Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

Cena jest odpowiednia. Wykonanie takich kosteczek to nie cięcie ciasta. Osobiście jakbym miał oszacować koszt wykonania takich kostek to podał bym dużo wyższe kwoty. To moja opinia. I choć nie zajmuje się takimi jubilerskimi drobiazgami to jednak pracuje w branży wyrobów stalowych i jakieś pojęcie mam.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1800
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Dostępny kolejny mini dodatek - 3 korporacje. W Rebelu za 6zł.

https://www.rebel.pl/product.php/1,1295 ... racji.html

Brać puki są ;)
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: pioma10 »

Zapis na korporacji 'Recyclon' :).
Dobrze, że wiem o co chodzi, bo wg mnie jest trochę mylący.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: kastration »

Jest też w Meplu bez wymogu minimalnej kwoty:

https://mepel.pl/terraformacja-marsa-zestaw-dodatkowy-3
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

Nie przypominam sobie aby Rebel ograniczał dostępność jakichkolwiek kart do terraformacji. Nawet promki były dostępne normalnie w każdym sklepie. Te 3 korpo też będą we wszystkich sklepach więc szał grupowych zakupów w sklepie Rebela jest dla mnie zaskakujący. Ja zamówiłem normalnie razem z innymi grami w swoim ulubionym sklepie.


Wszystkie 3 korpo są ciekawie zaprojektowane. Fajnie, że wydali je jako oficjalne (są to korpo stworzone przez fanów nadesłane do konkursu). Działanie mają ciekawe i chętnie zagrał bym Wspólnotą Arkadyjską i Recyclonem ale już Splice raczej bym odrzucił przy wyborze. Nie wydaje Wam się, że jej efekt jest mało korzystny dla posiadacza tej korporacji? Co z tego, że jako posiadacz korpo otrzymam 2ME skoro przeciwnik też otrzyma 2ME albo mikroba. Jasne, efekt może być korzystny przy 4-5 graczach bo w stosunku do innych graczy tych ME otrzymamy pewnie sporo ale przy grze w składzie 3 osobowym przewagę będziemy mieli niewielką a w grze w duecie prawie żadną (będziemy ją wyrabiać tylko gdy sami będziemy zagrywać karty z mikrobami).
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: tomb »

seki pisze: 19 mar 2019, 17:06 Splice raczej bym odrzucił przy wyborze. Nie wydaje Wam się, że jej efekt jest mało korzystny dla posiadacza tej korporacji? Co z tego, że jako posiadacz korpo otrzymam 2ME skoro przeciwnik też otrzyma 2ME albo mikroba.
Właściciel Splice zagrywając kartę z symbolem mikrobów otrzyma 4ME lub 2ME i mikroba. Przy odpowiedniej ręce startowej i przyjęciu strategi na mikroby ta korporacja może być niezła. Co prawda ja sam praktycznie nigdy nie gram na mikroby, zwłaszcza po wprowadzeniu dodatków (ze względu na dość duże rozwodnienie kart w talii), ale pewien potencjał widzę. Wydaje mi się, że grając w dwie osoby każdy zagrywa więcej projektów, więc szansa na wykorzystanie tej korporacji jest też wcale niezła, może nawet wyższa, niż w większym gronie.


Skoro już piszę to przy okazji wrócę do rozmowy o długości rozgrywki. Czy to mi na złość, czy ostatnio starzeję się szybciej, a może to wina Kolonii - ale ostatnie nasze partie dwuosobowe znacznie się wydłużyły i zamiast kończyć w zwyczajowych 70-90 min, znacznie przekraczamy 2 godziny. Prawdopodobnie winą jest rozdęcie talii, które nie sprzyja mojemu stylowi gry, czyli szybkiemu podnoszeniu WT. Siłą rzeczy muszę szukać innych rozwiązań, niż bezpośrednie podnoszenie wskaźników z efektów kart. Silniczek się rozrasta, akcji jest coraz więcej i w konsekwencji gramy dłużej.

