Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Rigidigi »

Ja obstawiam, że Portal przejmie wydanie Solar City. Ropka z Ignacym chyba się bardzo lubią, więc sądzę, że to może iść w tę stronę.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: BartoszK »

Rigidigi pisze: 28 lut 2019, 05:34 Ja obstawiam, że Portal przejmie wydanie Solar City. Ropka z Ignacym chyba się bardzo lubią, więc sądzę, że to może iść w tę stronę.
Też mi się tak wydaje. Poza tym obu autorów SC widziałem na Portalconie. Przypadek...? :D Oczywiście żartuję, choć kto wie... :wink:
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: ShapooBah »

Tylko po co? Solar city to nie okłamujmy się, nie jest jakiś znowu cud gier planszowych. Ot przeciętniak. Prezes ma już wystarczająco dużo chwytliwych tytułów, a w tym roku też zamierza zacząć testy na Kickstarterze, na mniej opłacalnych tytułach.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

Tak w ogóle o zauważcie, że prezes niby wskazuje na grę, ale bardziej na logo ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: detrytusek »

ShapooBah pisze: 28 lut 2019, 08:32 Tylko po co? Solar city to nie okłamujmy się, nie jest jakiś znowu cud gier planszowych. Ot przeciętniak. Prezes ma już wystarczająco dużo chwytliwych tytułów, a w tym roku też zamierza zacząć testy na Kickstarterze, na mniej opłacalnych tytułach.
Bo zebrał dużo pieniążków. A poza tym to wjazd na białym koniu jest PR-owo sporo warty.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: hutriel »

detrytusek pisze: 28 lut 2019, 10:04 Bo zebrał dużo pieniążków. A poza tym to wjazd na białym koniu jest PR-owo sporo warty.
A tak z ciekawości na czym to PR-owe zagranie miałoby polegać? Wyprodukowanie za swoje środki gry (może nawet i tanio jeżeli przejęliby prawa do grafik itp.) i wysłanie jej za darmo wspierającym z zagramw.to?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: detrytusek »

hutriel pisze: 28 lut 2019, 10:11
detrytusek pisze: 28 lut 2019, 10:04 Bo zebrał dużo pieniążków. A poza tym to wjazd na białym koniu jest PR-owo sporo warty.
A tak z ciekawości na czym to PR-owe zagranie miałoby polegać? Wyprodukowanie za swoje środki gry (może nawet i tanio jeżeli przejęliby prawa do grafik itp.) i wysłanie jej za darmo wspierającym z zagramw.to?
No jak to na czym...w tym momencie firma upadła, gra nie zostanie dostarczona, ludzie wtopili środki. I teraz wkraczam ja...cały na biało i mówię. Nie lękajcie się! Pomogę! Dostaniecie swoje gry! Vanna Ly będzie się mógł ode mnie uczyć!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: hutriel »

detrytusek pisze: 28 lut 2019, 10:14 No jak to na czym...w tym momencie firma upadła, gra nie zostanie dostarczona, ludzie wtopili środki. I teraz wkraczam ja...cały na biało i mówię. Nie lękajcie się! Pomogę! Dostaniecie swoje gry! Vanna Ly będzie się mógł ode mnie uczyć!
Taki trochę wjazd na Białym Koniu w Czarną... Rozpacz. No ale kto wie, czego to się nie robi w okresie przedwyborczym. ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: detrytusek »

hutriel pisze: 28 lut 2019, 10:18
detrytusek pisze: 28 lut 2019, 10:14 No jak to na czym...w tym momencie firma upadła, gra nie zostanie dostarczona, ludzie wtopili środki. I teraz wkraczam ja...cały na biało i mówię. Nie lękajcie się! Pomogę! Dostaniecie swoje gry! Vanna Ly będzie się mógł ode mnie uczyć!
Taki trochę wjazd na Białym Koniu w Czarną... Rozpacz. No ale kto wie, czego to się nie robi w okresie przedwyborczym. ;)
Jakoś jestem pewny, że jeśli się Portal tego podejmie to na takich warunkach, że nie straci. Nie wiemy nic o finansowej stronie przedsięwzięcia i się pewnie nie dowiemy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Iskierek
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2018, 14:28
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Iskierek »

Hej a czy ktoś orientuje się jak z Wydaniem kolejnych części Aeons End np War Eternal lub Legacy przez Portal Games?
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Scamander »

