Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Mixthoor »

Przeszedłem Wyspę Kanibali za drugim podejściem w 4 osobowym zespole. Scenariusz jest bardzo dobry i znakomicie się nam go grało. Młodzież po nim sięgnęła po grę FOREST. Więcej problemów miałem z Wyspą Ognia.
Przestać lubić grę po porażce? Rozsądne...
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: bjago999 »

Tutaj dużo zależy od kafli/kombinacji, my 3 razy siadaliśmy do scenariusza 2 z egzorcyzmami, tam jak nie podejdą kafle to nie zbudujesz dzwona czy jakoś tak, a jak podejdą to luzik. Nie mniej jednak nam się to podobalo :)
janjedlikowski
Posty: 49
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: janjedlikowski »

Czy w scenariuszu Wyspa kanibali wioski i miasto kanibali można atakować, mając obóz/schronienie na sąsiadującym kafelku wyspy, czy też akcję tę można wykonać z dowolnego kafelka?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

janjedlikowski pisze: 27 gru 2018, 11:36 Czy w scenariuszu Wyspa kanibali wioski i miasto kanibali można atakować, mając obóz/schronienie na sąsiadującym kafelku wyspy, czy też akcję tę można wykonać z dowolnego kafelka?
Chyba z każdego. Pamiętając o złotej zasadzie odległości. Do wykonania tej akcji będziesz musiał użyć wiecej pionkow.
janjedlikowski
Posty: 49
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: janjedlikowski »

No ale niszcząc wioski/miasto wykonuje się akcję walki z bestią, do której chyba nie stosuje się żadnych zasad odległości?
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Na karcie scenariusza nie ma nic o tym wspomniane (w FAQ też nie), więc wystarczą 2 pionki na pole walki z Bestią.

Czy w tym scenariuszy istnieje tylko 5 wiosek kanibali? Nr 6 to miasto. A może 4, bo tyle jest opisanych w scenariuszu (zasady odkrycia każdej z nich)?
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Keysper »

Wybaczcie jesli zasmiecam temat ale ciezko przejrzec cale 150stron watku- jest gdzies dostepny zbior wszystkich mini dodatkow ; dodatkowych kart postaci itp.? Mam HMS Beagle i chcialbym dorzucic kilka scenariuszy i jesli nie ma w sprzedazy to nawet cos w stylu print to play. Jesli jest gdzies zebrany dostep do wszystkiego co wyszlo do robinsona to bylbym wdzieczny za udostepnienie ( moznaby nawet zaktualizowac pierwszy post i wrzucic tam wszystko co istnieje do rozwijania gry)
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kmd7 »

Tutaj są fanowskie scenariusze, sam z nich korzystałem, autorzy robią tam świetną robotę:
viewtopic.php?t=34195
Ostatnio zmieniony 09 sty 2019, 14:33 przez kmd7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

Keysper pisze: 09 sty 2019, 14:18 Wybaczcie jesli zasmiecam temat ale ciezko przejrzec cale 150stron watku- jest gdzies dostepny zbior wszystkich mini dodatkow ; dodatkowych kart postaci itp.? Mam HMS Beagle i chcialbym dorzucic kilka scenariuszy i jesli nie ma w sprzedazy to nawet cos w stylu print to play. Jesli jest gdzies zebrany dostep do wszystkiego co wyszlo do robinsona to bylbym wdzieczny za udostepnienie ( moznaby nawet zaktualizowac pierwszy post i wrzucic tam wszystko co istnieje do rozwijania gry)
Z tego co widzę, to wszystkie oficjalnie wydane mini dodatki są aktualnie dostępne w sprzedaży w sklepie Portalu: https://portalgames.pl/sklep/pl/robinso ... &page_nr=1
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Kin@a »

Mixthoor pisze: 22 sty 2019, 18:21 Paka dodatków: https://portalgames.pl/sklep/pl/robinso ... 544.p.html w bardzo dobrej cenie.
Brakuje lunety, psa łowczego i chyba niektórych scenariuszy (King Kong), coś jeszcze pominęłam?
janjedlikowski pisze: 20 lis 2018, 13:08 Nowie piony i scenariusz dostępne w 2019.
https://portalgames.pl/pl/loot-box/

No i kolejne dodruki Robinsona będą z nową okładką na wzór tej z anglojęzycznego wydania. Moim zdaniem lepsza od poprzedniej i szkoda, że nie będą sprzedawać jej osobno.
https://portalgames.pl/pl/robinson-crus ... a-okladka/
Fajne te piony ale szkoda, że nie ma wszystkich postaci (wliczając dodatki). Scenariusz nie brzmi zbyt zachęcająco, natomiast nowa szata graficzna pudełka mi się nie podoba, poprzednia była bardziej klimatyczna.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomb »

Pies łowczy był w moim pakiecie - może pominięto go w opisie przypadkowo, a może dołączyli resztkę tylko do części pakietów. Nie dopytywałem.

Lunety nie ma, King Konga nie ma (ale on jest już stałym dodatkiem do pudełka podstawowego w wersji Edycja Gra Roku).