Poza tym drobnym mankamentem Kolonie uważam za bardzo dobry dodatek - pełni w tej karciance, jaką jest niewątpliwie Terraformacja Marsa, podobną rolę, co plansza. Jest kolejną strefą, którą trzeba kontrolować, by w odpowiednim momencie wykorzystać dla własnych potrzeb lub zapobiegając czyjemuś zyskowi.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

tomb pisze: 19 mar 2019, 19:00
seki pisze: 19 mar 2019, 17:06 Splice raczej bym odrzucił przy wyborze. Nie wydaje Wam się, że jej efekt jest mało korzystny dla posiadacza tej korporacji? Co z tego, że jako posiadacz korpo otrzymam 2ME skoro przeciwnik też otrzyma 2ME albo mikroba.
Właściciel Splice zagrywając kartę z symbolem mikrobów otrzyma 4ME lub 2ME i mikroba. Przy odpowiedniej ręce startowej i przyjęciu strategi na mikroby ta korporacja może być niezła.
Niestety ale tego mikroba może otrzymać inny gracz a nie właściciel korporacji. Otrzymuje je ten kto zagrał kartę. Mikroby są przy pewnych projektach wiele warte ale korporacja nie daję tu istotnej przewagi bo właśnie te mikroby dodatkowe może otrzymać każdy. Jedyną przewagą właściciela korporacji są te 2ME/za każdy symbol mikroba.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: tomb »

seki pisze: 19 mar 2019, 19:59 Otrzymuje je ten kto zagrał kartę.
"Za każdym razem, gdy któryś z graczy zagra kartę z symbolem mikrobów..." Którymś z graczy może być właściciel Splice - tym samym na starcie otrzyma dodatkowe 4ME (za symbol mikroba na własnej korporacji).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

tomb pisze: 19 mar 2019, 20:10
seki pisze: 19 mar 2019, 19:59 Otrzymuje je ten kto zagrał kartę.
"Za każdym razem, gdy któryś z graczy zagra kartę z symbolem mikrobów..." Którymś z graczy może być właściciel Splice - tym samym na starcie otrzyma dodatkowe 4ME (za symbol mikroba na własnej korporacji).
Tak, ale mikroba może otrzymać przeciwnik gdy zagrywa kartę co pominąłeś w analizie przewagi jaką daje ta korporacja. Właściciel tej korporacji ma efekt, który jest korzystny również dla przeciwników podczas gdy pozostałe korporacje mają korzyści tylko dla siebie. Gdyby mikroby otrzymywał zawsze i tylko właściciel korpo to byłaby to istotna przewaga. Natomiast w tej sytuacji ta przewaga jest dla mnie wątpliwa. Osobiście zaliczam tę korporację do jednych ze słabszych. To oczywiście sucha analiza efektów. Warunków startowych też nie ma jakichś super.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: tomb »

Z drugiej strony patrząc - dostajesz 2ME za to, że ktoś zagrał kartę. Może to nie tyle warte, co mikrob na kartę przeciwnika, ale czasem każdy Megakredyt się liczy. Poza tym ilekroć ty zagrasz odpowiednią kartę to od razu możesz położyć na niej mikroba, co już nie jest w kij dmuchał bonusem.
Nie jest to może najatrakcyjniejsza korporacja, ale przy odpowiednim układzie będzie można podziałać.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Bruno »

Jak dla mnie najbardziej kuriozalna jest Wspólnota Arkadyjska. Po pierwsze pozwala w trakcie gry zarezerwować dla siebie ok. aż 10 pól (zależnie od długości rozgrywki), co jest sporym przegięciem, bo - zależnie od planszy - mogą to być super wypasione heksy obok siebie albo po prostu gwarancja, że nikt nie podepnie się miastem pod Twoje lasy (a przynajmniej ich najlepszą część).
Ale co najważniejsze - ta korporacja pozwala zarezerwować np. pola przeznaczone pod oceany, co powoduje, że o momencie zakończenia rozgrywki będzie de facto decydował jeden gracz! Jak Fryxelus to przepuścił... :roll:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: KozaK69 »

Pola na oceany są zarezerwowane, więc nie można na nich umieszczać swoich znaczników z korporacji.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: donmakaron »

tomb pisze: 19 mar 2019, 21:02[...] czasem każdy Megakredyt się liczy [...]
Hehe bez kontekstu to brzmi bardzo zabawnie. Normalnie olewam takie drobniaki, ale czasem każdy milion złotych się liczy :P
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

Wspólnota jest rzeczywiście bardzo mocną korpo. Pomijając nawet dodatkowe ME za obszar na zarezerwowanym polu (3ME) to mamy też możliwość odcięcia rywali od punktów rezerwujac pola wokół jego miasta. Jasne, trzeba zacząć blisko rywali ale z tym przecież nie ma problemu. Do tego warunki początkowe w przeliczeniu na ME 60 kredytów. Bez wątpienia zamiast takiego Splice wybrał bym zawsze Wspólnotę. Mam tu dość silną możliwość negatywnej interakcji i to mi się podoba.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

seki pisze: 20 mar 2019, 10:03 Wspólnota jest rzeczywiście bardzo mocną korpo. Pomijając nawet dodatkowe ME za obszar na zarezerwowanym polu (3ME) to mamy też możliwość odcięcia rywali od punktów rezerwujac pola wokół jego miasta. Jasne, trzeba zacząć blisko rywali ale z tym przecież nie ma problemu. Do tego warunki początkowe w przeliczeniu na ME 60 kredytów. Bez wątpienia zamiast takiego Splice wybrał bym zawsze Wspólnotę. Mam tu dość silną możliwość negatywnej interakcji i to mi się podoba.
Ale to raczej tylko w rozgrywce na dwóch graczy. Na więcej zaszkodzisz jednemu mocno lub kilku bez znaczenia więc lepiej chyba użyć defensywnie co by nikt strefy nuklearnej czy handlowej Ci nie wstawił.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

