Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bary »

Scamander pisze: 19 lut 2019, 09:32 Jasne gra jest świetna i da się to przeboleć ale są osoby na tym forum którym mniej lub bardziej zależy na zadbanych elementach gry i dla nich jest mój komentarz w tej sprawie.
Nigdy nie sugerowałem, żeby zastajać jakąkolwiek wadę. Bynajmniej, sam często doszukuje się w wykonaniu problemów, które wielu uznałoby za pierdołę. Sęk w tym, żeby odpowiednio nadać wagę problemowi, a konkretne wydanie skreślać jedynie na podstawie ciężkich kwestii.

Scamander pisze: 19 lut 2019, 09:32
Ja w tym zdaniu także odniosłem się tylko do planszetek.
Błyszcząca folia na papierze magicznie tych kart nie naprawia.
Nie naprawia, ale trochę równoważny problem krawędzi w ostatecznym odbiorze. A po przejechaniu tym markerem problem redukuje się do naprawdę małych rozmiarów i wtedy planszetki prezentują się już bardzo dobrze. Swoją drogą próbowałeś może tego lakieru w celu zabezpieczenia krawędzi?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Dla mnie nie równoważy a pogłębia problem. Nie mogę laminować kart przez to.

Marker fajnie tuszuje temat ale nie wiem na jak długo.

Chyba już trochę zmęczył mnie ten wątek. Swoim zdaniem się podzieliłem.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

Przymierzam się do zakupu Aeon's End. Znajomi mówią, żeby poczekać/ kupić War Eternal. Myślicie, że serio jest to ulepszona wersja gry? Czy podstawowy AE bedzie close enough do pogrania w parę osób przy okazji odwiedzin/wspólnych obiadów i kolacji?
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: rhcorvin »

Nie wiem jak tam polska wersja. Ja bawię się świetnie przy angielskiej drugiej edycji. Gram póki co w podstawkę i jak pokonam wszystkie Nemezis w podstawce to idę dalej:). Moim zdaniem w podstawce nie brakuje niczego gra się bardzo fajnie.
Co do wykonania to wersja angielska nie jest jakichś wysokich lotów, a ponoć druga edycja jest już w tym względzie poprawiona. Karty są nie najlepszej jakości ale i tak koszulkuję więc jest ok. Przyglądałem się także kartom z dodatków kolejnych i np. zauważyłem że część z nich ma źle wydrukowane tyły, po prostu ramka na tyle karty jest przesunięta bliżej krawędzi i jest to zauważalne. Ja tam i tak się tym nie przejmuję bo nigdy wielce nie przyglądam się w trakcie gry, czy tym razem dostanę tą czy inną kartę.
Generalnie ta gra nie jest wykonana na najwyższym poziomie, co nie przeszkadza świetnie się w nią bawić:). Po za tym jeszcze nie spotkałem się z grą w której nie znalazłbym jakichś niedociągnięć, ale pomijam to i dobrze się bawię.
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Karty z drugiej edycji angielskiej są spoko. Są sztywne i wyglądają na wytrzymałe. Poza tym bardzo fajnie trzyma się je w rękach i nimi gra.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Pytanie z innej beczki. Jeżeli kupiłem polską podstawkę to czy mogę dokupić to niej angielskie rozszerzenia i war eternala? Pomijając różnice w planszetkach i "trwałości" kart, to czy istnieją jakieś znaczące różnice w rewersach kart, które uniemożliwiały by mieszanie angielskich z polskimi (poza potencjalnymi różnicami w odcieniach, bo to mi nie przeszkadza. Nie jestem osobą, która zwracałaby na to uwagę w trakcie gry)?
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Freshus pisze: 19 lut 2019, 20:35 Pytanie z innej beczki. Jeżeli kupiłem polską podstawkę to czy mogę dokupić to niej angielskie rozszerzenia i war eternala? Pomijając różnice w planszetkach i "trwałości" kart, to czy istnieją jakieś znaczące różnice w rewersach kart, które uniemożliwiały by mieszanie angielskich z polskimi (poza potencjalnymi różnicami w odcieniach, bo to mi nie przeszkadza. Nie jestem osobą, która zwracałaby na to uwagę w trakcie gry)?
Rewersy w zasadzie się nie różnią. Mam polską podstawkę AE i całą resztę po angielsku, co prawda karty w koszulkach, ale całość mieszamy i nie mamy żadnego problemu (wg mnie bez koszulek też nie byłoby widać różnicy). Różnią się wielkością żetony mocy i ładunków, ale to też nie jest zbyt uciążliwe.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Jest jeszcze inne wyjście: sprzedać podstawkę PL i kupić ENG :wink:
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Carmash »

Poczekajcie jeszcze chwilę, a będzie można zatopić się w Wiecznej Wojnie ;)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Też liczę że Portal pociągnie serię dalej i poprawi planszetki w drugiej podstawce.

