czy 7th Continent to jednak gry robione w dużym stopniu dla gracza solo. Mało kto ma ekipę która przecież rozegra w rozsądnym czasie grę na 100 godzin a za rogiem czekaja już kolejne tytuły.


Twoje spostrzeżenia sprowadziłbym do pytania:
Dlaczego nie odpalić RPG na kompie?
-bo to jednak coś innego
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: thegammer »

W oczekiwaniu na Tainted Grail zastanawiam się czy nie sięgnąć po książki K. Piskorskiego (Cienioryt, Zadra, Czterdzieści i cztery) - tu inny klimat, ale chciałbym poznać styl pisania. Czytał ktoś ??
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Deem »

thegammer pisze: 15 sty 2019, 14:58 W oczekiwaniu na Tainted Grail zastanawiam się czy nie sięgnąć po książki K. Piskorskiego (Cienioryt, Zadra, Czterdzieści i cztery) - tu inny klimat, ale chciałbym poznać styl pisania. Czytał ktoś ??
Czytałem tylko Cienioryt i bardzo mi się podobał - sprawnie poprowadzona fabuła, niemęczący styl, ciekawy pomysł na świat. Nazwisko autora jest głównym motywem, dla którego wsparlem TG.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ozy »

U mnie podobnie. Cienioryt bardzo polecam.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: polwac »

Co sądzicie o płatnych dodatkach? Zastanawiam się czy wziąć w PM i widzę, że ich temat chyba tutaj nie został jeszcze poruszony.

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2372154
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2373784
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

polwac pisze: 13 lut 2019, 14:49 Co sądzicie o płatnych dodatkach? Zastanawiam się czy wziąć w PM i widzę, że ich temat chyba tutaj nie został jeszcze poruszony.

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2372154
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2373784
Ja wzialem gameplay all-in
Echoes of the past to troche kosmetyk, red death zapowiada sie jako rozszerzenie wzbogacajace lore, wiec jesli chcesz complete experience to raczej wymagane :P
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: janekbossko »

A można się do kogoś podpiąć do zamówienia? PL wersja?
Przygarnie ktoś? :)
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: longmen76 »

janekbossko pisze: 13 lut 2019, 15:28 A można się do kogoś podpiąć do zamówienia? PL wersja?
Przygarnie ktoś? :)
Ja wsparłem. Tylko daleko bo Kraków. Jak nie znajdziesz nikogo bliżej, to mogę pomóc. Mogę również doradzić inną rzecz. Napisz do sklepu aleplanszowki.pl z pytaniem czy nie weszli w TG. Wiem, że wchodzą w produkty AW. Widziałem, że mieli ALL-IN The Edge KS za 1700PLN czyli tyle co bez wysyłki na KSie i w dodatku nie trzeba przedpłacać :). Są spore szanse, że weszli i zamówisz u nich. Jeżeli nie to pisz śmiało do mnie.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

janekbossko pisze: 13 lut 2019, 15:28 A można się do kogoś podpiąć do zamówienia? PL wersja?
Przygarnie ktoś? :)
Mepel.pl wchodził w tą grę i chyba jeszcze można zamówić. Można wybrać płatność przy odbiorze.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: DarkSide »

japanczyk pisze: 13 lut 2019, 15:07 Ja wzialem gameplay all-in
Echoes of the past to troche kosmetyk, red death zapowiada sie jako rozszerzenie wzbogacajace lore, wiec jesli chcesz complete experience to raczej wymagane :P
Ja ostatecznie zrezygnowałem z "Red Death". 45$ za sam dodatek to lekka przesada. Puściliby go za 30$ to kto wie czy nie przebiliby sufitu w czasie kampanii, a tak (sądząc po komentach na KS w czasie kampanii) wiele osób lekko zdenerwowała cena tego dodatku. :evil:
Może za 3-4 lata będą używki w drugim obiegu za rozsądne pieniądze. Zresztą nie wiem ile będę miał czasu na granie w tę grę. Może się okaże że "Red Death" mi nie będzie potrzebny...
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

