CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Banan2 »

rattkin pisze: 24 sty 2019, 10:42 Ano, najwyraźniej nie znasz szczegółów :)
https://www.kickstarter.com/projects/cu ... e-essence/
Ja to widziałem i śledziłem, bo byłem zainteresowany tą grą. Tylko, sorry Krwawisz :) , ta kampania była bardzo słaba. Tak jakby ktoś ją uruchomił i zapomniał o niej. Karcianki bez jakiś fajerwerków dają się teraz ufundować na naszych portalach wspieraczkowych, to, jeśli gra jest bardzo dobra (?), to dlaczego i z tym projektem by się to nie udało.
Może KS to były za wysokie progi .... Za mało plastyku pewnie było :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

KS powstał bo wtedy zwyczajnie nie było nas stać, żeby dokończyć grę pod względem wizualnym. Wyszło jak wyszło i później długo kombinowaliśmy jak to ugryźć, żeby nie popełnić tych samych błędów. Ostatecznie tak długo się to przeciągało, że doszliśmy do wniosku, że chyba pomysł się wypalił. Obecnie nie jest to już nasz projekt jako wydawnictwa - możliwe, że gra wróci w innej formie, ale to już musielibyście pytać autorów.

a, że gra była dobra to poświadczyć może parę osób, które zagrały - choćby KubaP czy Gambit. Trudno, wiele nas ten projekt nauczył i mam nadzieję, że uda się podobnych wpadek w przyszłości nie powtórzyć
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: mauserem »

Banan2 pisze: 24 sty 2019, 10:36
Krwawisz pisze: 24 sty 2019, 09:15 hej, nie nie - nie celowo. Umkneło mi :) Co do Essence to niestety odpuscilismy temat. Po długich debatach i wielu nieprzespanych nocach doszliśmy do wniosku, że nie mamy dobrego pomysłu, żeby to poprowadzić. Wielka szkoda, bo gra bardzo dobra :(
Hmm, nie chcę się wymądrzać, bo nie znam szczegółów i niuansów, ale jeśli gra jest bardzo dobra i gotowa (?) to kilka gameplayów/recenzji (by się sama obroniła) + np. wspieram.to nie dałoby rady?
Pozdrawiam
Hej, może wleję odrobinę otuchy w Twoje serce.
Gdzieś tam zamoczyłem swoje paluchy w tej grze, podczas testowania i przyznaję - miałem sporo frajdy i też chętnie widziałbym ten projekt na stołach graczy.
Wiesz, z grami jest tak, że wydawcy dostają, na podstawie umowy z twórcą, licencję na wydanie gry i najczęściej jest to umowa ograniczona w czasie.
Co więcej, taka umowa dodatkowo może wygasnąć wcześniej jeśli gra nie zostanie wydana.
Tym samym jest spora szansa, że projekt wróci na rynek wydawniczy - prawdopodobnie w innej formie. A ja mam nadzieję, że także w innym settingu - bo muszę przyznać, że Cube w chęci dodania swojej wartości i wyróżnienia się w tłumie" generic fantasy" deczko "popłynął" z tym magic-punkiem - dla mnie było to zbyt "duszne" i niejasne.
Ale do rzeczy - gdzieś tam "szumią wierzby", że są chętni na restart (wydanie) tego konceptu, a ja za nich chętnie trzymam kciuki. I w grę wchodzi nawet ten rok.
BartD
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2019, 14:53
Kontakt:

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: BartD »

Cześć,

Może na dzień dobry się przedstawię :D, z tej strony Bartek jeden ze współwinnych gry Esencja ;) z grupy Big Bad Wolf . Jak wspomniał Krwawisz gra wróciła na nasz warsztat, już oficjalnie. Bardzo się cieszę, że w dalszym ciągu jest zainteresowanie z waszej strony i pewnie tych, którzy śledzili kampanie na KS ucieszy fakt, że rozwijamy projekt dalej. Jesteśmy własnie na etapie wprowadzania kilku zmian, które mamy nadzieje sprawią, że gra będzie jeszcze ciekawsza :). Postaramy się was informować, gdy tylko będziemy gotowi wznowić prezentacje i kampanie. Na chwilę obecną nie mamy aktywnego adresu, na którym mogli byśmy wam zaprezentować dalsze nowinki, w tym celu wznowimy tymczasowo (a może nawet na stałe) działanie blogu poświęconego grom planszowym:

http://k6dicer.blogspot.com/

i jego facebook'owej wersji:

https://www.facebook.com/433300076746259/

jak również strona FB naszej grupy

https://www.facebook.com/bigbadwolfgames/

Także, wielu świetnych wieczorów przy grach i do zobaczenia wkrótce!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Gizmoo »