Co sądzicie o dodatku Turmoil?

https://youtu.be/rebeESVdwBU

O ile poprzednie dodatki trzymały się blisko głównej osi gry tak tutaj mam takie poczucie że trochę przegieli z tym rządem światowym. Chyba za bardzo to odstaje i modyfikuje grę. Mam mieszane uczucia.
Kampania na KS 16 kwietnia. Każdy kto wesprze otrzyma ponoć "double layered player boards" x5 oraz inne bajery. Mają też być upiekszacze do kupienia. Pewnie taka wersja Deluxe "złóż to sam".
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

brazylianwisnia pisze: 05 kwie 2019, 06:32 Co sądzicie o dodatku Turmoil?

https://youtu.be/rebeESVdwBU

O ile poprzednie dodatki trzymały się blisko głównej osi gry tak tutaj mam takie poczucie że trochę przegieli z tym rządem światowym. Chyba za bardzo to odstaje i modyfikuje grę. Mam mieszane uczucia.
Kampania na KS 16 kwietnia. Każdy kto wesprze otrzyma ponoć "double layered player boards" x5 oraz inne bajery. Mają też być upiekszacze do kupienia. Pewnie taka wersja Deluxe "złóż to sam".
Ze wszystkich dodatków ten wydaję mi się najciekawszy. Oczywiście to kwestia gustu ale motyw z wydarzeniami zmieniającymi warunki i karty z negatywną interakcją to coś bardzo przeze mnie pożądanego do TM. Grę mam już na tyle organą (mam chyba pierwszy naklad) że sięgam po nią mniej chętnie, kolonie olałem ale ten dodatek powinien na tyle mocno odświeżyć grę, że wróci do łask.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Muad'Dib »

Bardzo mnie zaniepokoiła informacja o KS. Ciekawe jak to się będzie miało do zawartości wydanej przez Rebel. Mam nadzieję, że rodzimy wydawca postara się, żeby polska wersja nie była uboższa od tej na KS. Moja grupowa terraformacyjna łyka wszystko co wychodzi do tej gry. I nigdy jeszcze nie graliśmy z tą zasadą przyspieszającą rozgrywkę :P (aż tak nigdy, że zapomniałem jej nazwy).
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: as.nielo »

W wersji angielskiej to nazywa sie World Government phase. Jeżeli grasz z Wenus to pół biedy bo można wszystkie działania tego UN skierowaç na Wenus i nie będzie większego wpływu na zabawę. W innym razie trochę przyspiesza. Ostatnią partię w 5 skończyliśmy w 5 generacji.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

seki pisze: 05 kwie 2019, 07:39 Ze wszystkich dodatków ten wydaję mi się najciekawszy. Oczywiście to kwestia gustu ale motyw z wydarzeniami zmieniającymi warunki i karty z negatywną interakcją to coś bardzo przeze mnie pożądanego do TM. Grę mam już na tyle organą (mam chyba pierwszy naklad) że sięgam po nią mniej chętnie, kolonie olałem ale ten dodatek powinien na tyle mocno odświeżyć grę, że wróci do łask.
Karty z negatywna interakcja? Czegos chyba nie zauważyłem :-P wydarzenia mi się podobają ale ten rząd światowy wydaje mi sie mocno zmieniać sedno gry. Lubię takie kombinacje ale w tym wypadku obawiam się że coraz mniej będzie skupienia na planszy Marsa a coraz więcej na innych rzeczach.

Co do KS to bez szans żeby Rebel tak doposazyl wersję sklepowa skoro mają być bajeranckie plansze gracza itd. Dodatek wtedy zamiast kosztować 60zl byłby droższy od podstawki. Myślę że zaoferuja tnę extra towar osobno.