DarkSide pisze: 14 lut 2019, 22:19 Ja ostatecznie zrezygnowałem z "Red Death". 45$ za sam dodatek to lekka przesada. Puściliby go za 30$ to kto wie czy nie przebiliby sufitu w czasie kampanii, a tak (sądząc po komentach na KS w czasie kampanii) wiele osób lekko zdenerwowała cena tego dodatku. :evil:
Może za 3-4 lata będą używki w drugim obiegu za rozsądne pieniądze. Zresztą nie wiem ile będę miał czasu na granie w tę grę. Może się okaże że "Red Death" mi nie będzie potrzebny...
Przy grupowym wyszło zdecydowanie taniej.
Wiesz 45$ za dodatek do takiej gry to niedużo. Taki Wolfsburg do Zombicide kosztuje 180 zł a to nie SCD
Tak naprawdę dostajesz 3 gry w cenie jednej za 90$ (jeśli dobrze pamiętam), wiec narzekanie ze za połowę contentu podstawki musisz zapłacić połowę ceny a nie jedna trzecia to trochę pudło moim zdaniem ;-)
Na początku też się zastanawiałem czy brać kings pledge ale przy grupowym okazało się to oczywistym wyborem
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: DarkSide »

japanczyk pisze: 14 lut 2019, 23:23 Przy grupowym wyszło zdecydowanie taniej.
Wiesz 45$ za dodatek do takiej gry to niedużo. Taki Wolfsburg do Zombicide kosztuje 180 zł a to nie SCD
Tak naprawdę dostajesz 3 gry w cenie jednej za 90$ (jeśli dobrze pamiętam), wiec narzekanie ze za połowę contentu podstawki musisz zapłacić połowę ceny a nie jedna trzecia to trochę pudło moim zdaniem ;-)
Na początku też się zastanawiałem czy brać kings pledge ale przy grupowym okazało się to oczywistym wyborem
Na pewno piszemy o tej samej grze? Nie wiem skąd wziąłeś te ceny?
45$ to w przybliżeniu (uwzględniając obecny kurs $ i ew. koszty przewalutowania) właśnie 180zł, więc za sam dodatek Red Death to jak dla mnie za dużo.
90$ to kosztuje Core Box jak ktoś kupował pojedynczo na KS (w tym wszystkie SG ale bez add-onów: m.in. za dodatek Monsters of Avalon czy Echoes of the Past musisz dopłacić. Również za postać Niamh jeśli nie załapałeś się na Early Birds)
W grupowym pledge'u (6-sztukowym pakiecie) za full wypas ze wszystkim (w tym Red Death) płacisz prawie 138funtów od jednego kompletu. Plus trzeba doliczyć jakiś tam koszt wysyłki (ale tutaj powiedzmy że pomijalny :roll: choć do tanich nie należy)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: esztfke »

japanczyk pisze: 14 lut 2019, 23:23
DarkSide pisze: 14 lut 2019, 22:19 Ja ostatecznie zrezygnowałem z "Red Death". 45$ za sam dodatek to lekka przesada. Puściliby go za 30$ to kto wie czy nie przebiliby sufitu w czasie kampanii, a tak (sądząc po komentach na KS w czasie kampanii) wiele osób lekko zdenerwowała cena tego dodatku. :evil:
Może za 3-4 lata będą używki w drugim obiegu za rozsądne pieniądze. Zresztą nie wiem ile będę miał czasu na granie w tę grę. Może się okaże że "Red Death" mi nie będzie potrzebny...
Przy grupowym wyszło zdecydowanie taniej.
Wiesz 45$ za dodatek do takiej gry to niedużo. Taki Wolfsburg do Zombicide kosztuje 180 zł a to nie SCD
Tak naprawdę dostajesz 3 gry w cenie jednej za 90$ (jeśli dobrze pamiętam), wiec narzekanie ze za połowę contentu podstawki musisz zapłacić połowę ceny a nie jedna trzecia to trochę pudło moim zdaniem ;-)
Na początku też się zastanawiałem czy brać kings pledge ale przy grupowym okazało się to oczywistym wyborem
Oczywiście każdy sam sobie może odpowiedzieć na pytanie czy warto czy nie, ale mówienie połowa za połowę to lekka przesada. Wychodzi raczej 1/4 (jeśli chodzi o czas rozgrywki, a jeśli patrzeć na komponenty to mniej niż 1/4) za połowę ceny, bo przecież w podstawowym pledgu dostajesz 2 kampanie, każda +/- 2 razy dluższa od 'red death'
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