Bezimienni zamówieni gra jest naprawdę przednia.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Largo »

Naprawdę jest aż taka tragedia z tymi komponentami, jak mówicie? Właśnie udało mi się zamówić AE w wersji PL (za 96 zł) i trochę przeraża wydźwięk tej dyskusji :P
Cały czas próbuję przekonać się do mechaniki deckbuilding'u i mam nadzieję, że może teraz się uda :D
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Cierpieć będą tylko tacy pedanci jak ja :D po prostu karty graczy i nemezis strzępią się na brzegach a nie da się ich zalaminować bo chropowate no i masz babo placek. Tragedii nie ma ale jest lekki zawód (tym bardziej przydałyby się trwalsze elementy jeśli Portal ruszy z kolejnymi podstawkami a przypominam, że można wszystkie wydania łączyć). Natomiast co do samej rozgrywki to jest bardzo przednio i jeśli coś ma cię do deckbuildingu przekonać to dobry wybór :)
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Jeśli to jest kwestia grać w wersję PL lub nie grać wcale to zdecydowanie warto! To świetna mechanika i litry miodu.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

Largo pisze: 20 lut 2019, 18:55 Naprawdę jest aż taka tragedia z tymi komponentami, jak mówicie? Właśnie udało mi się zamówić AE w wersji PL (za 96 zł) i trochę przeraża wydźwięk tej dyskusji :P
Cały czas próbuję przekonać się do mechaniki deckbuilding'u i mam nadzieję, że może teraz się uda :D
Nie słuchaj tych marud :) Jakość jest dla mnie OK, szczególnie w zestawieniu do niskiej ceny :)
Małe niedociągnięcia da się łatwo poprawić jeśli bardzo tego potrzebujesz ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bary »

Scamander pisze: 20 lut 2019, 17:50 Też liczę że Portal pociągnie serię dalej
O dalszy rozwój serii w Polsce można być spokojnym. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: preshiq »

Bary pisze: 21 lut 2019, 07:30
Scamander pisze: 20 lut 2019, 17:50 Też liczę że Portal pociągnie serię dalej
O dalszy rozwój serii w Polsce można być spokojnym. :)
to pewne info, z pewnego źródła?
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: doczek »

Marrr84 pisze: 21 lut 2019, 10:54
to pewne info, z pewnego źródła?
Gra się sprzedaje wychodzą dwa nowe dodatki. Nie widać nikogo kto kupił, i nie ma zamiaru kupić dodatków. Portal wspiera takie gry bez zbędnego pierdzielenia się.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Przyszły dzisiaj koszulki na pocztówki z allegro 50 sztuk w paczce (starczy na sporo dodatków) na wysokość wchodzą na styk, na szerokość trzeba dociąć jakiś centymetr. Na ten moment myślę, że najlepsze rozwiązanie. Jeśli zabraknie to pytajcie sprzedawcę o więcej może jeszcze ma, Pierrnik załatwił aktualny rzut 10 paczek.

Kupić można tutaj (rozmiar R12 170 x 120): https://allegro.pl/oferta/folie-koszulk ... 7851952417

Tak to się prezentuje po zastosowaniu czarnego markera na krawędziach i wrzuceniu w koszulkę (na spodzie dla porównania laminowanie - planszetka Jian):

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lut 2019, 14:27 przez Scamander, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Pierrnik pisze: 19 lut 2019, 08:13
Scamander pisze: 18 lut 2019, 16:57
Pierrnik pisze: 18 lut 2019, 16:46 Ja znalazlem tego Sprzedawcę szukając koszulek na duże karty do Folklore:
https://allegro.pl/oferta/folie-koszulk ... 7823640181
Tyle, że nie widzę tam już R12 dostępnych :(
Dogadałem się ze sprzedawcą, wystawił ponownie
Dzięki jeszcze raz. Pasują perfekt :)
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kremitto123 »

