Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Inserty

Post autor: alpha »

Nidav pisze: 20 mar 2019, 07:34 linijkę 20 cm, która nie ma przerwy między przedziałką a końcem - nie wiem czy jest na to jakaś fachowa nazwa.
Jeżeli dobrze rozumiem, to masz na myśli to, że "zero" nie jest namalowane gdzieś ~0,5 cm od brzegi linijki. Zerem jest jej krawędź, tak?

Dobrze poczytać przemyślenia innych, bo wiem w co się zaopatrzyć. Dzięki :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Inserty

Post autor: Nidav »

Dokładnie tak - o ile nie korzystasz z jakiś projektów i sam robisz rzeczy, to znacznie ułatwia wszelakie mierzenie. Odkąd ją kupiłem, to regularną, długą linijkę używam tylko do mierzenia rzeczy, które mają więcej niż 20 centymetrów :D
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Vakarian89 »

Ja dodatkowo używam kątownika ze stali nierdzewnej, długiego na jakieś 35 centymetrów. Służy mi jako "prowadnica" noża przy cięciu, a także stanowi nieocenioną pomoc w przyklejaniu elementów po kątem 90°. Niby kawał blachy, a tyle potrafi. :D Poza tym przydaje się ekierka - jak ktoś pamięta z matmy chociażby sposób dzielenia odcinka na równe części, to wraz z linijką okazuje się ona wielce przydatna.
Nidav pisze: 20 mar 2019, 07:34Do następnego insertu kupiłem sobie kątomierz 25 cm i linijkę 20 cm, która nie ma przerwy między przedziałką a końcem
Kurczę, taka linijka faktycznie mogłaby być przydatna. Muszę się za takową rozejrzeć.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Inserty

Post autor: Nidav »

Ja swoją kupiłem na narzędziach w Leroy Merlin za bodajże 6,50 zł. Polecam! ;)
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Vakarian89 »

O, teraz nawet wiem, gdzie szukać. Podziękował! :D
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

Długo szukałem inspiracji do wykonania własnego insertu do Gloomhaven. Założenia wyjściowe były następujące:
- minimalna ilość pojemników,
- maksymalna funkcjonalność,
- najkrótszy możliwy czas sklejania,
- pudło musi się zamykać,
- muszą wejść karty, które trzeba zakoszulkować,
- włożenie do pudła poszczególnych pojemników musi być łatwe do zapamiętania (bez instrukcji),
Myślę że udało mi się spełnić wszystkie powyższe warunki:
- czas sklejania: 90 minut (sklejony drugi finalny w tym czasie, więc może zejść do 2 godzin)
- pudło się zamyka,
- karty potworów, modyfikatorów ataku, karty celów bitewnych w koszulkach Rebel Premium,
- włożenie poszczególnych pudełek do pudła jest intuicyjne.
Jestem zadowolony. Można zacząć grać. Prezentowana wersja jest z płyty HDF dla kolegi. Mam drugi testowy dla siebie zrobiony ze sklejki.
#gloomhaven #insertgloomhaven #insert
Spoiler:
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

longmen76 pisze: 24 mar 2019, 20:27 Jestem zadowolony. Można zacząć grać. Prezentowana wersja jest z płyty HDF dla kolegi. Mam drugi testowy dla siebie zrobiony ze sklejki.
Też byłbym zadowolony z takiego wyniku... Powiedz mi jak wykonałeś te elementy. Bo sklejanie sklejaniem ale najpierw trzeba przygotować te wszystkie lemenciki. Masz jakiś ploter do wycinania czy coś innego?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

Widac ze to jest plioterem laserowym cięte.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

Golfang pisze: 25 mar 2019, 07:26
longmen76 pisze: 24 mar 2019, 20:27 Jestem zadowolony. Można zacząć grać. Prezentowana wersja jest z płyty HDF dla kolegi. Mam drugi testowy dla siebie zrobiony ze sklejki.
Też byłbym zadowolony z takiego wyniku... Powiedz mi jak wykonałeś te elementy. Bo sklejanie sklejaniem ale najpierw trzeba przygotować te wszystkie lemenciki. Masz jakiś ploter do wycinania czy coś innego?
Mam profesjonalny ploter laserowy. Zajmujemy się czym innym a to przy okazji robię dla siebie lub pojedyncze sztuki jak ktoś chce :).
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Inserty

Post autor: KurikDeVolay »

Masz projekty insertów do innych tytułów?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: RunMan »

To ja pochwalę się swoim insertem ;) Drugie podejście do wypraski z płyty kartonowo-piankowej, tym razem do Rolla. Większość projektów na BGG które widziałem przewidywało osobne przegródki na konkretne kolory kostek, ja wolę trzymać je razem w woreczku, odseparowałem jedynie kostki początkowe. Insert mieści podstawkę z dodatkiem Ambicja. Jak na drugą wypraskę jestem całkiem zadowolony, acz idealnie prostych krawędzi w każdym cięciu uzyskać się nie udało.

