Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: c08mk »

Mając już parę gier (m.in.FFG) na półkach nowy LotR wydaje się miksem wszystkiego co stare gry mają do zaoferowania. Jedyne duża różnica (póki co) to przejście z mapy "przygodowej" na "taktyczną" z czym się jeszcze do tej pory w planszówkach nie spotkałem. To trochę jakby grać w Runebounda i nagle przejść na mapkę Descenta gdy się np. wchodzi do podziemi. Jak gra wyjdzie to zobaczymy jak to będzie działać w praktyce.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: MiXB »

carlos pisze: 09 mar 2019, 22:43 Napisanie, że coś się komuś nie podoba to nie hejt.
Wybacz, mój komentarz nie był skierowany do ciebie per se. To bardziej była ogólna obserwacja odnośnie tematu. Ilekroć pojawia się nowa gra z aplikacją tylekroć pojawia się odwieczny temat "aplikacje są be!" (mamy nawet osobny temat na tym forum na ten temat). Sądząc po tonie twojej konkretnej wypowiedzi masz podobny sentyment co ja - nie przepadasz za apkami, co sam napisałem - więc ciężko mówić tutaj o hejtowaniu z Twojej strony.
carlos pisze: 09 mar 2019, 22:43 Odbijając piłeczkę mogę napisać, że brak Mistrza Podziemie eliminuje czynnik ludzki po drugiej stronie. Aplikacja nie dostosuje się do ruchów graczy, MP może to zrobić.
Prawda. W idealnym świecie gry byłyby z aplikacjami i z osobnym modułem dla Mistrza Podziemi jako gracza. To byłoby idealne. Jednak gdybym miał wybierać w tym konkretnym gatunku czy wolę grać przeciwko AI czy człowiekowi to odpowiedź nie byłaby taka oczywista. Obie opcje mają plusy i minusy. Samo to świadczy o tym, że to nie jest takie czarno - białe.
carlos pisze: 09 mar 2019, 22:43 To dotyczy każdej gry, nie tylko z Mistrzem.
Ponownie, wszystko się zgadza. Ale o ile pomyłka zasad w grze, gdzie wszyscy mają te same zasady w głowie, - a przynajmniej powinni, - a w grze gdzie to ty prowadzisz grę dla ludzi przy stole jest inna. Np. w mojej grupie Mistrzem Podziemi w każdej grze jestem ja. To zawsze na mnie spoczywa odpowiedzialność za dopilnowanie by wszystko było tip-top, a kiedy gdzieś się pomylę to trochę głupio się czuję. Nie powiem, że jest to coś złego i nie ma swego uroku, wręcz przeciwnie - satysfakcja jest ogromna za każdym razem jak wszystko wyjdzie i wszyscy mieli sporo zabawy. Po prostu czasem człowiek chce mieć trochę mniej na głowie, być bardziej zrelaksowany w czasie gry, a nie główkować nad wszystkim. I nie każdy może być, a raczej nie każdy chce być Mistrzem Podziemi, a kiedy nikt w grupie nie chce to mamy problem.
carlos pisze: 09 mar 2019, 22:43 Nikt nie napisał, że to coś złego. Dla niektórych korzystanie z elektroniki w trakcie gry może być (z czasem) po prostu nużące.
Ten argument jest całkiem ciekawy. Nigdy nie myślałem nad tym w ten sposób. Można by trochę podywagować na ten temat czy to tylko wina apki czy po prostu wszystko po pewnym czasie nuży, ale przede wszystkim ciężko to uznać za silny argument przeciwko tej idei jako takiej.
carlos pisze: 09 mar 2019, 22:43 A jakie to skomplikowania były w Imperial Assault?
Może "skomplikowania" to złe określenie. Raczej chodziło mi o to, że trzeba było mieć na uwadze tonę zasad i wyjątków do nich, że łatwo było o czymś zapomnieć lub się pomylić. Na pewno to nie sprawia, że gra jest słaba, a wręcz przeciwnie - kompleksowa rozgrywka zawsze na plus. Mage Knight to cudowna gra w końcu i na pewno prosta to ona nie jest. Ale by te gry opanować trzeba wprawy i czasu. Aplikacja obniża próg wejścia w znaczący sposób - nic dziwnego, że Posiadłość jest uznawana za banalną do gry chociaż dzieli sporo mechanik z o wiele trudniejszymi tytułami. AI daje możliwość gry nawet casualom.
carlos pisze: 09 mar 2019, 22:43 Masz rację, jeśli gra okaże się dobra to będzie.
Nawet jak gra będzie przeciętna to sama licencja i rozmach sprawi, że się sprzeda. :D To powiedziawszy, gry FFG trzymają poziom od pewnego czasu więc o to, że ta gra będzie zła się nie martwię. Zastanawiam się jedynie jak dobra ona będzie?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Kolejna porcja info o grze od FFG.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: sirafin »

BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Markus »

Video "wisi" już na kanale yt FFG. Nie da się tego oglądać (i nie są to powody techniczne :D ) to video jest praktycznie
unboxingiem trwającym 1 godzinę :shock:
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

Jeszcze nie miałem czasu, ale może ktoś już przestudiował instrukcję i ma jakieś ciekawe spostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Szewa »

Jacek_PL pisze: 19 mar 2019, 22:44 Jeszcze nie miałem czasu, ale może ktoś już przestudiował instrukcję i ma jakieś ciekawe spostrzeżenia.
A jest gdzieś już? Chętnie przejrzę, tylko nie mogę znaleźć w internetach.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

Szewa pisze: 20 mar 2019, 07:32 A jest gdzieś już? Chętnie przejrzę, tylko nie mogę znaleźć w internetach.
Proszę bardzo https://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles ... cja-PL.pdf
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Markus pisze: 19 mar 2019, 21:55 Video "wisi" już na kanale yt FFG. Nie da się tego oglądać (i nie są to powody techniczne :D ) to video jest praktycznie
unboxingiem trwającym 1 godzinę :shock:
Pierwsza rzecz która się bardzo mocno rzuca w oczy to wygięcie planszetek bohaterów jak i dużych plansz.
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: keldorn »

ja tam nie moge sie doczekac jakiegos sensownego gameplaya.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Szewa »

Instrukcja przeczytana.
Wnioski? Posiadłość szaleństwa w klimatach Władcy Pierścieni :D Tylko tu nie będzie rzutów kośćmi, a będzie się budowało talię umiejętności i na jej podstawie rozpatrywało się ataki i akcje. Talia będzie zależeć od bohatera oraz klasy jaka wybierzemy.

Ja tam biorę, w PS bardzo dobrze się bawiłem, tu zapewne także będę ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

A nie martwi was wygięcie kartonu (planszetki bohaterów i plansza walki) która się ukazała przy unboxingu FFG?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Szewa pisze: 20 mar 2019, 12:28 Instrukcja przeczytana.
Wnioski? Posiadłość szaleństwa w klimatach Władcy Pierścieni :D Tylko tu nie będzie rzutów kośćmi, a będzie się budowało talię umiejętności i na jej podstawie rozpatrywało się ataki i akcje. Talia będzie zależeć od bohatera oraz klasy jaka wybierzemy.

Ja tam biorę, w PS bardzo dobrze się bawiłem, tu zapewne także będę ;)
Heh, jak na razie mnie z kolei to najbardziej przypomina Descenta z apką. Ale podejrzewam, że będziemy mieli do czynienia z miksem obydwu gier.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Nie namówicie mnie na ten produkt. Mam już za dużo coopów i czuję spore przejedzenie tym typem gier. A do tego jak gra wymaga aplikacji, to ja już dziękuję ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Jacek_PL pisze: 20 mar 2019, 10:14
Szewa pisze: 20 mar 2019, 07:32 A jest gdzieś już? Chętnie przejrzę, tylko nie mogę znaleźć w internetach.
Proszę bardzo https://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles ... cja-PL.pdf
Coś ten link nie działa..... :(
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Strud »

Przed południem działał.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jacek_PL »

Pewnie wrzucili plik trochę za wcześnie i już go usunęli :) Zdążyłem rano przeczytać i gra wygląda nawet dosyć ciekawie. Chodzi oczywiście o talię zdolności (czy jakoś tak) która ma zastąpić kostki i która jak podejrzewam będzie się też rozwijać w trakcie gry, bo reszta wygląda dosyć "normalnie". Ta instrukcja to oczywiście wersja podstawowa była, tak więc nie były żadnego opisu walk na tych zoomowanych kaflach, ale to równie dobrze może być jakoś tak opisane w samej aplikacji, bądź w zasadach zaawansowanych. Czuję się zaintrygowany, może nie na tyle żeby już zrobić rezerwację ale myślę że może to być coś w tej klasie co Sword & Sorcery.
Awatar użytkownika
Hwi
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2014, 11:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Hwi »

