Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: rattkin »

Ktoś tam zrobił (domniemany) nielegalny dumping.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Dr_Kecaj »

No to jak już odkopaliscie wątek PLO, ma ktoś jakieś wieści o zapowiedzianym 34 lata temu dodatku do ów gry?
Kupię Szczura rogatego PL
Łukasz Johny
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2019, 14:04
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Łukasz Johny »

Furan pisze: 13 lut 2019, 21:59 Jak schodziłaby w Polsce gra na podstawie niemieckiej powieści fantasy/sci-fi nieprzetłumaczonej na polski? :)
Niezła akcja xD
Dr_Kecaj pisze: 13 lut 2019, 22:53 No to jak już odkopaliscie wątek PLO, ma ktoś jakieś wieści o zapowiedzianym 34 lata temu dodatku do ów gry?
Z chęcią się dowiem czegoś więcej, bo o dodatku, przyznam szczerze, nie słyszałem.
„What is best in board games?
To crush your enemies, see them driven before you and hear the lamentation of their women.” Conan. ;D
Zapraszam na nasz blog UraburaGames, Instagram oraz Facebook
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

Co do dodatku to autor gry wspominał coś, że ma zrobić dodatek, ale nie było to nigdy oficjalnie zapowiedziane przez niego ani przez RedImp. Chyba, że o czymś nie wiem.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Nidav »

Końcem stycznia 2018 roku pisałem do nich w sprawie kafli Vuko i przy okazji pytałem się co z dodatkiem. Odpisali, że "jest planowany i zobaczymy kiedy zakończymy testowanie". Ale od tego czasu cisza w eterze i nigdzie nie widziałem żadnej wzmianki na ten temat. Ciekawe czy istnieje szansa, żeby dodatek się pojawił czy raczej można już sobie odpuścić nadzieję.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Gromb »

Nadziej umiera ostatnia. Redimp może ma problemy z komunikacją, ale zawsze realizuje to, co robi. Raz szybciej, innym razem wolniej. Dlatego, spokojnie czekałbym na dodatek.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
byczsek
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2019, 15:09

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: byczsek »

Tak sobie myślałem w jaki sposób zmienić działanie martwego śniegu, nie wykluczając go z rozgrywki. I wpadłem na taki pomysł:

Kiedy wskaźnik dotrze na ostatnie pole, wszystko dzieje się zgodnie z instrukcją(zmniejszenie reputacji itp.), ale gra się nie kończy. Zamiast tego, od tego momentu za każde czynienie (za jedną wykorzystaną akcję czynienia) należy zapłacić znacznikami wpływu (zabieramy daną ilość z mapy) w liczbie żetony Vuko + 2. Takie rozwiązanie niweluje problem z niemożliwością czynienia (tylko wygrana osoba może wywołać martwy śnieg) i równocześnie karze osoby które nadużywały czynienia (więcej płacą za kolejne akcje czynienia).

Co o myślicie o takim rozwiązaniu? Może macie już własne rozwiązania lub pomysły?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

Ta gra znakomicie chodzi z takimi mechanizmami jakie ma wdrożone. Nie ma potrzeby zmieniać zasad dotyczących Martwego Śniegu. Obawiam się, że chęcią wprowadzenia wszystkich figurek na planszę i zrobienia wielkich bitew zaburzysz tylko balans ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
byczsek
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2019, 15:09

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: byczsek »

lotheg pisze: 15 lut 2019, 15:43 Ta gra znakomicie chodzi z takimi mechanizmami jakie ma wdrożone. Nie ma potrzeby zmieniać zasad dotyczących Martwego Śniegu. Obawiam się, że chęcią wprowadzenia wszystkich figurek na planszę i zrobienia wielkich bitew zaburzysz tylko balans ;)
Tylko z drugiej strony całkowite wyłączenie czynienia na pewnym etapie gry jest uciążliwe(jeśli dwie osoby o najwyższej reputacji są na tym samym polu). A wprowadzenie dodatkowej opłaty za czynienie ma właśnie na celu nie dopuścić do wprowadzenia wszystkich jednostek do gry, ale równocześnie umożliwić dalsze czynienie.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: thegammer »

