Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: vinnichi »

Czy już widzicie tą czerwoną kosę przyłożoną przez adminów do tego wątku :D a imię jej OFFTOP
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: detrytusek »

Nie no ponoć mieli brać 3 wdechy przed postawieniem kosy na sztorc :).
Na razie zresztą nie ma o czym pisać bo grę mało kto macał.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: REBEL.pl »

vinnichi pisze: 19 mar 2019, 10:19Spokojnie zaraz przylecą używki jak bociany na wiosnę :D
Chyba te, którym cudem udało się uciec z czarnego lądu przed gotowaniem w kotle ;) Za wiele to ich nie będzie.
I żeby to nie było tylko czcze krakanie: pozycja 124 122 na BGG ze średnią oceną 8,27. Bardzo, bardzo dobry wynik, a zaliczyła dopiero niecałe 3000 ocen.
Na BGG 4500 użytkowników ją posiada i tylko 14 chce sprzedać (0,003%)
(dane z dnia 19.03.2019)
bogas pisze: 19 mar 2019, 12:29
Koziełło pisze: 19 mar 2019, 12:09
detrytusek pisze: 19 mar 2019, 12:06Pytanie do tych, którzy kupowali w 3trollach. Macie jakiekolwiek info o wysyłce?
Jak do tej pory cisza
Wczoraj pisałem do trolli i nawet nie dostali jeszcze gier z rebela... więc albo kurier utknął w zaspach śnieżnych, albo jeszcze odgrzebuje się ze szczytu bożonarodzeniowego, albo ktoś tu jest małym kłamczuszkiem i wcale gier nie wysłał w piątek. (...)
Kurier ma 48 godzin, liczone w dniach roboczych, na dostarczenie przesyłki. Dostawa dla Trzech Trolli ma zaplanowane dostarczenie na dzisiaj.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: bogas »

REBEL.pl pisze: 19 mar 2019, 12:51 Kurier ma 48 godzin, liczone w dniach roboczych, na dostarczenie przesyłki. Dostawa dla Trzech Trolli ma zaplanowane dostarczenie na dzisiaj.
A nie pisałem? Profesjonaliści 8)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Scamander »

bogas pisze: 19 mar 2019, 12:29 Wczoraj pisałem do trolli i nawet nie dostali jeszcze gier z rebela... więc albo kurier utknął w zaspach śnieżnych, albo jeszcze odgrzebuje się ze szczytu bożonarodzeniowego, albo ktoś tu jest małym kłamczuszkiem i wcale gier nie wysłał w piątek. Teoria spiskowa może być też taka, że ci którzy zamówili drożej mają wcześniej, a ci którzy szukają taniej... to sobie teraz poczekają.
Mój egzemplarz ma już nadany numerek w Inpoście ale kupiony w znacznie mniejszym sklepie. Obstawiam, że większość sklepów dzisiaj odbiera i rozsyła ptaszki.
REBEL.pl pisze: 19 mar 2019, 12:51
vinnichi pisze: 19 mar 2019, 10:19Spokojnie zaraz przylecą używki jak bociany na wiosnę :D
Chyba te, którym cudem udało się uciec z czarnego lądu przed gotowaniem w kotle ;) Za wiele to ich nie będzie.
I żeby to nie było tylko czcze krakanie: pozycja 124 122 na BGG ze średnią oceną 8,27. Bardzo, bardzo dobry wynik, a zaliczyła dopiero niecałe 3000 ocen.
Na BGG 4500 użytkowników ją posiada i tylko 14 chce sprzedać (0,003%)
Też myślę, że to nie jest gra od której ludzie mieliby się masowo odbić. Czasami hype jest uzasadniony :lol: zobaczymy co zaśpiewają ptaszki gdy przyfruną.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mam swój egzemplarz, dojechał i jest kosmos :D
Ale żeby nie było to tradycję trzeba podtrzymać i ponarzekać :wink:
Koszulki Rebel 56x87 są deko przyciasnawe, dosłownie o milimetr... Ktoś chce odkupić :?: :wink:
W sumie tych kart się tak nie miącha jak w Dominionie więc rad nie rad, koszulkowanie sobie odpuszczam...
Edit: Te o rozmiarze 57,5x89 są git.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Scamander »