DarkSide pisze: 14 lut 2019, 23:42 Na pewno piszemy o tej samej grze? Nie wiem skąd wziąłeś te ceny?
45$ to w przybliżeniu (uwzględniając obecny kurs $ i ew. koszty przewalutowania) właśnie 180zł, więc za sam dodatek Red Death to jak dla mnie za dużo.
90$ to kosztuje Core Box jak ktoś kupował pojedynczo na KS (w tym wszystkie SG ale bez add-onów: m.in. za dodatek Monsters of Avalon czy Echoes of the Past musisz dopłacić. Również za postać Niamh jeśli nie załapałeś się na Early Birds)
W grupowym pledge'u (6-sztukowym pakiecie) za full wypas ze wszystkim (w tym Red Death) płacisz prawie 138funtów od jednego kompletu. Plus trzeba doliczyć jakiś tam koszt wysyłki (ale tutaj powiedzmy że pomijalny :roll: choć do tanich nie należy)
Ceny wziałem ze strony KS. Monsters of Avalon to tylko miniaturki i nie są Ci potrzebne do gry, więc ich nie liczę. Tak samo Niamh - to tez opcja.
Jesli chodzi o gameplay all-in to masz 153 gbp vs 138 w grupówce jak powiedziałeś. Stretch Goale to stretch goale, jesli pójda do retailu to beda sprzedawane pewnie za cene core albo niewiele mniej, bo to całe kampanie z takim samym czasem trwania gry bez kilku miniaturek i kart. A Red Death wg. opisu to dokładnie połowa zawartości podstawki - 120 stron vs 220 stron, 8 chapterów vs 15, połowa location cards, 50 małych kart vs 100, 86 vs 576 (no tutaj jest tego wiecej :P)
esztfke pisze: 15 lut 2019, 06:57 Oczywiście każdy sam sobie może odpowiedzieć na pytanie czy warto czy nie, ale mówienie połowa za połowę to lekka przesada. Wychodzi raczej 1/4 (jeśli chodzi o czas rozgrywki, a jeśli patrzeć na komponenty to mniej niż 1/4) za połowę ceny, bo przecież w podstawowym pledgu dostajesz 2 kampanie, każda +/- 2 razy dluższa od 'red death'
Ja w ogóle nie rozumiem liczenia SG do ceny podstawki, SG to bonus, wiec podstawka kosztuja te 70GBP/90USD daje mi podstawke i dodatek kosztuje połowe tego. W retailu na cene podstawowego pledge'a nie dostaniesz wszystkich 3 kampanii.
BTW jakby nie odblokowali SG to cena dodatku wtedy byłaby ok? czy powinni ją obniżać wraz z odblokowywaniem kolejnych SG, bo wtedy się dobrze skaluje i tak naprawdę powinnismy zaplacic za niego 20$? xD No zastanówcie się panowie. To mimo wszystko jest biznes, a nie działalność charytatywna. A gra za te cene, jesli bedziecie mieli ochote rozegrac wszystko to oferuje całkiem sporo.

Też się zastanawiałem czy warto, bo dodatek ma swoją cenę, ale klimat gry sprawia, że mam ochotę zapoznać się z całością historii przygotowanej przez AR.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: seki »