Ostatnio mam fazę na gry typu 'dudes on a map'. Kupiłem jakiś czas temu PLO. Obecnie jestem po kilku rozgrywkach - to był strzał w 10.
Super gra, na razie graliśmy partie w 3 i 4 osoby. Wytłumaczenie zasad zajęło krótką chwilę, a raczej wprowadzenie i opowiedzenie kto jakie ma cele. Gra naprawdę pozytywnie zaskoczyła. Grałem jakiś czas temu kilka partii w Chaos w Starym świecie nawet rozważałem ostatnio zakup, ale ceny odstraszają :( i powiem, że PLO daje jak dla mnie więcej niż "Chaos ..". Tutaj nie ma losowości, nie potrzeba kompletu graczy (w Chaos przy 3 osobach czegoś brakowało, a tutaj wszystko śmiga). Jest tutaj sporo kalkulacji, zajmowanie pól akcji i późniejsza kolejność ich wykonywania - coś pięknego. Końcówki partii były na styk różnice 2-3 punktów na koniec. Oczywiście też były wygrane wynikające z celu danego gracza - tutaj każdy gracz w zależności od wybranego typu jednostki ma inne warunki zwycięstwa. Ostatnia runda to liczenie i przewidywanie kto co zrobi - genialne. Poza tym skalowanie: partie 3 i 4 osobowe nie różniły się zbytnio. W 4 oczywiście jest więcej zwrotów akcji no bo to kolejny gracz ale jeżeli chodzi o samą rozgrywkę to nie odczułem jakiejś różnicy. Jestem ciekaw rozgrywki dwuosobowej, ale przypuszczam, że też nie powinno być źle ze względu na dedykowane żetony obszarów i mniejszą mapę. Gra może być bardziej przewidywalna. Dla dwójki graczy polecam Sztukę Wojny.

Za jakiś czas napiszę jak to wygląda z perspektywy innych gier - przymierzam się do Rising Sun-a i w końcu mam zamiar kupić i zagrać w Kemet.

PS: Wszystkim Januszom mówię NIE dziękuję za Chaos w Starym Świecie :).
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: kmd7 »

Ja siadam :D. Czasem zdarzy mi się we troje i wtedy rzeczywiście jest ciekawiej. We dwójkę najczęściej pilnujemy się nawzajem i nie da się zrealizować celu indywidualnego. Wtedy zazwyczaj gra kończy na punkty, rzadziej z powodu Martwego Śniegu. Ale i tak zabawa jest przednia.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Deathhammer »

Mnie się rozgrywka dwuosobowa średnio podoba. Brakuje kogoś "balansującego" rozgrywkę - w 3 i 4 osoby gdy jedna osoba wychodzi na prowadzenie, pozostałe mogą doprowadzić ją do pionu :) W przypadku pojedynku, błędy kosztują bardzo dużo. Efekt kuli śnieżnej jest dość spory i ciężko wrócić do gry, gdy przeciwnik wysunie się na prowadzenie z zasobami. Ponadto, natura gier dudes on a map sprawia, że są one po prostu ciekawsze w gronie 3+ ;)

Ogólnie jednak zgadzam się - gra jest fenomenalna i emocjonująca do samego końca. W ostatniej rundzie faktycznie mózg paruje, ale grając z zamulaczami może być spoooory downtime - nie zapomnę, jak mój kumpel dosłownie 20 min myślał kiedyś nad ruchem :D

A swoją drogą, na grupie FB co jakiś czas pojawiają się posty dwóch panów, którzy pracują nad jakimś nieoficjalnym dodatkiem. Na razie nie wiadomo zbyt wiele, ale sam fakt jest dość intrygujący. Ja jednak nadal nie mogę się doczekać, aż RedImp oficjalnie zapowie rozszerzenie(o którym pogłoski krążą już od dawna). Mam nadzieję, że Filar pokaże się w jakiejś formie, no bo jak to tak PLO bez jednej z głównych postaci?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Nidav »

Deathhammer pisze: 02 mar 2019, 14:34 A swoją drogą, na grupie FB co jakiś czas pojawiają się posty dwóch panów, którzy pracują nad jakimś nieoficjalnym dodatkiem. Na razie nie wiadomo zbyt wiele, ale sam fakt jest dość intrygujący.
A na jakiej grupie? Z ciekawości próbowałem znaleźć, bo osobiście fanowskie dodatki całkiem lubię, ale niestety nigdzie nic takiego znaleźć nie mogłem, przy czym z chęcią bym się przyjrzał co tam się wyprawia ;)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Haniel »

Cześć. To ja jestem jednym z tych, co wrzucają :D Tak, pracujemy nad fanowskim dodatkiem. Prace idą powoli, bo jako dodatkowe zajęcie, ale wszystko zmierza w dobrą stronę. Posty wrzucamy na głównej grupie Gry Planszowe pod hashtagiem #wojnabogów. Niebawem wrzucimy też więcej info tutaj :)
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: thegammer »

