(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Klos »

To i ja sie w koncu dopisze:

. Radek 18:00 - El Grande (+Mario) (jeśli doczytam zasady, to może spróbujemy z dodatkiem)
2. xionc 18:00 - chetnie dolacze do El Grande
3. Drek 18:00 - To ja też do El Grande się dosiądę. A potem może Chicago Express?
4. Szpak 20:00 - Rising Sun (z Badyl, Tarkwiniusz i Pyton?)
5. Giventofly 18:00
6. kaszkiet 18:00 - proponuję coś z: Flamme Rouge 3etapowy wyścig, Colosseum, Yellow & Yangtze.
7. Vulturius 18.00 Jesli jest miejsce to na poczatek el grande, a później chętny na Rising Sun. Mogę przynieść dodatkowo daimyo box do rising sun jeśli chcecie 😉
8. Tarkwiniusz 19-19.30 moze uda sie na cos zalapac, wezme Zamek Smokow, Dominion, w drugiej turze (~20) Rising Sun ze Szpakiem, @Vulturius mozesz wziąc Daimyo Box ;)
9. Roadrunner 20:00 Rising Sun jeśli jest miejsce.
10. Klos - 18.10 Outlive z dodatkiem
Awatar użytkownika
xionc
Posty: 96
Rejestracja: 26 paź 2018, 00:15
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: xionc »

virco pisze: 13 mar 2019, 12:36
azz pisze: 13 mar 2019, 12:34
virco pisze: 12 mar 2019, 10:31 Hej jestem w Warszawie od jutra i mam wolne popołudnia wieczory w środę czwartek :) ktoś przygarnie?
Wpadasz i walczysz o miejsce. Jeśli masz swoje gry z "wzięciem" - jest łatwiej ;)
Nie targalem nic :)
Ale jak zajrzę wcześniej do Adama to nigdy nic nie wiadomo :)
Adama z planszostrefy? :)

Nie stresuj sie za mnocno wlasnymi grami, mozna spokojnie przyjsc bez nich, tylko kiedy trafisz na kogos kto tez nic nie ma moze byc problem, choc na pewno ktos Wam cos wtedy pozyczy (tylko moze byc problem z tlumaczeniem regul wtedy)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2039 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Kaszkiet się zapisał, na pewno będzie miał ze sobą swoją magiczna torbę gier "na wszelki wypadek". 😉
Awatar użytkownika
Drek
Posty: 153
Rejestracja: 28 lip 2016, 12:59
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Drek »

Mała zmiana planów, więc zwalniam miejsce przy El Grande.
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Vulturius »

Szpak pisze: 13 mar 2019, 13:54
Tarkwiniusz pisze: 12 mar 2019, 18:44 8. Tarkwiniusz 19-19.30 moze uda sie na cos zalapac, wezme Zamek Smokow, Dominion, w drugiej turze (~20) Rising Sun ze Szpakiem, @Vulturius mozesz wziąc Daimyo Box ;)
A kto ma wziąć core box? mogę wziąć swój egzemplarz, tylko dajcie znać. Chyba, że Vulturius bierzesz "cały pakiet"?
W sumie racja, to ja moge wziąć caly pakiet, żeby nie mieszać już wersji 😉
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Wygląda na to, że z Badylem zaczniemy o 18 Yellow & Yangtze, więc będą jeszcze dwa miejsca jak by ktoś chciał.
Gra to mocne naparzanie się, więc należy być na to przygotowanym.
Awatar użytkownika
xionc
Posty: 96
Rejestracja: 26 paź 2018, 00:15
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: xionc »

Dzieki za granie. U nas wieczor z klasycznym sucharem:

El Grande - to chyba czolowa gra typu area control, warto poznac te klasyke, tym bardziej ze ma fajny, realistyczny, hiszpanski klimat
In the Year of the Dragon - z poczatku wygladala na dosc sucha, ale jak sie spojrzy na kalendarz wydarzen, to mozna sobie cala rozgrywke rozplanowac, wiec nie nudzi
Die Handler / Merchants of Middle Ages - niby gra euro, a jednak sporo tu trollowania i nagocjacji, jeden minus to ze temat troche plytki, ale mechanicznie bardzo spoko
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2039 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Krótkie podsumowanie czwartku [sprawdźcie mnie, czy dobrze zanotowałem]:

Yellow & Yangtze – Badyl, Kaszkiet, Klos, Giventofly
El Grande - Mario, Radek, Xionc, Vulturius
W roku smoka - Mario, Radek, Xionc
Die Handler (Merchant of the Middle Ages) - Mario, Radek, Xionc
Rising Sun – Tarkwniusz, Szpak, Badyl, Roadrunner, Vulturius
Fire in the lake – azz, Tomasch, Drek, ktoś (???)
Carcasonne Gorączka złota - Klos, Kaszkiet
Marco Polo - Klos, Kaszkiet, Giventofly
On tour - Klos, Kaszkiet, Giventofly

15 graczy, 9 partii, 9 gier,

POPRAWIONE ;)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2019, 09:20 przez PytonZCatanu, łącznie zmieniany 1 raz.
Radek
Posty: 626
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Radek »

PytonZCatanu pisze: 15 mar 2019, 08:37
El Grande - Mario, Radek, Xionc, Vulturius
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Szpak »

Dzięki wszystkim za wczorajsze granie, już dawno Rising Sun nie budziło tyle emocji i to chyba najfajniejsza rozgrywka, jaką miałem. Jak dla mnie gra na 8.5/10. Myślę, że decydująca może być tutaj liczba graczy, bo na 5 od początku jest napięcie, jak jedna osoba zostaje bez sojuszy (me! :P), co przekłada się może na więcej gry nad stołem i namawianiu kto miałby następnie bez takowego sojuszu być :twisted: i choć wczorajsza partia robiła się pod koniec nerwowa i rozgrywana w pośpiechu, bo kończył nam się czas, to i tak cała rozgrywka mega. No i "jedynie" te 3 punkty, których zabrakło by dogonić Badyla ;(

p.s. @Azz / @Tomash - jak wasze wrażenia z Fire in the Lake? Grałem w GMT, ale tylko dwuosobówki i jestem ciekaw, jak wasze wrażenia; jak dobre to chętnie kiedyś wytestuję ten tytuł :D
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
xionc
Posty: 96
Rejestracja: 26 paź 2018, 00:15
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: xionc »

Szpak pisze: 15 mar 2019, 10:42 p.s. @Azz / @Tomash - jak wasze wrażenia z Fire in the Lake? Grałem w GMT, ale tylko dwuosobówki i jestem ciekaw, jak wasze wrażenia; jak dobre to chętnie kiedyś wytestuję ten tytuł :D
Przychylam posta :)
co jakis czas podchodzilem, zeby zobaczyc jak idzie rozgrywka, wyglada na to, ze dobrze przyjsc juz ze znajomoscia regul, bo tlumaczenia bylo sporo, ale chetnie tez bym sprobowal
Awatar użytkownika
Drek
Posty: 153
Rejestracja: 28 lip 2016, 12:59
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Drek »

Fire in the Lake
W ramach GTM jest wiele różnych systemów. Fire in the Lake to przedstawiciel serii COIN, czyli walk kontrpartyzanckich.
Próg wejścia wysoki i mam wrażenie że dopiero liznęliśmy temat. Szło nam dość wolno, bo rodzajów akcji które można wykonać jest sporo. A ponieważ każda ze stron ma inny wachlarz posunięć to i pilnowanie poprawności ich wykonania w kontekście interpretacji przepisów jest wyzwaniem. Sama gra mnie zauroczyła. Głębia interakcji pomiędzy 4 stronami konfliktu, pozorna zbieżność celów sojuszników i współdzielenie zasobów a jednocześnie pilnowanie własnych interesów, to wszystko pozwala cieszyć się rozgrywką przez długie godziny. Dodam że nie czuje się upływu czasu, bo mnogość możliwości skutecznie absorbuje umysł.
Chętnie poświęcę trochę więcej czasu FitL i innym COINom. Na moja listę zakupową wskakuje: A Distant Plain. Kolejny COIN tym razem o Afganistanie.
Ocena: 9.0
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Szpak »

dzięki za relację, brzmi super, ja od GMT gralem jedynie w zimną wojnę, mam też Labirynt Wojna z Terroryzmem, ale instrukcja mnie przerosła (jak ktoś zna i chce nauczyć, to jestem chętny ;) Fire in the lake też jestem chętny na przyszłość (wliczając zaznajomienie się uprzednio z instrukcją).
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Szpak »

127 Czwartek, Vyceska 21,03.2019
[Rezerwacja automatyczna]

1. Szpak 18:00 (są szanse :) 20:00 na bank - ktoś chętny na: Aeon's End / Vikings Gone Wild / Spartacus / Pan Lodowego Ogrodu / Szoguna?
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Bison
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2019, 17:19

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Bison »

Gloomhaven
Ahoj!
Chcę zorganizować kampanię w Gloomhaven i szukam czwartej osoby. Mieszkam na al. Komisji Edukacji narodowej 15. Fajnie byłoby grać ze dwie misje mniej więcej raz na tydzień.