BartD pisze: 24 sty 2019, 17:03 Bardzo się cieszę, że w dalszym ciągu jest zainteresowanie z waszej strony i pewnie tych, którzy śledzili kampanie na KS ucieszy fakt, że rozwijamy projekt dalej.
Dawajcie znaka, bo ja nadal czekam i jestem ciekawy, co z tego finalnie wyniknie. ;)
BartD
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2019, 14:53
Kontakt:

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: BartD »

mauserem pisze: 24 sty 2019, 16:34
Banan2 pisze: 24 sty 2019, 10:36
Krwawisz pisze: 24 sty 2019, 09:15 hej, nie nie - nie celowo. Umkneło mi :) Co do Essence to niestety odpuscilismy temat. Po długich debatach i wielu nieprzespanych nocach doszliśmy do wniosku, że nie mamy dobrego pomysłu, żeby to poprowadzić. Wielka szkoda, bo gra bardzo dobra :(
Hmm, nie chcę się wymądrzać, bo nie znam szczegółów i niuansów, ale jeśli gra jest bardzo dobra i gotowa (?) to kilka gameplayów/recenzji (by się sama obroniła) + np. wspieram.to nie dałoby rady?
Pozdrawiam
Hej, może wleję odrobinę otuchy w Twoje serce.
Gdzieś tam zamoczyłem swoje paluchy w tej grze, podczas testowania i przyznaję - miałem sporo frajdy i też chętnie widziałbym ten projekt na stołach graczy.
Wiesz, z grami jest tak, że wydawcy dostają, na podstawie umowy z twórcą, licencję na wydanie gry i najczęściej jest to umowa ograniczona w czasie.
Co więcej, taka umowa dodatkowo może wygasnąć wcześniej jeśli gra nie zostanie wydana.
Tym samym jest spora szansa, że projekt wróci na rynek wydawniczy - prawdopodobnie w innej formie. A ja mam nadzieję, że także w innym settingu - bo muszę przyznać, że Cube w chęci dodania swojej wartości i wyróżnienia się w tłumie" generic fantasy" deczko "popłynął" z tym magic-punkiem - dla mnie było to zbyt "duszne" i niejasne.
Ale do rzeczy - gdzieś tam "szumią wierzby", że są chętni na restart (wydanie) tego konceptu, a ja za nich chętnie trzymam kciuki. I w grę wchodzi nawet ten rok.

Myślę, że tu mogę wrzucić mały spoiler :). Trwają właśnie prace nad modyfikacjami fabularnymi gry, co podejrzewam rozwieje wszelkie wcześniejsze niejasności :).
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

hej,
chłopaki - jak wiecie - życze Wam powodzenia w rozwoju projektu, ale skoro nie jest to już nasz projekt to ślicznie prosze o przeniesienie się z dyskusją do innego tematu, żeby nie wprowadzać dodatkowego zamieszania. dzięki!
Forrice
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:26

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Forrice »

hej
Czy są jakieś nowiny w sprawie dodatków do Ashes?
Bardzo mnie ta gra intryguje ale nie wiem cz warto kupować polską wersję jeśli potem będę musiał pomieszać z angielskimi dodatkami
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: rattkin »

Z tego co pamiętam, Cube zarzucił dalsze wydawanie wersji EN, ale mogę się mylić.
Forrice
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:26

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Forrice »

Dlatego najbardziej interesuje mnie kontynuacja wydawania dodatków po polsku.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: playerator »

Krwawisz pisze: 23 sty 2019, 16:34 (...) Co do kart Promo to podpytam na magazynie - jeśli tam już nie ma, to spróbuje się dowiedzieć w przyszły weekend czy jest szansa na nowe
Czy są jakieś wieści?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Gosiek »

Dobra wiadomość dla czekających na Pluszowe opowieści - nowa data premiery to 2 kwietnia 2019 roku (informacja z maila wysłanego do Klientów, którzy zamówili grę w przedsprzedaży).
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: wirusman »

Gosiek pisze: 07 mar 2019, 19:19 Dobra wiadomość dla czekających na Pluszowe opowieści - nowa data premiery to 2 kwietnia 2019 roku (informacja z maila wysłanego do Klientów, którzy zamówili grę w przedsprzedaży).
Dlaczego ja ich w sklepach nie widze.?
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: aspo »

Ciekawostka: https://www.gandalf.com.pl/p/gra-comana ... ja-polska/
Oczywiście, sama zapowiedź, bez ceny, ale uroczy jest fakt, że Pluszaki są już w drodze, a w sklepach cisza, zaś Comanauts wciąż jest w sferze luźnych planów, a księgarnia ma już gotową stronę.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

hej, sorry za dluzsza nieobecnosc

Co do Pluszowych, to w sklepach powinny pojawić się na przełomie marzec/kwiecień, po zakończeniu i zrealizowaniu naszych przedsprzedaży. Premiera jak informowaliśmy przewidziana jest na 2 kwietnia
nordberg
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2017, 21:20
Been thanked: 1 time