Dobrze wiedzieć. To już wiadomo że koszulki z Paladina i z Rebela są za małe.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Scamander pisze: 19 mar 2019, 14:20 Dobrze wiedzieć. To już wiadomo że koszulki z Paladina i z Rebela są za małe.
Rebel 57,5x89 są ok.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: dominGeS »

Otrzymałem swój egzemplarz. Wow! Jakość wydania powala.
Dobrze wydane pieniądze. Oby rozgrywka okazała się równie klimatyczna i wciągająca co sama oprawa tej gry.
Moim zdaniem nie ma co koszulkować bo karty wtedy się nie zmieszczą w pudełku dla nich przeznaczonym. Po drugie są dość twarde i raczej tak szybko się nie zużyją.
Rozgrywka przede mną, ale już jestem nahypowany fest :lol:
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Scamander »

Wchodzą w koszulkach tylko trzeba troszkę docisnąć wieczko przy pakowaniu żeby powietrze uszło. Ja koszulkuję, szkoda tak ładnego wydania żeby wymiętymi kartami grać :D nie wspominając o tym, że o niebo łatwiej będzie tasować te 170+ kart w koszulkach niż bez (+ łatwiej będzie wsuwać karty pod karty drapieżnych ptaków).
All bird cards sleeved. Showing the height when put in the box. Box closes no problem. Using Fantasy Flight 57x89mm
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Tylko że te karty są z deka pałąkowate i trzymanie ich zakoszulkowanych w jednym stosie będzie kłopotliwe, będą się rozjeżdżać.
Wsuwanie kart pod inne też nie będzie kłopotliwe ze względu na ich pałąkowaty charakter :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Ulvlar
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2018, 18:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Ulvlar »

Odnośnie wyboru ochraniaczy... Koszulki Sloyca Unicersal Card (58X88MM) powinny pasować i czy znajdę lepsze w podobnej cenie? Do Rebel się zraziłem, po tych klejących partiach :?
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Scamander »

Ulvlar pisze: 19 mar 2019, 23:18 Odnośnie wyboru ochraniaczy... Koszulki Sloyca Unicersal Card (58X88MM) powinny pasować i czy znajdę lepsze w podobnej cenie? Do Rebel się zraziłem, po tych klejących partiach :?
Sprawdź tutaj ale Sloyci nie widzę rozpisanej:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem6644147
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Alucard1982 »

Mamy z żoną już 2 wieczory z ptakami za sobą :)
Wrażenia super. Rozgrywki emocjonujące, a dzięki kartom bonusowym - do końca nie wiadomo, kto wygra.
Zasady gry bardzo proste, ale dające dużo satysfakcji z podejmowania decyzji.
Jakość i wygląd komponentów nawet lepsza niż oczekiwałem, a instrukcje - kosmos.
Chwilowo gra całkowicie wyparła inne gry ze stołu (a ostatnio zagrywaliśmy się w "Teotihuacan").
Koniecznie muszę jeszcze spróbować trybu solo, bo zapowiada się bardzo dobrze. Tylko jak tu grać solo, kiedy żona chce grać? :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Largo »

Niestety tacka na odkryte trzy karty jest u mnie wybrzuszona pod pierwszym miejscem na kartę przez, co pierwszy ptak zsuwa się ze swojego miejsca. Macie może pomysł jak najbezpieczniej to odgiac żeby wróciło do pierwotnej formy?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Largo pisze: 20 mar 2019, 09:17 Niestety tacka na odkryte trzy karty jest u mnie wybrzuszona pod pierwszym miejscem na kartę przez, co pierwszy ptak zsuwa się ze swojego miejsca. Macie może pomysł jak najbezpieczniej to odgiac żeby wróciło do pierwotnej formy?
Spróbuj podgrzać suszarką do włosów, albo włożyć do gorącej wody.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Scamander »

Dr. Nikczemniuk pisze: 20 mar 2019, 12:14 Spróbuj podgrzać suszarką do włosów, albo włożyć do gorącej wody.
To już lepiej dokonać zwrotu i kupić gdzieś indziej albo poprosić sklep/wydawcę o wymianę.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: adikom5777 »

