Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze: 26 lut 2019, 14:43 Plus należy wziąć pod uwagę, że to jest 68 tysięcy zebrane na DWIE gry, nie na jedną! (Bo Akademia i Arena to dwa różne tytuły). To jest naprawdę bardzo, bardzo słaby wynik.
sugerujesz , że to nasza ( wspierających) wina ? za słabo wsparli


[żarcik oczywiście]
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Trolliszcze »

rastula pisze: 26 lut 2019, 14:45sugerujesz , że to nasza ( wspierających) wina ? za słabo wsparli
[żarcik oczywiście]
No wiesz, patrząc na to, jak ludzie jechali po Baldarze za anulowanie kampanii In the Name of Odin... Może się GF wystraszyło i postanowili własnej nie anulować?
[żarcik oczywiście]
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: inzkulozik »

Słuchajcie, a może w pewnym momencie mieli za dużo gotówki i prezes kupił bitcoiny? :D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Trolliszcze pisze: 26 lut 2019, 14:05
tomb pisze: 26 lut 2019, 13:56 A ja "bez kozery powiem pińcet". Rzucanie liczbami bez jakiejkolwiek wiedzy jest próżnym gadaniem.
Niektórzy mają pewną wiedzę na temat różnych kosztów wydania gry.
Nawet jeśli, to nie wiedzą o pozostałych funduszach firmy. Nie każde finansowanie musi się odbyć tylko z kasy z wspieraczki, większość gier komputerowych które były na wspieraczkach ufundowane i tak potrzebowała faktycznie więcej hajsu. Mogli miec założenie żeby wspieraczka pokryła np przynajmniej 50% kosztów druku, to drugie już zaryzykują ze "swojej" kieszeni i odrobią na sprzedaży na rynku. Tj to nadal tylko gdybanie, bo nie mamy liczb ze środka.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: tomb »

Chodziło mi o to, żeby nie licytować się kwotami, które uważamy za zasadne i wiarygodne, bo to być może przypomina szacunki sztukmistrzów z GF. "- A ile na taką grę by trzeba mieć? - No, ze 100 tys."
Nawiasem mówiąc - próg ufundowania MW wynosił 45 tys. Można? Wystarczy chcieć.

No i kampania MW nie jest rozliczona - ludzie kupowali akcesoria, które do nich nie dotarły. GF o tym nic, wspieram.to też nic. Czegoś jeszcze nie rozliczyli (prócz Solar City)?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: mikeyoski »

Nie wiem czy kostki do Odlotowego wyścigu dotarły do wspierających
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: seki »

mikeyoski pisze: 26 lut 2019, 15:17 Nie wiem czy kostki do Odlotowego wyścigu dotarły do wspierających
Nie dotarły. Zdążyli potwierdzić mailowo, że wyślą ale nie spodziewam się już. Zresztą te kostki to błahostka, płakać nie będę.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: doczek »

KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: KonradT »

Z tego co kojarzę przynajmniej jedna osoba nigdy nie dostała kubka z pierwszej kampanii Dominiona, Boardgame Creative Kit dotarł tylko do sklepu w Finlandii, który handluje porzuconym mieniem (w sensie nieopłacone faktury za składowanie itp.), przezroczyste kostki do Wyścigu oraz akcesoria do Mage Wars nie były w ogóle wysłane, część osób nie dostało jeszcze zwrotów za dodatki do Najeźdźców i dodatkowych kart promo do MW. Nie wiem czy w końcu rozesłali poprawione kości do Wyścigu (zwykłe, nie płatny dodatek).
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 954
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Bart Henry »

tomb pisze: 26 lut 2019, 15:07 No i kampania MW nie jest rozliczona - ludzie kupowali akcesoria, które do nich nie dotarły. GF o tym nic, wspieram.to też nic. Czegoś jeszcze nie rozliczyli (prócz Solar City)?
Board Game Creative Kit czyli ponad 36k dolców na KS i grosze na wspieram.to. Z tego, co wiem, "polskie" zamówienia dotarły przynajmniej częściowo. Z pewnością core boxy rozsyłali, nie wiem jak z dodatkami. Ja dostałem większość zamówionych rzeczy. Nie było m.in. obiecanego contentu cyfrowego do pobrania. Zdaje się, że większość wspierających z KS nie dostała niczego.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

ktoś oglądał i streści?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Musiałby byc podróżnikiem w czasie ;).
Awatar użytkownika
Radzisz
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2018, 17:09
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Radzisz »

I tak wizerunkowo najwięcej na upadku gf stracił wookie oraz zagramw.to.
Ten filmik na którym próbują coś wydukać i informują o wcześniejszej próbie wykupienia gry to już w ogóle dno.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Arek001 »

