Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć
Połączyłem pytania o 2 różne gry w jeden temat żeby nie spamować na forum
1) Szukam gry która oddaje klimat komputerowych rtsów. Szczególnie zależy mi na tym aby aspekt rozwoju miasta nie był pominięty - tzn. chciałbym żeby była możliwość wybudowania koszar dla wojsk czy jakichś farm aby mieć więcej żarcia czy coś w tym guście :) Innymi słowy nie samo bieganie wojskami po planszy. Przychodzi Wam coś takiego na myśl?

2) Chciałem wciągnąć kolegę do grania ale ten jedyną styczność jaką miał z planszówkami to lata temu, konkretnie z tytułem gwiezdny kupiec. Osobiście nigdy w to nie grałem ale czy przychodzi Wam na myśl jakiś tytuł możliwe jak najbardziej zbliżony mechanicznie do GK? Coś podobnego ale bez tych wszystkich archaicznych mechanizmów!

Pozdrawiam
Bartosz :)
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: Deathhammer »

1) Zdecydowanie obadaj Strażników Xobos. Ciężko lepiej odwzorować komputerowego rtsa. Jest rozbudowa bazy(budynki technologiczne, generujące dochód, wieżyczki etc.), jest wynajdywanie technologii, jest nawet mgła wojny choć oddana w dość nietypowy(ale za to jak skuteczny!) sposób.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: KonradT »

1 Cry Havoc, Runewars
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: Gromb »

Rozbudowa miasta, naparzanka RTS i Gwiezdny Kupiec że swoją ekonomią... na razie zbieram myśli. Może być ciężko, szczególnie z tym RTS.
Z efektownych metamorfoz np. osady w twierdzę plus naparzanka to np. Wygnancy: Oblężenie lub Star Realms, ale nie uswiadczysz tu RTSa.
Strażnicy Xobos, to rzeczywiście może być to.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: dziobanes »

Ciężko oddać klimat Rts'ów na planszy, ale ogólnie klimat strategii komputerowych jak najbardziej :D Od siebie mogę polecić :
1. Lords of Hellas ( nie ma rozbudowy miast, ale budowanie świątyń, monumentów, rozwój armii, werbowanie, dużo taktyki w ruchu armią, ciekawy system bitwy bez kości z wykorzystaniem kart i dodatkowych błogosławieństw.

2. Star Trek Ascendancy , świetna gra, odkrywasz nowe planety, osiedlasz, rozbudowujesz , budujesz statki, formujesz floty. Doskonała mechanika ruchu, prosty system walki opartej na kościach i dodatkowych umiejętnościach (naukach).

3. Zakazane Gwiazdy ( oczywiście cena na rynku wtórnym to jakaś porażka :? )

4. Clash of Cultures , gra typu "cywilizacja" , czyli oczywiście zakładanie nowych miast, rozwój nauk, eksploracja, itp.

5. Nexus Ops, chyba już tylko na rynku wtórnym , w stylu komputerowego Starcrafta
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 351
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: Grellenort »

A ja zawsze gdy pojawia się temat RTS-ów, dołączam niezmordowanie swoją rekomendację gry Warhammer Inwazja. Kolekcjonerska gra karciana o zamkniętej linii wydawniczej, w której rozbudowujemy bazę, rekrutujemy wojska, wykonujemy misje poboczne i najeżdżamy oponenta. Taki Warcraft, tylko że Warhammer ;) Zdecydowanie warto, mimo że zamiast planszy i figurek mamy karty.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki serdeczne za odpowiedzi :)
No cóż, teraz muszę brać się za odsłuchiwanie recenzji tych wszystkich tytułów - nie ma innego wyjścia :)

A czy coś w stylu gwiezdnego kupca mi polecicie? Czy to był mechanicznie totalny unikat :) ?
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: bigbluedragon »

Heroes of Land, Air & Sea wpisuje się jeszcze w to co szukasz, co prawda rozbudowa baz jest dość uproszczona ale jest. Kolejnym tytułem to pewnie Scythe, który powinieneś obczaić.

Zawsze można też podpowiedzieć klasyka czyli Twilight Imperium ale to chyba już za bardzo Civ :)
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Gra w klimatach RTSów - rozbudowa miasta - coś podobnego do gwiezdnego kupca?

Post autor: Wosho »

Kolega szuka gry jak RTS a dostaje propozycje Warhammera czy Star reals :shock:
Z komentarzy ktore czytam przy okazji rts zawsze pojawia sie heroes of land and air ale poczytaj bo podobno troche nudna.
ODPOWIEDZ