Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: sowacz »

Potwierdzone info przez Petera Olotkę: https://twitter.com/pgocosmic/status/11 ... 8350162944

Jaram się jak Fremen na pustyni bez filtrfraka. Byle do 2020.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: mauserem »

strategie_pl pisze: 15 mar 2019, 10:18
KonradT pisze: 14 mar 2019, 22:56 https://therewillbe.games/news-new-and- ... force-nine
W sierpniu Gale Force Nine ogłosiło zdobycie licencji na gry w świecie Duny. Jednak miały być to tylko nowe gry. Teraz ogłoszono, że będzie kolejna edycja klasycznej Duny.
Wątpię jednak by była to dokładnie ta sama gra pod względem mechaniki. Ona jest skonstruowana tak by oddać ducha i klimat książki, które są raczej skomplikowane i z wieloma zależnościami.
Dla dzisiejszego gracza raczej uproszczą rozgrwkę, inaczej sprzedaż może nie być zadowalająca.
określenie "official reprint" ma jednoznaczne implikacje w świecie wydawniczym - to będzie "Ta Diuna" - gra zresztą nie jest przesadnie skomplikowana - ot, area control z asymetrycznymi frakcjami i rozbudowaną dyplomacją nad stołem. Jej złożoność wynika bardziej właśnie z zagmatwania sytuacji początkowej i nierównego rozkładu sił graczy. Skomplikowanie tej gry robią pozostali gracze - więc niestety, dla niektórych (zaryzykowałbym stwierdzenie, że dla większości) może to być tytuł o tyle nieciekawy, że trudno będzie zebrać do niego pełny komplet graczy (sześciu!), w dodatku ogranych graczy. Bo właśnie dobre poznanie wszystkich zależności pomiędzy zdolnościami każdej z frakcji sprawia, że próg wejścia w ten tytuł jest wysoki.
Spodziewam się, raczej, że będzie sprzedawał się na zasadzie: "bo to Diuna - ta Diuna" a potem będzie ładnie pachniał na półce :mrgreen:
Gier które mają ten sam problem jest sporo: Gra o Tron (2nd ed.), Twilight Imperium, Cry Havoc
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Deem »

mauserem pisze: 15 mar 2019, 10:34 Spodziewam się, raczej, że będzie sprzedawał się na zasadzie: "bo to Diuna - ta Diuna" a potem będzie ładnie pachniał na półce :mrgreen:
Gier które mają ten sam problem jest sporo: Gra o Tron (2nd ed.), Twilight Imperium, Cry Havoc
Dodałbym jeszcze, że po Diunie czuć te 40 lat na karku. Niby FFG wydało ją w nowych szatach jako Rex, ale z tego co kojarzę, nie był to jakiś mega hit wydawniczy. Obstawiam, że sporo ludzi kupi jako grę-legendę, a potem pojawi się dużo egzemplarzy na rynku wtórnym.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Bludgeon »

GF9 to wydaje? To pewnie bedą z 2 lata poślizgu :evil:
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: _leigam_ »

Bludgeon pisze: 15 mar 2019, 12:19 GF9 to wydaje? To pewnie bedą z 2 lata poślizgu :evil:
Musza celowac na premiere filmu
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Bludgeon »

_leigam_ pisze: 15 mar 2019, 16:01
Bludgeon pisze: 15 mar 2019, 12:19 GF9 to wydaje? To pewnie bedą z 2 lata poślizgu :evil:
Musza celowac na premiere filmu
No tak, będą celować w premierę filmu więc będzie z 14 miesięcy poślizgu tylko. Jakby nie celowali, to ponad 2 lata.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Muad'Dib »

Czy ja wiem czy mają taki obsuw? Z dodatkami i owszem ale, jeśli się nie mylę, to chyba gry wychodziły w miarę w terminie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: KonradT »

Okładka nowej wersji:
Spoiler:
Setup:
Spoiler:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: rattkin »

Grafiki inspirowane filmem Lyncha, niestety. Szkoda, niezbyt to ładne. Niby jestem zainteresowany, ale mam takie same obawy jak mauserm powyżej - „ta Diuna” dzisiaj jest grą o (zbyt) wysokim progu wejścia.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: KonradT »

rattkin pisze: 29 cze 2019, 18:44 Grafiki inspirowane filmem Lyncha, niestety. Szkoda, niezbyt to ładne. Niby jestem zainteresowany, ale mam takie same obawy jak mauserm powyżej - „ta Diuna” dzisiaj jest grą o (zbyt) wysokim progu wejścia.
Grafiki mogą być inspirowane wizją nowego filmu. IMO artysta wyguglał okładki Diuny i coś z nich sklecił w swoim stylu. Mam nadzieję, że ta wersja czeka jeszcze na zatwierdzenie przez licencjodawcę. Prawie wszystko jest tu źle. Od włóczni zamiast Haków Stworzyciela i peleryn zamiast dżubb po brak sylwetki skoczka pustynnego na księżycu.
Co do samej gry to co najmniej dwa aspekty zostały uproszczone - sojusze ograniczono do dwóch graczy i zmniejszono liczbę rund o jedną trzecią.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Paskuder »