Link do galerii
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

longmen76 pisze: 25 mar 2019, 16:38
Golfang pisze: 25 mar 2019, 07:26
longmen76 pisze: 24 mar 2019, 20:27 Jestem zadowolony. Można zacząć grać. Prezentowana wersja jest z płyty HDF dla kolegi. Mam drugi testowy dla siebie zrobiony ze sklejki.
Też byłbym zadowolony z takiego wyniku... Powiedz mi jak wykonałeś te elementy. Bo sklejanie sklejaniem ale najpierw trzeba przygotować te wszystkie lemenciki. Masz jakiś ploter do wycinania czy coś innego?
Mam profesjonalny ploter laserowy. Zajmujemy się czym innym a to przy okazji robię dla siebie lub pojedyncze sztuki jak ktoś chce :).
lepiej uważaj na słowa, myślę że większość osób by "chciała" takie inserty :) - jedna z nich jestem ja :lol:
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Vakarian89 »

Golfang pisze: 25 mar 2019, 17:39lepiej uważaj na słowa, myślę że większość osób by "chciała" takie inserty :) - jedna z nich jestem ja :lol:
To nie lepiej chcieć taki ploter? :lol: Mając taką maszynkę, wycinałbym jak szalony!
RunMan pisze: 25 mar 2019, 16:55To ja pochwalę się swoim insertem ;)
Dobra robota! Pytanko takie: z czego zrobiłeś te wklejki, aby zaokrąglić dno przegródek, w celu łatwiejszego wyciągania elementów? Myślałem nad czymś takim, ale zwykły papier raczej szybko się poniszczy.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

Vakarian89 pisze: 25 mar 2019, 20:46
Golfang pisze: 25 mar 2019, 17:39lepiej uważaj na słowa, myślę że większość osób by "chciała" takie inserty :) - jedna z nich jestem ja :lol:
To nie lepiej chcieć taki ploter? :lol: Mając taką maszynkę, wycinałbym jak szalony!
Mój stoi 60 000 nowy, go on ;). Inna sprawa, że pod domowy użytek są jakieś taniochy u chinoli, ale na ile sensownie to działa, nie wiem, raz pojechałem do znajomego chinolem na szklanych głowicach za kilkanaście tysięcy ciąć, który miał niby tak z 8 razy większą moc od mojego, a w praktyce... cięli mi to samo tak jak moim. A do tego zmiana charakterystyki przez pierwsze pół godziny pracy, no ale coś za coś, wymiana mojej głowicy kosztuje więcej niż cały tamten laser :/. Jakby co ja mam insert pod Wiertła Skały Minerały ogarnięty.
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Vakarian89 »

Blue pisze: 25 mar 2019, 20:58
Mój stoi 60 000 nowy, go on ;). Inna sprawa, że pod domowy użytek są jakieś taniochy u chinoli, ale na ile sensownie to działa, nie wiem, raz pojechałem do znajomego chinolem na szklanych głowicach za kilkanaście tysięcy ciąć, który miał niby tak z 8 razy większą moc od mojego, a w praktyce... cięli mi to samo tak jak moim. A do tego zmiana charakterystyki przez pierwsze pół godziny pracy, no ale coś za coś, wymiana mojej głowicy kosztuje więcej niż cały tamten laser :/. Jakby co ja mam insert pod Wiertła Skały Minerały ogarnięty.
A tak z czystej ciekawości, jak drogi w eksploatacji jest taki ploter? Nie, żebym przymierzał się do kupna (jeszcze nie czas :lol: ), ale interesuje mnie, ile trzeba by na nim zarabiać, żeby zwracały się koszta użytkowania.