Haniel pisze: 02 mar 2019, 15:34 Cześć. To ja jestem jednym z tych, co wrzucają :D Tak, pracujemy nad fanowskim dodatkiem. Prace idą powoli, bo jako dodatkowe zajęcie, ale wszystko zmierza w dobrą stronę. Posty wrzucamy na głównej grupie Gry Planszowe pod hashtagiem #wojnabogów. Niebawem wrzucimy też więcej info tutaj :)
Powodzenia i jak będziecie coś mieli wrzucajcie na forum :).
annak2
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 13 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: annak2 »

Czy ktoś się orientuje czy można skądś pobrać karty pomocy graczy w wersji polskiej? Pytam pod kątem zakupu edycji niemieckiej (poza instrukcją i kartami pomocy nie ma, zdaje się, innych elementów zależnych językowo).
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Sir_Yaro »

annak2 pisze: 04 mar 2019, 10:23 Czy ktoś się orientuje czy można skądś pobrać karty pomocy graczy w wersji polskiej? Pytam pod kątem zakupu edycji niemieckiej (poza instrukcją i kartami pomocy nie ma, zdaje się, innych elementów zależnych językowo).
Na poprzedniej stronie tematów jest. Wcześniej tez były jakieś linki do lepszej jakościowo wersji...
annak2
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 13 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: annak2 »

Sir_Yaro pisze: 04 mar 2019, 10:33
annak2 pisze: 04 mar 2019, 10:23 Czy ktoś się orientuje czy można skądś pobrać karty pomocy graczy w wersji polskiej? Pytam pod kątem zakupu edycji niemieckiej (poza instrukcją i kartami pomocy nie ma, zdaje się, innych elementów zależnych językowo).
Na poprzedniej stronie tematów jest. Wcześniej tez były jakieś linki do lepszej jakościowo wersji...
Dzięki. Niestety link do wersji pliku w wysokiej jakości już nie działa. Może ktoś inny to jeszcze wrzuci, ewentualnie spróbuję skontaktować się z użytkownikiem DarkSide i poprosić o reupload.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

annak2 pisze: 04 mar 2019, 19:57 Niestety link do wersji pliku w wysokiej jakości już nie działa. Może ktoś inny to jeszcze wrzuci, ewentualnie spróbuję skontaktować się z użytkownikiem DarkSide i poprosić o reupload.
DarkSide pisze: 15 wrz 2018, 22:08 Skany pomocy gracza ode mnie:
Strona 1
Strona 2
Już uaktualniłem linki 8)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
annak2
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 13 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: annak2 »

DarkSide pisze: 04 mar 2019, 21:16
annak2 pisze: 04 mar 2019, 19:57 Niestety link do wersji pliku w wysokiej jakości już nie działa. Może ktoś inny to jeszcze wrzuci, ewentualnie spróbuję skontaktować się z użytkownikiem DarkSide i poprosić o reupload.
DarkSide pisze: 15 wrz 2018, 22:08 Skany pomocy gracza ode mnie:
Strona 1
Strona 2
Już uaktualniłem linki 8)
Dzięki:)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Haniel »

Cześć, w dziale z wariantami zasad stworzyłem wątek na temat fanowskiego dodatku do PLO, nad którym pracuję z kolegą. Będziemy tam wrzucać informację o postępach w projekcie. Dodatek nosi tytuł Wojna Bogów :)

Wojna Bogów
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

Jak często zdarza Wam się koniec gry poprzez Martwy Śnieg? Uważacie, że jest to warunek do zrealizowania przy doświadczonych graczach, którzy wzajemnie się dobrze pilnują? Mi się wydaje, że nie i przy zaawansowanych graczach gra raczej kończy się na punkty, rzadziej też indywidualny cel.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Ardel12 »

lotheg pisze: 21 cze 2019, 13:13 Jak często zdarza Wam się koniec gry poprzez Martwy Śnieg? Uważacie, że jest to warunek do zrealizowania przy doświadczonych graczach, którzy wzajemnie się dobrze pilnują? Mi się wydaje, że nie i przy zaawansowanych graczach gra raczej kończy się na punkty, rzadziej też indywidualny cel.
Raczej jak podałeś. Na X partii, które miałem, śnieg nie zasypal nas ani razu. Ot nikomu się nie udało uzyskać takiej przewagi, by odpalając śnieg, mógł wygrać.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: vinnichi »

Hej czy ktoś mógłby w wolnej chwili poratować skanem pomocy? Niemiecki owczarek pogryzł mi polską wersję :D
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Blue »

Trzymasz szpiega pod swoim dachem? ;)
ODPOWIEDZ