Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: playerator »

Również chętnie dołączę do zamówienia.



Jeśli nie jest za późno na poprawki, wyłapałem na kartach 4 drobne rzeczy:


+ RAZEM BĘDZIEMY RZĄDZIĆ GALAKTYKĄ +

Darth Vaderem >>> Darthem Vaderem


+ TRENING STRZELECKI +

w tym w tym >>> w tym

... identyczną do jednostki poruszonej do tego układu. >>> ... identyczną z jednostką poruszoną do tego układu.


+ ZATRUDNIĆ PRZEMYTNIKÓW +

... zakończy się porażką natychmiast odrzuć ... >>> ... zakończy się porażką, natychmiast odrzuć ...
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: mmag »

Dzięki za uwagi! Pliki niestety przesłałem już do drukarni, ale może uda mi się dorobić jeszcze małą erratę, zwłaszcza do karty "TRENING STRZELECKI"... Ech, można czytać i sprawdzać tekst dziesięć razy a finalnie i tak przegapi się gdzieś takiego babola :oops:
Ice^S5
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2007, 14:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 20 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: Ice^S5 »

Jeśli jest możliwość - i ja chciałbym dołączyć do zamówienia.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: playerator »

mmag pisze: 02 sty 2019, 13:19 ... Ech, można czytać i sprawdzać tekst dziesięć razy a finalnie i tak przegapi się gdzieś takiego babola
To prawo przyrody, nic nie poradzisz :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: EsperanzaDMV »

mmag pisze: 02 sty 2019, 13:19 Dzięki za uwagi! Pliki niestety przesłałem już do drukarni, ale może uda mi się dorobić jeszcze małą erratę, zwłaszcza do karty "TRENING STRZELECKI"... Ech, można czytać i sprawdzać tekst dziesięć razy a finalnie i tak przegapi się gdzieś takiego babola :oops:
Hej, a będziesz jakoś po zobaczeniu tej partii próbnej robił jakieś większe zamówienie? :) Bo widzisz ilu masz tutaj chętnych :)
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: lazarro »

Istnieje możliwość podpięcia się do zamówienia? Dopiero teraz zauważyłem wątek. Najważniejsze to jaki byłby koszt?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: mmag »

W tym tygodniu napiszę wszystko, co i jak:)

EDIT.
Zapowiedziana aktualizacja niestety się opóźni, ponieważ już prawie tydzień czekam aż inpost raczy dostarczyć moją paczkę do paczkomatu :roll:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, 17:09 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: Gromb »

Super. Czekamy :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - nowe misje, bohaterowie itd.

Post autor: mmag »

Ok, dotarły do mnie materiały z Rebelii - jest dobrze;) postaram się wrzucić jakieś zdjęcia w najbliższych dniach, ale jestem z siebie dumny:D

Co do zamówienia zbiorowego / wydruku: jako że drukowałem dla siebie więcej rzeczy, nie tylko z SW:R i nie chciałem niepotrzebnie tego wszystkiego komplikować, NIE organizowałem tego wydruku w formie zbiorowego zamówienia. Mały Drukarz też nie robi zbiorówki, trochę więc się zdziwił gdy przeczytał w innym wątku, że ją organizuje:D

Ale zapewne każda zainteresowana tematem osoba może po prostu zgłosić się bezpośrednio do MB Print, i poprosić o wydruk tego dodatku.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, całość obejmuje druk 35 kart misji w formacie 56x88mm, 4 kart akcji w formacie 41x63mm oraz arkuszy znaczników na samoprzylepnym papierze.

Karty, moim zdaniem wyszły naprawdę bardzo dobrze - wszystko jest wyraźne i czytelne, odpowiednio nasycone kolorami. Bez efektu płótnowania, ale na dobrej jakości, grubym papierze. Rewersy kart oczywiście różnią się trochę od oryginałów (co było nie do uniknięcia) ale jest i tak lepiej niż się obawiałem. Grając w koszulkach (+ dla wyjątkowo spostrzegawczych dobierając karty z dołu talii) nie powinno być problemu.

