Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: konrad.rymczak »

AnimusAleonis pisze: 17 mar 2019, 23:02 No z filmiku złożenie nie wygląda na najprostsze....
Nie jest trudny do złożenia, tylko jest tak docięty, że jest spory problem ze spasowaniem elementów.
No i insert jest większy niż pudełko ;) Będę musiał rozkleić 1 element, dociąć i skleić ponownie aby zmieścił się do pudła.
AnimusAleonis pisze: 17 mar 2019, 23:02 Trochę off-top: Folded Space miało trochę wtopę w 3 KS, chyba z 3 tytuły do których ogłosili inserty w najbliższym czasie będą miały re-edycje i rozszerzenia: Robinson, Spirit Island, i Zamki.
Czemu wtopa? Kupuję ich inserty od początku, do Kawerny też się ukazał dodatek, do Odyna i GWT również.
Taki minus insertów - zawsze coś nowego się może pokazać, ale w obiegu nadal będą gry bez dodatków i w starych edycjach.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Jak większy niż pudełko? W filmiku wchodzi wszystko bez problemu. :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Blue »

Problem moze byc taki ze tolerancja pudełek moze byc niezachowana, a 1mm, a nawet mniej potrafi zrobic dużą różnicę.

A jak taki insert robia to raczej nie biora kilku pudeł z różnych partii/dodruków, tylko jedno. Ew ten insert z filmiku już jest po prostu poprawiony i zmniejszyli wymiary.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, 10:05 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Jiloo »

Może trochę od czapy, ale nie rozumiem jednej decyzji w tym insercje. Skoro ma przyspieszać rozstawianie gry to dlaczego nie przewidzieli gotowych talii startowych dla graczy tylko trzeba rozdawać karty przed grą. Niby pierdoła, ale w tego typu grach to jedna z pierwszych rzeczy które robię żeby sobie ułatwić rozkładanie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Jak nie przewidzieli, jak przewidzieli?

https://youtu.be/Yj07ku0nH2w?t=337
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: AnimusAleonis »

konrad.rymczak pisze: 18 mar 2019, 07:46 Czemu wtopa? Kupuję ich inserty od początku, do Kawerny też się ukazał dodatek, do Odyna i GWT również.
Taki minus insertów - zawsze coś nowego się może pokazać, ale w obiegu nadal będą gry bez dodatków i w starych edycjach.
Masz racje że taka już natura insertów, ale zazwyczaj to trochę trwa - może 'wtopa' to złe słowo (używałem 'słownik słów bliskoznacznych' :lol:) - chodziło mi o to że współczuje im że po zainwestowaniu czasu i pieniędzy w design/produkcję w momencie kiedy wyjdą na rynek (połowa Maja bodajże) dla kilku gier już wyjdą nowe edycje/rozszerzenia lub będą wychodzić momentalnie.
Blue pisze: 18 mar 2019, 09:28 Problem moze byc taki ze tolerancja pudełek moze byc niezachowana, a 1mm, a nawet mniej potrafi zrobic dużą różnicę.

A jak taki insert robia to raczej nie biora kilku pudeł z różnych partii/dodruków, tylko jedno. Ew ten insert z filmiku już jest po prostu poprawiony i zmniejszyli wymiary.
+1 miałem sam z tym problem przy moim pierwszym (i ostatnim) insercie drewnianym, nikogo to wina w sumie, bo przecież planszówki to nie rakiety że do mikrometra się produkuje :D ale z tego co potem czytałem jest to o wiele częstsze zjawisko z drewnianymi insertami.
Tringa pisze: 18 mar 2019, 10:03 Jak nie przewidzieli, jak przewidzieli?

https://youtu.be/Yj07ku0nH2w?t=337
Też uważam że przewidzieli. Ogólnie bardzo dobrze są przemyślane i wykonane te inserty, pierwszy raz kusi mnie by znów wypróbować drewniany insert.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Jestem na ten insert napalona już od kilku tygodni. Nic tylko czekać na uruchomienie kampanii - wtedy wszystko się okaże (przynamniej u mnie, czy go wezmę). :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Jiloo »

