Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Banan2 »

Na KS-ie ruszyła kampania Glen More II: Chronicles Już się ufundowała. Wersji PL na razie nie widać. Chociaż kto wie, może jakiś wydawca się skusi.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Arachion »

Polskie wydanie... pierwszego jak dobrze kojarzę nikt patykiem nie dotknął żeby wydać...

60 euro... nie za duzo?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: elayeth »

Jako że lubię pierwszą część to skuszę się na ten KS. Dużo dobrego dodali. Gra wydaje się nieco wygładzona (streamlined - modne słowo), a do tego mamy moduły i quasi-legacy. Więc chyba regrywalność rośnie. Szkoda, że wywalili drogę...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: ChlastBatem »

elayeth pisze: 14 mar 2019, 19:18 Gra wydaje się nieco wygładzona (streamlined - modne słowo)
Możesz rozwinąć? Szczególnie, że:

"a do tego mamy moduły i quasi-legacy"

Wywalenie drogi z gry nie powoduje "wygładzenia" gry, tylko upraszcza element przestrzenny. Też nad tym ubolewam.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Banan2 »

Arachion pisze: 14 mar 2019, 16:14 Polskie wydanie... pierwszego jak dobrze kojarzę nikt patykiem nie dotknął żeby wydać...
Gra była wydana w 2010 roku a wtedy rynek PL dopiero się rozkręcał. To nie to co teraz. Egzemplarze w wersji EN były chętnie kupowane.
Arachion pisze: 14 mar 2019, 16:14 60 euro... nie za duzo?
Owszem, trochę dużo.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: rastula »

Nie. Z fajnego semifilera robią jakiegoś smoka za 300 zł. Kto bogate u zabroni. Ja pozostanę przy moim niemieckim oryginale.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: elayeth »

ChlastBatem pisze: 14 mar 2019, 21:50
elayeth pisze: 14 mar 2019, 19:18 Gra wydaje się nieco wygładzona (streamlined - modne słowo)
Możesz rozwinąć? Szczególnie, że:

"a do tego mamy moduły i quasi-legacy"

Wywalenie drogi z gry nie powoduje "wygładzenia" gry, tylko upraszcza element przestrzenny. Też nad tym ubolewam.
Tutaj jest fajny opis zmian.

Z tych mniejszych (streamline) wychwyciłem:
1. Dodano zamek i nie trzeba zdejmować meeple'i by punktowali, wystarczy że są w zamku - zwiększa to elastyczność gry
2. Usunięcie drogi - to akurat mnie jakoś nie cieszy
3. Usunięcie preloadu marketu w grze 2-osobowej (w sumie nieistotne)
4. Zmiany w kartach lokacji/budynków
5. Czytelniejsze grafiki (przynajmniej zdaniem designerów)

Generalnie te zmiany grę trochę ułatwiają...

Co do legacy to mamy 8 mini dodatków z rekomendacją dodawania ich w kolejnych rozgrywkach po kolei. Ale nie trzeba ich w tej kolejności dodawać... stąd to tylko quasi-legacy.

No i największa zmiana to dodatkowa plansza oraz karty osób, które służą do interakcji z tą planszą... ale nie będę się rozwodził nad tym skoro wszystko jest opisane w różnych źródłach, m.in. w linku, który wkleiłem.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 170
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: eventide »

Za 270 PLN możemy kupić np. "Terraformację Marsa" z 2 dodatkami albo nawet z 3 dodatkami, jeżeli mamy odpowiednie zniżki z w sklepie. Także jeżeli o mnie chodzi to po prostu cena nowego "Glen More" nie ma racji bytu. Zwłaszcza, że posiadam pierwszą edycję. 60 EUR za kilka modułów wielkości mini dodatków do "Carcassonne" - pas.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Paskudnik »

Jestem bardzo zainteresowany nową wersją tej gry, ale skok cenowy, jaki tutaj ma miejsce (swój egzemplarz starej gry kupiłem za 50 zł w cenie RAZEM Z ORGANIZEREM) stawia zakup tego tytułu dosyć daleko poza jakimikolwiek granicami rozsądku. Gdyby w środku był kilogram plastiku to przynajmniej miałbym na co kląć, a tak?
Więc z mojej strony również pas :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: siepu »

Po co ci organizer do Glen More (aka gry za 40 złotych)? :D
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Ryu »

