Root - druk figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Root - druk figurek

Post autor: Faello »

Czy ktoś orientuje się jaka drukarnia byłaby w stanie zrealizować zamówienie na takie figurki?
https://www.myminifactory.com/object/3d ... ures-84290
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: mauserem »

Faello pisze: 08 mar 2019, 16:33 Czy ktoś orientuje się jaka drukarnia byłaby w stanie zrealizować zamówienie na takie figurki?
https://www.myminifactory.com/object/3d ... ures-84290
wrzuć w wyszukiwarce FB - "giełda druku 3D" - tam popytaj, może znajdzie się jakaś naiwna dusza.
Te figurki będą musiały być dość małe, żeby były funkcjonalne w grze - drewniane meple nie są przesadnie wielkie, a czasami w jednym miejscu potrafi ich leżeć całkiem sporo.
Modele na najpopularniejszych modelach drukarek FDM będą sprawiać pewne problemy, a ich jakość nie będzie powalająca.
Wydruki z drukarek SLA (żywice UV utwardzalne) są świetne do tego celu ale mało dostępne, a wydruki sporo droższe.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Root - druk figurek

Post autor: AnimusAleonis »

Faello pisze: 08 mar 2019, 16:33 Czy ktoś orientuje się jaka drukarnia byłaby w stanie zrealizować zamówienie na takie figurki?
https://www.myminifactory.com/object/3d ... ures-84290
Akurat rozmawiałem z autorem, Dickpoelen, na temat tych figurek, i tak dla Twojej informacji były drukowane na drukarce Anycubic Photon, czyli SLA/DLP (żywiczna w utwardzaniem UV).

Drukarka Anycubic Photon to niższe spektrum drukarek SLA, i w sumie jakbyś już miał drukować to bym proponował znaleźć kogoś z Formlabs Form 2, figurki będą jeszcze dokładniejsze. W Polsce co prawda nie znam nikogo z Form 2, ale już w Europie sporo jest takich 'domowych drukarni', nawet chyba na eBay widziałem oferty-reklamy na takie wydruki (wrzuć w wyszukiwanie Formlabs Form 2). Ale licz się ze sporą cena, nawet jeśli nie na Form 2 będziesz drukował, bo wydruk żywicowy jest nie tylko drogi (same kartrydże są kosztowne) ale też pracochłonny (prócz druku mycie/moczenie w alkoholu a potem naświetlanie UV), ale na innej technologi druku 3d bym nie proponował bowiem dużo zostawią do życzenia w porównaniu z wydrukiem Dickpoelena (można zobaczyć to na zdjęciach gotowych wydruków na tej stronie którą podałeś).

Jakby nie było figurki bardzo ładne i życzę powodzenia. Podziel się efektami jeśli uda Ci się wydrukować :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: Root - druk figurek

Post autor: Faello »

Cześć,

Dzięki za wywiad - na pewno nie będę tego zamawiał poza Polską, to jednak tylko figurki do gry :)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Root - druk figurek

Post autor: lunatykuku »

Na FDMce też da się uzyskać dobry efekt. Nie tak jak na DLP, ale przy odpowiednich ustawieniach (co wiąże się z dłuższym drukowaniem) da się to zrobić porządnie. Z tego co zerknąłem na plik to same figurki nie są szczególnie skomplikowane.

Tu np. moja figurka drukowana na Enderze 3 (jedna z najtańszych opcji dostępnych na rynku), jedna z pierwszych jakie drukowałem, wielkość mniej więcej jak do Warhammera:

Obrazek

Możesz przejrzeć oferty na allegro, jakiś czas temu widziałem ogłoszenia o druku na zlecenie (zarówno w wersji fdm jak i sla/dlp).
ODPOWIEDZ