One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
varrol
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2018, 16:03

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: varrol »

seki pisze: 19 paź 2018, 07:05 Twojego pomysłu oceniać nie będę ale w kwestii różnorodności postaci mam odmienne zdanie. Różnica w grze różnymi bohaterami jest duża co wynika z innej ilości kości początkowych i umiejętności specjalnych. Inne przeszkody się podejmuje maginią, a inne wojowniczką. Nie da się nimi grać tak samo i z tymi samymi przeciwnikami.
Tak, ale jeżeli grasz w jedną osobę - grając w dwie i tak łączy się kości, więc indywidualna postać się zatraca. Jest jedna opcja o której zapomniałem - umiejętności - można brać umiejętności wykorzystujące te kości, których bohater ma najwięcej (np. konwersja na inne kości) i wtedy się trochę różnicują, bo same umiejętności są różne pod różne kostki.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 345
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Erni »

Tutaj są karty bohaterów z dodatku Las Cieni: https://drive.google.com/open?id=17M6WJ ... ay1sIkjsZV. Chyba nie do końca kumam Heroiczny Wyczyn Alchemika :roll:
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: krisow »

Zagrałem pierwszy raz solo w podstawkę i na razie jestem rozczarowany. Instrukcja słabo napisana, po dwa razy czytałem co niektóre kwestie. Mam jeszcze trochę niejasności i pewnie zapytam w odpowiednim dziale. Sama rozgrywka okazała się bardzo trudna, a grałem w najłatwiejszy scenariusz. Poległem na 3 poziomie jeszcze przed smokiem. Grałem wojownikiem i niektóre spotkania od razu na starcie bez szans bo kości np. niebieskich brakuje. Poćwiczę jeszcze, ale na dzisiaj nie wyobrażam sobie wyższych poziomów. Słabe wyniki na kościach zabijają. Nie czułem przyjemności z tej gry. Jak często w to wygrywacie? Co ważniejsze: przedmioty, umiejętności czy szybki awans na następny poziom?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: RUNner »

Lepiej grać solo, ale na dwie postacie. Wtedy poziom trudności jest przystępniejszy. A decyzja co zrobić ze zdobytą kartą, to właśnie fajna zagadka w tej grze. Czasem wybór jest bardziej oczywisty, czasem mniej, ale sprawia to dużą frajdę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 435
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: grabol »

Ja gram w to z siedmiolatką w parze, liczy oczka, przydziela kosci, wybiera spotkania, bawi się bardzo dobrze. Smoka ubilismy ostatnio dość gładko.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: seki »

Zwracam tylko uwagę, że nie trzeba podejmować się każdego spotkania, można uciekać gdy wynagania nie pasują do naszej bohaterki. Ja solo polecam solo, w parze dla mnie gra mocno traci. Procent wygrany nie sprawdzałem, większość rozgrywana w kampanii więc też ciężko odnieść do zwykłej rozgrywki. Jednakże spotkania solo ze smokiem to na pewno większość wygranych. Pierwsze 2-3 partie wydawały się trudne a gdy zrozumiało się jak grać to było później zdecydowanie łatwiej.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: RUNner »

Przeszedłem kampanię solo i tego nie można porównać do pojedynczych rozgrywek. Jest łatwiej i ciekawiej, choć raczej na początku trzeba budować swoją postać obijając głównie Smoka. W tym trybie miałem największą zabawę.
Grając jedną postacią, nie mogłem pokonać nikogo poza Smokiem. Ale też nie podjąłem wielu prób, bo wszedłem w kampanię, a później grałem dwiema postaciami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 345
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Erni »

Wiadomo coś o wysyłce poprawionych kart? Czacha obiecała dodruk tych kart w drugiej połowie marca, a tu wciąż cisza, na maila mi nie odpisali.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Gromb »

Cała Czacha, karty miały być dodrukowane przy wydaniu nowej gry, niezależnej od wspieraczki. Też czekam, na poprawione karty. Ta cisza, nie wróży nic dobrego.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: playerator »

