FAQ i Zasady Forum

Uwagi do moderatorów, uwagi dot. tego forum dyskusyjnego.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Has thanked: 68 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: FAQ i Zasady Forum

Post autor: raj » 22 kwie 2018, 23:00

Aktualny regulamin forum znajduje się pod tym linkiem.
Ten wątek pozostaje na potrzeby ewentualnej dyskusji o regulaminie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Post autor: lacki2000 » 23 kwie 2018, 00:07

Ja odnośnie 3d app.php/rules#p3d
Podpisy mogą zawierać linki tylko do stron powiązanych z grami planszowymi. Linki do innych stron można zawrzeć w profilu.
Czy takie umieszczanie linków do innych stron w profilu nie doprowadzi do bezkarności spamerów?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 49 times
Been thanked: 48 times

Post autor: seki » 23 kwie 2018, 00:15

lacki2000 pisze:
23 kwie 2018, 00:07
Podpisy mogą zawierać linki tylko do stron powiązanych z grami planszowymi. Linki do innych stron można zawrzeć w profilu.
Czy takie umieszczanie linków do innych stron w profilu nie doprowadzi do bezkarności spamerów?
Jeśli spamer będzie miał linki w profilu a nie będzie linkował w postach to prawdopodobnie nie osiągnie zamierzonego celu. Kto z nas odwiedza strony zalinkowane w profilu? Raczej nikt nawet nie zagląda do profilu nowych użytkowników.

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 23 kwie 2018, 00:24

Dokładnie tak jak napisał seki. Jeżeli by się jednak okazało, że to jest jakaś furtka dla spamerów, to rozważymy konieczne zmiany.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

bobule
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: bobule » 23 kwie 2018, 07:35

seki pisze:
23 kwie 2018, 00:15
lacki2000 pisze:
23 kwie 2018, 00:07
Jeśli spamer będzie miał linki w profilu a nie będzie linkował w postach to prawdopodobnie nie osiągnie zamierzonego celu. Kto z nas odwiedza strony zalinkowane w profilu? Raczej nikt nawet nie zagląda do profilu nowych użytkowników.
linki w profilu są potrzebne botom, a nie ludziom. :P Ty tego linku nie zauważysz i nigdy w niego nie wejdziesz, ale bot google już tak (dzięki czemu jakaś strona, nie wiem, sprzedająca nawozy sztuczne, będzie wyżej w wyszukiwarce google xD ).
Jestem na BGA oraz yucata.de ;)

Awatar użytkownika
Bruno
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Post autor: Bruno » 14 mar 2019, 04:41

Chciałbym tu zgłosić nadużywanie swoich uprawnień przez Moderatora działu Gry planszowe i karciane.
Otóż w wątku poświęconym grze Mage Knight notorycznie usuwane są wybrane tylko posty dot. możliwości zakupienia tej gry, mimo iż wydawało się, że błyskawicznie zniknęła ona z oferty. Kwestia tego zniknięcia gry była żywo dyskutowana, więc trudno uznać, iż info o dostępności gry jest off topic. Niemniej Moderator notorycznie usuwa wszelką dyskusję na ten temat, bez podania powodów.
Nie przywykłem do takiego traktowania i nie sądzę, żeby było ono w interesie Administratorów Forum.

Druga rzecz - i to również powinno zainteresować Administratorów - to fakt, że przynajmniej wobec mnie (a zapewne też i innych Forumowiczów) w rzeczonej sprawie Moderator wspomnianego działu dwukrotnie złamał regulamin Forum, a konkretnie jego punkt 12, który brzmi:

12. Posty, które w jakiś sposób będą łamały powyższy regulamin, będą usuwane, a wiadomość o tym fakcie wysyłana do autora Prywatną Wiadomością, jeśli sytuacja będzie się powtarzać posty będą usuwane bez ostrzeżenia. W razie gdyby użytkownik nie zastosował się do upomnień moderatorów i w dalszym ciągu łamał regulamin zostaną, przeciwko niemu poczynione odpowiednie kroki.