Jeśli chodzi o znaczniki - są one w formie naklejek do samodzielnego naklejenia na tekturę i wycięcia. Tektura leci już do mnie z Mepla więc dam znać jak to finalnie wyszło i wrzucę jakieś zdjęcia. Wydruki znaczników bohaterów wyglądają bardzo dobrze, znaczniki misji... Cóż, tutaj się niestety nie popisałem i przygotowałem je w rozmiarze dwukrotnie większym od tych z gry :roll:

Generalnie widzę więc trzy opcje wydruku:
1) Druk samych kart misji. Z tym że trzeba będzie z gry wyłączyć te, które wprowadzają Nowe postacie (Jak Leia Skywalker Jedi)
2) Druk kart misji, kart akcji i znaczników bohaterów. Mamy wszystko z wyjątkiem dodatkowego mini trybu dodającego opcję aktywnego poszukiwania planów gwiazdy śmierci przez rebelię (więcej o tym mini dodatku napiszę wkrótce...).
3) Druk wszystkiego. Mamy wszystkie opcje i możliwości;)

No chyba że w drukarni nie będzie się im chciało bawić i rozdrabniać i zostanie tylko opcja nr 3 - all in;)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: EsperanzaDMV »

A powiesz jak to cenowo wyglądało, ile kosztował Cię ten całościowy pakiet? I drugie pytanie, czy jesteś w stanie przesłać MB Print poprawione pliki do znaczników? :P
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: mmag »

Tak jak wspominałem, robiłem większe zamówienie więc ciężko mi powiedzieć ile dokładnie kosztował wydruk samej SW Rebelii. Obstawiam mniej więcej 50zł, ale to już trzeba pytać w MB print. Co do znaczników to nie ma za bardzo co robić, jest to ten sam plik co był (https://drive.google.com/file/d/1omEmEM ... wMjwr/view) tylko trzeba dać im znać aby następnym razem wydrukowali przeskalowując go odpowiednio.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: xxtomek93xx »

Jak wygląda sytuacja? Ktoś zamawiał dla siebie? Jestem bardzo zainteresowany tym dodatkiem ;p Tylko czy wydruk jest dobry?
Może jakieś zdjęci ktoś wrzuci, żeby było można ocenić.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: mmag »

Aaaa zdjęcia... Wstyd przyznać zrobiłem je z miesiąc temu tylko zapomniałem tu wrzucić :lol: I od tamtej pory wiszą na telefonie. W wolnej chwili wkleję je tutaj.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: mmag »

- Link do zdjęć z wydrukowanym dodatkiem:
https://imgur.com/a/6QOnUjl
- Po lewej stronie wydrukowane karty, po stronie prawej dla porównania oryginalne karty z gry.
- Standy bohaterów oraz znaczniki wykonałem samodzielnie, naklejając otrzymane z MB Print naklejki na tekturę 1,5mm (https://mepel.pl/tektura-introligatorska-biala-1,5mm-A4) i wycinając je zwykłymi nożyczkami :) Na koniec wycięte standy powkładałem w dodatkowe plastikowe podstawki (https://mepel.pl/przezroczysta-podstawka-na-kafelki)
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: xxtomek93xx »

No na prawdę dobrze to wygląda. Zamówiłem nie czekając już na zdjęcia :roll: cały zestaw w MB Print i szczerze to już się nie mogę doczekać kiedy dotrą do mnie.

Na pewno rozegrałeś kilka partii z tym dodatkiem. Jak wygląda sprawa balansu, nie są niektóre karty za słabe lub zbyt mocne?
Awatar użytkownika
rav4
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2017, 12:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: rav4 »

xxtomek93xx pisze: 17 mar 2019, 22:49 No na prawdę dobrze to wygląda. Zamówiłem nie czekając już na zdjęcia :roll: cały zestaw w MB Print i szczerze to już się nie mogę doczekać kiedy dotrą do mnie.

Na pewno rozegrałeś kilka partii z tym dodatkiem. Jak wygląda sprawa balansu, nie są niektóre karty za słabe lub zbyt mocne?
Mógłbym wiedzieć na ile MB Print wyceniło sobie wydruk całego dodatku ?
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: xxtomek93xx »

Nie wiem czy można mówić tutaj mówić o cenach. Ale według mnie jest ona atrakcyjna ;) więc nie ma się co zastanawiać tylko pisać i zamawiać. ;)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: raj »

Nie wygłupiaj się i podaj cenę. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: mmag »

Na pytanie o cenę musi odpowiedzieć xxtomek93xx, jak pisałem wcześniej ja zamawiałem więcej bajerów na raz z MB Print, więc nie wiem ile dokładnie kosztowała mnie sama Rebelia.

