Runebound 2ed. + dodatki PL

Na tym podforum można pytać się o wycenę gier, które chcielibyśmy sprzedać lub kupić. Dla każdej gry powinien być jeden wątek, nie należy tworzyć wielu wątków dla jednej gry! Przed zadaniem pytania należy zapoznać się z wcześniejszymi wycenami.
eszuu

Runebound 2ed. + dodatki PL

Post autor: eszuu » 01 mar 2019, 10:25

Cześć, zastanawiam ile może być wart zestaw Runebound 2ed. PL z dodatkami:
-Berło Korysa-(w folii)
-Kult Runów-(w folii)
-Awatarowie Kelnova-(w folii)
-Mistrz Runów-(w folii)
-Tancerka Ostrzy-(w folii)
-Wyspa Strachu-(w folii)
-Piaski Al-Kaim-(pudełko bez folii, natomiast zawartość nieruszona)
myślę o raczej o całości.

Faello
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Runebound 2ed. + dodatki PL

Post autor: Faello » 05 mar 2019, 19:36

Cześć,

Runebound 2ed jest grą inną od Runebound 3ed - niektórzy twierdzą, że bardziej 'barokową'/dłuższą niekoniecznie w dobrym tego słowa znaczeniu.

W Runebound 3ed nie grałem, w Runebounda 2ed grałem dużo (nie mam tylko tancerki ostrzy, ten dodatek nie ma wielkiego sensu bo nie wszystko z drugiej edycji zostało u nas wydane, na nim chyba zakończono proces wydawniczy tej gry).

Myślę, że dla kolekcjonera przygodówek spokojnie około 700 PLN, jest to gra jednak kompletniejsza od swojego młodszego następcy (dwie duże alternatywne mapy), minusem jest brak cooperative'a typu tego który był w Nierozerwalnych Więziach, ale nie jest to aż tak wielka wada nad jaką niektórzy gracze rwali koszule przy komentarzach odnośnie 3ed.

Halloween
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Post autor: Halloween » 06 mar 2019, 20:19

Myślę, że jest wart sporo mniej niż nowa edycja z dodatkami. IMHO nie ma realnych szans na 700zł.

Sprzedać całość zawsze też jest ciężej i trzeba dawać tym większe obniżki.

Ja bym na poczatęk spróbował sprzedać najcenniejsze (najrzadsze) dodatki osobno a potem zdecydowac co i jak.

Faello
Użytkownik wspierający

Post autor: Faello » 07 mar 2019, 04:30

Halloween pisze:
06 mar 2019, 20:19
Myślę, że jest wart sporo mniej niż nowa edycja z dodatkami. IMHO nie ma realnych szans na 700zł.
Spróbuj wymienić się z kimś kto ma powyższy zestaw z 2ed na to co wyszło do 3ciej. Mógłbym życzyć tylko powodzenia.

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 56 times

Post autor: Gromb » 07 mar 2019, 08:10

Nie rozbijaj tego zestawu. Zostaniesz z kilkoma pozycjami, których nikt nie będzie chciał. To kilka z tych dodatków i to jeszcze w folii winduje cenę. Nawet gdy nikt nie myślał o 3ed, były już trudno dostępne. Teraz nic nie uległo zmianie. 700 PLN to dobra cena, może nawet trochę zaniżona, pod warunkiem, że sprzedaż jako całość.
Mam 2 i 3 edycję. To zupełnie inne bajki i jakoś częściej sięgam do 2ed.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

koczkodan
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times

Post autor: koczkodan » 10 mar 2019, 16:35

Gromb pisze:
07 mar 2019, 08:10
Nie rozbijaj tego zestawu. Zostaniesz z kilkoma pozycjami, których nikt nie będzie chciał. To kilka z tych dodatków i to jeszcze w folii winduje cenę. Nawet gdy nikt nie myślał o 3ed, były już trudno dostępne. Teraz nic nie uległo zmianie. 700 PLN to dobra cena, może nawet trochę zaniżona, pod warunkiem, że sprzedaż jako całość.
+1
jak ktos twierdzi ze 700 zl to jest za duzo za ten zestaw to chyba sam jest zainteresowany jego zakupem...

