Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: alpha »

Niekoniecznie. Możesz zmienić kolor ubrań jeżeli do pralki wrzucisz kolory nie dla tego proszku. Stąd przez nieuwagę można sobie przefarbować. Może ten biały na reklamie to właśnie taka "operacja" barwienia? :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Nieprawda, że nieprawda. Teksty reklam są tak sformułowane, że w sądzie nie wygrasz, ergo nie są kłamstwem. Nie chcę mi się analizować wypowiedzi Łukasz, ale nie sądzę aby układał je z prawnikiem...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: wirusman »

Jakie ciekawe gry można kupic z gf. Puki jeszcze są w sprzedaży?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: KrzysiekL »

wirusman pisze: 02 mar 2019, 08:22 Jakie ciekawe gry można kupic z gf. Puki jeszcze są w sprzedaży?
Spartakus, Kingdomino, Najeźdźcy z północy

Kingdomino przejęło inne wydawnictwo i będzie dodruk.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Largo »

Najeźdźców sam bym chętnie przytulił, ale nigdzie ich nie ma :(
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Projekt Gaja, Gugong z eurosucharów, star realms, dominiony, obecność... jakby nie patrzeć bardzo dobre gry.

A reszta przynajmniej dobra.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Muad'Dib »

No właśnie dziwi mnie dostępność Projeku Gaja. Podobno był wyprzedany a teraz widzę, że jest ponownie w sprzedaży. Czyżby przed upadkiem trafił się jeszcze dodruk czy po prostu znalazło się jeszcze trochę sztuk na magazynie?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: wirusman »

A roll for the galaxy? :)
A coś z tych tytułów nadaje się do gry dla dwóch graczy.?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Kingdomino, Star realms, Dominiony, Gaja, Mage Wars, Wiertła Skały Minerały jak najbardziej na 2 osoby.
Muad'Dib pisze: 02 mar 2019, 09:16 No właśnie dziwi mnie dostępność Projeku Gaja. Podobno był wyprzedany a teraz widzę, że jest ponownie w sprzedaży. Czyżby przed upadkiem trafił się jeszcze dodruk czy po prostu znalazło się jeszcze trochę sztuk na magazynie?
Wygląda na to że dodruk wylądował przed upadkiem, bo jest wszędzie.
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: wronek_87 »

Orientujecie się może czy jest szansa na otrzymanie zamówionych akcesoriów do Mage Wars Arena? Czy raczej muszę się pogodzić z tym, że utopiłem kasę? Czy może ktoś próbuje na drodze prawnej (może nawet zbiorowo) odzyskać pieniądze?
Awatar użytkownika
Radzisz
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2018, 17:09
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Radzisz »

Część akcesoriów jest od miesięcy niedostępna w sklepie oficjalnym. Myślę, że nie ma szans na dostanie jakichkolwiek dodatków.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:56

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Pablo »

Takie krótkie wyjaśnienie dla osób które wsparły wydanie gier i nie poruszają się biegle w meandrach prawa a które mogłyby być zainteresowane w dochodzeniu roszczeń od Games Factory. Spółka nie ogłosiła upadłości. Takie informacje są publikowane w KRS a takich nie ma. Po prostu jak to stwierdzili kończą działalność, czyli porzucają spółkę, prawdopodobnie bez jej formalnej likwidacji.
Przy kwotach drobnych w skali pozwów (tak do 1000 zł) nie opłaca się za bardzo brać prawnika, bo się więcej jemu zapłaci niż odzyska. Samemu jak się nie zna za tym za bardzo, to też nie wiem czy nie szkoda czasu, bo trochę trzeba przebrnąć przez różnego rodzaju informację. W sprawie też jest taki lekki niuans, że nie były to klasyczne umowy sprzedaży, a gra miała być "nagrodą" za wsparcie. Zostaje jeszcze teoretycznie pozew zbiorowy, choć to też jest dopiero początek drogi, ponieważ spółka najpewniej nie ma pieniędzy i egzekucja byłaby bezskuteczna. Jest za to taki jeden myk, że jak członkowie zarządu w porę nie ogłosili upadłości to odpowiadają całym swoim osobistym majątkiem za zobowiązania spółki. Wszyscy, nie tylko ci którzy nadzorowali finanse. Zapewne zarząd Games Factory działał sobie w nieświadomości istnienia tych przepisów. Problem jednak jest taki, że żeby wyegzekwować coś z majatku osobistego członka zarządu, to trzeba go pozwać, czyli kolejny proces. W praktyce sznase odzyskania pieniędzy otrzymuje się po jakichś 3 latach. Swoją drogą uważam, że serwisy crowdfundingowe które prowadziły zbiórkę powinny w ramach jakiejś przyzwoitości udzielić bezpłatnie podstawowych porad prawnych dla wspierających.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