Tringa pisze: 18 mar 2019, 10:03 Jak nie przewidzieli, jak przewidzieli?
https://youtu.be/Yj07ku0nH2w?t=337
Ok, nie śledzę tego projektu, odnoszę się do tego co się pojawiło tutaj na forum.
Na filmie, który wcześniej pojawił się w wątku koleś nie ma przygotowanych talii tylko rozdaje karty.
https://youtu.be/i0bPWHaqqk8?t=325
Do tego się odniosłem. W takim razie dobrze, że to poprawili.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Pisałam do Daedalusa w sprawie terminu wystartowania z kampanią na KS i dostałam taką odpowiedź:
Spoiler:
Cztając Updaty poprzedniej mają jakąś obsuwę i chyba nie wyrobili z poprzednią kampanią.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: KurikDeVolay »

Może na fali weny napisz do FoldedSpace czy planują insert Brzdęka, bo ich "technologia" uśmiechałaby się chyba każdemu bardziej. ;D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Blue »

Czy każdemu to nie wiem, jak rozumiem to trzeba kleić. Nie wiem jak inni robią te laserowe drewna, ale u mnie jak dobrze wszystko zaprojektowałem, to składanie szło sprawnie i kleju nie potrzebowałem. Choć to dopiero przy kolejnych projektach się nauczyłem, bo pierwsze co zrobiłem w jednym miejscu kleiłem, jak na początku zrobiłem za luźne, a w drugim zbijałem młotkiem znów przeginając w drugą stronę :D.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019, 22:05 przez Blue, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

AnimusAleonis pisze: 17 mar 2019, 23:02
konrad.rymczak pisze: 17 mar 2019, 21:58 Wolałbym insert od https://www.foldedspace.net/
O ludzie, ja też by chciał by Folded Space zrobiło insert do Clank. Uwielbiam ich inserty. Niestety z tego co rozmawiałem z jednym z właścicieli do każdego insertu muszą zrobić dedykowany matryce do wycinania/wybijania co kosztuje nie mało. Ale może na następnym KS... :D
Już AnimusAleonis rozmawiał :) Ja i tak jestem nastawiona na Daedalusa :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Brzdęk! / Clank! - błędy w tłumaczeniu

Post autor: grzeslaw90 »

Znalazłem następujące błędy na kartach:

- Cudowne okulary / Magic Spectacles:
ObrazekObrazek

W polskiej wersji jest mowa o podejrzeniu wierzchniej karty talii lochów i dobraniu karty w domyśle z talii własnej.
Jest to błąd w tłumaczeniu - według wersji angielskiej patrzymy na wierzchnią kartę WŁASNEJ talii, odkładamy ją na wierzch lub spód talii i dociągamy kartę też z własnej talii.
Dla ludzi zaznajomionych z MtG - Scry 1 then draw a card :)
A tak poza tym to tytuł jest źle przetłumaczony :)

- Łowca Skarbów / Treasure Hunter:
ObrazekObrazek

Nie raz posiadając w grze kartę Łowca Skarbów dyskutowaliśmy co to znaczy 'losową kartą z talii lochów', dodatkowo w połączeniu z błędnym tłumaczeniem Cudownych Okularów robiło się ciekawie :)
Na szczęście z pomocą jak zwykle przychodzą oryginalne opisy - na karcie Treasure Hunter nie ma żadnej wzmianki o losowej/random karcie więc bez główkowania bierzemy po prostu tę z wierzchu :)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, 10:43 przez grzeslaw90, łącznie zmieniany 3 razy.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: jrz8888 »

Czy gra się nada na dwie osoby? Dobra skala? Głównie właśnie we dwójkę mam możliwość grania.
Zastanawiam się również nad grywalnością. Nie męczę żadnej pozycji na bieżąco, zazwyczaj wracam do tej samej gry po miesiącu, czasem i po dwóch.
I poziom trudności. Lekka i przyjemna?
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: RaYell »