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: nordberg »

Cześć,

chciałem zapytać czy w planach jest może dodruk podstawki Magii i Myszy? Zastanawiam się czy czekać, czy polować na aukcjach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

podstawka pojawi sie jeszcze w tym roku - pewnie w okolicy 3 kwartału
Awatar użytkownika
pirez
Posty: 18
Rejestracja: 29 lip 2009, 17:19
Lokalizacja: Marki k.Warszawy
Has thanked: 1 time

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: pirez »

Witam,

ponawiam pytanie o kolejne dodatki do Ashes - jest szansa? Czy mamy niechętnie przerzucić się na wersję angielską :(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

nie jestem niestety w stanie dać Ci żadnej sensownej odpowiedzi, bo nie mam pojecia kiedy i czy w ogóle otworzy się na nie dla nas "okienko". Temat wisi gdzies zawieszony wsrod miliona tematow ktore zapewnie wisza w Asmodee NA. Na pewno wiem ze w tym roku nic nowego do Ashes nie bedzie i tyle jestem w stanie powiedziec z 100% pewnoscia - nic innego
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze: 08 kwie 2019, 10:32 podstawka pojawi sie jeszcze w tym roku - pewnie w okolicy 3 kwartału
W tej samym okienku będzie drukowany dodatek "Downwood Tales"? I kiedy można się spodziewać jakiś informacji o Myszakach? Bo chyba wystartujecie z jakąś kampanią przed 3 kwartałem? ;)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

Nie mamy jeszcze konkretnej daty na dodatek - plany sie nie zmieniaja, bedzie w tym roku, ale na bardizej szczegolowa informacje my i Wy musimy jeszcze poczekać. No i znajac zycie jakas przedsprzedaz pewnie sie pojawi, takze wypatrujcie znakow ;)
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze: 18 kwie 2019, 22:24 Nie mamy jeszcze konkretnej daty na dodatek - plany sie nie zmieniaja, bedzie w tym roku, ale na bardizej szczegolowa informacje my i Wy musimy jeszcze poczekać.
No o to pytałem, czy wiadomo kiedy możemy poznać jakieś większe konkrety lub konkretniejszą datę? ;)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: wirusman »

I niestety zakupiłem pluszowe opowieści. Byłem zaskoczony, że moją 6 letnia córka w większości ogarnia mechanikę gry. Pamięta opowiedzianą historie i z chęcią przystępuje do gry. Na bgg zauważyłem 0 scenariusz, wydany przez autora. Będziecie tłumaczyć?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: seki »

wirusman pisze: 12 maja 2019, 18:32 I niestety zakupiłem pluszowe opowieści. Byłem zaskoczony, że moją 6 letnia córka w większości ogarnia mechanikę gry. Pamięta opowiedzianą historie i z chęcią przystępuje do gry. Na bgg zauważyłem 0 scenariusz, wydany przez autora. Będziecie tłumaczyć?
Ja jestem oczarowany tym tytułem. Gram z 7 latkiem i bawimy się doskonale. Czasami mam wrażenie, że ja ekscytuje się bardziej niż on. Przeszliśmy dwie opowieści ale w sumie podczas 5 sesji po 1-1,5 h. Grę łatwo sie save'uje używając dużych woreczków osobne dla każdej postaci z kartami i żetonami i oczywiście mniejsze woreczki na karty odrzucone czy talie snu. Pierwsza opowieść to takie demo. Druga opowieść już rozwinęła skrzydła i już nie mogę doczekać się kolejnych. W Magię i myszy nie miałem ochoty powtarzać scenariuszy. Tutaj mam ochotę. Cześć plansz jest zależna od podjętych decyzji, może się też zdarzyć że nie znajdziemy wszystkich istotnych kart znalezisk danej opowieści. Jest dodatkowy argument by grać ponownie chociaż nawet gdyby nie to, to i tak nie widzę problemu z ponownym ogrywaniem opowieści. Mamy w nich trochę zmiennych typu różne karty interakcji, różne przedmioty, różne potyczki, różne pluszaki. Mimo, że blisko mi do 40+ to bawię się świetnie i póki co polecam. Mam wiele gier rodzinnych i dziecięcych (tych coraz mniej bo rodzina ograna) i w tym momencie w tej kategorii Pluszowe to mój top. Po pierwszej opowieści obawiałem się niskiego poziomu trudności ale wygląda na to, że czym dalej w las tym trudniej. Syn podejmuję decyzje po swojemu, nie zawsze zważając na dobro grupy. To też nieco utrudnia grę.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: wirusman »

Ja podczas drugiego scenariusza. W pierwszej planszy zostałem rozpluszowany i przegrałem potyczke:( więc można w ta grę też bez problemu przegrać.
ODPOWIEDZ