chyba nie wierzysz że zmiany w KRS są "na żywo" - poza tym znam spółki, które od lat ściga komornik i policja a w KRS nadal figurują...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

rastula pisze: 05 mar 2019, 15:53 chyba nie wierzysz że zmiany w KRS są "na żywo" - poza tym znam spółki, które od lat ściga komornik i policja a w KRS nadal figurują...
Na żywo może nie, ale pojawiają się dosyć szybko.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

japanczyk pisze: 05 mar 2019, 16:10
rastula pisze: 05 mar 2019, 15:53 chyba nie wierzysz że zmiany w KRS są "na żywo" - poza tym znam spółki, które od lat ściga komornik i policja a w KRS nadal figurują...
Na żywo może nie, ale pojawiają się dosyć szybko.
nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz:

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... zator.html
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

rastula pisze: 05 mar 2019, 16:14
nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz:

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... zator.html
Ale tu jest mowa o rejestracji nowej spółki, a nie aktualizacji bierzącego wpisu w KRSie
A twierdze na podstawie tego jak szybko zostal uaktualniony wpis firmy, w ktorej pracowalem a upadla ;-)
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:56

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Pablo »

No oczywiście że "na żywo" nie, ale w MSIG już tak. Ponadto z informacji od GF i tego w jaki nonszalancki sposób ogłosili że zaprzestają działalności jestem przekonany, że wniosku takiego nie zgłosili, zresztą teraz to i tak bez sensu, bo i tak byliby już mocno spóźnieni a spóźniony wniosek o upadłość nie chroni przed odpowiedzialnością zarządu, czyli nic nie zyskują.
No i tak jest że jeżeli ktoś nie ogłosi upadłości to wierzyciel czy policja za nich tego nie zrobi. Tyle tylko że wtedy trzeba dobrać się do majątku członków zarządu a nie bawić się w szukanie pieniędzy tam gdzie ich nie ma.
rastula pisze: 05 mar 2019, 16:14
japanczyk pisze: 05 mar 2019, 16:10
rastula pisze: 05 mar 2019, 15:53 chyba nie wierzysz że zmiany w KRS są "na żywo" - poza tym znam spółki, które od lat ściga komornik i policja a w KRS nadal figurują...
Na żywo może nie, ale pojawiają się dosyć szybko.
nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz:

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... zator.html
bez urazy, to nic osobistego, ale ciężko się rozmawia o prawie z osobami, które chcą swoją wiedzę budować na podstawie jakiegoś jednego randomowego artykułu znalezionego przez googla
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

japanczyk pisze: 05 mar 2019, 16:18
rastula pisze: 05 mar 2019, 16:14
nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz:

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... zator.html
Ale tu jest mowa o rejestracji nowej spółki, a nie aktualizacji bierzącego wpisu w KRSie
A twierdze na podstawie tego jak szybko zostal uaktualniony wpis firmy, w ktorej pracowalem a upadla ;-)
Piszą tam również o drobnych zmianach np zmianie Miasto Warszawa na Miasto Stołeczne Warszawa ... na które czeka się ponad kwartał. Mniejsza z tym - działania na KRS są funkcją dziłania sądów...czyli jest raczej cienko...