Moim zdaniem dobrze działa na 2 osoby. Gra jest łatwa (do wytłumaczenia w kilka minut), ale nie banalna.
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: probbi »

Dobra skala. ALbo powiem inaczej. Na 2 osoby widzisz co chce zrobić przeciwnik i masz większą kontrolę, możesz go nawet próbować zablokować. W pełnym składzie jest radośnie ale i nieco chaotycznie z rynkiem kart. W większości przypadków upatrzona karta raczej do Ciebie nie dojdzie.
Dla mnie w każdym składzie gra się dobrze
grzeslaw90 pisze: 31 mar 2019, 10:36 Jest to błąd w tłumaczeniu - według wersji angielskiej patrzymy na wierzchnią kartę WŁASNEJ talii, odkładamy ją na wierzch lub spód talii i dociągamy kartę też z własnej talii.
Fakt. Kilka razy się zastanawiałem jaki sens jest w podglądaniu talii lochów, ale dla doboru karty działało. Chociaż można przewinaćkartę z atakiem smoka. A nie jest to przypadkiem karta promo?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: mauserem »

jrz8888 pisze: 29 maja 2019, 09:42 Czy gra się nada na dwie osoby? Dobra skala? Głównie właśnie we dwójkę mam możliwość grania.
Zastanawiam się również nad grywalnością. Nie męczę żadnej pozycji na bieżąco, zazwyczaj wracam do tej samej gry po miesiącu, czasem i po dwóch.
I poziom trudności. Lekka i przyjemna?
Nada się, gra jest dobrze skalowalna.
W setupie ustawia się elementy w zależności od liczby graczy.
A sama liczba graczy to po prostu frajda dla większej liczby ludzi.
Gra to czysty fun :D nieskomplikowany, z jajem (nomen-omen), deckbuilder.
Z przyjemnością się do niej wraca, o ile nie jesteś świrem z tych co gry "katują do porzygu"
To gra z rodzaju tych, że jak trafia na stół i mamy czas, to zawsze wywołuje chętkę na drugą rundkę.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: jrz8888 »

Powiedzcie mi jeszcze, jaki dodatek wydaje się najlepszy spośród tych, które ujrzały światło dzienne? Koniecznie w polskiej wersji. Obawiam się, że jak kupię podstawkę, to szybko się znudzi i będziemy pazerni na rozszerzenia.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: ShapooBah »

Żaden.

W polskiej wersji jeszcze nie było dodatków
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: jrz8888 »

ShapooBah pisze: 03 cze 2019, 22:31 Żaden.

W polskiej wersji jeszcze nie było dodatków
Ups, dziękuję.
A są jakieś wieści nt. ew. spolszczeń?
Wiem, że podstawka jest dopiero w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

jrz8888 pisze: 04 cze 2019, 07:13 Ups, dziękuję.
A są jakieś wieści nt. ew. spolszczeń?
Wiem, że podstawka jest dopiero w przedsprzedaży.
To jest dodruk.
Dodatki przed końcem roku.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: jrz8888 »

Ktoś jest mi w stanie napisać jaka była cena gry, zanim ta zniknęła z półek sklepowych, przed planowanym dodrukiem? Obecnie w przedsprzedaży najniższa jaką znalazłem jest za 120 zł.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Al_Dente »

O ile dobrze pamiętam to właśnie po cenie ok. 120zł rozeszła się jak świeże bułki :)

Najniższa, jaką widziałem to 107,54 zł
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Retro »

jrz8888 pisze: 05 cze 2019, 11:08 Ktoś jest mi w stanie napisać jaka była cena gry, zanim ta zniknęła z półek sklepowych, przed planowanym dodrukiem? Obecnie w przedsprzedaży najniższa jaką znalazłem jest za 120 zł.
104 zł zapłaciłem z rabatami
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: ShapooBah »

Ale też Leser ostrzegał, że dodruk będzie droższy ze względu na zmianę (wzrost) SCD narzucony przez oryginalnego wydawcę!
ODPOWIEDZ