E..., Wookie nic nie straci, ma tyle fanboyów, że tam wszystko sprzeda (patrz kampanie Czachy).
Awatar użytkownika
Radzisz
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2018, 17:09
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Radzisz »

Może i masz rację (Feudum...).
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Tony23 »

Z tym Feudum to też bym nie przesadzał jeszcze.
Coś mi wygląda na to że kampania również mocno naciąganapod względem kosztow.. Poczekajmy aż gra znajdzie się u wspierajacych
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Radzisz pisze: 26 lut 2019, 23:55 Ten filmik na którym próbują coś wydukać i informują o wcześniejszej próbie wykupienia gry to już w ogóle dno.
Some man just want to watch the world burn ;). Serio nie wiem co w tym filmiku złego, widać z ich strony chęć rozwiązania problemu, ale jednocześnie nie pójścia na dno, oni tam mają dopiero 10 projektów "ufundowanych", to hajsu w zapasie też nie ma niewiadomo ile. Fakt faktem może się trochę przeliczyli z tymi obietnicami gwarancji, ale nadal z mojej strony widać że chcą to załatwić dobrze, ale jak się da to chcą uniknąć ryzyka finansowego jak ktoś inny to będzie chciał na siebie wziąć, nie ma się co dziwić. Przy Valhalli też były jaja, ale chyba oprócz jakichś masakrycznych narzekaczy, którym nigdy nie dogodzisz nie można mieć żalu o finalny sposób rozwiązania sytuacji.

A fanem Wookiego nie jestem, ani recenzji(choćby dlatego że dla mnie rewelacyjnego Space Alerta zjechał, a Alhambre w której czułem jakbym grał na automacie chwalił ;), może u każdego recenzenta taki przykład się znajdzie bo każdy jest różny, ale jakoś mam wrażenie że nie tego samego szukamy w grach), ani jego gier(choć grałem w całą jedną), no i nic nie wspierałem i nie zamierzam, więc nie mam emocji z tamtą kasą związanymi, ale może coś mi jednak umyka.

Są młodzi biznesowo, wyciągają wnioski, starają się uczciwie wszystko rozwiązać bez zrobienia flopa, będą mądrzejsi na przyszłość.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2019, 09:25 przez Blue, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: ShapooBah »

Szkoda tylko, że po tej akcji zagramw.to może już nie być platformą gdzie dobre projekty będą miały szansę sie ukazać. Przypuszczam, że nacięty Wookie może już nie dawać szansy każdemu, przez co jakiś niesamowity Jednorożec może mu przejść koło nosa i przepaść w szufladzie, bo mu Zagramw.to powie BASTA!
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Fojtu »

Spoiler:
Myślę, że chodzi o to jak przebiegał "nadzór" nad projektem. Z filmiku trochę wynika, że co jakiś czas odbywała się konwersacja:
- Wszystko OK?
- Tak, pewnie.
- No to spoko.

Nie twierdzę, że tak było, ale takie można odnieść wrażenie. W przypadku firmy z historią jak GFP chłopaki powinni pewnie wizytować GFP co jakiś czas i sprawdzać dokumentację/korespondencję z wykonawcami jeżeli mamy mówić o prawdziwym nadzorze.

Do tego jeżeli dobrze pamiętam z filmiku to wiedzieli też już chwilę przed newsem, że w GFP dzieje się bardzo źle i coś jest na rzeczy. Z jednej strony rozumiem, że nie dzielili się tym info na gorąco, bo nie o to chodzi, ale i tak z zewnątrz wygląda to średnio.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Fojtu pisze: 27 lut 2019, 09:23 Myślę, że chodzi o to jak przebiegał "nadzór" nad projektem. Z filmiku trochę wynika, że co jakiś czas odbywała się konwersacja:
- Wszystko OK?
- Tak, pewnie.
- No to spoko.

