(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

Muszę to napisać: w tej chwili w Paradoxie grać się nie da. Wkurzyłem się bo na ostatnim spotkaniu przewiało mnie tak, że kolejny tydzień spędziłem w łóżku. Jasne, lokalizacja jest świetna, ale poza tym hałas jest okrutny, temperatury zdradliwe (przy oknie / drzwiach / nawiewie) a oferta droga i uboga. Więcej tam grać nie zamierzam.

W ramach przejęcia inicjatywy zrobiłem mały zwiad i zbadałem dwa miejsca na potencjalną przeprowadzkę:

1. Chwila
Trochę powrót do korzeni. Plusy:
- świetna lokalizacja (Żurawia);
- porządna oferta i fajny klimat;
- pusto w poniedziałki (bardzo chcieli żebyśmy przyszli :P)

Warunki:
Dwa duże stoły w piwnicy, trzeci można zrobić ze złączenia dwóch małych. Ciemno ale dalej mają te same lampki, jeśli da się je podłączyć (nie sprawdzałem gdzie są gniazdka to powinno być ok). Jak będzie nas mało to na pewno jakoś da się zagrać chociaż prawdopodobnie są lepsze miejsca. Zawsze można wpaść z sentymentu :) Ekipa twierdzi że grać jak najbardziej można. Ponieważ jest mało dobrych stołów pewnie trzeba je zarezerwować.


2. Chmielarnia na Marszałkowskiej (przy Placu Unii Lubelskiej)
Trochę bardziej ryzykownie, lubię tam wpadać na piwo i jedzenie. Plusy:
- świetne piwo i świetne jedzenie
- dużo dużych stołów

Warunki:
Byłem niestety w dzień, jak rozmawiałem z obsługą to się dowiedziałem, że od czasu mojej ostatniej wizyty ponad rok temu zmienili oświetlenie - widziałem lampki punktowe nad stolikami więc powinno być ok. Ewentualnie jeśli byśmy chcieli wyjść do drugiej sali z gorszymi warunkami do siedzenia to mogą nam ją rozjaśnić ile chcemy. Ciężko mi się było dogadać z obsługą bo to jednak jest głównie restauracja, więc mamy inne potrzeby. Za granie nas nie wyrzucą jeśli tylko coś pozamawiamy, jakiś ruch jest nawet w poniedziałek (ale między 16 a 18 wszędzie jest martwa strefa). Proszą o rezerwację stolików przy większych grupach ale to pułapka trochę bo wtedy dochodzą opłaty :P Raz bym bardzo chętnie spróbował bo warunki wydają się być bardzo dobre - nie wyjdzie to Południk albo Chwila nie są tak daleko.


Jakieś inne pomysły? Po prostu proszę umówmy się gdzieś indziej niż w Paradoxie. Grzel? Jax?
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: xeelee »

mi pasuje chwila i chmielarnia, jutro mogę być ok 17
Imię: Łukasz mam
sprzedam
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Paskudnik »

Ja oddaję swój głos na Chmielarnię, a że jutrzejsze popołudnie/wieczór mi się akurat zwolniły, to chętnie tam wpadnę :)

Dodam, że dla mnie kluczową sprawą jest wielkość stolików (akurat to jest chyba w obu miejscach spełnione, chociaż w Paradoksie akurat była dolna granica tego, co jestem w stanie zaakceptować) oraz oświetlenie (w większości miejsc, w których ludzie grają w planszówki niestety zbyt kiepskie). Te świetlówki w Chwili to w gruncie rzeczy był słaby pomysł (wiadomo, że lepsze takie coś, niż nic) - IMO były za nisko i nieźle się trzeba było nakombinować, żeby nie raziły w oczy. Czy naprawdę tylko ja tak miałem?
Na razie nie mam swoich propozycji nowego lokalu - znam kilka dobrych miejsc w Centrum do grania, ale tylko awaryjnego a nie regularnego (chociaż tak naprawdę nie pytałem), ale wznowię poszukiwania i jeśli tylko znajdę coś dobrego, niezwłocznie o tym poinformuję. Do regularnego grania znam dobre miejsca na Ursynowie (mi lokalizacja pasuje :P)


Do właścicieli pubów i restauracji, czytających ten wątek: już ładnych kilka lat temu hobby planszówkowe wypełzło spod kamienia i chyba najwyższy czas, aby odpowiedzieć na nowe potrzeby w postaci zamontowania dodatkowego oświetlenia w Waszych lokalach :P Ja wiem, że półmrok w pubach nie wziął się z niczego - ludzie lubią się miziać po kątach i pod stolikami i ta potrzeba nie zniknęła ;) Dlatego nie mówię, żeby dodatkowe oświetlenie świeciło się przez cały czas. Ale chyba dałoby się pójść graczom trochę na rękę i kiedy już ma miejsce jakieś granie, doświetlać odpowiednie stoliki, c'nie? ;) Dziękuję z góry :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