Jakby co, to zdążyłam pobrać. Zainteresowani odezwijcie się na priv.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Poproszę ją. Hmmmm PS bez kości, descent z apka.... Biorę w ciemno :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Jacek_PL pisze: 20 mar 2019, 22:33Pewnie wrzucili plik trochę za wcześnie i już go usunęli :) Zdążyłem rano przeczytać i gra wygląda nawet dosyć ciekawie.
Hwi pisze: 20 mar 2019, 22:57Jakby co, to zdążyłam pobrać. Zainteresowani odezwijcie się na priv.
Tak, wrzuciliśmy nieco za wcześnie. Bardzo prosimy o nieudostępnianie jej jeśli ktoś zdążył pobrać.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

REBEL.pl pisze: 21 mar 2019, 07:26 Tak, wrzuciliśmy nieco za wcześnie. Bardzo prosimy o nieudostępnianie jej jeśli ktoś zdążył pobrać.
Kiedy w takim razie będzie oficjalnie dostępna? I druga kwestia, możecie już podać konkretniejszą datę premiery gry?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: lazarro »

Tak się nakręca hype.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Bary pisze: 21 mar 2019, 07:33
REBEL.pl pisze: 21 mar 2019, 07:26Tak, wrzuciliśmy nieco za wcześnie. Bardzo prosimy o nieudostępnianie jej jeśli ktoś zdążył pobrać.
Kiedy w takim razie będzie oficjalnie dostępna? I druga kwestia, możecie już podać konkretniejszą datę premiery gry?
Równolegle z decyzją FFG o jej udostępnieniu. Nie znamy jeszcze tej daty.
Data premiery polskiej edycji jest uzależniona od dostępności polskiej aplikacji, a ta jest w przygotowaniu (ogromna praca do wykonania). Tutaj również FFG nie jest pewne ile to zajmie, dlatego data nie jest podana dokładnie i dla edycji angielskiej jest to na razie "II kwartał 2019 r.".
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

REBEL.pl pisze: 21 mar 2019, 08:31 ...dla edycji angielskiej jest to na razie "II kwartał 2019 r.".
Na streamie FFG było ostatnio wspomniane, że będzie to wczesny II kwartał więc rozumiem, że polska wersja może wystartować nieco później. I drugie pytanie, czy dlc (które już zostało zapowiedziane na wspomnianym streamie) będzie także dostępne po polsku w relatywnie krótkim odstępie czasu (w przypadku chociażby Road to Legend polscy gracze byli zmuszani do wielomiesięcznego oczekiwania, a z kolei w przypadku Posiadłości lokalizację blokował początkowy brak porozumienia w kwestiach formalnych)? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że poprzednie aplikacje lokalizowała Galakta, ale pewnie wielu graczy jest obecnie na etapie decyzji o wersji językowej i takie informacje mogą im pomóc w jej podjęciu.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2019, 11:31 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: keldorn »

No niestety po przeczytaniu instrukcji mocno zacząłem sie zastanawiac nad zakupem. Jesli chodzi o samą przygodę to super to działa u mnie na duuuuzy plus. Ale brak kosteczek i wklepywanie w aplikacje wartosci do walki i jak mam wrazenie generator po przemieleniu danych powie ze cos trafiłem albo cos nie trafiłem - bardzo duzy minus. Co innego kości. Rzucam, widze i albo cos przerzucam albo nie. Moge wsciekac sie na los. Tutat takim excelem mi zajechało. Sama apka do zdarzeń, plansz terenu fajnie, zwiekszy to regrywalnosc. Ale te walki... nie wiem czy jednak sie przełamie do takiego systemu walki.

Jak już coś i kupie to raczej bedzie to tytuł do gier solo, bo nie wyobrażam sobie przy wiekszej ilosci graczy wklepywanie w telefon czy laptopa wszystkich wyników, akceptowania czy dane cos sie zrobiło czy nie.
ODPOWIEDZ