Uwielbiam Diunę, zarówno książkową jak i filmową. Ale ta gra to graficznie i komponentowo taka bida że aż piszczy :cry:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: mauserem »

Znam się, więc powstrzymam się od oceniania szaty graficznej :mrgreen:
Za to nabieram przekonania, że to nie będzie droga sprawa - przynajmniej początkowo (base game)
Oczywiście GF9 jest wydawnictwem, które potrafi rozdmuchać cenę - udowadniali to już wielokrotnie.
Ale dadzą nam najpierw spróbować deczko taniej - zanim zapuszczą rączki do naszych kieszeni na dłużej.
Gdzieś za progiem czeka już pewnie dodatek z możliwością wsparcia sił gwiezdnych (jak zwał, tak zwał - galeony Gildii to taki wdzięczny materiał na "plastiki" - prawda? :mrgreen: )
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: KonradT »

mauserem pisze: 01 lip 2019, 12:44 Za to nabieram przekonania, że to nie będzie droga sprawa - przynajmniej początkowo (base game)
SCD wynosi 50$.
Wątpię aby GF9 coś bardziej mieszali przy dodatkach. Może wydadzą te dwa, które wyszły do oryginalnej wersji ale zapędy plastikowe ograniczą do nowych gier, które wyjdą bliżej premiery filmu.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: sowacz »

Można składać preorder bezpośrednio u wydawcy. Cena to 50 euro wraz z przesyłką. Jeśli się to zrobi do 4 sierpnia to dorzucają 4 plastikowe markery: https://twitter.com/GaleForceNine/statu ... dering-gf9
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: ariser »

Tak bardzo chciałbym żeby mi się podobało, a oni każdym kolejnym elementem pokazują mi środkowy palec. :|
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

sowacz pisze: 31 lip 2019, 10:39 Można składać preorder bezpośrednio u wydawcy. Cena to 50 euro wraz z przesyłką. Jeśli się to zrobi do 4 sierpnia to dorzucają 4 plastikowe markery: https://twitter.com/GaleForceNine/statu ... dering-gf9

To jest niestety wersja angielska tylko.
Coś wiadomo o polskiej?
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: michaldz1 »

Nie słyszałem o żadnych planach wydawniczych wersji polskiej. Z tego co mi się wydaje to tu jest wersja Polska PnP, zrobiona na plikach autora szaty graficznej nowej Diuny: https://boardgamegeek.com/filepage/76254/dune-pl-v10
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

Zdaje się że do dziś kończy się bonus z pre-ordera gry.

Ktoś zamawiał?

https://www.gf9.com/

Obrazek
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Muad'Dib »

Właśnie, czy ktoś się orientuje czy ta promocja jest również na terenie Europy? Szukałem takiej informacji ale bezskutecznie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

Muad'Dib pisze: 04 sie 2019, 14:04 Właśnie, czy ktoś się orientuje czy ta promocja jest również na terenie Europy? Szukałem takiej informacji ale bezskutecznie.
Obrazek
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

Jakieś tldr odnośnie gameplayu?
Gra jest w stanie dorównać obecnym area control na rynku?
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: KonradT »

Muad'Dib pisze: 04 sie 2019, 14:04 Właśnie, czy ktoś się orientuje czy ta promocja jest również na terenie Europy? Szukałem takiej informacji ale bezskutecznie.
Jest na terenie Europy, ale gra dla EU kosztuje 50 EUR. Przesyłka wciąż jest darmowa, jednak w sklepach można dostać za 200 zł przed rabatem lojalnościowym, więc pytanie jest czy chcesz dopłacać ok. 35 zł za 4 znaczniki plastikowe.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

KonradT pisze: 04 sie 2019, 19:08
Muad'Dib pisze: 04 sie 2019, 14:04 Właśnie, czy ktoś się orientuje czy ta promocja jest również na terenie Europy? Szukałem takiej informacji ale bezskutecznie.
Jest na terenie Europy, ale gra dla EU kosztuje 50 EUR. Przesyłka wciąż jest darmowa, jednak w sklepach można dostać za 200 zł przed rabatem lojalnościowym, więc pytanie jest czy chcesz dopłacać ok. 35 zł za 4 znaczniki plastikowe.
50*3.87= 193 zł, minus 10-15 zł wysyłki daje realnie ok. 180 zł za grę z promkami od GF9. Całkiem ok cena. Choć to zależy po ile będzie w sklepach, o ile będzie. Bo nie wiadomo jak będzie będzie wyglądała europejska dystrybucja. Temat jest dość niszowy jednak.

Ja swoje zamówiłem dziś u GF9. Nostalgia tematyki Dune zbyt mocna.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

Chociaż po drugim zastanowieniu to 190 zł za grę gdzie mamy tylko karton to w sumie sporo. No ale ciężko dyskutować z nostalgią.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: rattkin »

O jakież brzydkie te figurki :/
ODPOWIEDZ