"Sklep anulował moje zamówienie!" - dyskusje, teorie spiskowe, porady prawne, "januszerka".

Oferty, promocje, itp. sklepów z grami planszowymi oraz wydawnictw
Awatar użytkownika
Quille
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

"Sklep anulował moje zamówienie!" - dyskusje, teorie spiskowe, porady prawne, "januszerka".

Post autor: Quille » 28 mar 2019, 19:33

Trochę mnie martwi to, że smarkacz wydaje się nie mieć updateowania dostępności produktów na bieżąco. Zamówiłam 7 cudów i dostałam maila, że dopiero rozpoczynają proces rezerwacji, więc pewnie można wrzucić do koszyka nawet jak produk jest niedostępny...

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 179 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: AnimusAleonis » 28 mar 2019, 20:09

Quille pisze:
28 mar 2019, 19:33
Trochę mnie martwi to, że smarkacz wydaje się nie mieć updateowania dostępności produktów na bieżąco. Zamówiłam 7 cudów i dostałam maila, że dopiero rozpoczynają proces rezerwacji, więc pewnie można wrzucić do koszyka nawet jak produk jest niedostępny...
To nie jest tylko problem ze smarkaczem, większość sklepów w tej grupie ma to samo, podejżewam że spowodowane rozsianiem magazynów i brakiem jednej bazy magazynowej która jest 'online'.
cycu pisze:
28 mar 2019, 19:41
Swoją drogą szalony dzień z promocjami dziś
Czyszczenie magazynów w grupie merlina :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Arachion
Użytkownik wspierający
Has thanked: 64 times
Been thanked: 17 times

Re: Wysokie Napięcie / Power Grid (Friedemann Friese)

Post autor: Arachion » 28 mar 2019, 23:12

Jak to się dzieje, że jeszcze nie zdążyłem przeczytać instrukcji nowej edycji wysokiego napięcia za którą zapłaciłem 102 Pln i premierę miała z dwa tygodnie temu i już jest cena 46 zlotych na smarkaczu?

Rozumiem różnicę do trzech dych ale 50?

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Has thanked: 39 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Post autor: Blue » 28 mar 2019, 23:15

Obstawiam ze to akurat nie wina lacerty, tylko grupa merlina robila jakaś mocna akcje czyszczenia magazynów pod coś liczac sie ze stratami.

Awatar użytkownika
Vito
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Vito » 28 mar 2019, 23:32

Smarkacz coś ma poplątane ceny, ja nie mogę w takiej niskiej wrzucić do koszyka.
Podobnie widzę 7cudów za 46 pln na liście produktów, a jak wchodzę na nie, to już się robi 102.

Miszon
Użytkownik wspierający
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Miszon » 29 mar 2019, 01:49

Zamówiłem dla szwagra 7CŚ na smarkacz.pl, bo prosił nie będąc online w tym momencie, a także sobie, kilka godzin później, Wysokie Napięcie (tu już ostrożniej wybrałem płatność przy odbiorze) , ale stawiam orzechy przeciwko kasztanom że te zamówienia nie będą zrealizowane. Być może uprzedzam fakty, ale ciekaw jestem tylko, od jakiego momentu można uznać że sklep zamówienie przyjął i "musi" zrealizować, i czy w ogóle są możliwości egzekwowania od sklepu realizacji opłaconego zamówienia, które jest "w realizacji". Czy po prostu mogą napisać: "a sorry, nie zaktualizowaliśmy stanów magazynowych, kasę oddamy w ciągu 30 dni"?
Cała akcja wygląda po prostu podejrzanie, jak wygenerowanie sobie ruchu na stronie i liczenie na to, że ludzie przy okazji tych zamówień coś jeszcze dokupią, a potem sklep zrealizuje to co dokupili a ten "główny" towar którego im starczy na pokrycie pewnie z 1/4 zamówień jak nie mniej, będzie anulowany z zamówienia.
planszomania.pl - 10%

Imio
Użytkownik wspierający
Has thanked: 34 times
Been thanked: 8 times

Post autor: Imio » 29 mar 2019, 06:31

Jeśli to będzie faktycznie darmowa pożyczka. To może najwyższa pora przykładnie pogrozić palcem.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.

Heiken
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Heiken » 29 mar 2019, 08:23

Imio pisze:
29 mar 2019, 06:31
Jeśli to będzie faktycznie darmowa pożyczka. To może najwyższa pora przykładnie pogrozić palcem.
Ta darmowa pożyczka to w ich skali działania śmieszne pieniądze. Prędzej problemy wynikłe z tego, że mają zapewne jeden wspólny magazyn i ciężko aktualizować im stany.