Rzeczywiscie jakosc wydania jest skandaliczna. Te biale po bokach rozpadajace sie planszetki, na domiar zlego swiecace polyskiem po oczach... Jak tak mozna? Dlaczego to nie zostalo wydane na grubym solidnym kartonie ktorego nic nie ruszy? Wydawca powinien zwrocic koszty zuzycia markera oraz folii ochronnych wraz z wysylka. O straconych nerwach i wyrwanych wlosach nawet nie wspominam, bo tego wycenic sie nie da. Gra powinna zostac przeceniona na 30-40 zl. Wtedy nikt by nie mogl miec zastrzezen co do jakosci wydania, bo byloby one adekwatne do ceny. Czekam na rekompensate wydawcy w postaci darmowych dodatkow albo chociaz wymiany planszetek na solidne i niezniszczalne.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mmag »

Wydawca powinien zwrocic koszty zuzycia markera oraz folii ochronnych wraz z wysylka. O straconych nerwach i wyrwanych wlosach nawet nie wspominam, bo tego wycenic sie nie da. Gra powinna zostac przeceniona na 30-40 zl (...) Czekam na rekompensate wydawcy w postaci darmowych dodatkow...
A do tego jeszcze frytki i Snickersa!
Ostatnio zmieniony 21 lut 2019, 14:55 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

kremitto123 pisze: 21 lut 2019, 14:43 Czekam na rekompensate wydawcy w postaci darmowych dodatkow albo chociaz wymiany planszetek na solidne i niezniszczalne.
Pomogę, najpierw wypełnij ten formularz: https://portalgames.pl/pl/reklamacje/
A potem poczekaj parę dni, jeżeli Twoje planszetki naprawdę odbiegają jakością od ogólnego nakładu wymienione zostaną na nowe, za DARMO. Portal bardzo dobrze umie w reklamacje, kiedyś chcieli mi wysłać całą figurkę z Rising sun, kiedy zapytałem, jakiego kleju powinienem użyć do elementu, który, nawet nie, że był ułamany, a po prostu nie doklejony. (jakiś tam ozdobnik jednego z potworów). Ostatecznie więcej zamieszania wyszło z tłumaczenia, że użyłem kropelki i działa, bo dwukrotnie przypominali się w mejlu, że jeszcze nie podałem im adresu wysyłki nowej, już zapakowanej specjalnie dla mnie figurki.

Edit: Uprzedzając jakieś komentarze o ironii i sarkazmie, dla mnie to pierwsze to bardzo dobry owoc, a to drugie to taki koleś w turbanie który okupował Jerozolimę.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2019, 14:57 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 1 raz.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kremitto123 »

ShapooBah pisze: 21 lut 2019, 14:54
kremitto123 pisze: 21 lut 2019, 14:43 Czekam na rekompensate wydawcy w postaci darmowych dodatkow albo chociaz wymiany planszetek na solidne i niezniszczalne.
Pomogę, najpierw wypełnij ten formularz: https://portalgames.pl/pl/reklamacje/
A potem poczekaj parę dni, jeżeli Twoje planszetki naprawdę odbiegają jakością od ogólnego nakładu wymienione zostaną na nowe, za DARMO. Portal bardzo dobrze umie w reklamacje, kiedyś chcieli mi wysłać całą figurkę z Rising sun, kiedy zapytałem, jakiego kleju powinienem użyć do elementu, który, nawet nie, że był ułamany, a po prostu nie doklejony. (jakiś tam ozdobnik jednego z potworów). Ostatecznie więcej zamieszania wyszło z tłumaczenia, że użyłem kropelki i działa, bo dwukrotnie przypominali się w mejlu, że jeszcze nie podałem im adresu wysyłki nowej, już zapakowanej specjalnie dla mnie figurki.
Dzieki!
Planszetki sa takiej jakosci jak na zalaczonym obrazku u szanownego forumowicza:

viewtopic.php?p=1120244#p1120244

Az mnie ciarki przechodza na samo wspomnienie tego widoku.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Dzisiaj dwa podejścia w składzie trzyosobowym przeciwko Księciu Pożeraczy zakończone porażką. Ustawienie z losowym marketem i losowymi magami. Następnym razem spróbujemy dobrać rynek pod nemezis i zobaczymy jak to pójdzie. Pierwsza ściana którą napotkaliśmy w tej grze ale rozgrywka mimo to zapewniła sporo emocji i kombinowania.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Deathhammer »

Bo to zdecydowanie najtrudniejszy Nemezis, jeśli chodzi o podstawkę :)
ODPOWIEDZ