Czacha Games (wspieram.to - Las Cieni) pisze:Niestety nie mogliśmy dołożyć tych 4 małych kart do tego druku (schody, umiejętność, ogr, rafa hydry) dlatego zostaną one wyprodukowane pod koniec marca przy okazji produkcji innej naszej gry. Zostaną one później rozesłane pocztą polską do wszystkich z Was, którzy wspierali pierwszą część gry. Poinformujemy o tym osobno w aktualizacji projektu pierwszej części gry.
Ta nowa gra, to pewnie Claim. Obie części pojawiły się właśnie w przedsprzedaży, mają być wysyłane pod koniec maja.
Może po prostu jeszcze nie mają tych kart.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 345
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Erni »

Mam odpowiedź od Czachy - poprawionych kart można się spodziewać (dopiero) w pierwszej połowie czerwca; ma być o tym aktualizacja na wspieram.to.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 345
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Erni »

No i gdzie te karty? Obiecanki-cacanki. Znowu.
:roll:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Gromb »

Zapytałem Czachy na wspieram.to, bo na zagramw. to są spaleni. Wyglądało to mniej więcej tak :

Gromb 7 tygodni temu
Drogie czachy. Ja tak z innej beczki, Na konkurencyjnym portalu macie prawdopodobnie zablokowane konto, więc chciałbym tutaj dopytać o jedną zaległa sprawę: Jak wygląda sprawa poprawionych kart do Karcianych podziemi? Nowe gry wydane, a o kartach cisza, chociaż obiecywaliście wysyłkę do wszystkich wspierających pod koniec marca?


Czacha Games 6 tygodni temu
Niestety nie możemy NIC wpisywać w tamtej kampanii na tamtym portalu, dlatego mamy utrudniony kontakt w tej sprawie z Wami. Karty możemy drukować tylko z innymi kartami w tej samej gramaturze i wykończeniu. Drukarnia nie wydrukuje nam tylko naszych kart w ilości potrzebnej, żeby Wam je wysłać (jest ich zbyt mało). Na wiosnę mieliśmy drukować inną naszą grę, w której używamy takich samych kart i jest możliwość dodruku tych z KP, jednak ta gra zostanie wyprodukowana na jesieni. Przez umowy licencyjne na inne gry musielismy zmienić kolejność wydania poszczególnych naszych gier w tym roku, stąd też ta zmiana. W momencie druku tych kart będziemy informowali o tym na naszym FB.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: playerator »

Gromb pisze: 08 sie 2019, 21:15 (...) Na wiosnę mieliśmy drukować inną naszą grę, w której używamy takich samych kart i jest możliwość dodruku tych z KP, jednak ta gra zostanie wyprodukowana na jesieni (...)
Jakby było miło, gdyby po prostu podali o jaki tytuł chodzi. Wszystko stałoby się nagle takie proste.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: opulentus »

Pytałem to odpisali, że wkrótce się dowiemy...
Żenada, ale czego my wymagamy, przecież to czacha....
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Muad'Dib »

Ale przecież te karty miały być dodrukowane przy drugiej częśco Podziemi (chyba?). A za co mają bana na zagramw.to?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: playerator »

Muad'Dib pisze: 08 sie 2019, 23:34 Ale przecież te karty miały być dodrukowane przy drugiej częśco Podziemi (chyba?). A za co mają bana na zagramw.to?
Dodrukowali połowę.
Bana mają za użycie bazy adresowej w.to do reklamowania kampanii na z.to.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Muad'Dib »

To chyba odwrotnie, powinni mieć bana na wspieram.to a nie zagramw.to :) a rozsylali te karty co zostały wydrukowane do tej pory? Bo w sumie zapomniałem o całej sprawie :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: playerator »

Muad'Dib pisze: 09 sie 2019, 00:26 (...) rozsylali te karty co zostały wydrukowane do tej pory? (...)
Były w przesyłce z Lasem Cieni.