A co do insertu, to nie tylko o nie mi się rozchodzi - jest tyle innych rzeczy, które można by takim ploterem wycinać. Po co się ograniczać? :wink:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

Nie licząc zużycia urządzenia, które można pewnie liczyć w kilkuset złotych miesięcznie, spadku wartości, które doda pewnie też pewnie z pół tysiąca-tysiąca miesięcznie, jak kupujesz nowy, to głównie koszt prądu. Głowica kosztuje ponad 20 000(zależy jaka mocna, pewnie da się i ten koszt pomnożyć ze 2-3 razy ;) ) i starcza przy intensywnym używaniu na jakieś 3 lata, ale to faktycznie musisz jechać z tym ostro.

A co do użytku pod planszówki to w moim odczuciu jednak drukarki 3d dają większe możliwości, bo jednak nie tylko tniesz płaski materiał, chyba są też tańsze w zakupie. Z drugiej strony drukarką nie wygrawerujesz sobie wygodnie napisów ;).
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 21:34 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Vakarian89 »

Najlepiej byłoby mieć i ploter laserowy, i drukarkę 3d - czego bym nie wydrukował, to bym wyciął (i na odwrót). :D A do tego jeszcze jakąś własną mini-elektrownię, żeby później rachunki za prąd nie straszyły. :lol:
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: RunMan »

Vakarian89 pisze: 25 mar 2019, 20:46Dobra robota! Pytanko takie: z czego zrobiłeś te wklejki, aby zaokrąglić dno przegródek, w celu łatwiejszego wyciągania elementów? Myślałem nad czymś takim, ale zwykły papier raczej szybko się poniszczy.
Z papieru o większej gramaturze, kupionym w tym samym sklepie artystycznym co kapa. Nie pamiętam już dokładnej wartości gramatury, ale pewnie rzędu 180-200g/m2
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Inserty

Post autor: Rigidigi »

Ja liczę, że na polskim rynku pojawi się w końcu jakiś porządny producent insertów.
Siłą rzeczy korzystałem do tej pory z insertów Geekmod lub Warbox.

Ostatnio w moje ręce trafiło kilka insertów od ukraińskiego producenta Tower Rex. I to jest przepaść w porównaniu do ww firm.
Nie dość, że materiał lepszy, instrukcje pięknie rozpisane, to jeszcze do złożenia nie potrzeba kleju, co za tym idzie nie trzeba się wkur...ć, bo nic sie nie rozpada, wszystko sztywne i idealnie pasujące. No coś pięknego.
Zatem panowie ze sprzętem rzucam rękawice ;)
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BartoszK »

Rigidigi pisze: 26 mar 2019, 01:13 Ja liczę, że na polskim rynku pojawi się w końcu jakiś porządny producent insertów.
Siłą rzeczy korzystałem do tej pory z insertów Geekmod lub Warbox.

Ostatnio w moje ręce trafiło kilka insertów od ukraińskiego producenta Tower Rex. I to jest przepaść w porównaniu do ww firm.
Nie dość, że materiał lepszy, instrukcje pięknie rozpisane, to jeszcze do złożenia nie potrzeba kleju, co za tym idzie nie trzeba się wkur...ć, bo nic sie nie rozpada, wszystko sztywne i idealnie pasujące. No coś pięknego.
Zatem panowie ze sprzętem rzucam rękawice ;)
Gdzie takie można nabyć i jak to wygląda cenowo?
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

BartoszK pisze: 26 mar 2019, 06:22 Gdzie takie można nabyć i jak to wygląda cenowo?
Tutaj są - ceny są fajne
https://www.etsy.com/shop/TowerRex
ale wysyłka do Polski zabija... :)
Rigidigi pisze: 26 mar 2019, 01:13 Ostatnio w moje ręce trafiło kilka insertów od ukraińskiego producenta Tower Rex. I to jest przepaść w porównaniu do ww firm.
No właśnie gdzie to kupiłeś?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

Rigidigi pisze: 26 mar 2019, 01:13 Ja liczę, że na polskim rynku pojawi się w końcu jakiś porządny producent insertów.
Siłą rzeczy korzystałem do tej pory z insertów Geekmod lub Warbox.

