Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: jrz8888 »

Ktoś mi powie ile trwa przeciętna rozgrywka dla dwóch graczy? Mi nie schodziła poniżej 2 h. To standardowy czas? Domyślam się, że im więcej osób, tym krótszy czas gry? Szybciej idzie osiągnąć warunki terraformacji. Zgadza się? Pytam, bo nie miałem jeszcze okazji grać w więcej niż we dwójkę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

U nas tak to wygląda ale nie będę się ponownie spieral że to uniwersalna prawda. Zazwyczaj na dwie osoby jakis wskaźnik zostaje z tyłu co powoduje końcem gry w 12-13 pokoleniu a na 4 kończymy w 8mym, silniki nie są tak rozwinięte, każdy coś tam podnosi I jest czas się zastanowić w turze pozostałych graczy. Zaznaczę że nie przepadamy za projektami standardowymi bo są nieefektywne i używamy tylko jak nas przycisnie. Także dla dwóch graczy 2,5 godziny to u nas standard a na 4 do 2 godzin a czasem nawet 90min.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: donmakaron »

U nas podobnie, nie pamiętam żeby udało nam się skończyć szybciej niż w 2 godziny (ale i nie spieszymy się bardzo mocno), pamiętam za to jak graliśmy ponad 3 godziny.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

U mnie na 2 osoby najszybciej 1:55 a z drobnym home rulem, który kiedyś tu przedstawiłem (i nie gram już bez niego) 1:30.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: kastration »

Na 2 osoby - między 1 h 15 min a 1 h i 40 min jako maksimum, ale gramy bardzo szybko. Na 4 osoby między 1,5 h a 2 h jako max. Gra jednak podatna na tzw. "myślicieli", więc może się bardzo to różnić w przypadku różnych grup.
PS: zawsze z fazą słoneczną.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Iro »

Witam
Mam nadzieje ze w dobrym miejscu pytam.
Watek od 2 dni czytam jestem na 60 stronie. Pojawil sie juz temat o koszulkach na karty. Moglby mi ktos podac nazwe i rozmiar jakie mam kupic? Maja byc solidne nie najtansze a jak wpisze Ultra Pro to nie wiem ktore i czy w ogole te sa najlepsze. Gre mam ale jeszcze w folii. Taki prezent na dzien kobiet niby dla zony a tak na prawde dla mnie:)
Z gory dzieki i sorry jesli nie ten temat.
Pozdrawiam
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: as.nielo »

Karty mają standardowy rozmiar (np M:tG) ale jest ich tak dużo, że po zakoszulkowaniu będzie problem z utrzymaniem decka w jednej kupce. Chyba, że masz jakieś rozsądne pudełko do dobierania. Powodzenia ;)
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 34 times
Been thanked: 13 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: floyd »

Iro pisze: 06 mar 2019, 23:16 Witam
Mam nadzieje ze w dobrym miejscu pytam.
Watek od 2 dni czytam jestem na 60 stronie. Pojawil sie juz temat o koszulkach na karty. Moglby mi ktos podac nazwe i rozmiar jakie mam kupic? Maja byc solidne nie najtansze a jak wpisze Ultra Pro to nie wiem ktore i czy w ogole te sa najlepsze. Gre mam ale jeszcze w folii. Taki prezent na dzien kobiet niby dla zony a tak na prawde dla mnie:)
Z gory dzieki i sorry jesli nie ten temat.
Pozdrawiam
Zerknij tutaj
Polecam dodać do zakładek.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: AnimusAleonis »

Nie jestem fanem Terraformacji (lekko mówiąc) ale natknąłem się na coś takiego na KS: LINK

I muszę przyznać bardzo ładnie te elementy wyglądają, jeśli ktoś nie widział to warto zerknąć i może jacyś super fani tu się skuszą :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

AnimusAleonis pisze: 07 mar 2019, 01:00 Nie jestem fanem Terraformacji (lekko mówiąc) ale natknąłem się na coś takiego na KS: LINK

I muszę przyznać bardzo ładnie te elementy wyglądają, jeśli ktoś nie widział to warto zerknąć i może jacyś super fani tu się skuszą :)
Drogo i nie ma wszystkiego, więc bieda "edyszyn";)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: donmakaron »

Przy koszcie powyżej 100 Euro to już można się zastanawiać czy się nie pyli własnej drukarki 3d kupić ;) Ale ładne. Fajny pomysł na termometr i znacznik O2.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Cena adekwatna do klimatu gry... z Marsa ;) Mimo, że ładne to 160 euro za odrbinę plastiku, który jest bardzo tani...

"Ludwiku Dorn, nie idźcie tą drogą..."
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: EsperanzaDMV »

AnimusAleonis pisze: 07 mar 2019, 01:00 Nie jestem fanem Terraformacji (lekko mówiąc) ale natknąłem się na coś takiego na KS: LINK

I muszę przyznać bardzo ładnie te elementy wyglądają, jeśli ktoś nie widział to warto zerknąć i może jacyś super fani tu się skuszą :)
Hm faktycznie trochę drogawo, ale te znaczniki wyglądają całkiem ładnie (chodzi mi o wzory), więc opcja kupna za $1 plików do samodzielnego druku warta rozważenia. Widziałem już kilka innych darmowych plików, ale jakoś żaden mnie nie przekonuje. Te natomiast są całkiem spoko, chyba że to dlatego, że nie są szare otwarte w programie tylko kolorowe na zdjęciu ;)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: AnimusAleonis »