Dla rozważań tutaj nie ma to większego znaczenia.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Pablo pisze: 05 mar 2019, 16:21

bez urazy, to nic osobistego, ale ciężko się rozmawia o prawie z osobami, które chcą swoją wiedzę budować na podstawie jakiegoś jednego randomowego artykułu znalezionego przez googla
Nie czuję się urażony, bo przecież nie oceniasz chyba mojej znajomości prawa na podstawie tego że akurat zamieściłem link do artykułu o faktycznych i istniejących problemach z KRS, z którymi zresztą miałem osobiście do czynienia. A trudności ze zrozumieniem prawa, to głównie zasługa prawników, którzy sporo zrobili aby zapewnić sobie dożywotnie zatrudnienie.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: ArnhemHorror »

rastula pisze: 05 mar 2019, 16:54 A trudności ze zrozumieniem prawa, to głównie zasługa prawników, którzy sporo zrobili aby zapewnić sobie dożywotnie zatrudnienie.
Tak samo jak to, że nie potrafię naprawić samochodu, jest winą mechaników samochodowych.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2600 times
Been thanked: 2533 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Gizmoo »

To ja tylko tak napomknę a propos "sądowych możliwości odzyskania wierzytelności" na przykładzie spraw, które "doświadczyłem na własnej d... skórze".

Proces o niesłuszne naliczenie za czynsz przez spółdzielnie (moja babcia zmarła, a spółdzielnia nie chciała sprzedać nam mieszkania, ale nadal chciała pobierać czynsz od spadkobierców) trwał ponad OSIEM lat. Wydaliśmy majątek na całą sprawę, na szczęście sąd oddalił niesłuszne roszczenie i nakazał spółdzielni zwrot kosztów sądowych. Ponad OSIEM lat nerwów i batalii z komornikiem na karku. (do tej pory nie odzyskaliśmy wszystkich pieniędzy, które nam ściągnął z kont)

Kilkanaście lat temu firma mojego ojca miała spory problem. Jego dłużnik zalegał ponad dwa lata z zapłatą za towar. Ponad 30 000 zł. Mój papa wysyłając ponaglenia zapłaty wreszcie nie wytrzymał, wynajął prawnika i założył sprawę w sądzie. Proces trwał blisko pięć lat. Tata wygrał. Facet migał się przez kolejny rok z oddaniem długu. Ojciec wynajął w końcu firmę windykacyjną. Kosztowało go to ponad 1,5 tys złotych. Nie udało się odzyskać ani grosza, bo dłużnik ogłosił "upadłość konsumencką" i wykonał niezły myk - rozwiódł się z żoną i ona miała dysponować całym majątkiem, a ów dłużnik rzekomo pozostał bez grosza przy duszy. Ogłoszono więc, że dług jest "nieściągalny". Papa stracił więc 30000 zł długu, kilka tysięcy złotych kosztów procesowych, kilka tysięcy na prawnika i jeszcze kilka tysięcy na wynajęcie firmy windykacyjnej. Był więc jeszcze bardziej w plecy. Very Nice! Great success!

No i dochodzimy do mojej sprawy... Parę ładnych lat temu wykonałem projekt dla jednej spółki z o.o. Była elegancko spisana umowa o dzieło, był wystawiony rachunek. Ze swojej części umowy się wywiązałem, dzieło oddałem, ale pieniędzy nigdy nie zobaczyłem. Była to stosunkowo nie duża kwota - 8 500 PLN. Poszedłem do prawnika, bo nie miałem zamiaru odpuścić. No i prawnik (ekspert od własności intelektualnej) powiedział mi tak: "Średnio taki proces trwa od 3 do 5 lat. Czasami dłużej. Wynagrodzenie dla niego (prawnika) za prowadzenie sprawy przez ten okres wyniesie około 5000 zł. Koszty procesowo sądowe pochłoną pewnie około 2000. I muszę to wyłożyć z własnej kieszeni - zanim zostanie ogłoszony wyrok. To czy chcę tułać się pięć lat po sądach, jeszcze z niewielką szansą na odzyskanie wierzytelności dla 1500 zł!?" Powiedział mi wprost, że to nie jest kwota warta batalii sądowej. No i odpuściłem. Znając dokładnie sprawę mojego ojca wiedziałem, że szanse na odzyskanie kasy są bliskie zeru. Szczególnie, że sam prawnik poinformował mnie, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nikt... Nie poczuwa się do odpowiedzialności za dług. :lol: To oczywiście żart, ale niestety dość prawdziwy i jak widać na przykładzie GFP - "wszyscy są winni, tylko nie my. Nie kontrolowaliśmy finansowo prezesa. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem!" :lol:

