Horror w Arkham LCG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Horror w Arkham LCG

Post autor: Szpanerski »

Gralem ostatnio w Horror w Arkham 2ed. Mega wciągająca gra a klimat niesamowity! Niestety losowosc w walce i testach pokonała nas. Nie lubie tego typu rozwiązań gdyż mieliśmy bardzo mały wpływ na wyniki testów. Nawet 12 kostek nie gwarantowało sukcesu...

Stąd moje pytanie o Horror w Arkham LCG. Słyszałem że może w niej lepiej zarządzać losowoscia a jest rownie klimatyczna?

Czy gra ta ma ten sam problem co inne lcg? Żeby talię były sprawne potrzeba w niej więcej kopi konkretnych kart, czyli kupna kilku podstawek?

Może jakieś jeszcze gry w świecie AH, równie klimatyczne, trochę mniej losowe? Co wybrać?
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 351
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 98 times

Re: Horror w Arkham LCG

Post autor: Grellenort »

Znam się, więc się wypowiem.

Zakup dwóch (maksymalnie) podstawek jest opcjonalny. Gdy gra raczkowała było to warte rozważenia, by mieć większe pole do manewru podczas lepienia talii klasowych. Dziś jednak, po trzech pełnych cyklach, tych możliwości jest mnóstwo i nie trzeba kupować drugiej, nawet chcąc grać w 3-4 osoby (wtedy ewentualnie zabraknie tylko żetonów obrażeń itp.) Problem leży gdzie indziej - jest to (bardziej niż jakiekolwiek inne lcg) gra "na abonament". Kupując jakiś dodatek trzeba się liczyć, że to część większej całości, składającej się na kampanię. W dodatku trzy pierwsze przygody w podstawowym pudle na długo nie wystarczą.
Gra jest bardzo klimatyczna, można z całą zasadnością powiedzieć, że bardziej od AH planszowego. Scenariusze są ciekawe, różne od siebie, pomysłowe od strony mechanicznej. Prawdziwy karciany RPG. Grę może trochę długo się przygotowuje do rozgrywki (choć nie tak długo jak planszową wersję), ale jeśli ktoś jest fanem, może zakupić dodatki z linii "powrót do..." które to ułatwiają.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Horror w Arkham LCG

Post autor: Golfang »

Zgodzę się z przedmówcą. Grałem bardzo długo na tylko 1 podstawce (2 postacie). Jest to wystarczające. Cenowo - to moja najdroższa gra. Ostatnio dokupiłem cały cykl Dunwich... niestety trzeba liczyć mniej więcej 400 zł na cykl. Z drugiej strony sądzę, że bez problemu można poźniej odsprzedać cały cykl z niewielką stratą (oczywiście jeśli się szanuje gry).
Gra jednak oferuje wg mnie niesamowity klimat i regrywalność - nie mówię tu o scenariusz, bo to się nie zmienia - ale karty przeciwności, wielość postaci do wyboru, budowanie talii postaci dają ogromną regrywalność.

Co do innej gry z HwA - to Posiadłość Szaleństwa. Nie mam jej, ciągle walczę czy ją kupić czy nie - a to ze względu na wymaganą aplikację do grania... gdyby nie to to na pewno by już była u mnie na półce.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