Awatar użytkownika
anonim
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: anonim » 10 mar 2019, 22:35

700zł to minimum, ja nawet bym powiedział że te 5 dodatków: Berło Korysa, Kult Runów, Awatarowie Kelnova,Wyspa Strachu i Piaski Al-Kaim są tyle warte a dochodzą pozostałe dwa z którymi mógłbyś mieć większe problemu że sprzedażą jak byś każdy dodatek sprzedawał osobno. Sprzedając całość możesz mieć problemy że znalezieniem kupca, ja bym sprzedawał osobno.

Faello
Użytkownik wspierający

Post autor: Faello » 10 mar 2019, 23:51

@Powyższe

- zgadzam się, że 700 PLN to minimum
- NIE sprzedawałbym osobno (głównie dlatego że są części zestawu, które mają same w sobie niską wartość - np. podstawka, niektóre małe dodatki natomiast są też części które mają dużą wartość - np.Piaski)
- jest hype na 3kę, która +/- zestawowo jest słabsza, ale jest nieco ładniejsza i ma hajp

Z tego względu gra jest trochę pod górę. Trzeba też rozróżnić podejście:
- albo traktujemy grę jako inwestycję i czekamy na snajpera (snajperem którego bolał portfel byłem tylko raz) albo chcemy grę sprzedać

Jeżeli chcemy grę sprzedać to bijemy trochę poniżej wartości obiektywnej rzeczy używanej której na rynku nie ma.
Jeżeli czekamy na snajpera to bijemy z ceną do góry i czekamy na kupca np. rok (mija się to z celem).

Przykładem czekania na snajpera są np. ceny Rogatego Szczura. Ja bym za niego zapłacił +300 PLN tylko gdybym w alternatywie miał zostać pobity bo wart jest może 120PLN z narzutką (5ty gracz do strategii na 4godziny w moim wieku się już nie zdarza toteż wartość kolekcjonerska plastyku i papieru tylko i wyłącznie), ale jest to różne podejście do pieniądza.

Są ludzie którzy na wakacje nie pojadą, ale 300 zeta na dodatek warty przy premierze 69 PLN znajdą.

Toteż z powyższych względów nie przesadzałbym z ceną. Nawet dałbym 695 żeby nie lamać bariery psychologicznej 7 stówek.

margrabius
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Post autor: margrabius » 12 mar 2019, 10:51

Kiedyś mocno szukałem takiego zestawu, teraz wypadł poza listę.
Warte jest rzeczywiście powyżej 700, ale na tym forum podobne zestawy chodziły koło 500 zł.
Kwestia priorytetu i ciśnienia.

koczkodan
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times

Post autor: koczkodan » 12 mar 2019, 12:49

jesli sie nie spieszysz ze sprzedaza to wrzuc na olx albo tu na forum za 699 (albo i wiecej jesli uznasz za stosowne) i poczekaj na rozwoj sytuacji.

Halloween
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Post autor: Halloween » 13 mar 2019, 09:25

anonim pisze:
10 mar 2019, 22:35
700zł to minimum, ja nawet bym powiedział że te 5 dodatków: Berło Korysa, Kult Runów, Awatarowie Kelnova,Wyspa Strachu i Piaski Al-Kaim są tyle warte a dochodzą pozostałe dwa z którymi mógłbyś mieć większe problemu że sprzedażą jak byś każdy dodatek sprzedawał osobno. Sprzedając całość możesz mieć problemy że znalezieniem kupca, ja bym sprzedawał osobno.
Przebrzmiały tytuł, jest wszędzie dostępna nowa edycja z trybem solo. Ile jest osób w całym kraju, które byłyby gotowe to kupić nie będąc już emocjonalnie zaangażowane wcześniej w całości za 700zł ?
Także jeżeli ktoś jest zbieraczem to zapłaci 200zł za ciężko dostępny dodatek, ale nie ma bata, że kupi wszystko.

To tak jak talie w Magicu - sprzedając cenne karty na sztuki dajesz obniżke 10% "od ceny rynkowej" i sprzedasz w ciągu tygodni. Ale sprzedając całą talię musisz dac obniżkę ze 40% od wartości sumy zawartych kart albo czekać miesiącami.

Ale ta powyższa rada żeby wrzucić za 699 na forum czy OLX jest chyba najlepsza. Bo i tak ludzie będą pisali - dam 130zł za ten jeden dodatek. A jak od razu wrzuci się całość za 500zł to będzie - dam 90zł za to jedno.

ODPOWIEDZ