EsperanzaDMV pisze: 07 mar 2019, 09:52 .... Te natomiast są całkiem spoko, chyba że to dlatego, że nie są szare otwarte w programie tylko kolorowe na zdjęciu ;)
hipcio_stg pisze: 07 mar 2019, 09:23 Cena adekwatna do klimatu gry... z Marsa ;) Mimo, że ładne to 160 euro za odrbinę plastiku, który jest bardzo tani...
Ja tylko dodam, zanim wyłączę powiadomienia o tym wątku, że elementy są robione wydrukiem na drukarce 'żywicowej' i ich niebagatelny koszt (ceny od około $3000+), cena kartrydżów do nich które są drogie, i wymagana obróbka po wydruku (moczenie w alkoholu i potem naświetlanie UV itd) są najprawdopodobniejszym powodem ceny - choć też ładnego, czystego wyglądu :)

Człowiek zebrał prawie 16 000 % sumy celowej (chyba jakiś rekord :lol:), więc zainteresowanie ewidentnie jest :D
Choć chyba z takim budżetem to mógłby już śmiało myśleć o zrobieniu form i po prostu produkcji wtryskowej.

Ale mam nadzieje że KS komuś się przyda. Dobrego grania :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Kilson »

A ile mógłby kosztować wydruk tego na własną rękę?
Jeśli ktoś się podejmie to jestem ciekaw wyników - wrzucać zdjęcia :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

Tylko po co sobie psuć grę plastikiem? Drewniane znaczniki to bym zrozumiał za takie ceny a plastyki to jednak coś taniego i nie robi wrażenia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Te hexy wyglądają prześlicznie, ale nie dla psa kiełbasa.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: as.nielo »

To jest fajne, uzupełnia grę o taki ekstra walor estetyczny. Coś, co w terraformacji kuleje, ta gra ma taki posmak ogromnego braku graficznego wykończenia. Gdyby te kafelki rozwiązały problem stabilności elementów na planszy to pewnie zastanowiłbym się nad drukowaniem tego.

Ja mogę się założyć że każda partia cierpi na efekt samoprzesuwających się wskaźników. Jest tego tyle, że nie sposób zapamiętać kto ile produkuje albo który wskaźnik na jakim polu jest. Przydałbaby się jakaś nakładka, która rozwiązuje ten problem. Ja swoje planszetki graczy zabezpieczyłem akrylową nakładką i sprawdza się to fajnie.

Waszym zdaniem słaba „przyczepność” elementów planszy to wada TM?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

hipcio_stg pisze: 07 mar 2019, 12:50 Te hexy wyglądają prześlicznie, ale nie dla psa kiełbasa.
Dla mnie plastik w euraskach zawsze wygląda słabo. Jest nieprzyjemny w dotyku i kojarzy mi się z kiczem. 100x bardziej wole drewno.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Nigdy nie miałem problemu z mimowolnym zresetowaniu planszetki gracza czy też samej planszy. Żaden inny gracz również nie miał podobnych przygód. Może to zaleta dużego stołu i wygody, ale nie uważam tego za wadę. Widzę natomiast wadę nakładek na planszetki graczy. Ciągle trzeba mielić tam kosteczki surowców, a nakładka stwarza dla nich bandy i nie da się ich zsunąć z planszetki, tylko trzeba każdą "łowić" ze swojej zagrody. Nie mam palców modelarza i lepiej mi idzie bez nakładek ;)
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: xxtomek93xx »

Przeglądając bgg natknąłem się na fajny zamiennik plastikowych złotych, srebrnych i miedzianych kostek. Dokładnie są one metalowe i myślę sobie: „O tego jeszcze brakuje mojej kopii gry :) to wypadało by kupić.“ Ale gdy zobaczyłem ceny, za wycięty sześcienny kawałek metalu to się załamałem. 52$ to jednak za dużo za zestaw. Może ktoś, gdzieś w Polsce zaopatrywał się w takie coś, lub sam sobie wykonywał?
Tutaj zdjęcie zapożyczyczone z bgg:
Spoiler:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

Nie jestem pewien czy są to kostki rzeczywiście z metalu czy poprostu plastik pokryty metalem. Jeśli to drugie to będzie się wyłupywać tak jak oryginalne. Jeśli to pierwsze to technologia wykonania takich kostek z metalu jest na tyle droga, że cena którą podałeś wydaje mi się zaskakująco niska. Wg mnie nie ma szans byś kupił coś takiego taniej.
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Johnny731 »

@seki: Te kostki są z metalu (można je znaleźć na etsy: https://www.etsy.com/shop/MetalResource ... r-shopname, niestety na razie nie ma wysyłki do Polski).

Poniżej są lepsze kostki (m.in. pościnane rogi), ale niestety droższe:
https://boardgamegeek.com/thread/210655 ... ign/page/2
Zestaw kosztuje (z wysyłką do Polski) 85 euro.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

Moim zdaniem to uczciwa cena. Mnie się to nie podoba ale jeśli chodzi o cenę to uważam, że jest niska jak na metalowe kostki. Taniej nie znajdziecie moim zdaniem.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: xxtomek93xx »

85$ nie dam. Bez przesady, nie ma co przesadzać i mówić, że ta cena jest odpowiednia.
Mam nadzieję, że znajdę taniej. Jeżeli nie to sam będę musiał coś pokombinować.
ODPOWIEDZ