Ja lubię tą fazę słoneczna. Na dwóch graczy nie da się grac bez niej bo z nią kończymy w 12 pokoleniu jeśli nie zdarzy się jakis pechowy dociag kart i nie wychodzą karty terraformujace.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: seki »

brazylianwisnia pisze: 05 kwie 2019, 12:54
seki pisze: 05 kwie 2019, 07:39 Ze wszystkich dodatków ten wydaję mi się najciekawszy. Oczywiście to kwestia gustu ale motyw z wydarzeniami zmieniającymi warunki i karty z negatywną interakcją to coś bardzo przeze mnie pożądanego do TM. Grę mam już na tyle organą (mam chyba pierwszy naklad) że sięgam po nią mniej chętnie, kolonie olałem ale ten dodatek powinien na tyle mocno odświeżyć grę, że wróci do łask.
Karty z negatywna interakcja? Czegos chyba nie zauważyłem :-P wydarzenia mi się podobają ale ten rząd światowy wydaje mi sie mocno zmieniać sedno gry. Lubię takie kombinacje ale w tym wypadku obawiam się że coraz mniej będzie skupienia na planszy Marsa a coraz więcej na innych rzeczach.

Co do KS to bez szans żeby Rebel tak doposazyl wersję sklepowa skoro mają być bajeranckie plansze gracza itd. Dodatek wtedy zamiast kosztować 60zl byłby droższy od podstawki. Myślę że zaoferuja tnę extra towar osobno.

Ja lubię tą fazę słoneczna. Na dwóch graczy nie da się grac bez niej bo z nią kończymy w 12 pokoleniu jeśli nie zdarzy się jakis pechowy dociag kart i nie wychodzą karty terraformujace.
Napisałem nieco zbyt ogólnie o kartach z negatywną interakcją. Jeśli dobrze rozumiem zapowiedzi to możemy uruchomić rządy czerwonej partii i tym samym wprowadzić podatek 3ME za zwiększanie WT. Co w połączeniu z odpowiednią taktyką może mocno negatywnie wpłynąć na rywali (np gdy nie mają produkcji kasy). Ogólnie dodatek wprowadza stosunkowo niezłą interakcje poprzez takie ustawianie rządów by rywale zyskiwali mniej niż zyskujemy my. Jeśli jestem w błędzie proszę mnie z niego wyprowadzić bo o dodatku czytałem pobieżnie.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Bludgeon »

brazylianwisnia pisze: 05 kwie 2019, 12:54
Co do KS to bez szans żeby Rebel tak doposazyl wersję sklepowa skoro mają być bajeranckie plansze gracza itd. Dodatek wtedy zamiast kosztować 60zl byłby droższy od podstawki. Myślę że zaoferuja tnę extra towar osobno.
To jest i dobry pomysł z ich strony i akceptowalna opcja jak dla mnie.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Gatzky »

Tak jak spojrzałem na nowe karty z dodatku przyszłego, to chciałem się was zapytać, jak gracie z dodatkami w TM? Czy wrzucanie wszystkie karty na raz, czy może rotujecie dodatkami, aby karty się lepiej po talii rozchodziły? Bo jak patrzyłem na mechanikę rządu, to chyba wolałbym aby karty to zmieniające nie pojawiały się raz-dwa razy na grę.
Zastanawiam się, czy ktoś z was może ma pomysł, albo gra jak w Osadników, czy 51 stan, redukując pulę kart, żeby dalej grało się przyjemnie.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Bludgeon »

Gatzky pisze: 05 kwie 2019, 17:58 Tak jak spojrzałem na nowe karty z dodatku przyszłego, to chciałem się was zapytać, jak gracie z dodatkami w TM? Czy wrzucanie wszystkie karty na raz, czy może rotujecie dodatkami, aby karty się lepiej po talii rozchodziły? Bo jak patrzyłem na mechanikę rządu, to chyba wolałbym aby karty to zmieniające nie pojawiały się raz-dwa razy na grę.
Zastanawiam się, czy ktoś z was może ma pomysł, albo gra jak w Osadników, czy 51 stan, redukując pulę kart, żeby dalej grało się przyjemnie.
Czy gram solo czy ze znajomymi staram się grać ze wszystkim oprócz kart preludium (które odpalamy tylko czasem). Mimo ogromnej ilości kart gra się bardzo przyjemnie.

Aczkolwiek, jak dodam Turmoil to zastanawiam się czy nie dać opcjonalnej zasady (jeśli wszyscy się zgodzą), że w każdej rundzie każdy ciągnie 6 (7?, 8?) kart ale może kupić max 4.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

Zobaczymy czy dodatek sam nie rozwiąże problemu rozrzedzenia talii. Jest to problem ale nie zamierzam segregowac kart by grać w różne dodatki. Z pewnością całkiem inna gra by była podstawka z wszystkim a tylko z turmoil.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