Na BGG są jeszcze takie rzeczy, jak Hunting Adventures (nie wiem, czy on miał już polski druk, ale w pakiecie go nie ma) oraz Adventure in the Neverland Junior (scenariusz z pakietu Loot Box - będzie za jakiś czas dostępny w sklepiku Portalu). No i nie ma kafla terenu, który można zdobyć kupując Teotihuacan.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Kin@a »

tomb pisze: 02 mar 2019, 16:01 No i nie ma kafla terenu, który można zdobyć kupując Teotihuacan.
O, dzięki za info! Czyli nowy kafel terenu Wyspy jest tym dodatkiem do Teitihuacan? To coś, na co warto zapolować bo kafli w Robinsonie mało i już się opatrzyły
Ciekawe kiedy i gdzie będzie go można nabyć osobno (w miarę przyzwoitej cenie).
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Yuri »

Kin@a pisze: 02 mar 2019, 16:22 ...
Ciekawe kiedy i gdzie będzie go można nabyć osobno (w miarę przyzwoitej cenie).
Ja normalnie dałem ogłoszenie na grupie sprzedażowej i za 5zl ktoś mi podesłał pocztą.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomb »

Początkowo podskoczyło mi ciśnienie, bo kafel terenu to nie lada gratka, ale to jest tylko kafel do wykorzystania w jednym scenariuszu (z wulkanem).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

W sumie zamiennik wulkanu nawet. Nie wiem czy warto się o to bić.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: KonradT »

Kin@a pisze: 02 mar 2019, 16:22
tomb pisze: 02 mar 2019, 16:01 No i nie ma kafla terenu, który można zdobyć kupując Teotihuacan.
O, dzięki za info! Czyli nowy kafel terenu Wyspy jest tym dodatkiem do Teitihuacan? To coś, na co warto zapolować bo kafli w Robinsonie mało i już się opatrzyły
Ciekawe kiedy i gdzie będzie go można nabyć osobno (w miarę przyzwoitej cenie).
Kafli terenu nie może być więcej niż do tej pory. Ewentualnie możnaby zastąpić istniejące innymi. Powód jest prosty - liczba miejsc na mapie ogranicza liczbę kafelków, które można wyłożyć by móc odkryć wszystkie rodzaje terenu. Pierwszego scenariusza nie przejdziesz, jeśli nie odkryjesz gór. Jeśli byłyby jeszcze dwa kafelki innego terenu, to istniałaby szansa, że po odkryciu całej wyspy nie odkryliście żadnych gór.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomb »

KonradT pisze: 02 mar 2019, 19:31 Kafli terenu nie może być więcej niż do tej pory. Ewentualnie możnaby zastąpić istniejące innymi.
To oczywiste, że trzeba zastąpić. Natomiast być może dałoby się w ten sposób wprowadzić nowe zmienne. Chyba da się pożonglować w ten sposób żetonami bonusowymi, dostępnością źródeł pożywienia itd. Oczywiście mogłoby to wpłynąć choćby na trudność gry, ale Portal udowodnił, że w Robinsonie dość gładko można wprowadzać takie minizmiany.

Zawartość nadchodzącego Mystery Tales wskazuje, że nowe żetony terenu będą, tyle że być może są one dedykowane dla nowych scenariuszy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Kin@a »

A jest gdzieś zdjęcie tego kafla z wulkanem?
Nadchodzący dodatek wygląda zachęcająco. Na pewno kupię.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kmd7 »

Tak w skrócie:
Ten kafel umieszcza się na kaflu wulkanu z podstawki. Umożliwia raz na turę, przez pierwsze trzy tury (dopóki nie zacznie wylewać się lawa) wykonać eksplorację. Jeśli akcja się uda, można zrobić jedną z trzech rzeczy. Albo z talii Tajemnic rozpatrzyć dwie skrzynie albo podnieść broń o 2 albo dobrać dwa przedmioty startowe. Bonus wybiera się raz i zakrywa czarnym znacznikiem. Na początku czwartej tury kafel jest usuwany.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: playerator »

Kin@a pisze: 02 mar 2019, 20:20 A jest gdzieś zdjęcie tego kafla z wulkanem?
Voilà.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Kin@a »

playerator pisze: 03 mar 2019, 01:34

Voilà.
Mam nadzieję, że ten kafel będzie dorzucany do zakupu tego nowego dodatku Opowieści niesamowite, przynajmniej w sklepiku Portalu, tak jak dorzucają psa czy wcześniej lunety (a propos czy te lunety będą jeszcze do zdobycia kiedyś?).

BTW nie mam pod ręka pudełka RC i nie mogę zmierzyć planszetek głównych postaci a zastanawiam się czy te koszulki o rozmiarze 110x250 mm by na nie pasowały.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Yuri »

Ale na spokojnie możesz ten kafelek pozyskać, nie dalej jak wczoraj ktoś wrzucał na sprzedażowa grupę FB za cene piwa. Prosta sprawa, załatwisz temat, a i dobry uczynek masz z głowy, bo ktoś sobie browarka w weekend chlapnie :)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 08:23 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Nidav »

A jeśli ktoś ma promkę do Teotihuacan i nie ma zamiaru z niej korzystać, to nawet ją byłbym chętny na wymianę ;) Najlepiej na terenie Krakowa, ale to zapewne marzenie ściętej głowy.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: ponika »

Na stronie Portalu znalazłam dodatek wydarzenia łowieckie, niestety wyłącznie w wersji angielskiej. Wtasowuje się je do talli bestii. Nie widzę nigdzie polskiego odpowiednika... Wiecie coś na ten temat? To było jakieś promo?
ODPOWIEDZ