Jeżeli te promocje nie były odgórnie zamierzone to będzie jak zwykle czyli jedna część dostanie a inna nie. Pójście w straty by zrobić dobrze klientom się zwyczajnie nie opłaca. Tak kiedyś zrobił Ravelo a nie widzę w ogóle by ktoś do niego linkował tudzież polecał zakupy tam. Ktoś tam jeszcze kupuje? Co innego gdy jest współpraca z wydawnictwem w pozbyciu się stanów magazynowych.

Wydaje mi się, że te duże wyprzedaże są raczej niekorzystne dla wydawców jeśli chodzi o takie np. wysokie napięcie, cry havoc czy ashes bo kto je kupi teraz w normalnej cenie? Rozumiem dwa czy trzy pudełka wyprzedać ale tu skala jest dużo większa no i ten zasięg informacji z forum, fb i peppera sprawia wrażenie jakby setki pudeł schodziły.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 29 mar 2019, 08:27

Kupią w normalnej, poczekaj 2-3 miesiące i ludzie zapomną i sie przyzwyczaja. Juz nie mówiąc o tym ze te serwisy śledzi ułamek rynku.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 118 times
Been thanked: 83 times

Post autor: ShapooBah » 29 mar 2019, 08:29

Myślicie, że wczorajszy spadek cenowy to był jakiś błąd po stronie kilku stron? Czy też jakaś globalna jednorazowa akcja, bo przeglądając wątek z okazjami trochę poplułem w brodę, że nie siedzę na kompie poza pracą :D. Gry z wishlisty prawie jak za darmo: Zamki Burgundii, Ashes, Cry Havoc czy też możliwość prezentów na najbliższy rok wielbłądy, żółwie i inne gierki dla dzieci. Czy komuś z kupujących sklepy anulowały zamówienia (zwłaszcza sklep smarkacz)?

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 29 mar 2019, 08:32

To jest wszystko tak naprawde jeden sklep, czy kupisz na smarkaczu, w cdp, czy merlinie, mestro i pewnie jeszcze o czyms zapomniałem, kupujesz z tego samego magazynu.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 29 mar 2019, 08:34

Blue pisze:
29 mar 2019, 08:32
To jest wszystko tak naprawde jeden sklep, czy kupisz na smarkaczu, w cdp, czy merlinie, mestro i pewnie jeszcze o czyms zapomniałem, kupujesz z tego samego magazynu.
Ale czy to była prawda? Czy tylko fantazja?
Złapany przez osuwisko bez ucieczki od rzeczywistosci?

Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Użytkownik wspierający
Has thanked: 111 times
Been thanked: 55 times

Post autor: KurikDeVolay » 29 mar 2019, 08:35

Obstawiam że to nie błąd, tylko dopinanie Q1. ;) Kończy się marzec, fajnie by było skończyć pierwszy kwartał z jakimś logicznym wynikiem sprzedażowym. Brakuje? Pozycje które stały zostały ruszone. Mam wrażenie że dziś wieczorem będzie powtórka z rozrywki.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 29 mar 2019, 08:43

ShapooBah pisze:
29 mar 2019, 08:34
Blue pisze:
Ale czy to była prawda? Czy tylko fantazja?
Złapany przez osuwisko bez ucieczki od rzeczywistosci?
Zamawiałem na merlinie, dostawalem paczki oznaczone jako cdp/merlin. Jak posledzisz ceny na ceneo to zobaczysz ze te sklepy działaja mega podobnie.

KurikDeVolay pisze:
29 mar 2019, 08:35
Obstawiam że to nie błąd, tylko dopinanie Q1. ;) Kończy się marzec, fajnie by było skończyć pierwszy kwartał z jakimś logicznym wynikiem sprzedażowym. Brakuje? Pozycje które stały zostały ruszone. Mam wrażenie że dziś wieczorem będzie powtórka z rozrywki.
Moze lepiej nie ;).

