Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RaYell »

Ja zamowilem Fortotten Circles w aleplanszowki. Troche sie martwie czy go dostane bo ostatnio Isaac pisal ze nie starczy dla wszystkich sklepow. Dodatek solo ci sie przyda dopiero po jakims czasie bo wymaga wyslania dwoch postaci na emeryture i piatego poziomu na trzeciej postaci. Dodatkowo te scenariusze sa naprawde trudne. Jesli wkrecisz sie w gre to oczywiscie bedziesz je chcial miec. Inna sprawa ze w sklepie BGG jest chyba nieco tanszy.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Zack »

Złożyłem preorder przez Crowdox. Jeśli chodzi o Solo Scenarios to chyba sobie daruję, nie planuję raczej w najbliższym czasie grać solo, a nowych komponentów jest tam w sumie mało
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

To mi się udało uzyskać w sprawie wersji PL.
Ważne, że się dzieje, chociaż skąpią newsów od września :D .
Witamy! 😉 Doskonale rozumiemy rozgoryczenie, również nie możemy się doczekać aż gra nareszcie się pojawi… Odpowiadając na pytanie – tak - pracujemy bardzo ciężko... Chcemy, aby gra była na najwyższym poziomie, dlatego prace trwają i zapewne jeszcze chwilę to potrwa. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość. Pozdrawiamy!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: pavel »

Świetne wieści. Po dłuższej przerwie od GH, pewnie wrócę już do wersji polskiej.
Maraks

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Maraks »

brazylianwisnia pisze: 06 gru 2018, 18:23
YoYo pisze: 06 gru 2018, 18:10 Moja ENG wciaz lezy nierozpakowna, moze to pomysl by sie jej pozbyc jak ma byc wersja PL ;).
Wybadam temat u nich, na ile to pewne. Dzieki.
Ale co pewne? Przecież polskie wydanie jest oficjalnie zapowiedziane. Wyjdzie gdzieś w drugiej polowie 2019.
Wersja pl będzie dostępna w sklepie/ach czy już nakład wysprzedany?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Jeszcze nie rozpoczeli sprzedaży.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Bary »

Poniższe uwagi i pytania dotyczą zakończenia gry!
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RaYell »

Bary pisze: 11 sty 2019, 13:40 Poniższe uwagi i pytania dotyczą zakończenia gry!
Spoiler:
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Rbsn »

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 11 sty 2019, 14:22 przez Rbsn, łącznie zmieniany 1 raz.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RaYell »

@Rbsn, to co napisałeś to spoiler. Ukryj to w odpowiednim tagu.

Odnośnie szyfrów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Bary »

Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RaYell »

Spoiler:
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Breżniew »

Witam. Zainteresowałem się Gloomhaven. Planuję grać solo/ na dwóch graczy, możliwe że sporadycznie na więcej. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy nie jest kłopotliwa zmiana ilości graczy w trakcie rozgrywania całej kampanii? Załóżmy, że zacznę w dwie osoby, później dołączy np. 3 osoba, a później znowu będzie tylko 2 graczy lub będę grał solo.
2. Czy po rozegraniu całej kampanii Gloomhaven bez naklejek skazany jest już tylko na zbieranie kurzu na półce, czy jeszcze da się coś wycisnąć więcej z tej gry?
3. (do osób posiadających insert, np. ten: https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... tion-.html) Na ile insert ułatwia rozkładanie/składanie gry i czy da się bez niego obyć nie i nie utonąć w zawartości tego pudła?
4. Czy po zresetowaniu gry za pomocą odklejalnych naklejek (takich: https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... lejek.html) ponowne rozgrywanie kampanii jest równie angażujące, co za pierwszym razem? Czy znajomość szczegółów fabuły nie zepsuje drugiego podejścia do kampanii?
5. Ostatnie (na razie) pytanie: czy stół 70x110 wystarczy do rozgrywki bez potrzeby posiłkowania się parapetem, gazetnikiem, dwoma krzesłami i czym to jeszcze nie?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi na te pytania :D
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Fojtu »

1. Zmiana graczy raczej nie jest kłopotliwa, tylko problem z dysbalansem poziomów postaci. Ale nawet z tym gra dalej daje radę, poza tym ten dysbalans powstaje nawet w stałym składzie. My ze znajomymi raz na jakiś czas wszyscy braliśmy nowe postaci na lvl 1, żeby tego unikać (a przede wszystkim dlatego że gra na lvl1-5 sprawiała nam najwięcej frajdy)
2. Jest jeszcze generator losowych podziemi + nie przejdziesz wszystkich scenariuszy podczas kampanii. No i zbliża się dodatek.
3. Insertu nie mam, posiadam teczkę harmonijkową na plansze (szczerze polecam!) + 2 pojemniczki z przegródkami na potwory i tokeny.
4. Nie wiem nie próbowałem
5. Może być miejscami ciasno, ale możesz położyć pudełko i wieczko na sobie i masz taki mini stolik dla osoby ogarniającej.