Na forum ludzie piszą, że będzie kontynuacja wydawnicza jeśli chodzi o markę Aeon's End. Natomiast sam Trzewiczek na streamie mówił bardziej zachowawczo, że gra ma bardzo dobre wyniki sprzedażowe i szanse na kontynuacje są duże ale nie mogą tego wszystkiego wydać na raz i trzeba małymi krokami to robić.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: brazylianwisnia »

detrytusek pisze: 28 lut 2019, 10:14 No jak to na czym...w tym momencie firma upadła, gra nie zostanie dostarczona, ludzie wtopili środki. I teraz wkraczam ja...cały na biało i mówię. Nie lękajcie się! Pomogę! Dostaniecie swoje gry! Vanna Ly będzie się mógł ode mnie uczyć!
Przecież to jest science fiction. Jeśli gra się ukaże to nikt nie wyda kasy żeby mieć gest. Mowa tutaj o koszcie 70-80tys zł dla zabiegu PRowego..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: detrytusek »

brazylianwisnia pisze: 28 lut 2019, 14:53
detrytusek pisze: 28 lut 2019, 10:14 No jak to na czym...w tym momencie firma upadła, gra nie zostanie dostarczona, ludzie wtopili środki. I teraz wkraczam ja...cały na biało i mówię. Nie lękajcie się! Pomogę! Dostaniecie swoje gry! Vanna Ly będzie się mógł ode mnie uczyć!
Przecież to jest science fiction. Jeśli gra się ukaże to nikt nie wyda kasy żeby mieć gest. Mowa tutaj o koszcie 70-80tys zł dla zabiegu PRowego..
Jeśli gra się ukaże to możesz być pewny, że nikt jej nie wydał.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: brazylianwisnia »

detrytusek pisze: 28 lut 2019, 15:08
brazylianwisnia pisze: 28 lut 2019, 14:53
Przecież to jest science fiction. Jeśli gra się ukaże to nikt nie wyda kasy żeby mieć gest. Mowa tutaj o koszcie 70-80tys zł dla zabiegu PRowego..
Jeśli gra się ukaże to możesz być pewny, że nikt jej nie wydał.
Chyba nie nadarzam za tym co chciałeś powiedzieć. Kasa przejedzona przez GF i ponoć nic nie jest opłacone więc za druk kopii dla wspierajacych musiałby zapłacić Portal. Nie wykluczam że gra się ukaże ale nie liczyłbym na to że ktoś za darmo rozda kopie wspierającym.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: detrytusek »

Nikt nic nie wie o żadnych cyferkach na 100%, ani nawet na 80%. Kto za co zapłacił bądź nie jest palcem na wodzie pisane. Jak sam zauważyłeś nikt przy zdrowych zmysłach nie wyda 80k na zagrywkę PR-ową. Dlatego wniosek jest prosty. Jeśli Portal lub ktokolwiek inny zapowie, że wspierający dostaną swoje kopie tzn, że tejże nie wydał.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: EsperanzaDMV »

detrytusek pisze: 28 lut 2019, 22:55Jeśli Portal lub ktokolwiek inny zapowie, że wspierający dostaną swoje kopie tzn, że tejże nie wydał.
Wybacz detrytusek, ale ja też nie rozumiem co chcesz przekazać. Jeśli Portal zapowie, że wspierający dostaną swoje kopie, to oznacza Twoim zdaniem, że... co? Masz na myśli, że gra jest już w jakimś stopniu gotowa, wydrukowana i czeka tylko na opłacenie...?
"Jeśli gra się ukaże to możesz być pewny, że nikt jej nie wydał." - jaka jest różnica między "ukazaną grą" i "wydaną grą"?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: detrytusek »

EsperanzaDMV pisze: 01 mar 2019, 10:48
detrytusek pisze: 28 lut 2019, 22:55Jeśli Portal lub ktokolwiek inny zapowie, że wspierający dostaną swoje kopie tzn, że tejże nie wydał.
Wybacz detrytusek, ale ja też nie rozumiem co chcesz przekazać. Jeśli Portal zapowie, że wspierający dostaną swoje kopie, to oznacza Twoim zdaniem, że... co? Masz na myśli, że gra jest już w jakimś stopniu gotowa, wydrukowana i czeka tylko na opłacenie...?
"Jeśli gra się ukaże to możesz być pewny, że nikt jej nie wydał." - jaka jest różnica między "ukazaną grą" i "wydaną grą"?
Kasę wydał, a nie gry wydał :). Rozmawialiśmy o hipotetycznym wydaniu 80k.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

No i Portal niczego nie przejmuje po GFP.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Portal Games »

My tu gadu gadu o tym, co prezes powie w Planszówkach TV na temat GFP ich licencji, a to wszystko było po to, żeby odwrócić waszą uwagę i zaskoczyć przedsprzedażą Zbrodni L.A., która właśnie wystartowała! (Ale poza tym to tak, prezes miał też coś do powiedzenia o całej sytuacji z GFP). W każdym razie bez dalszej zwłoki:

Obrazek

PRZEDSPRZEDAŻ DETEKTYWA: ZBRODNI L.A. WYSTARTOWAŁA!