Ostatnio w moje ręce trafiło kilka insertów od ukraińskiego producenta Tower Rex. I to jest przepaść w porównaniu do ww firm.
Nie dość, że materiał lepszy, instrukcje pięknie rozpisane, to jeszcze do złożenia nie potrzeba kleju, co za tym idzie nie trzeba się wkur...ć, bo nic sie nie rozpada, wszystko sztywne i idealnie pasujące. No coś pięknego.
Zatem panowie ze sprzętem rzucam rękawice ;)
Serio te warboxy trzeba kleić? Ja po próbach ogarnąłem jak zrobic inserty, zeby sie składało. Drewno ma pewną tolerancję i przy normalnych wymiarach nie pęknie jak bedzie trzeba mocniej przycisnąć, więc nie powinno byc raczej problemow przy większej produkcji nawet jak bedzie jakas roznica na arkuszu, najwyzej w problematycznym miejscu sie puknie młotkiem i tak mniej roboty niż z klejeniem. W przypadku Plexi jest gorzej, tam mam często tak ze cos uniwersalnego nie wchodzi w grę i spasowanie trzeba robic indywidualnie, bo co jest wnerwiające trochę.

Ja jednak słabo wierzę w sensowny rynek na to u nas, a wysyłki zagraniczne maja u nas kiepskie ceny. Do tego pudełko prościej zaprojektować niż dobrą instrukcję niestety.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Inserty

Post autor: Rigidigi »

Golfang pisze: No właśnie gdzie to kupiłeś?
Dokładnie na tej stronie, którą podałeś. Chyba nie ma innej możliwości.
Wysyłka do PL jest droga i rośnie kaskadowo. Tzn. przesyłka za jeden insert kosztuje 60pln, a za dwa 120.. Jakiś chory system.
Ja to obszedłem w ten sposób, że poprosiłem w pracy znajomego Ukraińca, i przesyłka najpierw poszła do jego rodziny, a potem jakimś busem do Polski. Ale przy sześciu insertach zamiast 400 zł kosztów przesyłki zapłaciłem 80 kilka zł. Zamawialiśmy w trzy osoby, więc jednostkowy koszt przesyłki wyniósł finalnie poniżej 30pln.
Spoiler:
Możecie wierzyć, albo nie, ale do złożenia tych insertów nie użyłem ani kropli kleju, a wszystkie trzymają sie lepiej niż klocki lego. Jakość perfekcyjna. Z resztą zobaczcie jakie oni np. domki robią. Precyzja w każdym elemencie.

Na "szczęście" w swoim katalogu nie mają insertów do gier, które posiadam, więc nie muszę znów kombinować. Jedynie co, to insert do Gloomhaven, jak już będzie polska wersja. Ale to melodia przyszłości.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Inserty

Post autor: KurikDeVolay »

Widzę niszę na rynku dla osoby która będzie te cuda po kosztach sprowadzała do kraju. I byłbym klientem. :O
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Inserty

Post autor: adikom5777 »

Rigidigi pisze: 26 mar 2019, 01:13...
Ostatnio w moje ręce trafiło kilka insertów od ukraińskiego producenta Tower Rex. I to jest przepaść w porównaniu do ww firm.
Nie dość, że materiał lepszy, instrukcje pięknie rozpisane, to jeszcze do złożenia nie potrzeba kleju, co za tym idzie nie trzeba się wkur...ć, bo nic sie nie rozpada, wszystko sztywne i idealnie pasujące. No coś pięknego.
Zatem panowie ze sprzętem rzucam rękawice ;)
Materiał lepszy? Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś stwierdził, że 4 razy tańszy HDF, który bardziej śmierdzi, jest cięższy i twardszy jest lepszym materiałem od sklejki. Dwóch największych producentów insertów na świecie (Broken Token, Meeple Realty) też projektuje inserty do sklejenia (i też ze sklejki a nie tańszego HDF). Powoduje to większą swobodę przy projektowaniu wnętrza pudełka. Ale w sumie o gustach się nie dyskutuje, dobrze, że na rynku każdy znajdzie coś dla siebie.
KurikDeVolay pisze: 26 mar 2019, 08:25 Widzę niszę na rynku dla osoby która będzie te cuda po kosztach sprowadzała do kraju. I byłbym klientem. :O
raczej nie sądzę, że przy tych cenach producent będzie zainteresowany współpracą i rabatami. Niestety działa to tak, że jak chcesz coś wstawić do hurtowni/dystrybutora/sklepu to musisz dać im dobry rabat. A patrząc na ich ceny na etsach, nie ma tam możliwości dawać jakiekolwiek rabaty.
ODPOWIEDZ