No dobrze, to bądźmy pionierami jutro w Chmielarni (na Marszałkowskiej) i widzimy się o 17, jak nie wyjdzie to pojedziemy gdzieś indziej.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: roadrunner »

Kombinacja śródmieście/napoje/szamka pasuje na różne okazje. Dobra miejscówa na planszówki wymaga trochę więcej. Paradox ma te cechy. Wymienione lokale nie. Wolę to napisać, zanim padnie propozycja KFC przy Metrze Centrum. Tam też mają duże stoły.

Stratą czasu byłoby rozpisywać się teraz o różnicach szczegółowo, a większość bywalców i tak się tu nie wypowie. Może dzisiaj na graniu będzie okazja do rozwinięcia tematu. Oby w pakiecie z pragmatycznymi aspektami, których poprzednim postom brakuje.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

KFC przy Centrum nikt nie proponuje :)

Wiesz, gdybym mógł to jasne że bym grał w Kawadzieścia. Nie wychodzi to trzeba kompromisów. Paradox w teorii jasne że spełnia wymogi planszówkowe (duże stoły, przyjazna planszówkom atmosfera, lokalizacja, oświetlenie, mało hałasu) ale chyba tylko w wakacje. Ostatnie parę spotkań było bardzo nieprzyjemnych i chyba to nie jest tylko moja opinia. Z przyjemnością bym podyskutował bo fajnie by było grać razem.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Paskudnik »

siepu pisze: 04 mar 2019, 13:32 Paradox w teorii jasne że spełnia wymogi planszówkowe
No właśnie - w teorii ;) Bo w praktyce puszczana jest tam muzyka Guns'N'Roses oraz Nirwana - na ich miejscu serio obawiałbym się podpalenia lokalu :P :P :P :P :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

roadrunner pisze: 04 mar 2019, 10:16 Może dzisiaj na graniu będzie okazja do rozwinięcia tematu.
To ja się chętnie zapoznam z argumentacją.
(na razie żadnej z możliwości nie mam na czarnej liście)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

No dobrze, to spotkajmy się dzisiaj ten ostatni raz w Paradoxie i porozmawiajmy :) Nie chciałbym dzielić ekipy.
xeelee pisze: 03 mar 2019, 18:52 mi pasuje chwila i chmielarnia, jutro mogę być ok 17
Napisz że przeczytałeś proszę, jak nie to jadę do Chmielarni :D
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Paskudnik »

A nie lepiej od razu pojechać do Chmielarni i mieć przynajmniej ten lokal już sprawdzony? Jeśli się okaże, że jest bryndza to zawsze możemy wrócić do Paradoxu, zamiast w starym miejscu gdybać tylko o nowym :P Poza tym, do Paradoxu chciał tylko Roadrunner, więc chyba można zignorować to odstępstwo ;P

Jak coś to ja pozostaję przy opcji "Chmielarnia".
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: roadrunner »

krótko @up: kawa20 nikt nie proponuje i, owszem, też żałuję, że w lokalach na mieście nie puszczają nuty z The Fountain. za to jest szansa, że dalsza dyskusja na ten temat odbędzie się w gronie szerszym niż widoczne do tej pory wpisy
siepu pisze:
Paskudnik pisze:
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

Paskudnik pisze: 04 mar 2019, 14:20 A nie lepiej od razu pojechać do Chmielarni i mieć przynajmniej ten lokal już sprawdzony? Jeśli się okaże, że jest bryndza to zawsze możemy wrócić do Paradoxu, zamiast w starym miejscu gdybać tylko o nowym :P Poza tym, do Paradoxu chciał tylko Roadrunner, więc chyba można zignorować to odstępstwo ;P

Jak coś to ja pozostaję przy opcji "Chmielarnia".
Dobrze przekonałeś mnie, Chmielarnia. Najwyżej we trzech sobie pogramy.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Paskudnik »

