Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: yosz »

Nie termosami bo będzie taniej.

Dark Angels Tactical Squad: http://allegro.pl/10-dark-angels-tactic ... 90783.html (mam na sprzedaż za 30zł). 10 figurek - w tym flamer, coś co może uchodzić za assault cannon. Jednego z marinesów musisz jakoś zmodyfikować żeby miał chainsaw. Do tego potrzebujesz jeszcze 2 figurek - szpony i librarian. Szponiastego kupiłem space wolf'a (nie widzę teraz na allegro) i jakiegoś najtańszego librariana (w stylu naście zł). Młot i tarczę kupiłem osobno i zmodyfikuję jakiegoś normalnego marine'a z tactical squad.

Gorzej z genokradami - ja nabyłem drugą edycję sh tanio i dokupiłem sobie jedną figurkę ze speca hulka 3ed która będzie robić za bloodlorda.

Możesz też po prostu zrobić sobie tekturowe figurki do wsadzenia w podstawki (a'la Magia i Miecz)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2012, 13:08 przez yosz, łącznie zmieniany 1 raz.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: skolo »

PW ;-)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: ajfel »

skolo pisze:odkurzając temat niech mi ktos pomoze. czym zastapic figsy z oryginalnego pudelka?
Minimalistycznie to można i drewnianymi kostkami albo tekturowymi żetonami :)

Można też kupić boxy do 40stki co będzie kosztowało kupę kasy, ale figurki są bardzo ładne. Czasem na allegro trafiają się pojedyncze modele albo bitsy
za przyzwoite pieniądze.

Yosz wspomniał o Dark Angels Tactical Squadzie z zestawu Dark Vengeance - w sumie można, aczkolwiek te figurki przedstawiają coś zupełnie innego - inne pancerze, zupełnie
inne uzbrojenie itd. Na tej zasadzie to w sumie możemy postawić na planszy cokolwiek z warhammera40k (albo i nie), co nam wizualnie odpowiada.

Tak na marginesie offtopowo: SpaceHulk ma także oficjalne zasady grania m.in. Space Marines w powerarmourach i uzbrojonych w boltguny, a więc w sam raz dla figurek ze wspomnianego Tactical Squadu.
Tak uzbrojeni marines mają ciężkie (i zazwyczaj krótkie) życie na pokładzie SpaceHulka - strzelając rzucają jedną kostką zamiast dwóch, zaś podczas walki wręcz mają karę -2 (sierżant -1). Są za to trochę mobilniejsi od Terminatorów, bo mają darmowy obrót o 90 stopni dokładnie tak jak genokrady. Zwykły bolter nigdy nie zacina się na overwatchu.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: skolo »

chodzi mi o modele wh40 lub inne do pomalowania, nie plastikowe tokeny, papierowe standy lub inne badziewie :)
na ebay mozn akupic oryginaly, owszem, ale od okolo 70pln w gore za figurke, co sie mija z celem

nie slyszal nikt o odlewach terminatorów z SH3?
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: ajfel »

No to poluj na terminatorów z zestawu Dark Vengeance (powinno być łatwo, bo jesteśmy świeżo po premierze), a jeszcze lepiej na terminatorów z Assault on Black Reach (powinni być tani). Tylko podstawki im trzeba zamienić i gotowe.

70PLN za termosa to faktycznie chybiony pomysł, biorąc pod uwagę że za około 120PLN możesz kupić box z pięcioma nowiutkimi terminatorami, których możesz złożyć
na rozmaite sposoby i jeszcze garść bitsów Ci zostanie.

Odlewów z żywicy nigdy nie robiłem, ale z tego co słyszałem od ludzi bawiących się w takie rzeczy, to prostsza sprawa jest z odlewami pojedynczych części (tak jak masz w boxach do WH40k),
niż nafaszerowanych detalami termosów ze spacehulka, które składają się z dwóch albo trzech części.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: maciejo »

Jedno pytanko bo już długo nie szpilałem.
Wiem,że już kiedyś była o tym mowa ale nie mogę tego się doszukać :roll:
Czy Punkty Dowodzenia podczas fazy Genków moge wydać tylko na Marinsa który widział ruch czy na każdego innego na planszy :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: sirafin »

BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: maciejo »

sirafin pisze:Ekhm!
Space Hulk - FAQ

;)
Orajt.Dzięki :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: ajfel »

HEAVY PLASMA GUN (homerule ale nie do końca)

W styczniowym numerze White Dwarfa można zobaczyć między innymi nowe, śliczne modele terminatorów Skrzydła Śmierci - to właśnie ci panowie byli głównymi bohaterami pierwszego dodatku do pierwszej edycji Space Hulka.