Co do balansu - to ciężko udzielić mi pewnej odpowiedzi. Najzwyczajniej w świecie, aby to określić z całą pewnością konieczne byłoby rozegranie znacznie większej ilości partii niż "kilku". A z racji ilości czasu jaką pochlania ten tytuł, niestety nie ląduje aż tak często na stole jakbym sobie mógł tego życzyć;) Do tego dochodzi prosty fakt, że w swoich rozgrywkach popełniamy nieprzepisowe świętokradztwo jakim jest wymieszanie wszystkich kart misji - i z dodatku i z podstawki. A do tego teraz jeszcze z tego nieoficjalnego wydruku. Dla niektórych osób takie łamanie zapisów instrukcji jest nie do pomyślenia - dla mnie i mojego kompana do Rebelii jest to jak najbardziej ok - z jednej strony trzeba kombinować z tymi kartami które się otrzymało, nigdy nie mając do końca pewności jakie asy w rękawie może mieć nasz przeciwnik. Z drugiej zaś strony każda partia staje się jeszcze bardziej niepowtarzalna - i właśnie to, możliwość opowiadania za każdym razem zupełnie innej i zaskakującej historii cenimy sobie najbardziej. A te dodatkowe karty myślę, że zdecydowanie poszerzają tę możliwość.

Myślę, że dodatek może bardziej wzmacniać stronę imperium - przede wszystkim poprzez podkręcenie możliwości Gwiazdy Śmierci i dodanie specjalnych, powiązanych z nią misji. Patrząc jednak całościowo, tworząc misje dla każdej ze stron starałem się jednak od razu stworzyć jej odpowiednik / kontrę dla drugiej opcji politycznej w galaktyce, po to by uniknąć jednak zbytniego przeważenia na jedną ze stron.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: xxtomek93xx »

Dobra niech będzie 8) Całe zamówienie wyszło mnie ~60 zł + koszt wysyłki. Także uważam, że cena tak jak pisałem jest atrakcyjna i nie ma co zwlekać z zamawianiem :) Bo obecnie MB Print mają sporo roboty to i tak poczekać będzie trzeba.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: xxtomek93xx »

Ogólnie dodatek przyszedł jestem bardzo zadowolony, ale mam jedno pytanie.
Jak działa karta "Musimy zdobyć te plany!"
Jest do niej dołączone 5 znaczników. Na jakiej zasadzie ma ona działać i jak ich używać?
Spoiler:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: mmag »

Jak działa karta "Musimy zdobyć te plany!"
Jest do niej dołączone 5 znaczników. Na jakiej zasadzie ma ona działać i jak ich używać?
Pytanie jak najbardziej słuszne, ponieważ nigdzie tego (jeszcze) nie wyjaśniłem :) Jest to dodatkowy moduł, w którym to Rebelia musi odnaleźć ukryte gdzieś w galaktyce plany Gwiazdy Śmierci i przechwycić je - w wolnej chwili postaram się zrobić aktualizację wątku i spisać zasady tego mini-rozszerzenia.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: xxtomek93xx »

mmag pisze: 30 mar 2019, 13:23 ..... w wolnej chwili postaram się zrobić aktualizację wątku i spisać zasady tego mini-rozszerzenia.
I jak znajdzie się niedługo może chwila czasu ;p bo już z chęcią bym przetestował grę z nowymi kartami.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: lazarro »

Chyba nie ma czasu... Smiteczek. Z checia juz zleciłbym wydruk.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (ukończony)

Post autor: mmag »

Wiem, że wiele czasu upłynęło, jednak po długich bojach udało się znaleźć czas i motywację aby dokończyć dzieło... Oto ostatni element układanki, czyli:

Instrukcja:
https://drive.google.com/open?id=1GdNZe ... J8mDARCaUw

Tadam! :D

Korzystając z okazji, zaprezentuję też mały teaser kolejnego projektu, nad którym już od pewnego czasu pracuję:
Spoiler:
Więcej szczegółów wkrótce, w jakimś nowym wątku 8)
ODPOWIEDZ