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 29 mar 2019, 08:48

KurikDeVolay pisze:
Wrzucone do wishlisty CDP. Obyś miał rację.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 29 mar 2019, 09:31

Blue pisze:
Dokładnie, jeszcze chyba ostanio kogoś innego prócz mestro wykupili. Więc tak jak Blue mówi to wszystko jeden właściciel ,wiele frontów, pewnie (albo nawet na pewno) kilka magazynów, ale jeden kanał kupna towaru.
Imio pisze:
29 mar 2019, 06:31
Dla grupy merlin taka 'pożyczka' to żadne pieniądze by się bawić w takie rzeczy.
KurikDeVolay pisze:
Obstawiam że to nie błąd, tylko dopinanie Q1. ;) ...
Myślę że nie, planszówki to za mała część biznesu tej grupy, a te 'wyprzedaże' za krótko trwały i na za mało tytułów były, by jakieś znaczące zmiany w wynikach czy to przychodu czy sprzedaży dały. My tutaj się informowaliśmy więc jakaś grupa ludzi się dowiedziała i kilka osób zdążyło złożyć zamówienie, ale nawet już po godzinie od pierwszego wpisu o wyprzedaży na smarkacz/merlin atrakcyjne ceny zniknęły/wzrosły.

Raczej chodziło by pozbyć się X sztuk danych tytułów z danego magazynu na cito: w jednym magazynie zostało im powiedzmy 5 kopii 7 Cudów i 3 Cry Havoc, zalega to im, 'wala się' i ogólnie przeszkadza, a ten magazyn głownie obsługuje im jakiś inny towar, po prostu taniej/łatwiej było im sprzedać te gry po kosztach i pozbyć się z tego magazynu, niż trzymać tam dalej albo płacić za przeniesienie do innego magazynu który obsługuje planszówki, i jest tych tam tytułów więcej. Dlatego tak mocna obniżka, która się szybko skończyła, i potem tytuły nadal dostępne po wyższej/normalnej cenie.

Grupa merlin w ostatnim czasie porobiła 'sporo' przejęć itd, pewnie teraz robią wewnętrzna re-organizacje i optymalizacje magazynów, spedycji, systemów itd itp.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 29 mar 2019, 09:39

5 sztuk 7 cudów to by zeszło w 10 minut w takiej cenie, raczej trzeba było parę palet z różnych gier wyczyścić, żeby było miejsce na inne towary ;).

Miszon
Użytkownik wspierający

Post autor: Miszon » 29 mar 2019, 09:47

Poza tym Wysokie Napięcie to świeży dodruk, teoria że długo leżało nie pasuje
planszomania.pl - 10%

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 73 times
Been thanked: 89 times

Post autor: seki » 29 mar 2019, 09:50

Rzuciłem okiem na regulamin sklepu smarkacz i wynika z niego, że w momencie potwierdzenia "zamówienie w realizacji" umowa zaczyna być wiążąca. Mój status zmienił się na "w realizacji - opłacone" więc wydaję mi się, że pozytywnej realizacji można się spodziewać. Choć pewnie znajdą się też i anulowane zamówienia.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 29 mar 2019, 09:53

Miszon pisze:
29 mar 2019, 09:47
Poza tym Wysokie Napięcie to świeży dodruk, teoria że długo leżało nie pasuje
Nie ta sama osoba musiała decydować o zaopatrzeniu i o czyszczeniu magazynu.

Miszon
Użytkownik wspierający

Post autor: Miszon » 29 mar 2019, 10:21

Blue pisze:
29 mar 2019, 09:39
5 sztuk 7 cudów to by zeszło w 10 minut w takiej cenie, raczej trzeba było parę palet z różnych gier wyczyścić, żeby było miejsce na inne towary ;).
zgadzam się, cena była kilka godzin, dopiero potem przeszła w normalne ponad 100 zeta i dodali że brak na stanie. Przez ten czas to nie kilka a raczej kilkadziesiąt zamówień poszło.

Moje zamówienia są "przetwarzane", cokolwiek to znaczy.
planszomania.pl - 10%

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 29 mar 2019, 10:26

Blue pisze:
29 mar 2019, 09:39
No i chyba tak w 10 minut te 7 cudów znikło :P Nie no żartuje, mówiąc te 5 czy 3 sztuki specjalnie przesadzałem, chodziło mi o relatywnie, do wolumenu takiego merlina, małe, albo bardzo małe, ilości. Tak na marginesie to osobiście myślę że ilość osób które śledzą ceny danych tytułów, czy szperają po Merlinie szukając okazji - szczególnie po północy (wysokie napięcie chyba weszło w tej cenie o 1, czy o 2 nad ranem? - nie jest aż tak ogromna, szczególnie w porównaniu ogółu klientów takiego merlina, na pewno są tacy (jak my tu na forum :P) ale myślę że to raczej mały procent.