Historii ze świata MTG nawet nie wspominam. Moi znajomi wielokrotnie zgłaszali na policję sprawy o wyłudzenie, fałszerstwo, bądź kradzież na policje. Większość kończyła się umorzeniem postępowania, a były i takie, które w ogóle nie zostały przyjęte przez policmajstrów, bo nie mogli uwierzyć, że "ten mały kartonik" może być wart kilkaset złotych.

Kiedy słyszę więc, że ktoś chce iść do sądu, by odzyskać kilkaset złotych - to ogarnia mnie pusty śmiech. Nawet jeżeli zostanie założony proces zbiorowy przez niezadowolonych wspierających, to nie wiem który prawnik podejmie się wieloletniej batalii ze słabą realną możliwością ściągnięcia długu w wysokości ledwie kilkunastu tysięcy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

rastula pisze: 05 mar 2019, 16:50 Piszą tam również o drobnych zmianach np zmianie Miasto Warszawa na Miasto Stołeczne Warszawa ... na które czeka się ponad kwartał. Mniejsza z tym - działania na KRS są funkcją dziłania sądów...czyli jest raczej cienko...

Dla rozważań tutaj nie ma to większego znaczenia.
Tyle to trwało w moim przypadku. Wpisaliśmy we wniosku „miasto Warszawa” zamiast „miasto stołeczne Warszawa”. Po trzech miesiącach dostaliśmy z sądu pismo o odrzuceniu. Złożyliśmy szybko nowy wniosek i po trzech kolejnych miesiącach w końcu zostaliśmy zarejestrowani
To przy rejestracji, a nie zmianie wpisu ;-)
Anyway, proponuje EOT - kolega ładnie podsumował kwestie dochodzenia roszczeń w sadzie

Ciekawe czy ludzie w GF dalej pracują
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:56

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Pablo »

Gizmoo pisze: 05 mar 2019, 18:27 No i dochodzimy do mojej sprawy... Parę ładnych lat temu wykonałem projekt dla jednej spółki z o.o. Była elegancko spisana umowa o dzieło, był wystawiony rachunek. Ze swojej części umowy się wywiązałem, dzieło oddałem, ale pieniędzy nigdy nie zobaczyłem.
Mam nadzieję, że nikt nie da mi po głowie za ten offtopic 8)
Bo właśnie największy jest problem taki, że wszyscy idą do prawnika dopiero jak im się pali pod nogami i potem narzekają że nieskutecznie i drogo. Wystarczyło w umowie wpisać, że przeniesienie praw autorskich następuje po dokonaniu zapłaty i byłoby po problemie- bez dokonania zapłaty nie mogliby korzystać z przedmiotu objętego własnością intelektualną.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

A myślisz, że oszust jak dostanie projekt folderu albo strony www to będzie się tym przejmował... Nie może używać a używa i kto mu zabroni... Sąd? ;)...
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 15 times
Been thanked: 32 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: szutek »

wilecki pisze: 05 mar 2019, 17:43
rastula pisze: 05 mar 2019, 16:54 A trudności ze zrozumieniem prawa, to głównie zasługa prawników, którzy sporo zrobili aby zapewnić sobie dożywotnie zatrudnienie.
Tak samo jak to, że nie potrafię naprawić samochodu, jest winą mechaników samochodowych.
Warto dodać do tych złotych myśli to, że to nie prawnicy tworzą prawo, więc problemy z jego zrozumieniem na pewno nie są ich zasługą :D
ODPOWIEDZ