Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: bogas »

Na https://zagramw.to/klany-kaledonii dalej w celach jest "Zestaw 7 bawełnianych woreczków z grafiką na wszystkie zasoby", więc nędzy c.d.
A co do obrońców jaśnie nam panujacej czachy to już przecież w komentarzach piszą, że o co chodzi, przecież to jest dodatek za darmo i w ogóle mogło go wcale nie być, a wy się czepiacie, a przecież w grę można grać. Normalnie jak w tym starym kawale o kronice filmowej z czasów słusznie minionych, w której towarzysz Stalin kopie dziecko, które do niego podeszło prosząc o cukierka, na co narrator mówi: "A mógł zabić".
No i widzę, że jest komentarz czachy a tam:
W dniu wczorajszym zmieniliśmy grafikę celu woreczków na surowce, żeby była ona zgodna z tym, co ostatecznie wydrukowaliśmy. Było to z naszej strony błędem i mogło zostać odedbrane jako próba wprowadzenia kogoś w błąd. Już poprawiliśmy grafikę i opis na takie, jakie były w czasie trwania kampani i przepraszamy za zamieszanie tym wywołane.
Bosko! Widzę nowe możliwości na biznes! Zbieramy kasę na wypasioną grę, potem wydajemy wersję Print and Play, zmieniamy opisy i grafiki i... gitara! Wchodzi ktoś? Kasą dzielimy się po połowie.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Tringa »

Mogę przygotować grafiki :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Golfang »

bogas pisze: 21 mar 2019, 12:53 Bosko! Widzę nowe możliwości na biznes! Zbieramy kasę na wypasioną grę, potem wydajemy wersję Print and Play, zmieniamy opisy i grafiki i... gitara! Wchodzi ktoś? Kasą dzielimy się po połowie.
Ej Panie ja mam lepszy pomysł... po cholerę cokolwiek wydawać... więcej kasy do podziału :)
Proponuję pierdyliard zarąbistych figurek.. to można nawet 3 mln Funciaków i więcej ustukać... a później to już tylko ciepłe kraje i wygrzewania na słońcu do końca życia...
----------------
10% flamberg.com.pl
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Wojtek.k »

Od razu uciekać, przecież figurki możesz zrobić z kasztanów. Później wyjaśnisz, że wersja ostateczna może się różnić od prezentowanej w kampanii.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Tringa »

Nie no, wersję P&P warto jednak udostępnić, żeby nie było potem pretensji, a czcionka o rozmiarze 2 i w kolorze tła na samym dole napisać, że nagrody dotyczą tylko wersji P&P i nikt nie zobowiązuje się dostarczyć nikomu wydrukowanej gry. ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: pszem »

zagramw.to:
Cześć, odnosząc się do Twoich pytań: 1) Nikt z zagramw.to nie dokonywał zmian w projekcie 2) Nikt z zagramw.to nie wiedział o tym. Na pewno byśmy takiej zmiany nie zaaprobowali. 3) Wydawca powinien realizować cele zgodnie z zapowiedziami na kampanii. Oczywiście czasami są możliwe sytuacje w których np. wygląd pewnego elementu ulegnie zmianie ponieważ np. na etapie produkcji albo dodatkowych testów gry okaże się, że coś można inaczej rozwiązać. I tutaj, aby uniknąć wątpliwości. Mówimy ogólnie, a nie, że tak było w tym konkretnym przypadku. Zostanie wdrożona zmiana na zagramw.to, która uniemożliwi edycję projektu po jego zakończeniu.
„Zmienimy na przyszłość, ale teraz to już wyj*ebane.”
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Tringa »

Czyli musimy się sprężać, aby nasz podstępny plan wypalił? ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: roadrunner »

pszem pisze: 21 mar 2019, 14:01 zagramw.to:
Zostanie wdrożona zmiana na zagramw.to, która uniemożliwi edycję projektu po jego zakończeniu.
Dla pełnej jasności do tych, co śledzili zmiany w treści tej czy dowolnej kampanii:
wcześniej na CMS-ie zw.to była możliwość modyfikacji treści PO zakończeniu kampanii? :shock: :shock: :lol:

Jeśli tak: Zw.to - kompromitacja, zupełny brak profesjonalizmu. Czacha - ich kolejny bekowy przykład januszowania biznesu.

Każdy taki "news" o praktykach polskiego rynku wydawniczego wzmaga u mnie zdziwienie, że ktoś jeszcze zostawia na w.to, zw.to i innych wbijam.wto choćby 5 złotych. W kampanii Valerii znaczniki liczby wiosek graczy miały być identyczne z wersją KS (obrazek na SG polskiej kampanii) minizamkami w kolorach graczy, po czym wydawca zauważył miesiące po wysłaniu gier (!) brak tego elementu i wymyślił biedakosteczki wkręcając potem ludzi, że co za różnica, cieszcie się, bo wysyłamy za darmo :mrgreen: Komenty na kampanii i FB ze screenami grafiki tego stretchgoala oczywiście magicznie znikały.
Na kickstarterze takie praktyki kończą się ukaraniem "kampaniującego" i zgrillowaniem jego reputacji w social mediach. Tu króluje robienie z klientów-inwestorów jeleni i „Zmienimy na przyszłość, ale teraz to już wyj*ebane.”
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Marx »

Jakiś czas temu była dyskusja pozostawiona otwartym pytaniem czy z.to będzie wyznacznikiem lepszych standardów oraz czy Wookie faktycznie zagwarantuje dostarczenie kompletnych gier do wspierających.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Gatherey »

A ma ktoś jakieś screeny porównawcze? I co dokładnie zostało zmienione?
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: konrad.rymczak »

Gatherey pisze: 21 mar 2019, 15:51 A ma ktoś jakieś screeny porównawcze? I co dokładnie zostało zmienione?
Spoiler:
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

konrad.rymczak pisze: 21 mar 2019, 16:00
Gatherey pisze: 21 mar 2019, 15:51 A ma ktoś jakieś screeny porównawcze? I co dokładnie zostało zmienione?
Spoiler:
Do tego w opisie kampanii dodane "Grafiki celów dodatkowych są poglądowe, finalne elementy mogą różnić się nieco od przedstawionych na grafikach." i to już zostawili ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 952
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 652 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Bart Henry »

Od czego się zaczęło? Kto i gdzie zauważył, że został zmieniony opis kampanii?