A tak off-top ale dla ciekawostki jakby kogoś interesowało:
Właśnie jakby była paleta lub ich kilka to nie byłoby problemu, ani z kosztami przeniesienia do innego magazynu (bo koszt na sztukę by się rozłożył), ani by nie przeszkadzały w magazynie (przepisana powierzchnia magazynowa byłaby dość optymalnie wykorzystywana).
Magazyny z których korzysta grupa merlin to nie to samo co w małym sklepie z planszówkami gdzie w jednym pomieszczeniu są stery tytułów, poukładane i upchnięte jak leci, i na zasadzie 'że się znajdzie' - akurat miałem takie doświadczenie gdy podjechałem do jednego z lokalnych a zarazem internetowych sklepów, tez znanym na forum, i ponieważ nie mogli znaleźć tytułu który widniał na stanie miałem okazję zobaczyć owy 'magazyn' :P
Jeśli ktoś był w magazynach DSV lub Panattoni wie o czym mówię: w takich magazynach każdy typ towaru ma przepisaną powierzchnie magazynową według procedur (i nie jest to na zasadzie gdzie się wciśnie jak w sklepie powyżej :lol:) nawet jeśli towar jest nie paletowany a na półkach, to każdy tytuł ma swoje 'miejsce półkowe' które, według procedur by działał system MWS itd itp, zabiera metr bieżący półki, a częściej 1,5 metra lub więcej, nie zależnie czy leży tam 100 opakowań czy jedno - a półka ma zazwyczaj koło 1,5 m wysokości i metr głębokości, więc takie kilka ostatnich pudełek faktycznie zabiera półtora metra kwadratowego faktycznej powierzchni magazynowej z której tylko mały procent jest wykorzystywany, czyli reszt to koszt/strata .
Więc w takim magazynie gdy kilka sztuk (w relacji do ilości paletowych, więc może nie te 5 sztuk 7 Cudów a 50) zabiera bardzo dużo miejsca magazynowego w relacji do faktycznie zużywanej powierzchni magazynowej. Lepiej się takich sztuk pozbyć w mocnej wyprzedaży niż ponosić koszty (poza pieniężnymi, też czasowe i logistyczne - bo np, w przeciwieństwie to palety którą bierze się na wózek widłowy i hop na samochód, to takie sztuki ktoś ręcznie musi przenieść, ułożyć, zafoliować/zabezpieczyć do transportu, i na wnieść na samochód i potem jeszcze tam zabezpieczyć) by przemagazynowywyać te jednostki.

Nie upieram się że to był na pewno powód tych przecen, ale akurat jeden z moich projektów ma do czynienia właśnie z taka logistyką magazynową i taki sposób unikania kosztów był mi opowiadany.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2019, 10:36 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 2 razy.

Marcinus

Post autor: Marcinus » 29 mar 2019, 10:28

Czy też macie w koncie w statusie zamówienia wczorajszego z Merlina mimo opłaconego zamówienia puste pole. Brak informacji o statusie zamówienia (np. przyjęto do realizacji) ???

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 29 mar 2019, 10:32

Marcinus pisze:
29 mar 2019, 10:28
Czy też macie w koncie w statusie zamówienia wczorajszego z Merlina mimo opłaconego zamówienia puste pole. Brak informacji o statusie zamówienia (np. przyjęto do realizacji) ???
Już kiedyś, w tym wątku chyba albo może o cdp to było, była opisywana podobna sytuacja, skończyła się chyba tym że te przedmioty z jego zamówienia były anulowane przez skpel z powodu braku na stanie. U mnie na razie jest że płatność przyjęta. Najlepiej zadzwonić na infolinie.

Imio
Użytkownik wspierający
Has thanked: 34 times
Been thanked: 8 times

Post autor: Imio » 29 mar 2019, 10:37

Marcinus pisze:
29 mar 2019, 10:28
Tak.

Jeśli to się przemieli i mnie wylosuje i dostanę gry - fajnie.
Jak nie - też fajnie bo mnie poniosło :-). Nie zbankrutuję i nawet nie o zbyt duży wydatek chodzi, ale o miejsce. Dopiero co sprzedałem kilka pozycji, żeby odzyskać przestrzeń.

7 cudów świata regularnie w promocji po kilka sztuk za 75 zł sprzedaje u mnie w mieścinie Tesco. W takiej promocji 50% taniej wrzucają co chwilę kilka sztuk różnych gier. Kupiłem już Santorini i Domek. Tak sobie czekam, aż trafię Wsiąść do pociągu i 7 CŚ.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.

ODPOWIEDZ