Homesteaders (Alex Rockwell)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Homesteaders (Alex Rockwell)

Post autor: kuki »

Podczas ostatniej wizyty w Rebelu zainteresowałem się grą Homesteaders (dziękuję za rekomendację!) popularnego AlexaFroga z BGG (m.in. autor poradnika strategii do Puerto Rico). Gra trafiła na moją krótką listę zakupów. Czy ktoś z Was miał okazję zagrać? Jak sprawdza się oficjalny wariant na 2 osoby?

bgg:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... mesteaders
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Homesteaders

Post autor: schizofretka »

Ryzykując otrzymanie Łopaty Roku wg. Graczy odświeżę temat po dzisiejszej rozgrywce. To typowa gra w stawianie budynków, które dają zasoby, z których stawia się kolejne budynki. Gra mała w sensie ilości reguł, czasu rozgrywki i rozmiaru planszy, ale oferuje dużo ścieżek rozwoju i mnóstwo decyzji. Nie zaliczam jej do swojej czołówki, bo nie oferuje takich emocji, jakie znajduję przy swych ulubionych tytułach, to raczej ciągła chłodna kalkulacja 'opłaca się, czy nie opłaca' i 'jak wybuduję to, nie będzie mnie stać na tamto'. Niemniej skomplikowana sieć zależności w grze i dobre zbalansowanie zasługuje na podziw i wydaje mi się, że powinna trafić w gusta większości euro graczy z forum - podobała się chyba wszystkim, którzy zagrali ze mną na warszawskich spotkaniach. Szkoda, że nie jest bardziej popularna (Tytus ma/miał kopię, nie wiem, czy jest obecnie w Chwili).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Homesteaders

Post autor: zephyr »

Oż, 2 posty, gra zdecydowanie zasługuje na więcej.

Ale z drugiej strony jest to kolejne porządne euro... tylko jakieś takie niedocenione (chyba że po większej ilości rozgrywek coś zgrzyta, ale jakoś nie widzę)...

Zwłaszcza że mechanika aukcji znana z chociażby z Amun-Re czy Cyklad jest fajną bazą, a silniczki ekonomiczne też są ok.

Tylko właśnie ok i nic więcej... ale z drugiej strony chociażby "legendarna" Goa jest w tym sensie bardzo podobna.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Homesteaders

Post autor: KubaP »

Właśnie rozpudełkowałem trzecią edycję. Śliczne wydanie, kolorowe, łaciate krowy, w pudełku jest od razu errata (oryginalnie źle wydrukowano dwie planszety z żetonami, w pudełku od razu są zafoliowane dwie poprawne). No po prostu miodzio, mam nadzieję, że dzisiaj uda sie namówić brata i żonę na partyjkę :)
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Homesteaders

Post autor: Board Game Girl »

Na moim blogu umieściłam dzisiaj videorecenzję Homesteaders. Zapraszam do oglądania i komentowania!
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Homesteaders

Post autor: Acownik »

Czy ktoś wie, kiedy (i czy w ogóle) będzie dostępna w sklepach ta nowa wersja z Kickstartera? I czy dodatek będzie można kupić osobno?
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: Homesteaders (Alex Rockwell)

Post autor: Vester »

Czy ktoś dysponuje dodatkiem New Beginnings? Jeśli tak, to:

1) czy chciałby go sprzedać?
2) czy mógłby przysłać mi zdjęcie 25 kart eventów? Czuję, że dodadzą grze skrzydeł.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