Nie wiem jak Wy, ale ja jak tylko te modele trafią do sprzedaży, zamierzam wzbogacić nimi swoją spacehulkową kolekcję. Będzie możliwość złożenia ich w bardzo różnych wariantach uzbrojenia. Na tym zdjęciu można zobaczyć terminatora uzbrojonego w Plasma Cannon - w arsenale terminatorów do tej pory tego nie mieliśmy.

W związku z powyższym będę chciał wzbogacić rozgrywki trzecim rodzajem ciężkiej broni, obok już znanych nam zabawek (Heavy Flamer, Assault Cannon), w squadach Terminatorów proponuję alternatywnie wprowadzić także wspomniany Plasma Cannon (lub jak ktoś woli Heavy Plasma Gun).

Jest to propozycja homerule, ale mocno oparta na materiale oficjalnym. Pierwsze co zrobiłem, to sięgnąłem po reguły broni plazmowej, które w pierwszej edycji pojawiły się wraz z hybrydami w Genestealer Expansion. Niestety okazało się, że zaproponowane tam zasady nie sprawdzą się, gdy broń plazmowa trafi w ręce naszych marines - jest zbyt słaba i niegrywalna (grzeje się tak szybko, że można oddawać jeden strzał na dwie rundy). Zmodyfikowałem więc te reguły inspirując się lekko obecną edycją Warhammera40k.

Działanie Plasma Cannon widzę następująco:
- nie działa w trybie overwatch
- ma nieograniczoną amunicję (jak storm bolter)
- ma nieograniczony zasięg (jak storm bolter)
- nie jest możliwy ruch ze strzałem
- nie ma żadnych bonusów za sustained fire

Strzelać z tego cacka można w dwóch trybach: Rapid i Maximal

Rapid:
- strzał wymaga 1 AP/CP
- celem jest jedno pole w LOS Terminatora (jak storm bolter)
- rzuca się jedną kostką: genokrad ginie na 4+, drzwi niszczone są automatycznie
- wyrzucenie na kostce jedynki powoduje Przegrzanie broni (patrz niżej)

Maximal:
- strzał wymaga 2 AP/CP
- celem jest cała sekcja (jak miotacz ognia)
- rzuca się jedną kostką dla każdego obiektu będącego w tej sekcji: genokrad ginie na 2+, Terminator na 6+, drzwi niszczone są na 5+
- oddanie strzału w tym trybie automatycznie powoduje Przegrzanie broni (patrz niżej)

Tryb Maximal podobny jest do miotacza ognia, ale są istotne różnice:
- Plasma Cannon ma nieograniczony zasięg i ilość strzałów
- Strzał z Heavy Flamera sprawia że sekcja płonie przez całą turę genokradów, Plasma Cannon nie

Przegrzanie
W chwili gdy dojdzie do przegrzania broni, nie jest możliwe strzelanie w niej w żadnym trybie.
W 1 edycji gry obok modelu kładło się specjalny dwustronny żeton. Kładło się go stroną "Fired" do góry. Na początku tury marines, żeton odwracało się na drugą
stronę "Recharging", a na początku kolejnej żeton był usuwany i dopiero wtedy można było używać broni ponownie. Jeżeli posiadacie trzecią edycję SpaceHulka można użyć trójkątnych żetonów z imperialnym orłem. W chwili przegrzania broni kładziemy dwa takie żetony, zaś na początku każdej tury marines usuwamy jeden. Jeżeli na początku tury usuniemy ostatni żeton, to w tej turze możemy już z naszej Plasmy strzelać.