Ja żadnych informacji o usunięciu całych lub części moich postów nie otrzymałem. Posty - nie tylko moje -znikają ot, tak.

Liczę na wyjaśnienie sprawy przez Administratorów i utemperowanie opisanej polityki Moderatora.

Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post autor: GrzeL » 14 mar 2019, 15:29

Bruno pisze:
14 mar 2019, 04:41
Chciałbym tu zgłosić nadużywanie swoich uprawnień przez Moderatora działu Gry planszowe i karciane.
Otóż w wątku poświęconym grze Mage Knight notorycznie usuwane są wybrane tylko posty dot. możliwości zakupienia tej gry, mimo iż wydawało się, że błyskawicznie zniknęła ona z oferty. Kwestia tego zniknięcia gry była żywo dyskutowana, więc trudno uznać, iż info o dostępności gry jest off topic. Niemniej Moderator notorycznie usuwa wszelką dyskusję na ten temat, bez podania powodów.
Usuwane były posty z ofertami sklepów, bo dla nich jest osobny dział na forum i tam powinny się znaleźć.
Bruno pisze:
14 mar 2019, 04:41
Druga rzecz - i to również powinno zainteresować Administratorów - to fakt, że przynajmniej wobec mnie (a zapewne też i innych Forumowiczów) w rzeczonej sprawie Moderator wspomnianego działu dwukrotnie złamał regulamin Forum, a konkretnie jego punkt 12, który brzmi:

12. Posty, które w jakiś sposób będą łamały powyższy regulamin, będą usuwane, a wiadomość o tym fakcie wysyłana do autora Prywatną Wiadomością, jeśli sytuacja będzie się powtarzać posty będą usuwane bez ostrzeżenia. W razie gdyby użytkownik nie zastosował się do upomnień moderatorów i w dalszym ciągu łamał regulamin zostaną, przeciwko niemu poczynione odpowiednie kroki.

Ja żadnych informacji o usunięciu całych lub części moich postów nie otrzymałem. Posty - nie tylko moje -znikają ot, tak.
Przed oskarżeniem kogoś o złamanie regulaminu radziłbym się z nim najpierw zapoznać, bo zacytowany fragment pochodzi z postu sprzed kilkunastu lat, który nie jest obecnie obowiązującym regulaminem.

Awatar użytkownika
Bruno
Użytkownik wspierający

Post autor: Bruno » 15 mar 2019, 02:01

Ad. 1. Nie rozumiem, dlaczego linki do konkretnych ofert sprzedaży gry mamy zamieszczać w innym wątku, skoro dyskusja nt. dostępności tej konkretnej gry toczyła się w wątku "Mage Knight", a nie w wątku z ofertami. :roll:
Tu się najwyraźniej nie zrozumiemy, ale to nic, nie mam imperatywu udzielać się na forum.

Ad. 2. W takim razie, zamiast usuwać posty, o których wyżej, a których "szkodliwość" jest znikoma (a dla aktualnej dyskusji mogą być wręcz wartościowe), usuń post z przestarzałym regulaminem!
Jak widzisz, wprowadza on w błąd i jego obecność na stronie jest zbyteczna, skoro ta wersja jest nieaktualna.

Miłego dnia!

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 15 mar 2019, 07:47

ad 1) Kiedyś już sklepy spamowały wątki tematyczne swoimi kryptoreklamami.
Nie chcemy aby te czasy powróciły.
ad 2) W pierwszym poście tego wątku jest wyróżniona kolorem informacja o tym, gdzie można znaleźć aktualny regulamin. Link do aktualnego regulaminu jest na belce z funkcjami wyświetlanej na każdej stronie forum. jesteś pierwszą osobą, która zgłosiła problem ze znalezieniem aktualnego regulaminu... Specjalnie dla ciebie dodałem odpowiednią informację także w drugim poście.

Awatar użytkownika
Bruno
Użytkownik wspierający

Post autor: Bruno » 17 mar 2019, 00:51

1. Nawet pobieżne przejrzenie historii moich postów wykazałoby, że moje konto nie jest skrytym profilem jakiegoś sklepu.

2. Może pomoże...

ODPOWIEDZ