This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

Nie ma na ten temat żadnych informacji, lecz poszczegopne elementy opowieści sygnowane były nr.1, stąd wnioskuję że będą te linię jeszcze rozwijać.
Emerixon
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 18:05

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Emerixon »

Dziękuje za informacje. W takim razie kupię z nadzieją na rozwój gry.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Lost Death »

Jestem prawie pewien, że gra jeszcze się rozwinie o kolejne dodatki .
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: pan_satyros »

Ma być jeszcze minimum jeden dodatek.
Pyrovatis
Posty: 38
Rejestracja: 15 paź 2012, 12:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Pyrovatis »

Grę póki co odpaliłem z 10 razy, za każdym razem soloi muszę przyznać, że doskonale śmiga przy samotnej grze. W zasadzie to raczej nie widzę grania w nią w większą ilość osób (chociaż spróbowałbym grę w 2 osoby, ale na razie nie było okazji).

Naprawdę ciężki klimat, szczególnie jak wczujemy się w całą toczącą się historię i pojedyncze epizody, które odkrywamy w toku grania z księgi skryptów. Jest tego naprawdę masa i póki co, po tych 10 grach ani razu nie trafiłem na ten sam skrypt (duża losowość jeśli chodzi o odniesienia do księgi skryptów - odpowiednia karta musi nam się pojawić z talii, która każe podejrzeć odpowiedni stos kart a do tego losujemy jeszcze kolor, który odczytamy z podejrzanej karty.). Dodatkowo gra naprawdę nie należy do łatwych, bo wszystko może nam iść idealnie i nagle jedna zła karta która podejdzie, zła decyzja, zły rzut kością i wszystko sypie się jak domek z kart. Ale też bywa odwrotnie, bo raz szło mi całkiem nieźle, ale cały czas czułem się, że jest coraz gorzej, że koniec (znaczy się przegrana) jest zaraz za rogiem. A co najlepsze nawet jak przegrałem (wygrać udało mi się tylko 4 razy) to odczuwałem pewną satysfakcję z samego obcowania z grą, z historii, którą poznałem.

Losowość gry naprawdę pasuje moim zdaniem do klimatu gry. Bo tak jak podczas jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego, gdy trafiasz w sam środek akcji, to tylko łut szczęścia zdecyduje czy przetrwasz. Wystarczy, że pechowo akurat o danej porze wyjdziesz z domu i przechodząc przez ulicę możesz dostać się pod ostrzał. Gdy pójdziesz szukać jedzenia/wody - znajdziesz coś albo nie znajdziesz, albo trafisz akurat na szabrowników którzy mogą poczuć z twojej strony zagrożenie i cię zaatakują. Tak samo tutaj, wychodząc na poszukiwania nigdy nie wiesz na co trafisz, czy przypadkiem nie natrafisz na jakieś zagrożenie. Albo czy jacy intruzi nie napadną na schronienie, czy tym razem uda się je obronić i nic nie stracić.

Ogółem świetna gra, ocieka klimatem, ale jednak nie jest to gra w którą można grać codziennie, bo jednak klimat jest dość mocno depresyjny i ja osobiście muszę od niego odpocząć. Wystarcza mi tak jedna rozgrywka na tydzień. Z tego też samego powodu nie jest to gra dla każdego, bo jednak rozkładając planszówkę chcemy się raczej dobrze bawić niż zastanawiać nad kondycją moralną ludzkości.

Obecnie muszę dorwać dodatek, jestem ciekaw scenariuszy, które on wprowadza. Z podstawki udało mi się rozegrać z sukcesem "Wieczną noc", za to "Ostatni dzień" pozamiatał mnie już w 1 rundzie :D
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: vikingowa »

Zgadzam się w 100%... Gra jest świetna ale przez depresyjny klimat i możliwość wydłużenia się rozgrywki do paru godzin niestety u mnie też rzadko trafia na stół. Mi nie udało się ani razu wygrać a raz to nawet dnia nie przetrwałam😂 Długo gra leżała nieruszana, przypomniałeś mi o niej, chyba jutro zagram...😉
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Katia »

Mam na razie za soba jedna partię i jeszcze w klimat się nie wczułam, ale gra mi się podoba. Trochę szkoda, że gra jest jednak stosunkowo długa, bo mnie nie przekonuje opcja "zapisz".
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: zakwas »

Katia pisze: 14 mar 2019, 09:29 Mam na razie za soba jedna partię i jeszcze w klimat się nie wczułam, ale gra mi się podoba. Trochę szkoda, że gra jest jednak stosunkowo długa, bo mnie nie przekonuje opcja "zapisz".
Dopóki nie miałem okazji skorzystać, też miałem opory. Działa świetnie, rozkłada się tyle samo co świeżą partię. Zwijka zajmuje chyba szybciej niż skończonej rozgrywki (bo nie segregujemy z kartami, które odpadły).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: seki »