Co sądzicie?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Muttah »

No mnie tam się podoba :D Zresztą już od dawna chciałem dodać do ekipy trzeci squad z deathwinga (mam sentyment do białych termosów z komputerowego SH). Ale jeszcze bardziej chciałbym wreszcie wydrukować te fanowskie dodatki i zrobić nowe scenariusze, tylko coś nie mogę się do tego zabrać :roll:
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: cohlerc1 »

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Nie wiem czy słyszeli-widzieli ale będzie planszówka na "komputer" Space Hulk. Jak ktoś zainteresowany to można zobaczyć jak to wygląda http://www.youtube.com/watch?v=fSlgF96OtPY

Edit: cos mi sie pomyliło
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2013, 00:27 przez cohlerc1, łącznie zmieniany 1 raz.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: schizofretka »

Zły link
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: maciejo »

schizofretka pisze:Zły link
I profanacja zarazem :twisted:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: cohlerc1 »

Dobra dobra przepraszam już poprawiłem. Mam dziecko na głowie które co chwile mnie odciąga i te dwie linijki pisałem 30 min xD A jeżeli chodzi o grę to może być bardzo dobrze (zwłaszcza jak dodają inne zakony marines - byle nie jako płatne dlc xD), poza tym odpada problem z szukaniem chętnego do gry (nie mam na myśli AI tylko granie przez siec). Jedyny minus jaki widzę to brak rzeczy do pomacania (ach te figurki =D).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: maciejo »

cohlerc1 pisze:Dobra dobra przepraszam już poprawiłem. Mam dziecko na głowie które co chwile mnie odciąga i te dwie linijki pisałem 30 min xD A jeżeli chodzi o grę to może być bardzo dobrze (zwłaszcza jak dodają inne zakony marines - byle nie jako płatne dlc xD), poza tym odpada problem z szukaniem chętnego do gry (nie mam na myśli AI tylko granie przez siec). Jedyny minus jaki widzę to brak rzeczy do pomacania (ach te figurki =D).
Przyjęte :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Orris »

Poruszę ponownie temat składowania elementów gry, a przede wszystkim modeli w pudełku. Jak sobie z tym radzicie? Pojawiły się już na rynku jakieś gąbki do bezpieczniejszego przechowywania modeli? Jakieś drewniane wkładki?
Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie to piszę o najnowszym, 4. wydaniu.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 494
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Gothik »

Battlefoam proponuje coś takiego, ale - jak to oni - za słoną cenę.

http://us.battlefoam.com/popular-corrid ... -foam-kit/
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Wintermute »

Mozna kupic pudeleczko z Safe&Sound - maja takie, w ktorych samemu mozna sobie powyrywac odpowiednie ksztalty na figurki.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: schizofretka »

Tylko niestety gąbka rastrowa jest bardzo nieefektywnym sposobem przechowywania różnokształtnych figurek i za nic się nie zmieści z powrotem do pudła ze wszystkimi komponentami. Już lepiej chyba dociąć samemu z pianki tapicerskiej.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
WojTAZPL
Posty: 69
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:15

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: WojTAZPL »

Cześć,
Czy jest ktoś w stanie ponownie udostępnić instrukcję po polsku i FAQ do tego?
lazarro
Posty: 231
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: lazarro »

WojTAZPL pisze: 18 mar 2019, 09:27 Cześć,
Czy jest ktoś w stanie ponownie udostępnić instrukcję po polsku i FAQ do tego?
Podaj e-mail na PW to podeślę i jedno i drugie.
maryaneck
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2020, 17:17

Re: Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Post autor: maryaneck »

Witam.
Czy te zasady są jeszcze gdzieś dostępne?
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Post autor: Flowenol »

maryaneck pisze: 25 lip 2020, 21:34 Witam.
Czy te zasady są jeszcze gdzieś dostępne?
Do trzeciej edycji masz: https://www.scribd.com/document/352102 ... cja-PL-pdf
Do czwartej skrót zasad: https://www.boardgamegeek.com/boardgam ... ageid=2199
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Post autor: Fenrisek83 »

Ja mam link do strony ze scenariuszami z gazety white dwarf i ze strony black library chyba. Tylko, że one były rozpowszechniane komercyjne a udostępnianie ich a to może łamać regulamin forum. :D
maryaneck
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2020, 17:17

Re: Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Post autor: maryaneck »

Dziękuję, panowie, za te wszystkie linki. Ściągam wszystko, prócz zasad ze scridb. Bo się nie da. Jak tak dalej pójdzie, to samodzielnie przetłumaczę zasady do 4tej edycji, bo jakoś wersji PL w necie ich znaleźć nie idzie.
ODPOWIEDZ