Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: WieszKto »

Podobno ma być jakiś kwestionariusz do wysyłki nowych kart na stronie Portalu wiadomo kiedy ma być ta akcja? Czy to będzie powiązane z wydaniem dodatku czy niezależnie?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gromb »

Zgłosiłem prośbę o karty jako reklamację, załączyłem potwierdzenie zakupu i dostałem zwrotnego maila o dopisaniu na listę oczekujących.
Szybko i bez ankiety.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: promykx »

Pojawiło się info o dodatku - pory roku. Na fotkach wygląda jakby miał dodatek miał prostokątne pudełko. Szukałem info ale nigdzie nie natrafiłem na dokładną informacje. Trafiłem tylko na porównanie wersji eng z pl i tam się różnią kafle wielkością. Może ktoś wie czy faktycznie będzie ono teraz prostokątne? Czy wszystko będzie pasować z wersji kwadratowej?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gromb »

Jeżeli dodatek pl to na bank musi pasować do podstawki. Przecież nasza rodzima wersja ma mniejsze Kafle względem oryginału.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: promykx »

No właśnie tak do końca to nie jestem pewien. Na fb owo pytanie zostało bez odpowiedzi :}
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: czeczot »

Na 100% ma mniejsze, któryś YT porównywał. Chyba Gambit
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gambit »

promykx pisze: 25 mar 2019, 14:37 No właśnie tak do końca to nie jestem pewien. Na fb owo pytanie zostało bez odpowiedzi :}
Jeśli pytasz o to, czy kafle z angielskiego dodatku, będą pasować do polskiej podstawki, to odpowiedź brzmi: nie. Polskie kafle są nieco mniejsze od tych z wersji angielskiej i nie ma opcji, aby użyć jednych i drugich do zbudowania planszy. Po prostu fizycznie się nie da. Jeśli masz polską podstawkę, musisz mieć polski dodatek. Jeśli masz angielską podstawkę, musisz mieć angielski dodatek.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: WieszKto »

Rozumiem że obecnie Portal robi przedsprzedaż polskiej wersji?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: playerator »

WieszKto pisze: 25 mar 2019, 15:43 Rozumiem że obecnie Portal robi przedsprzedaż polskiej wersji?
Sądząc po pudełku, to raczej tak :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: promykx »

Gambit pisze: 25 mar 2019, 15:08
promykx pisze: 25 mar 2019, 14:37 No właśnie tak do końca to nie jestem pewien. Na fb owo pytanie zostało bez odpowiedzi :}
Jeśli pytasz o to, czy kafle z angielskiego dodatku, będą pasować do polskiej podstawki, to odpowiedź brzmi: nie. Polskie kafle są nieco mniejsze od tych z wersji angielskiej i nie ma opcji, aby użyć jednych i drugich do zbudowania planszy. Po prostu fizycznie się nie da. Jeśli masz polską podstawkę, musisz mieć polski dodatek. Jeśli masz angielską podstawkę, musisz mieć angielski dodatek.
Pytam o polski reklamowany dodatek który, sądząc ze zdjęć jest w prostokątnym pudełku. Nie ma nigdzie informacji że tak jest lub nie jest. Więc może ktoś kto ma więcej informacji wie może czy jak będzie w prostokątnym to będzie to dalej kompatybilne z polską wersją. Ot tak dla pewność :}
No ale jak widzę że to jest owiane taką tajemnicą to trochę się obawiam :}
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 262
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 52 times
Been thanked: 49 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: JimmyPL »

promykx pisze: 25 mar 2019, 17:38
Gambit pisze: 25 mar 2019, 15:08
promykx pisze: 25 mar 2019, 14:37 No właśnie tak do końca to nie jestem pewien. Na fb owo pytanie zostało bez odpowiedzi :}
Jeśli pytasz o to, czy kafle z angielskiego dodatku, będą pasować do polskiej podstawki, to odpowiedź brzmi: nie. Polskie kafle są nieco mniejsze od tych z wersji angielskiej i nie ma opcji, aby użyć jednych i drugich do zbudowania planszy. Po prostu fizycznie się nie da. Jeśli masz polską podstawkę, musisz mieć polski dodatek. Jeśli masz angielską podstawkę, musisz mieć angielski dodatek.
Pytam o polski reklamowany dodatek który, sądząc ze zdjęć jest w prostokątnym pudełku. Nie ma nigdzie informacji że tak jest lub nie jest. Więc może ktoś kto ma więcej informacji wie może czy jak będzie w prostokątnym to będzie to dalej kompatybilne z polską wersją. Ot tak dla pewność :}
No ale jak widzę że to jest owiane taką tajemnicą to trochę się obawiam :}
Ale przepraszam poważnie się obawiasz że Portal wydał podstawkę po Polsku a teraz wyda dodatek i zmieni rozmiar kafli żeby były niekompatybilne? Nie ogarniam tej strategii marketingowej :p
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gambit »

promykx pisze: 25 mar 2019, 17:38Pytam o polski reklamowany dodatek który, sądząc ze zdjęć jest w prostokątnym pudełku. Nie ma nigdzie informacji że tak jest lub nie jest. Więc może ktoś kto ma więcej informacji wie może czy jak będzie w prostokątnym to będzie to dalej kompatybilne z polską wersją. Ot tak dla pewność :}
No ale jak widzę że to jest owiane taką tajemnicą to trochę się obawiam :}
Polski dodatek wydawany przez Portal, będzie kompatybilny z polską podstawką wydawaną przez Portal. Nie wiem jak bardzo oderwani od rzeczywistości musieliby być ludzie w Portalu, żeby zrobić coś innego. Rozmiar pudełka i jego kształt nie ma tu już żadnego znaczenia
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: WieszKto »