Ja dodatków nie brałem bo w przeciwieństwie do przedmówcy mam wrażenie, że po rozegraniu podstawki i darmowych SG będę miał już dość tej historii. Po co najmniej 45 scenariuszach nie wyobrażam sobie bym miał ochotę grać w to dalej.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 15 lut 2019, 07:30 Ja w ogóle nie rozumiem liczenia SG do ceny podstawki, SG to bonus, wiec podstawka kosztuja te 70GBP/90USD daje mi podstawke i dodatek kosztuje połowe tego. W retailu na cene podstawowego pledge'a nie dostaniesz wszystkich 3 kampanii.
BTW jakby nie odblokowali SG to cena dodatku wtedy byłaby ok?
SG to ściema. Są planowane od początku że będą odblokowane. Jakby było mniej kasy to by były odblokowane przy niższych progach. Załóżmy że jednak nie są odblokowane. Wtedy bym ich wysmial bo nie zapłaciłbym takiej kasy za samą podstawke. Moim zdaniem przesadzili z ceną dodatku. 45USD za tą ilość zawartości to drogo. Ciężko jest mi się zdecydować ale chyba lepiej zachować te pieniądze na kolejnego wielkiego KSa(np na Etherfield), dołożyć drugie 45USD I dostaniemy za swoją kasę dużo więcej zawartości oraz druga grę bo tutaj problemem może byc czas. Samo ukonczenie wszystkich kampanii z 2-3 razy to mega wyzwanie a skąd tu czas żeby porządnie ograc jeszcze RD?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 15 lut 2019, 08:52 SG to ściema. Są planowane od początku że będą odblokowane. Jakby było mniej kasy to by były odblokowane przy niższych progach. Załóżmy że jednak nie są odblokowane. Wtedy bym ich wysmial bo nie zapłaciłbym takiej kasy za samą podstawke. Moim zdaniem przesadzili z ceną dodatku. 45USD za tą ilość zawartości to drogo. Ciężko jest mi się zdecydować ale chyba lepiej zachować te pieniądze na kolejnego wielkiego KSa(np na Etherfield), dołożyć drugie 45USD I dostaniemy za swoją kasę dużo więcej zawartości oraz druga grę bo tutaj problemem może byc czas. Samo ukonczenie wszystkich kampanii z 2-3 razy to mega wyzwanie a skąd tu czas żeby porządnie ograc jeszcze RD?
Jasne, że w wielu wypadkach to ściema, tutaj raczej podstawka wyglądała na kompletną grę od początku do końca.
Ja tam nie mam zamiaru ogrywać tej gry niewiadomo ile - raz zeby przejsc wszystko, moze drugi raz solo dla zobaczenia jak sie zmienia gameplay, ale majac 4 kampanie po 30-40 godzin, to bym z moja grupa nie gral w nic innego przez rok ;-)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: KurikDeVolay »

Potwierdzam w zupełności. Nie można myśleć o SG, jako o "bonusie", bo to cała płapka crowdfundingu. SG to część gry która była planowana w podstawce od początku. Umiejętne pocięcie i wciśnięcie jako gratis sprawia że oferta wydaje się atrakcyjna. "Bo tyle za frajer dajo!". To marketing.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: seki »

Często tak jest. Ale w przypadku TG bym tak nie powiedział. Sama podstawka to 15 scenariuszy i 4 postacie, którymi można grać. Zapewne w retailu cena podstawki będzie znacznia tańsza niż na KS i da satysfakcjonującą regrywalność.
Magia i myszy, grasz zawsze wszystkimi bohaterami, scenariuszy jest chyba 11 a gra się sprzedaje (pomimo marnej mechaniki). Przykładów z podobną i mniejszą zawartością jest sporo.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Banan2 »

seki pisze: 15 lut 2019, 09:12 Często tak jest. Ale w przypadku TG bym tak nie powiedział. Sama podstawka to 15 scenariuszy i 4 postacie, którymi można grać. Zapewne w retailu cena podstawki będzie znacznia tańsza niż na KS i da satysfakcjonującą regrywalność.
Niekoniecznie. Mogą zrobić podobnie jak w Nemesis, gdzie retailowa cena jest bardzo wysoka. Cytat z wątku o Nemesis (wypowiedź przedstawiciela wydawcy, czyli Rebela):

Różnica pomiędzy tymi wersjami będzie taka, że edycje z KS będą zdecydowanie bogatsze, posiadają bowiem wszystkie exclusive stretch goale oraz możliwe do dokupienia, w trakcie trwania kampanii, dodatki. Wersja sklepowa będzie także miała wyższą cenę (cena w trakcie kampanii 90$ w porównaniu do ceny sklepowej 150$), ale będzie tylko "core boxem".