Dla tych co nie znają Gloomhaven super krótki opis: to kooperacyjna gra taktyczno przygodowa. Każdy gracz wybiera po jednej postaci, rozwija ją, a po osiągnięciu osobistego celu idzie na emeryturę i wybiera nową postać.

Ktoś zainteresowany albo zna kogoś, kto jest? :)
Awatar użytkownika
xionc
Posty: 96
Rejestracja: 26 paź 2018, 00:15
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: xionc »

Ja w Gloomheaven chetnie, tylko w przyszlym tygodniu jestem na wakacjach :)

Szpak - jesli chcesz pograc w Labirynt to chetnie wytlumacze reguly, one sa dokladnie tak samo skomplikowane jak w Zimnej Wojnie, wiec jak grales w jedno to nie bedziesz mial problemow z drugim, jedyna roznica, ze tutaj gra jest zupelnie asymetryczna i zawsze sie przegrywa :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2039 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

127 Czwartek, Vyceska 21,03.2019
[Rezerwacja automatyczna]

1. Szpak 18:00 (są szanse :) 20:00 na bank - ktoś chętny na: Aeon's End / Vikings Gone Wild / Spartacus / Pan Lodowego Ogrodu / Szoguna?
2. Pyton, 18.00 - BIG 😎 RONDEL🍳 NIGHT 🌃: Antike 2, Imperial 2030, Concordia (2 z 3). +Mario, +Drek, +Radek (chłopaki potwierdzacie?).
3.
Radek
Posty: 626
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Radek »

127 Czwartek, Vyceska 21,03.2019
[Rezerwacja automatyczna]

1. Szpak 18:00 (są szanse :) 20:00 na bank - ktoś chętny na: Aeon's End / Vikings Gone Wild / Spartacus / Pan Lodowego Ogrodu / Szoguna?
2. Pyton, 18.00 - BIG 😎 RONDEL🍳 NIGHT 🌃: Antike 2, Imperial 2030, Concordia (2 z 3). +Mario, +Drek, +Radek (chłopaki potwierdzacie?).
3. Radek 18.00 - Rondel (z tych dwóch to najchętniej Imperial + Concordia)
Awatar użytkownika
Drek
Posty: 153
Rejestracja: 28 lip 2016, 12:59
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Drek »

127 Czwartek, Vyceska 21,03.2019
[Rezerwacja automatyczna]

1. Szpak 18:00 (są szanse :) 20:00 na bank - ktoś chętny na: Aeon's End / Vikings Gone Wild / Spartacus / Pan Lodowego Ogrodu / Szoguna?
2. Pyton, 18.00 - BIG 😎 RONDEL🍳 NIGHT 🌃: Antike 2, Imperial 2030, Concordia (2 z 3). +Mario, +Drek, +Radek (chłopaki potwierdzacie?).
3. Radek 18.00 - Rondel (z tych dwóch to najchętniej Imperial + Concordia)
4. Drek 18.00 - potwierdzam Rondel. Proponowałbym Transatlantic zamiast Antike. Mario masz to prawda?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2039 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Mam niezłą zagwozdkę:

1. Antike2 – chciałbym zagrać na 4 osoby. Poprzednia partia na 6 mi się podobała, ale wydaje mi się, że na 4 byłoby ciekawiej.
2. Imperial 2030 – wiadomo, że to moja ulubiona gra, a obiecałem Radkowi partyjke.
3. Transatlantic – nie grałem, więc wiadomo, że chciałbym zagrać (dla mnie byłaby to już 5 gra Gerdtsa).
4. Concordia – wiadomo, klasyk.

Nie wiem na co się zdecydować :D
Awatar użytkownika
Mawik
Posty: 60
Rejestracja: 23 lis 2011, 23:57
Lokalizacja: Warszawa/Ursynow/Imielin
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Mawik »

127 Czwartek, Vyceska 21,03.2019
[Rezerwacja automatyczna]

1. Szpak 18:00 (są szanse :) 20:00 na bank - ktoś chętny na: Aeon's End / Vikings Gone Wild / Spartacus / Pan Lodowego Ogrodu / Szoguna?
2. Pyton, 18.00 - BIG 😎 RONDEL🍳 NIGHT 🌃: Antike 2, Imperial 2030, Concordia (2 z 3). +Mario, +Drek, +Radek (chłopaki potwierdzacie?).
3. Radek 18.00 - Rondel (z tych dwóch to najchętniej Imperial + Concordia)
4. Drek 18.00 - potwierdzam Rondel. Proponowałbym Transatlantic zamiast Antike. Mario masz to prawda?
5. Mawik 18:00 - jeśli Mario nie potwierdzi to chętnie do rondla. Jakiś beforek od 16:30-17:00?


