Markery suchościeralne

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Markery suchościeralne

Post autor: Scamander »

Ktoś poleci jakiś dobry marker cienko piszący? Chcę laminować kilka drobiazgów z gier i nie wiem co się sprawdzi.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Markery suchościeralne

Post autor: Katia »

Nie polecę, ale ostatnio gdzieś ktoś narzekał na markery w kolorze czerwonym, że ogólnie były jednymi z gorszych do ścierania.
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Markery suchościeralne

Post autor: SebasTTan »

To ja narzekałem :)
Używam różnych firm nawet takich z chińskiego sklepu za 5 zł z jakiej by nie były firmy to czerwone się integrują z laminatem i ciężko je zetrzeć.
Trzeba też często prać ściereczki lub używać chusteczek lub ręczników papierowych.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Markery suchościeralne

Post autor: Kin@a »

Oprócz markera ma znaczenie również zapewne rodzaj folii po której się nim pisze.
Nesmeer

Re: Markery suchościeralne

Post autor: Nesmeer »

Ja niestety nie polecę lubianej przeze mnie marki Staedtler.
Markerów używam do pisania po zalaminowanych planszach (folia grubosci 2x80mic) i wyżej wymienione pisaki strasznie sie rozlewały, ponad to (zapewne był to skutek) bardzo szybko się zużyły.

Obecnie używam kolorowych markerów TOMA (takie jak w sklepie mepel.pl) i jestem bardzo zadowolony (chociaż używam ich od krótkiego czasu), schną szybko, zawierają dużo pigmentu, są trwałe przez co po dłuższym czasie, żeby je zetrzeć trzeba się przyłożyć, ale mi to nie przeszkadza.
ODPOWIEDZ