Nie znamy SCD TG, ale gdyby zrobili podobnie, to wtedy radykalnie zmienia to postać rzeczy.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: polwac »

Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Echoes of the past pewnie wezmę, ale red death sobie odpuszczę.
Wysoka cena oraz core box, który sam w sobie z wszystkimi SG jest już bardzo bogaty w ilośc rozgrywki powinien spokojnie nam wystarczyć…a jeśli okaże się, że nie to zawsze można polować na oferty z drugiej ręki kiedyś tam w przyszłości lub zakupić nową grę ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: KQuest »

W trakcie kampanii zastanawiałem się (nawet tutaj na forum) które dodatki brać. Wyszło mi, że każdy jest ciekawy, ale przy okazji Echoes wydłuży (w negatywnym sensie) i nieco skomplikuje rozgrywkę dodając nowe rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę (jak Wspomnienia w TWoM), a do Red Death pewnie bym nigdy nie doszedł, bo przejście tych trzech kampanii zajmie bardzo dużo czasu, a nie gram aż tak często.

Teraz dodatkowo doszedłem do wniosku, że sam podstawowy pledge to dużo pieniędzy, za które można kupić kilka innych gier, a gram na tyle nieregularnie (a ze stałą ekipą to już w ogóle), że przejście tych trzech kampanii w moim przypadku wydaje się mało realne. Z tego właśnie powodu całkowicie zrezygnowałem z TG, chociaż bardzo mi się podoba koncepcja, grafiki i świat (walka mniej). Tym razem rozum wygrał :)

Ale żeby nie było - jeśli ktoś ma możliwość grać często i przejść wszystko to zazdroszczę, w takiej sytuacji pewnie bym wziął też Red Death. Mam wrażenie, że może tam być na tyle tego "świata", że po trzech kampaniach ciągle bym miał z tyłu głowy, że czegoś mi tutaj jeszcze brakuje, że coś jest wycięte (i taki pewnie był cel twórców). Za to sama cena tego dodatku jest niestety zbyt wysoka w porównaniu do reszty (i do tego co fizyczne jest w pudełku)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Pamiętaj że Echoes of the past dodajesz przy drugim przejściu kampanii więc to też wymaga czasu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 15 lut 2019, 08:58 Jasne, że w wielu wypadkach to ściema, tutaj raczej podstawka wyglądała na kompletną grę od początku do końca.
Ja tam nie mam zamiaru ogrywać tej gry niewiadomo ile - raz zeby przejsc wszystko, moze drugi raz solo dla zobaczenia jak sie zmienia gameplay, ale majac 4 kampanie po 30-40 godzin, to bym z moja grupa nie gral w nic innego przez rok ;-)
Dlatego tym bardziej nie jest Ci potrzebny dodatek
Gra ponoć ma być otwarta i regrywalna przez co jest sens przechodzić więcej jak jeden raz. Szczególnie że postać jak i wybory przy deckbuildingu będą także zmieniać nasza rozgrywkę i warto ograc kilkoma postaciami. Ja poczekam. Żeby dodatek miał sens to gra musi okazać się bardzo dobra, muszę miec na nią czas i muszą nie pojawiać się lepsze gry do ogrania bo moga ukraść ten czas. Wolę nie kupić i nawet przepłacic później o 30-40zl niż brać teraz z tyloma niewidomymi. Chociaz z tą ceną raczej będzie taniej niż drożej.

To że podstawka jest bogata w zawartość i kompletna(chociaż nie tworzy zamkniętej fabuły) to nie znaczy że w momencie planowania kampanii nie wzięli całej zawartości i sztucznie podzielili na SG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 15 lut 2019, 10:49 Pamiętaj że Echoes of the past dodajesz przy drugim przejściu kampanii więc to też wymaga czasu.
Można grać z Echoes of the past od początku (tylko, ze bedzie dostarczone z 2nd Wave), tyle, że zalecana jest pierwsza gra bez tego dodatku
ODPOWIEDZ