Na pewno polecałbym się zastanowić nad aplikacjami - są 2 główne, ja używałem jednej i w sumie żałuję że nie używałem obu
1. Apka do potworów (link) - robi za Ciebię masę rzeczy, do tego redukuje trochę miejsce na stole.
2. Campaign tracker link - do zaznaczania co zrobiłeś w kampanii - działa lepiej niż mapa, bo pokazuje które scenariusze w ogóle możesz zrobić, ułatwia śledzenie achievementów itd. Teoretycznie jak nie masz apki to musisz rozłożyć mapę po scenariuszu i przykleić naklejkę itd (co zważając na pytanie o miejsce może być upierdliwe). Ja nie używałem i żałuję, straciliśmy masę czasu ze znajomymi próbując ogarnąc co możemy robić dalej. Do tego można prowadzić 2+ kampanie na raz chyba też.

Do tego ostatnia rzecz którą polecam to PDF (link - to chyba ten)ze scenariuszami, gdzie masz zakryte pokoje. Rozstawiając z książki widzisz co robisz trochę, więc zdradzasz sobie tajemnice i co się będzie dalej działo.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RaYell »

Breżniew pisze: 28 lut 2019, 08:401. Czy nie jest kłopotliwa zmiana ilości graczy w trakcie rozgrywania całej kampanii? Załóżmy, że zacznę w dwie osoby, później dołączy np. 3 osoba, a później znowu będzie tylko 2 graczy lub będę grał solo.
Ani trochę. Grałem w każdej możliwej kombinacji graczy (1-5, wariant na 5 nieoficjalny) i gra działa tak samo dobrze. Mój core team to 3 osoby, ale co sesja ktoś dodatkowy przychodzi i nie ma z tym absolutnie żadnych problemów. Po prostu część postaci wolniej się rozwija, bo rzadziej gra.
Breżniew pisze: 28 lut 2019, 08:402. Czy po rozegraniu całej kampanii Gloomhaven bez naklejek skazany jest już tylko na zbieranie kurzu na półce, czy jeszcze da się coś wycisnąć więcej z tej gry?
Polecam użycie Removable Sticket Set. Wtedy mozesz sobie grę zresetować do stanu pierwotnego. Niedługo ma wyjść dodatek do gry z 20+ nowymi misjami i nową klasą postaci. Oprócz tego gra ma system generowania losowych misji, jest cała masa fanowskich scenariuszy itp. Nie wspominając, że kampania jest mega długa.
Breżniew pisze: 28 lut 2019, 08:403. (do osób posiadających insert, np. ten: https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... tion-.html) Na ile insert ułatwia rozkładanie/składanie gry i czy da się bez niego obyć nie i nie utonąć w zawartości tego pudła?
Mam co prawda insert WarBoxa, a nie GeekModa, ale nie wyobrażam sobie grania bez niego.
Breżniew pisze: 28 lut 2019, 08:404. Czy po zresetowaniu gry za pomocą odklejalnych naklejek (takich: https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... lejek.html) ponowne rozgrywanie kampanii jest równie angażujące, co za pierwszym razem? Czy znajomość szczegółów fabuły nie zepsuje drugiego podejścia do kampanii?
Tu akurat nie odpowiem, mimo 140h w grze kampanie mamy ukończoną tak mniej więcej w 60%.
Breżniew pisze: 28 lut 2019, 08:405. Ostatnie (na razie) pytanie: czy stół 70x110 wystarczy do rozgrywki bez potrzeby posiłkowania się parapetem, gazetnikiem, dwoma krzesłami i czym to jeszcze nie?
Może być mały. Gra zajmuje tonę miejsca. Ale można sobie jego trochę oszczędzić jeśli użyjecie aplikację Gloomhaven helpera do śledzenia przeciwników (życie, karty akcji). Wszystko zależy również od tego jak chcesz grać. Ja lubię sobie rozłożyć karty akcji jedna obok drugiej na stole i przeglądać je w ten sposób niż mieszać na ręce - co oczywiście natychmiast zwiększa ilość miejsca na stole, który jest potrzebny.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