Dla jasności: nie mówię tutaj, żeby dzisiaj zmienić lokal poniedziałkowego grania na Chmielarnię, mówię żeby dzisiaj sprawdzić Chmielarnię. Akurat temat zmiany został poddany dyskusji - ja jestem pośród osób nie do końca zadowolonych z Paradoxu, co nie oznacza, że nie mogę tam chodzić ;) Natomiast skoro rozważamy inne opcje, to czy nie lepiej sprawdzić od razu w praktyce, zamiast rozważań teoretycznych? :P Akurat w Chmielarni znam menu - piwo jest dobre i dużo, jedzenie co najmniej przyzwoite i na pewno znacznie większy wybór, niż w Paradoksie. Światła i stołów nie widziałem, ale właśnie jest okazja, żeby to zweryfikować ;)

Aha, i w zasadzie nie powinienem się tu wypowiadać, skoro w poniedziałki bywam raptem raz od wielkiego dzwonu. Ale skoro pojawiła się możliwość uniknięcia tej strasznej muzyki, to jestem akurat bardzo za :P 8)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Jes ibn Jester
Posty: 68
Rejestracja: 06 paź 2015, 20:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 43 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Jes ibn Jester »

A z ciekawości, co z Kawadzieścia jest nie tak? Za daleko?
Klubokawiarnia Kawadzieścia - 700+ gier, planszówkowy klimat i blisko Metra
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

Jes ibn Jester pisze: 05 mar 2019, 15:34 A z ciekawości, co z Kawadzieścia jest nie tak? Za daleko?
Tak - ja dojadę ale ludzie z Ursynowa czy Pragi Południe już nie bardzo.
Jes ibn Jester
Posty: 68
Rejestracja: 06 paź 2015, 20:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 43 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Jes ibn Jester »

Z metrem będzie zapewne lepiej...
Klubokawiarnia Kawadzieścia - 700+ gier, planszówkowy klimat i blisko Metra
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: GrzeL »

Ostatnio pojawiły się plany, aby w najbliższy poniedziałek spotkać się w Chwili, więc jeśli owe plany uległy zmianie, to proszę o informację, abyśmy mogli spotkać się w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

Będę w Chwili.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: roadrunner »

Jes ibn Jester pisze: 05 mar 2019, 15:34Za daleko?
Chyba nie za blisko :lol: Spotkanie na tygodniu oznacza, że ludzie jadą nań z pracy. A potem do domów. Centrum i bliskie okolice - Muranów, Pl. Konstytucji, kilka innych - są rozwiązaniem optymalnym. Zapewniającym możliwie największą liczbę osób. Z perspektywy centrum Kawa leży za Liberatorem. Dla każdego spoza Woli, Ochoty, BMW i Żoliborza to miejsce równie świetne jak Łomianki.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: roadrunner »

Fanów nowej Chwili przybywa, w tempie wędrującego lodowca, ale zawsze - a plotki porzucenia Paradoksu sięgają innych zakątków forum. Sądzę, że czas trochę ogarnąć temat. Dobra okazja do obgadania sytuacji była tydzień temu. Była, minęła i mamy tu teraz delikatny komunikacyjny rozp1erdo1 ;)

Części stałych bywalców poniedziałków dzisiaj nie ma. Proponuję omówić opcje za tydzień w Paradoksie. Zamykanie drzwi za damami jest OK, za chamami nie, dltg zrobię rezerwację w innym miejscu, co ostatnio. Cool jeśli będzie to ostatni spot tam, tylko niech niesie konkretne wnioski.

Mimo widocznych tu postów uważam, że Śródmieście ma dobre lokale na planszówki. Wymieńmy się w większym gronie opiniami za i przeciw. Wtedy można rozsądnie mówić o alternatywach.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Cin »

Bez sprawdzenia miejscówek trudno mi się o nich wypowiadać, dlatego dziś robimy rekonesans w Chwili, za tydzień chciałbym w Kawie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

Jak wypadła inspekcja Chwili?
Lepsze warunki niż w Paradoxie?
Warto rozważać przeprowadzkę?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Cin »

Nadal mają te dwa stoły ze starej Chwili i w poniedziałki mogą nam je wystawiać na dole. Natomiast to by były w zasadzie jedyne dwa stoły nadające się do grania. Może ewentualnie jakieś zsuwanie mniejszych.
W ten poniedziałek był problem ze oświetleniem, ale tu też jest deklaracja Tytusa, że jeśli zdecydujemy się na cykliczne spotkania to kupi lampki - takie jak były w starej Chwili.
Na pewno było zdecydowanie ciszej niż podczas kliku ostatnich spotkań w Paradoksie.
Ja nie mam sprecyzowanej opinii.

Edit: właśnie się zorientowałem, że w zasadzie napisałem dokładnie to samo co Siepu klika postów wyżej.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

Coś dzisiaj?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

Ja się wybieram. Do Paradoxu. No chyba że ktoś napisze że już się dokonała migracja do Chwili.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