W filmie na youtube gdzie Pan Ignacy odpowiada na pytania pokazując INIS Pory roku mówi że to prototyp - to może właśnie chodzi o wymiar pudełka?
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 305
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 55 times
Been thanked: 41 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: xtomashx »

Przecież Portal nie dałby znowu ciała z tą grą. Po ostatniej aferze z kartami bardzo się pilnują i na pewno pudełko oraz kafle będą wymiarowo jakie jak podstawka. Ja sam już zamówiłem dodatek. Nie chciałem popełnić znowu błędu i czekać. Może Inis nie jest takim wielkim tytułem jednak nie wiadomo jakiej wielkość jest partia dodatków i czekanie możne znowu spowodować braki na półkach.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

Gambit pisze: 25 mar 2019, 19:03Polski dodatek wydawany przez Portal, będzie kompatybilny z polską podstawką wydawaną przez Portal. Nie wiem jak bardzo oderwani od rzeczywistości musieliby być ludzie w Portalu, żeby zrobić coś innego. Rozmiar pudełka i jego kształt nie ma tu już żadnego znaczenia
A mnie wcale nie dziwią obawy ludzi. Portal zmniejszył rozmiar kafli w podstawowej wersji gry argumentując to tym, że zrobili to, by zmieścić grę w standardowym Portalowym kwadratowym pudełku. Teraz się okazuje, że zapowiedziany dodatek w wersji PL będzie miał prostokątne pudło. Skoro tak bardzo zależy im na standaryzacji, to dlaczego dodatku też nie pakują w kwadrat? To jest niekonsekwentne.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: DarkSide »

Atamán pisze: 26 mar 2019, 08:56 Teraz się okazuje, że zapowiedziany dodatek w wersji PL będzie miał prostokątne pudło. Skoro tak bardzo zależy im na standaryzacji, to dlaczego dodatku też nie pakują w kwadrat? To jest niekonsekwentne.
A nie mogli zrobić jak z dodatkiem do Tzolkina czy Alchemików? :? Ten sam kwadrat tylko cieńszy.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Wroobel »

Myślę, że dodatek spokojnie zmieści się do pudełka z podstawką więc kwestia kształtu pudełka jest drugorzędna.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: DarkSide »

Wroobel pisze: 26 mar 2019, 09:13 Myślę, że dodatek spokojnie zmieści się do pudełka z podstawką więc kwestia kształtu pudełka jest drugorzędna.
Przy takim podejściu, to może niech po prostu wprowadzą wersję bez pudełka jak OEMowe systemy operacyjne. [żart] :roll: Ja lubię moje dodatki trzymać w osobnych pudełkach i akurat Tzolkin, Alchemicy, Viticulture, Concordia czy V-Commandos świetnie się prezentują gdy podstawka i dodatek idealnie pasują do siebie rozmiarowo.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: kremitto123 »

Zawsze myslalem, ze od pudelka wazniejsza jest zawartosc... Nie ma sie co oszukiwac, wiele dodatkow i tak laduje w pudelkach od podstawki.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Wojtek.k »

Tylko pudełko w nagraniu, nie było ostatecznym pudełkiem wydania polskiego ani angielskiego.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Sebs »

Czyli potwierdzone, KAFLE Z POLSKIEGO DODATKU NIE BEDA PASOWALY DO KAFLI Z POLSKIEJ PODSTAWKI BO PROTOTYP GRY MA PROSTOKATNE PUDELKO. Prosze o udostepnienie tego wszedzie gdzie sie da, nie mozna tego tak zostawic. Proponuje blokade stolicy, moze dogadamy sie z nauczycielami i rolnikami/gornikami. Zamiast opon bedziemy palic INISami.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

DarkSide pisze: 26 mar 2019, 10:43
Wroobel pisze: 26 mar 2019, 09:13 Myślę, że dodatek spokojnie zmieści się do pudełka z podstawką więc kwestia kształtu pudełka jest drugorzędna.
Przy takim podejściu, to może niech po prostu wprowadzą wersję bez pudełka jak OEMowe systemy operacyjne. [żart] :roll: Ja lubię moje dodatki trzymać w osobnych pudełkach i akurat Tzolkin, Alchemicy, Viticulture, Concordia czy V-Commandos świetnie się prezentują gdy podstawka i dodatek idealnie pasują do siebie rozmiarowo.
A to ciekawe. A grywasz poza domem? Wtedy zabierasz wszystkie pudła ze sobą?
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: konrad.rymczak »

Wiele gier ma już "OEM-owe" wydania dodatków jak wspomniana Concordia (mapy) czy Clank.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: promykx »

Atamán pisze: 26 mar 2019, 13:28 A to ciekawe. A grywasz poza domem? Wtedy zabierasz wszystkie pudła ze sobą?
Wydaje mi się że nie potrzebnie chcesz włożyć kij w mrowisko. Jedni chcą mieć ładne pasujące pudełka na półce a inni wolą upychać gry do pudełek kuchennych byle tylko utylizować przestrzeń. Kto co tam lubi. Osobiście należę do obozu ładnych półek :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Portal Games »

To może na wszelki wypadek potwierdzimy, że polski dodatek Pory Roku będzie w pełni kompatybilny pod względem wielkości kafelków do polskiego wydania Inis. Pudełko jest prostokątne z wielu przyczyn, które nie były od nas zależne.
ODPOWIEDZ