Katia pisze: 14 mar 2019, 09:29 Mam na razie za soba jedna partię i jeszcze w klimat się nie wczułam, ale gra mi się podoba. Trochę szkoda, że gra jest jednak stosunkowo długa, bo mnie nie przekonuje opcja "zapisz".
Tak jak mój przedmówca napisał zapisuje się łatwo szybko i przyjemnie. Tak samo się wczytuje. Jest też opcja scenariuszy, które mamy 2 w podstawowym pudle sklepowym. Scenariusze są zdecydowanie krótsze. Miałem jeden wieczór i przez 2h zagrałem 3 razy.
vikingowa pisze: 13 mar 2019, 23:10 Zgadzam się w 100%... Gra jest świetna ale przez depresyjny klimat i możliwość wydłużenia się rozgrywki do paru godzin niestety u mnie też rzadko trafia na stół. Mi nie udało się ani razu wygrać a raz to nawet dnia nie przetrwałam😂 Długo gra leżała nieruszana, przypomniałeś mi o niej, chyba jutro zagram...😉
Scenariusze zagrałem kilka raz, całą długą kampanie x3 i też ani razu nie wygrałem ale to raczej standard w tym tytule. Raz byłem bliski wygranej w kampanii, brakował 1 dzień.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: maciejo »

Dla mnie było za mało depresyjnie więc stworzyłem sobie dodatkowy wyzwalacz depresji :|
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: vikingowa »

Piękne to to na zdjęciach🤗👏
Mnie dzisiaj wieczna noc rozłożyła... Ale i tak fajnie było😂
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: YoYo »

Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Leviathan »

Na Wojenniku wylądowała kilka dni temu recenzja tego tytułu. Zapraszam do obejrzenia:

Wojennik TV # 184: This War of Mine - recenzja
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Golfang »

Proszę o pilną pomoc - czy jeśli postać nie ma dostępnych powiedzmy 2 i 3 akcji z powodu zmęczenia (poziom 3) - to jeśli wykorzysta swoja 1 akcję i pójdzie na łóżko - to po zmniejszeniu zmęczenia o 2 (osiągnie poziom 1) będzie miał te dwie dodatkowe znowu dostępne jeszcze w tej samej fazie akcji?
----------------
10% flamberg.com.pl
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: wirusman »

Golfang pisze: 04 maja 2019, 19:12 Proszę o pilną pomoc - czy jeśli postać nie ma dostępnych powiedzmy 2 i 3 akcji z powodu zmęczenia (poziom 3) - to jeśli wykorzysta swoja 1 akcję i pójdzie na łóżko - to po zmniejszeniu zmęczenia o 2 (osiągnie poziom 1) będzie miał te dwie dodatkowe znowu dostępne jeszcze w tej samej fazie akcji?
Tak, będzie miał dodatkowr akcje.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: wirusman »

Po kilku partiach i żadnej wygranej. Zastanawiam się, czy ze mną jest coś nietakiego, czy jednak z grą. Jak u was wygląda różnica pomiedzy wygranymi, a przegranymi partiami?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

Normalną grę jest bardzo trudno wygrać. Trzeba mieć furę szczęścia po prostu. Polecam scenariusze, bo raz, że są szybsze, a dwa że można poćwiczyć sobie różne konfiguracje sprzętowe. A trzy, że łatwiej.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: wirusman »

O a ja zawsze myślałem, że scenariusze są trudniejsze. Muszę w końcu ich spróbować. A jak wypada dodatek do tej gry?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Golfang »

To może jeszcze jedno szybkie pytanie - czy jak idę na SZABER mogę zabrać dowolną ilość rzeczy NIC nie ważących - tak na wszelki wypadek na handel?
----------------
10% flamberg.com.pl
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: KQuest »

Tak. Ryzyko jest takie, że nie wrócą do kryjówki jeśli z wyprawy nie wrócą żadne postaci.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

Pod względem trudności nie widzę większych zmian na razie. Tak samo trudno jak w podstawce.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Golfang »

W miarę grania i potrzeb pojawiają się kolejne pytania. Czy z akcji leżenia na łóżku można kilkukrotnie w ciagu dnia korzystać?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Breżniew »

Golfang pisze: 05 maja 2019, 15:00 W miarę grania i potrzeb pojawiają się kolejne pytania. Czy z akcji leżenia na łóżku można kilkukrotnie w ciagu dnia korzystać?
Zdecydowanie tak. To jest akcja, więc teoretycznie z jednego łóżka można korzystać w ciągu dnia nawet trzykrotnie. Inna rzecz, że byłoby to marnotrawstwem akcji.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Golfang »

Breżniew pisze: 05 maja 2019, 15:06
Golfang pisze: 05 maja 2019, 15:00 W miarę grania i potrzeb pojawiają się kolejne pytania. Czy z akcji leżenia na łóżku można kilkukrotnie w ciagu dnia korzystać?
Zdecydowanie tak. To jest akcja, więc teoretycznie z jednego łóżka można korzystać w ciągu dnia nawet trzykrotnie. Inna rzecz, że byłoby to marnotrawstwem akcji.
Dzięki za odpowiedz - pytałem w kontekście kilku postaci. W nocy z łóżka (tak mi się wydaje) mogą korzystać 2 osoby. W dzień jest to akcja i chodziło mi własnie czy powiedzmy wszystkie 4 postacie mogą wykorzystać łóżko żeby obniżyć zmęczenie o 2 i dzięki temu mieć dodatkowe akcje.
----------------
10% flamberg.com.pl
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: wirusman »

Ja tylko tak napiszę. Że do pytań związanych z grami jest inny dział.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2019, 19:58 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