Ile warta jest dla ciebie sprawiedliwość?

Wybierz się do słonecznej Kalifornii i zanurz głęboko w trawiony wojnami narkotykowymi świat Los Angeles lat 80-tych. Doświadcz bycia detektywem w mieście aniołów i przekonaj się, że czasami trzeba nieco nagiąć zasady, aby osiągnąć swój cel – zupełnie jak detektyw Foley znany z filmu Gliniarz z Beverly Hills. Próbuj kontrowersyjnych metod, by rozwiązać swoją sprawę, cały czas mają za plecami szefów i biurokrację, którzy dyszą ci na kark. Wykorzystaj nową mechanikę Obserwacji i poznaj więcej faktów na temat twojego podejrzanego.

Detektyw: Zbrodnie L.A. to rozszerzenie dla 1-5 graczy, które pozwoli ci wcielić się w rolę detektywów LAPD, pracujących nad trzema różnymi sprawami, które będziesz rozwiązywać po kolei. Razem tworzą one kampanię, która podda twoje umiejętności dedukcji prawdziwej próbie.

Rozszerzenie obowiązkowe dla każdego fana Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej! Zapraszamy na stronę przedsprzedaży: https://detectiveboardgame.com/pl/zbrodnie-la/
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Portal Games pisze: 01 mar 2019, 15:06 My tu gadu gadu o tym, co prezes powie w Planszówkach TV na temat GFP ich licencji, a to wszystko było po to, żeby odwrócić waszą uwagę i zaskoczyć przedsprzedażą Zbrodni L.A., która właśnie wystartowała! (Ale poza tym to tak, prezes miał też coś do powiedzenia o całej sytuacji z GFP). W każdym razie bez dalszej zwłoki:
Cwane zagranie, to był clickbait i promocja Zbrodni L.A :)
Szkoda, ze nie przejmiecie chociażby Hero Relams, sporo ludzi czeka na dodatki
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: KrzysiekL »

Jak dla mnie bardzo duży minus za brak portretów w każdej wersji dodatku (tylko przedsprzedaż portalu). Nie widzę powodu, żeby dopłacać 40 zł za portrety, a nie będę kupował znów niepełnowartościowego produktu, także chyba sobie daruję.
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: rolv »

KrzysiekL pisze: 01 mar 2019, 19:03 Jak dla mnie bardzo duży minus za brak portretów w każdej wersji dodatku (tylko przedsprzedaż portalu). Nie widzę powodu, żeby dopłacać 40 zł za portrety, a nie będę kupował znów niepełnowartościowego produktu, także chyba sobie daruję.
W jaki sposób niepełnowartościowy, skoro to dodatek, który nie jest niezbędny do grania?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: KrzysiekL »

rolv pisze: 02 mar 2019, 07:43
KrzysiekL pisze: 01 mar 2019, 19:03 Jak dla mnie bardzo duży minus za brak portretów w każdej wersji dodatku (tylko przedsprzedaż portalu). Nie widzę powodu, żeby dopłacać 40 zł za portrety, a nie będę kupował znów niepełnowartościowego produktu, także chyba sobie daruję.
W jaki sposób niepełnowartościowy, skoro to dodatek, który nie jest niezbędny do grania?
W taki sposób, ze uważam, ze portrety w jakiejkolwiek wydrukowanej formie powinny znaleźć się w każdym pudełku, choćby były wielkości kart mini.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Mixthoor »

Masz możliwość zakupu oraz prawo wyboru, a i tak coś Ci się nie podoba. Januszujesz 100 PLN na dwa dodatkowe elementy, które NIE SĄ NIEZBĘDNE do rozgrywki, lecz potęgują klimat i pozwalają na nieco większą imersję. Najlepiej dać wszystkim wszystko za darmo, prawda? Niech ludzie projektują, testują i przekazują efekty swojej pracy gratis.

W podstawowej wersji gry w sprawie nr 6 wydrukowałem fotografie postaci niewielkiego rozmiaru z bazy Antares. Małe fotografie nie nadają się na tablicę. Jeśli fotografie z dodatku będą takiej samej wielkości i jakości jak te: https://portalgames.pl/sklep/pl/detekty ... 494.p.html, to moim zdaniem warto je mieć.

Edytowane przez moderatora. Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: seki »

A ja nie mam zdjęć i absolutnie nie czuje potrzeby ich posiadania. Bardziej przydatnym gadżetem jest tablica suchościeralna do zapisywania nazwisk i ważnych tropów. Czy to znaczy, że tablica powinna być w pudełku bo inaczej nie warto kupować? Absurdalna teza.
Zablokowany