Fire in the Lake - przynieś jeszcze kiedyś, chętnie bym zagrał.
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Szpak »

xionc pisze: 19 mar 2019, 00:44 Szpak - jesli chcesz pograc w Labirynt to chetnie wytlumacze reguly, one sa dokladnie tak samo skomplikowane jak w Zimnej Wojnie, wiec jak grales w jedno to nie bedziesz mial problemow z drugim, jedyna roznica, ze tutaj gra jest zupelnie asymetryczna i zawsze sie przegrywa :)
super, to daj znać wcześniej, jak będziesz i się ustawimy. Ja bardzo chętnie, wiem, że gry podobne mechanicznie, ale jakoś instrukcja mnie przerosła mimo wszystko :( Z kimś obeznanym zawsze łatwiej ogarnąć, dzięki z góry!
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
Drek
Posty: 153
Rejestracja: 28 lip 2016, 12:59
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Drek »

PytonZCatanu pisze: 19 mar 2019, 09:45 Mam niezłą zagwozdkę:

1. Antike2 – chciałbym zagrać na 4 osoby. Poprzednia partia na 6 mi się podobała, ale wydaje mi się, że na 4 byłoby ciekawiej.
2. Imperial 2030 – wiadomo, że to moja ulubiona gra, a obiecałem Radkowi partyjke.
3. Transatlantic – nie grałem, więc wiadomo, że chciałbym zagrać (dla mnie byłaby to już 5 gra Gerdtsa).
4. Concordia – wiadomo, klasyk.

Nie wiem na co się zdecydować :D
Transatlantic to taka Concordia (rondel bez rondla) ale bez planszy.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: Mario_Max »

127 Czwartek, Vyceska 21,03.2019
[Rezerwacja automatyczna]

1. Szpak 18:00 (są szanse :) 20:00 na bank - ktoś chętny na: Aeon's End / Vikings Gone Wild / Spartacus / Pan Lodowego Ogrodu / Szoguna?
2. Pyton, 18.00 - BIG 😎 RONDEL🍳 NIGHT 🌃: Antike 2, Imperial 2030, Concordia (2 z 3). +Mario, +Drek, +Radek (chłopaki potwierdzacie?).
3. Radek 18.00 - Rondel (z tych dwóch to najchętniej Imperial + Concordia)
4. Drek 18.00 - potwierdzam Rondel. Proponowałbym Transatlantic zamiast Antike. Mario masz to prawda?
5. Mawik 18:00 - jeśli Mario nie potwierdzi to chętnie do rondla. Jakiś beforek od 16:30-17:00?
6. Mario 18:00- Transatlantic + Imperial/Antike z Pyton,Drek,Radek . Mawik możesz dołączyć do Imperial/Antike bo Transatlatic na 4 osoby
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: (Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

127 Czwartek, Vyceska 21,03.2019
[Rezerwacja automatyczna]

1. Szpak 18:00 (są szanse :) 20:00 na bank - ktoś chętny na: Aeon's End / Vikings Gone Wild / Spartacus / Pan Lodowego Ogrodu / Szoguna?
2. Pyton, 18.00 - BIG 😎 RONDEL🍳 NIGHT 🌃: Antike 2, Imperial 2030, Concordia (2 z 3). +Mario, +Drek, +Radek (chłopaki potwierdzacie?).
3. Radek 18.00 - Rondel (z tych dwóch to najchętniej Imperial + Concordia)
4. Drek 18.00 - potwierdzam Rondel. Proponowałbym Transatlantic zamiast Antike. Mario masz to prawda?
5. Mawik 18:00 - jeśli Mario nie potwierdzi to chętnie do rondla. Jakiś beforek od 16:30-17:00?
6. Mario 18:00- Transatlantic + Imperial/Antike z Pyton,Drek,Radek . Mawik możesz dołączyć do Imperial/Antike bo Transatlatic na 4 osoby
7. kaszkiet 18:00 - Heroes of Land, Air & Sea (+ Badyl i Tarkwiniusz - jest jedno wolne miejsce), później może Pulsar, może coś.
ODPOWIEDZ