Bana mają na w.to, Gromb się pomylił, pytał w kampanii W Pogoni Za Szczęściem :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Gromb »

playerator pisze: 09 sie 2019, 00:38
Muad'Dib pisze: 09 sie 2019, 00:26 Bana mają na w.to, Gromb się pomylił, pytał w kampanii W Pogoni Za Szczęściem :)

Prawda... przejęzyczenie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Nidhogg »

playerator pisze: 09 sie 2019, 00:38 Były w przesyłce z Lasem Cieni.
A ci co nie wsparli kolejnej kampanii zostali wystawieni...
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: opulentus »

"Niestety nie mogliśmy dołożyć tych 4 małych kart do tego druku (schody, umiejętność, ogr, rafa hydry) dlatego zostaną one wyprodukowane pod koniec marca przy okazji produkcji innej naszej gry. Zostaną one później rozesłane pocztą polską do wszystkich z Was, którzy wspierali pierwszą część gry. Poinformujemy o tym osobno w aktualizacji projektu pierwszej części gry."

Dodam tylko, że była tu mowa o marcu 2019r.
Cała czacha, buta i olewactwo....
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Bart Henry »

Nidhogg pisze: 09 sie 2019, 10:59
playerator pisze: 09 sie 2019, 00:38 Były w przesyłce z Lasem Cieni.
A ci co nie wsparli kolejnej kampanii zostali wystawieni...
Nie, wystarczyło do nich napisać. Ja dostałem poprawione karty. Co prawda powinni w takim razie sami się odezwać do wszystkich, którzy wspierali pierwszą wersję, ale i tak nie jest najgorzej.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: karawanken »

Bart Henry pisze: 09 sie 2019, 19:07
Nidhogg pisze: 09 sie 2019, 10:59
playerator pisze: 09 sie 2019, 00:38 Były w przesyłce z Lasem Cieni.
A ci co nie wsparli kolejnej kampanii zostali wystawieni...
Nie, wystarczyło do nich napisać. Ja dostałem poprawione karty. Co prawda powinni w takim razie sami się odezwać do wszystkich, którzy wspierali pierwszą wersję, ale i tak nie jest najgorzej.
Fantastycznie. Nie wspierałem Lasu Cieni. Nie było żadnej informacji w kampanii do pierwszej części. A wystarczyło samemu zainteresować się, że wydawnictwo skopało i trzeba było się upomnieć po poprawione karty. To takie oczywiste. A teraz co? Mam sobie czekać aż sobie przypomną czy uznali, że ci co nie pisali nie potrzebują poprawionych kart.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Bart Henry »

karawanken pisze: 10 sie 2019, 08:40
Bart Henry pisze: 09 sie 2019, 19:07
Nidhogg pisze: 09 sie 2019, 10:59

A ci co nie wsparli kolejnej kampanii zostali wystawieni...
Nie, wystarczyło do nich napisać. Ja dostałem poprawione karty. Co prawda powinni w takim razie sami się odezwać do wszystkich, którzy wspierali pierwszą wersję, ale i tak nie jest najgorzej.
Fantastycznie. Nie wspierałem Lasu Cieni. Nie było żadnej informacji w kampanii do pierwszej części. A wystarczyło samemu zainteresować się, że wydawnictwo skopało i trzeba było się upomnieć po poprawione karty. To takie oczywiste. A teraz co? Mam sobie czekać aż sobie przypomną czy uznali, że ci co nie pisali nie potrzebują poprawionych kart.
Ale ja się całkowicie zgadzam z Twoim stanowiskiem. Czacha nie dotrzymało danego słowa (hmm, dziwne):
Odpowiednią aktualizację odnośnie poprawionych kart roześlemy przed wysyłkami drugiej części gry i wtedy będziemy Was prosić o informację na jaki adres mamy te karty dosłać.
Ja tylko neguję, że osoby niewspierające Lasu Cieni zostały wystawione. Wysłali karty, ale tylko tym, którzy się o to upominali. Czyli de facto tym, którzy dopytywali o te karty w komentarzach, bądź widzieli odpowiedzi Czachy na tamte komentarze, w których Czacha prosiła o kontakt w określonym czasie. Ot, cały obraz tego wydawnictwa.

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to tylko część błędnych kart została dodrukowana, więc i ja jeszcze nie mam wszystkiego. W sumie to nie mam niczego, bo puściłem grę dalej. Szkoda się z tym męczyć. ;)
ODPOWIEDZ