Breżniew pisze: 28 lut 2019, 08:40 3. (do osób posiadających insert, np. ten: https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... tion-.html) Na ile insert ułatwia rozkładanie/składanie gry i czy da się bez niego obyć nie i nie utonąć w zawartości tego pudła?
Bierz insert od WarBoxa, a nie ten spod linku. Miałem oba, sprawdzałem oba i porównywałem "działanie" obu. Ten, który pokazałeś jest nawet OK, ale ten od WarBox moim zdaniem większość rzeczy robi dużo lepiej. Złożenie i rozłożenie gry z tym insertem to w sumie jakieś 10 minut maksymalnie.
Porównanie bu insertów do Gloomhaven możesz znaleźć u mnie na kanale:
https://www.youtube.com/watch?v=9iWa_1vpsdY
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Bary »

Breżniew pisze: 28 lut 2019, 08:40 Na ile insert ułatwia rozkładanie/składanie gry i czy da się bez niego obyć nie i nie utonąć w zawartości tego pudła?
Spokojnie można się obyć bez dedykowanego insertu. Był tutaj jakiś czas temu tutorial z dwoma pudełeczkami (market budowlany/sklep wędkarski) i przycięciem oryginalnej wypraski. Jeśli dobrze dobierzesz wymiar pudełek, to załatwiają sprawę. Sam używam takiego rozwiązania i rozkładanie gry to kilka minut.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Keysper »

Witajcie. Czekam na ukazanie sie polskiej wersji gloomheaven zeby poznac ten swiat. Chcialbym zapytac gdzie i jak polowac na przedsprzedaz? Nie wpisuje co dwa dni tematu w wyszukiwarke bo do premiery jeszcze pare miesiecy ale nie chce sie zaskoczyc ze w koncu juz bedzie po wszystkim:-) macie jakies pewne informacje kiedy wystartuja z przedsprzedaza?
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Migello84 »

Keysper pisze: 28 lut 2019, 14:27 Witajcie. Czekam na ukazanie sie polskiej wersji gloomheaven zeby poznac ten swiat. Chcialbym zapytac gdzie i jak polowac na przedsprzedaz? Nie wpisuje co dwa dni tematu w wyszukiwarke bo do premiery jeszcze pare miesiecy ale nie chce sie zaskoczyc ze w koncu juz bedzie po wszystkim:-) macie jakies pewne informacje kiedy wystartuja z przedsprzedaza?
Jak wystartuje przedsprzedaż wersji PL to beda mówić nawet w TV :) a poważnie to nikt nie wie kiedy będzie przedsprzedaż. Premiera wstępnie jest ustalona na koniec 2019, ale też nigdy nic nie wiadomo, tym bardziej przy tak ogromnym i złożonym tytule. Warto śledzić Planszowe Newsy na FB lub po prostu sprawdzać czasem to forum.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

Migello84 pisze: 28 lut 2019, 18:20 Premiera wstępnie jest ustalona na koniec 2019
Que? A to odwołali wakacyjne wydanie? Miała wyjść jakoś koło lipca zdaje się.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: pawianlsm »

Wszystko przetłumaczone jest na PL 😉. Teksty czeka korekta, a jest tego sporo więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Sam nie mam informacji o dacie premiery, mogę tylko uchylić co nieco jak to wygląda jeżeli chodzi o tłumaczenie gry.
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Migello84 »

YoYo pisze: 28 lut 2019, 18:27
Migello84 pisze: 28 lut 2019, 18:20 Premiera wstępnie jest ustalona na koniec 2019
Que? A to odwołali wakacyjne wydanie? Miała wyjść jakoś koło lipca zdaje się.
O masz ! To ja coś zakodowałem, że 4Q 2019. Jeśli wakcje to jeszcze lepiej. Dzieki za wybicie mnie z błędu !
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: doczek »

Druga połowa roku. Więc może być lipiec jak i Q4. Jak kto lubi.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

No tak, warto uczestniczyć w tym, co jakiś czas będzie można zadawać pytania:

https://www.facebook.com/events/4009098 ... discussion

Tu Albi odpowiedział, że w II poł roku.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Polskiej wersji na razie ani widu ani słychu za to pierwszy dodatek Forgotten Circles, który złapał lekkie opóźnienie, powinien się ukazać 15 kwietnia (amazon, w naszych sklepach piszą o maju).
Granie na Bemowie
ODPOWIEDZ