Scamander pisze: 20 mar 2019, 12:19 To już lepiej dokonać zwrotu i kupić gdzieś indziej...
:lol: mistrzowski protip
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kmd7 »

adikom5777 pisze: 20 mar 2019, 12:48
Scamander pisze: 20 mar 2019, 12:19 To już lepiej dokonać zwrotu i kupić gdzieś indziej...
:lol: mistrzowski protip
Faktycznie ;), normalnie najlepiej byłoby zwrócić się bezpośrednio do wydawcy. Rebel nigdy mnie nie zawiódł, zawsze pomagał błyskawicznie w przypadku jakichkolwiek problemów z ich grami. Jeśli oczywiście miał co wymienić, bo w tym przypadku to może być problem.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Scamander »

adikom5777 pisze: 20 mar 2019, 12:48
Scamander pisze: 20 mar 2019, 12:19 To już lepiej dokonać zwrotu i kupić gdzieś indziej...
:lol: mistrzowski protip
Nie wiem co w tym śmiesznego, konsument ma prawo do zwrotu. No chyba że to nie był cyniczny komentarz ale ja tu nic mistrzowskiego nie widzę. "Mistrzowską" poradą tutaj było zniszczenie sobie pudełka próbą naprawy go...
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: adikom5777 »

Scamander pisze: 20 mar 2019, 13:09
adikom5777 pisze: 20 mar 2019, 12:48
Scamander pisze: 20 mar 2019, 12:19 To już lepiej dokonać zwrotu i kupić gdzieś indziej...
:lol: mistrzowski protip
Nie wiem co w tym śmiesznego, konsument ma prawo do zwrotu. No chyba że to nie był cyniczny komentarz ale ja tu nic mistrzowskiego nie widzę. "Mistrzowską" poradą tutaj było zniszczenie sobie pudełka próbą naprawy go...
Twój pomysł był nie tyle nietrafiony, co narażający kolegę na dodatkowe bezsensowne koszty. Po pierwsze jakby korzystał z prawa zwrotu, to za wysyłkę gry do sklepu musiałby sam zapłacić. Po drugie sklep mógłby obniżyć wartość zwrotu, ponieważ gra jest rozpakowana. Po trzecie kolega chciałby zapewne kupić tę grę jeszcze raz, a teraz ceny raz że są wyższe to kolejny raz płaci za dostawę. Jedynym sensownym rozwiązaniem w tej sytuacji (i każdej kiedy coś mamy w grze popsute lub czegoś brakuje) jest kontakt ze sklepem lub wydawcą. W 99% otrzyma uszkodzoną/brakującą część bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Scamander »

adikom5777 pisze: 20 mar 2019, 13:52 Twój pomysł był nie tyle nietrafiony, co narażający kolegę na dodatkowe bezsensowne koszty. Po pierwsze jakby korzystał z prawa zwrotu, to za wysyłkę gry do sklepu musiałby sam zapłacić. Po trzecie kolega chciałby zapewne kupić tę grę jeszcze raz, a teraz ceny raz że są wyższe
To może zgłosić towar jako niezgodny z umową (reklamacja) i dostanie zwrot razem z kosztami przesyłki albo wymianę. Grę da się kupić w cenie 150 złotych więc niewiele drożej niż była sprzedawana wcześniej.
Jedynym sensownym rozwiązaniem w tej sytuacji (i każdej kiedy coś mamy w grze popsute lub czegoś brakuje) jest kontakt ze sklepem lub wydawcą.
Co również zasugerowałem.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Fiacik »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 mar 2019, 14:16 Edit: Te o rozmiarze 57,5x89 są git.
Dzięki za info, dziś przed samą wysyłką podmieniłem koszulki.
Quimeen
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2019, 20:53
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Quimeen »

Na karcie bonusowej "Kartograf" jest błąd. Nie została tam ujęta nazwa "kanadyjski" a jest Żuraw kanadyjski. :evil:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Veridiana »

Masz rację. Na szczęście Kanadę wszyscy znają i każdy tę kartę też sobie pod ten bonus zaliczy. 8)

p.s. Swoją drogą, podziwiam samozaparcie, aby zarejestrować się na forum tylko po to, żeby wyrzucić z siebie złość (sądząc po mince).
ODPOWIEDZ