Nie twierdzę, że tak było, ale takie można odnieść wrażenie. W przypadku firmy z historią jak GFP chłopaki powinni pewnie wizytować GFP co jakiś czas i sprawdzać dokumentację/korespondencję z wykonawcami jeżeli mamy mówić o prawdziwym nadzorze.
Liczyli na uczciwość partnera. Zresztą szczerze nie wyobrażam sobie takiej kontroli z np obowiązkowym dostępem do komputera prezesa. Z jednej strony można prosić o potwierdzenie z drukarni, czy od wydawnictwa oryginalnego wydaje się sensowne, z drugiej robienie takiego czegoś takiego może mocno podważać pozycję w tym przypadku GFP w oczach tamtych partnerów, bo ktoś obcy musi patrzeć na rączki. Oczywiście w przypadku GFP mogło to mieć sens, bo wcześniejsze przesłanki były.
Do tego jeżeli dobrze pamiętam z filmiku to wiedzieli też już chwilę przed newsem, że w GFP dzieje się bardzo źle i coś jest na rzeczy. Z jednej strony rozumiem, że nie dzielili się tym info na gorąco, bo nie o to chodzi, ale i tak z zewnątrz wygląda to średnio.
W relacjach biznesowych wyciąganie takich rzeczy może się źle skończyć, np procesem gdyby z tej wtopy GFP wyszło, a oskarżenia zostałyby już rzucone itp. itd. Do tego sam kwas w relacjach z partnerem nie pomaga ani im, ani nie rokuje dobrze na przyszłe współprace z nowymi, bo wtopy mniejsze lub większe się po prostu zdarzają każdemu, a nikt nie chce zniesławienia po wtopie która czasem może być w dużej mierze niezależna od niego.
Awatar użytkownika
Radzisz
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2018, 17:09
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Radzisz »

Film powiela informacje z poprzednich ich odpowiedzi na ten temat (których udzielali baaaaardzo rzadko) i pokazuje, że mieli zerową kontrolę nad projektem. Ponadto dodaje info, że juz w zeszłym roku sytuacja była niewesoła.
Patrząc na to jak dopilnowali swoją grę to daje to obraz niekompetętnej firmy.

Zachowanie GF też nie zmieniło się od całej afery z dodatkami. Wszystkie ich projekty z CF miały mało updatów, dużo wątków fantastycznych i mega opóźnienia. Na pytania na fb czy poprzez mail po x czasu pisali, że osoba od kontaktu jest na urlopie.
Uważam, że firma która za nich poręczyła jest odpowiedzialna za to co wyniknęło z tej współpracy.

No i nie wydaje mi się, żeby twórcy gry wysłali do wspierających za darmo gotową grę. Ale to już wróżenie z fusów.
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Fojtu »

Spoiler:
Liczenie na uczciwość partnera w momencie kiedy inne podmioty już się na nim sparzyły jest trochę naiwne. Nie musieli mieć przecież wglądu w komputer prezesa, mogli np. spojrzeć na jakieś oryginały dokumentów, skontaktować się niezależnie z drukarnią, dostać potwierdzenie z banku o posiadaniu środków na realizację zadań. W 5 minut można wymyśleć pewnie z 10 prostych sposobów realnej kontroli tego co się dzieje.
Spoiler:
Dlatego nie sugeruję, że to powinni zrobić a jedynie wskazuję jak mogło to być odebrane.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Przyjmuję Wasze argumenty. Mam pytanie mam co z taką wiedzą oprócz proby mocniejszego ciśnięcia werbalnego mogliby zrobić jak już gdybamy. Po prostu sam nie widzę jakiegos sensownego scenariusza.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: toblakai »

Blue pisze: 27 lut 2019, 09:56 Przyjmuję Wasze argumenty. Mam pytanie mam co z taką wiedzą oprócz proby mocniejszego ciśnięcia werbalnego mogliby zrobić jak już gdybamy. Po prostu sam nie widzę jakiegos sensownego scenariusza.
To jest sedno całego obiecywania o 'trzymaniu ręki na pulsie' przez zagramw.to. Nawet jeżeli by się dowiedzieli, że projekt jest skazany na porażkę, a wpierający utopili pieniądze to ekipa od zagramw.to nie ma żadnych możliwości działania. Takie są fakty. Tak, więc obiecywanie, że 'dopilnujemy' było mydleniem oczu od samego początku - ktoś zorientowany w tym jak działa CF w Polsce wiedział, że to tylko takie gadanie, natomiast mniej zorientowani byli delikatnie wprowadzani w błąd.

Zagramw.to zaryzykowało z GF i im się nie udało - trudno, i tak to wspierający poniosą faktyczne konsekwencje ;) Taka magia CFu.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: detrytusek »

Z tym filmikiem to jest tak, że sama idea jego powstania jest słuszna. Chcieli wszystko opowiedzieć jak było by uciąć spekulacje i ugasić zazwczasu PR-owe pożary. Od strony firmy jest to zrozumiałe. Problem w tym, że ugaszenie jednych rozpaliło inne. Tak jak pisałem w innym wątku Wookie się skompromitował bo okazało się, że ta ochrona wspierających polegała na mailowo/telefonicznym kontakcie i łykaniu zapewnień, że wszystko jest ok. A był przecież jeszcze bardzo miły i pomocny pracownik spotkany na jakimś konwencie (?). Spisek level master. Nie było możliwe by ktokolwiek wyplątałby się z tej sieci dezinformacji jaką bankrut ich oplątał.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