Glen More poznałem jak zaczynałem się bawić planszówkami i od razu mi się spodobał ale nie kupiłem bo zawsze było coś ważniejszego. A to Agri, a to LH, a to Shipyard. Zawsze coś.
Ucieszyłem się że startuje akcja na KS ale... Ale jak zobaczyłem cenę to okazuje się że ważniejszy jest teraz chleb, masło i wiele innych rzeczy.
Cena z kosmosu. Sobie spasuję i nakarmię dzieci. Się ucieszą :P
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Paskudnik »

siepu pisze: 17 mar 2019, 20:41 Po co ci organizer do Glen More (aka gry za 40 złotych)? :D
W sensie, że miałem go wyrzucić po zakupie? :> Jak kiedyś postanowię oddać grę na ubogich, to zapewne go z niej wyjmę :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: battledwarf »

hej a wiecie może czy ktoś z polskich wydawców będzie chciał wydac ta grę u nas? Jak widac chetnych na glen more nie brakuje, na kickstarterze zainteresowanie jest, a do tłumaczenia wystarczy chyba tylko instrukcja bo reszta jest niezależna. Wsparłbym jesli cena byłaby rozsądniejsza bo wydaje mi sie mocno przesadzona.
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: ChlastBatem »

Dostałem swojego KSa. Zagrałem 3 razy, na razie w samą podstawkę, bez żadnych kronik. Muszę przyznać, że jest dobrze. :)
Jak ktoś chce, to mogę opisać jakie zaszły zmiany. Moim zdaniem większość na plus.
Matcase
Posty: 33
Rejestracja: 22 maja 2019, 21:23
Has thanked: 32 times
Been thanked: 22 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Matcase »

To ja jestem ciekaw Twoich wrażeń. Nigdy nie grałem w Glen more, ani nowe ani stare. Ale jestem zainteresowany tym tytułem.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: AnimusAleonis »

ChlastBatem pisze: 11 gru 2019, 00:47 Muszę przyznać, że jest dobrze. :) Jak ktoś chce, to mogę opisać jakie zaszły zmiany. Moim zdaniem większość na plus.
Również z wielką chęcią bym usłyszał co myślisz o nowej edycji... dość pozytywnie wspominam oryginalny Glen More choć już dawno temu opuścił kolekcję naszą - i w sumie nie pamiętam dlaczego, może po prostu za rzadko na stół wychodził - i po pierwszym hajpie nową wersją jakoś ucichło, więc zdecydowanie mile widziana byłaby opina osoby który i ograł trochę nową i zna starą :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: pioma10 »

Kilkukrotnie grałem w starą wersję. Mnie osobiście się podobała, więc zdecydowałem się na zakup nowej.
W mojej grupie stara wersja podobała się może połowie graczy.
Nowa wg mnie jest ciekawsza, dochodzi nowa plansza i co za tym idzie więcej możliwości punktowania.
Kroniki (za nielicznymi wyjątkami) dodają do gry dodatkowe możliwości punktowania. Niektóre są w stanie zapewnić bardzo dużą ilość punktów (niektóre więcej niż inne), więc trzeba się na nich dodatkowo skupić. Jednak wg mnie w cale to nie przeszkadza. Wystarczy jedynie zakomunikować nowym graczom, że powinni zwrócić uwagę na konkretne kafelki.
Nie zagrałem jedyni póki co kroniki z 'przestępcami' i akurat co do niej mam największe wątpliwości (możliwa negatywna interakcja).
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: elayeth »

Gambit pisze: 17 sie 2020, 11:01 Kilka słów ode mnie.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
To ja się cieszę, że wsparłem na KSie. :)
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Dziami »

Cholernie droga zabawka. Jest sens tyle płacić jak się ma (i lubi, chociaż gra rzadko) pierwszą edycję?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: japanczyk »

Dziami pisze: 17 sie 2020, 16:33 Cholernie droga zabawka. Jest sens tyle płacić jak się ma (i lubi, chociaż gra rzadko) pierwszą edycję?
Da sie dostac za 230 zł, patrzac po recenzji to gra rozszerza wszystko z pierwszej edycji i dodaje nowe mechaniki - IMHO warto
a najlepiej poczekac na te zapowiedz polskiej wersji :P
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: eveni »

Też mam (i lubię) pierwszą edycję, ale po recenzji Gambita jestem bardzo zainteresowana nowym wydaniem. Mam nadzieję że będzie po polsku i cena będzie do przeżycia.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: bobule »

japanczyk pisze: 17 sie 2020, 16:39 Da sie dostac za 230 zł, patrzac po recenzji to gra rozszerza wszystko z pierwszej edycji i dodaje nowe mechaniki - IMHO warto
a najlepiej poczekac na te zapowiedz polskiej wersji :P
w sensie, że myślisz, że ktoś to u nas wyda? czy żartujesz i raczej nie ma co liczyć na polską wersję?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: japanczyk »

bobule pisze: 17 sie 2020, 20:38 w sensie, że myślisz, że ktoś to u nas wyda? czy żartujesz i raczej nie ma co liczyć na polską wersję?
W sensie - Gambit zasugerował polskie wydanie, pod jego postem jest komentarz Przemka Kochowicza z Czacha Games, który jest mocno sugestywny ;)
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: autopaga »

Gra jest super, mam ogranych 5 kronik i fajnie można skalować poziom złożoności gry, coś jak w Endeavor przedsięwzięcia.
ODPOWIEDZ