Odpowiem sam sobie: Czacha wysłała obiecane niegdyś woreczki, na których, zgodnie z celem kampanii, miały być nadruki. Tutaj jest opis tego, co dostali wspierający: https://zagramw.to/klany-kaledonii/aktualnosc/283
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Oczywiście ci którzy liczyli na te nadruki będą w plecy, ale dla mnie to plus że worki są gołe bo i tak nie miałem zamiaru upychać ich do pudła, mam zamiar wykorzystać je do innych gier.
Oczywiście niesmak pozostaje...
A jaki wogóle rozmiar mają te worki?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
bryce
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2016, 15:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: bryce »

Od sierpnia (czyli od czasu, gdy kompletną grę wraz z celami mieliśmy otrzymać) powiedziano tak wiele, że ciężko coś dodać. Powiem tylko, że należę do tych szczęściarzy, którzy w wersji de lux otrzymali jednak monety metalowe, a nie jakieś plastikowe czy styropianowe zamienniki. A przychodzę tu z pytaniem: czy mógłby mi ktoś wkleić zdjęcie tej figurki pierwszego gracza? Bo odnoszę wrażenie, że ta, którą otrzymałem, też nieco odbiega od tej, którą widzieliśmy w grafice.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: KrzysiekL »

No cóż, dla mnie taka podmianka po cichaczu dyskwalifikuje wspieranie ich w przyszłości. Zresztą po prostu już za często pachnie to wszystko kombinowaniem i niefajnym podejściem do klienta. W przypadku Games Factory też tak się zaczynało, więc nie zdziwiłbym się jakby skończyli podobnie. A wystarczy być uczciwym i traktować klientów z szacunkiem...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: brazylianwisnia »

Gra miała być ładnie wydana a jest badziewie. Po co mi te worki bez nadruków? Jak mam ich teraz Uzywac?z nadrukami wyciagasz worki na stół i wszystko gra a tak to będe szukał gdzie jest ser itd?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Blue »

Olać worki i kupić insert.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 978 times
Been thanked: 433 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: KurikDeVolay »

To jest banalnie proste. Wystarczy poszerzyć #WarsztatCzachy o kolejny poza suszarka+wypraska chwyt. Potrzebujesz drukarki laserowej i płynu do transferu chemicznego na tkaniny. :) Trochę się tym bawiłem, sporo zachodu ale działa. Widzisz? Dostałeś jednak kompletną grę!
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: mluckner »

KurikDeVolay pisze: 23 mar 2019, 10:42 Potrzebujesz drukarki laserowej i płynu do transferu chemicznego na tkaniny.
Bez przesady. Wystarczy kurs wyszywania.
bryce
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2016, 15:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: bryce »

Blue pisze: 23 mar 2019, 10:41 Olać worki i kupić insert.
Na szczęście mam insert, tam na dnie widać, które surowce znajdują się w danej przegródce, dodatkowo ułatwieniem są znaczniki wielokrotności. Naiwnie łudziłem się, że będą to takie miękkie aksamitne woreczki, jakie kiedyś udało mi się dokupić do Zamków Burgundii, tymczasem jest to niepraktyczne przaśne płótno, gdzie czuję się jak Jurand w pokutnym worze pod bramą krzyżackiego zamku w Szczytnie.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: bogas »

Płócienne bym zaakceptował, ale ten badziew jest bez nadruków to raz, a po drugie w zestawie powinna być penseta, bo są tak małe, że bez wytrząchania nie da się nic z nich wyciągnąć.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Do tego wszystkiego dochodzi cena w sklepie poniżej 170zł z rabatami przy 180zł EB w pierwszym dniu kampanii.
Wychodzi na to, że Czacha Games kolejny raz oszukała wspierających (i tym razem również zagramw.to).
Wbrew zasadom i zapewnieniom musiała sprzedawać sklepom Klany Kaledoni poniżej ceny EB, tym samym łamiąc gwarancję jaką dali wspierającym(i zagramw.to) przy starcie kampanii.
Nie wierzę, że sklepy kupiły Klany w cenie EB i teraz dokładają do interesu sprzedając egzemplarze poniżej kosztów.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: probbi »

Uwierz. Rabat lojalnościowy nie jest dostępny dla szerokiego grona odbiorców. Wiem , że jako użytkownicy tego forum mamy trochę inna percepcję ale to fakt. Dlatego też regularna cena sprzedaży Klanów nadal jest wyższa niż ta w EB.
Awatar użytkownika
Radzisz
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2018, 17:09
Has thanked: 3 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Radzisz »

Sklepy kupiły w cenie niższej niż EB na 100%.
Po co sklep miałby kupować grę w pełnej cenie a potem charytatywnie ją sprzedawać bez zysku?
ODPOWIEDZ