Bard - plany wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Bard.pl »

ernin pisze: 18 mar 2019, 11:58 Czy wrócicie do wydawania Dominiona po tym jak GF upadło?
Na tę chwilę nie mamy planów względem Dominiona.
seszena2 pisze: 18 mar 2019, 11:14 Pytanie odnośnie Terra Mystica;

czy dodruk będzie miał jakieś zmiany czy wszystko po staremu?
czy dodatek będzie w języku polskim?
Dodruk podstawowej wersji Terry Mystiki już do nas dotarł – nie powinny się znajdować się w niej inne zmiany prócz erraty.

Co się tyczy dodatku, pojawiły się nowe okoliczności. Niestety dodruk Ognia i Lodu został na czas nieokreślony wstrzymany, ale w zamian za to… cóż, na tę chwilę nie możemy powiedzieć wiele więcej, ale zapewniamy że mamy dla Was w zanadrzu dobre informacje. :D Szczegóły już niedługo!

Nadstawiajcie uszu!
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: KurikDeVolay »

Jejku, jejku, jeju, mam nadzieję że to przechwycenie Projektu Gaja i powrót jego normalnej ceny.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Zefireq »

KurikDeVolay pisze: 02 kwie 2019, 16:02 Jejku, jejku, jeju, mam nadzieję że to przechwycenie Projektu Gaja i powrót jego normalnej ceny.
A ja dosłownie 2h temu zamówiłem... :lol: Ciekawi mnie jaki poziom w tym przypadku rozumiesz pod "normalna cena".

Niemniej, trzymam kciuki żeby faktycznie Twoje przypuszczenia okazały się prawdziwe i chodziło o Gaję - moja strata, ale super, jakby była jednak dostępna szerzej :D
Ulvlar
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2018, 18:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Ulvlar »

Witam,
Czy wiadomo coś o planowanym dodruku Big Box Carcassonne? Pojedyncze sztuki pozostały w kilku sklepach, ale ceny na ten moment niestety zaporowe :(
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: garg »

Ulvlar pisze: 06 kwie 2019, 14:35 Witam,
Czy wiadomo coś o planowanym dodruku Big Box Carcassonne? Pojedyncze sztuki pozostały w kilku sklepach, ale ceny na ten moment niestety zaporowe :(
Nie ma co się szarpać - zaraz na pewno będzie nowy Big Box. Zwykle co półtora roku (maks. dwa lata) pojawia się nowy zestaw, więc jeśli stary znika ze sklepów, to znaczy, że nowy jest już w drodze :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Rykas »

Czy już coś wiadomo o datach dodatków do smash UP?
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Xardas123 »

Coś się wyjaśniło w sprawie dodatku do Terra Mystici??
I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie TM. Kupiłem obecny dodruk tej gry i wspominaliście, że jedyna różnica ze starą
to errata w nowej. I pytanie czy zmiany są naniesione na instrukcję czy errata jest dodatkowo wydrukowana?
Jeżeli to drugie to niestety w moim egzemplarzu nie mam jej:/
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Bludgeon »

Słyszałem wczoraj plotkę że Bard wyda w tym roku dodatek do Epoki Kamienia, ale nigdzie nic nie mogę znaleźć (to było na FB a FB ciężko się przeszukuje). Ktoś coś wie?
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: ENDryu »

najnowszy post na ich profilu na FB + planszowe newsy o tym pisaly na FB :)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Bludgeon »

Czyli nie śniło mi się to - super :)
Na ich stronie nic nie ma, dlatego się zamieszałem.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Carbo
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Carbo »

To ja zapytam, czy jest szansa na polską wersję 10lecia gry Epoka Kamienia w wersji zimowej?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: TTR_1983 »

Carbo pisze: 15 maja 2019, 20:02 To ja zapytam, czy jest szansa na polską wersję 10lecia gry Epoka Kamienia w wersji zimowej?
Nie będzie. Bard już się wypowiadał w tej kwestii. Cena zaporowa.
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Bard.pl »

Dobre wieści dla wszystkich zainteresowanych Terrą Mystiką!

Od dzisiaj oficjalnie możemy ogłosić, iż już tej jesieni wydamy zupełnie nowy dodatek, o wdzięcznym tytule "Kupcy"!

Obrazek

Rozmiłowane w przekształcaniu terenu pod swoje preferencje Rasy będą odtąd mogły handlować za pośrednictwem Statków tworzonych w Portach lub Stoczniach. Cóż, to znaczy te Rasy, które interesują się żeglowaniem, ale nie uprzedzajmy faktów :D Nowe mechaniki oczywiście przyniosą ze sobą nowe sposoby punktacji, nowe Łaski, nowe akcje, Zaklęcia i wiele, wiele innych! Dodatek będzie kompatybilny z "Ogniem i Lodem", ale nie będzie wymagał go do gry. Na rynek trafi w dwujęzycznej wersji polsko-czeskiej.
Rykas pisze: 01 maja 2019, 22:03 Czy już coś wiadomo o datach dodatków do smash UP?
Niestety, na razie wciąż pozostają zawężone jedynie do dwóch ostatnich kwartałów tego roku.
Xardas123 pisze: 01 maja 2019, 22:16 Coś się wyjaśniło w sprawie dodatku do Terra Mystici??
I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie TM. Kupiłem obecny dodruk tej gry i wspominaliście, że jedyna różnica ze starą
to errata w nowej. I pytanie czy zmiany są naniesione na instrukcję czy errata jest dodatkowo wydrukowana?
Jeżeli to drugie to niestety w moim egzemplarzu nie mam jej:/
Cóż, na pierwsze pytanie odpowiedzi udzieliliśmy ciut wyżej w tym poście :D Co się tyczy drugiego - errata została naniesiona instrukcję.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Xardas123 »

Spoiler:

Bardziej chodziło mi o Ogień i lód czy wiadomo coś o nim:), choć nowy dodatek to też dobra informacja:)
giventofly
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 2014, 08:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 28 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: giventofly »

Xardas123 pisze: 27 maja 2019, 21:54 Bardziej chodziło mi o Ogień i lód czy wiadomo coś o nim:), choć nowy dodatek to też dobra informacja:)

"Co się tyczy dodatku, pojawiły się nowe okoliczności. Niestety dodruk Ognia i Lodu został na czas nieokreślony wstrzymany, ale w zamian za to… cóż, na tę chwilę nie możemy powiedzieć wiele więcej, ale zapewniamy że mamy dla Was w zanadrzu dobre informacje. :D Szczegóły już niedługo!"
Caciej
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2017, 14:37
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Caciej »

Czy przy okazji druku Kupców będzie również dodruk dodatku Ogień i Lód? Jest już coś wiadomo w tej sprawie? Skoro w Kupcach będą elementy podstawki jak i OiL to przydałoby się umożliwić kupno i tego dodatku :)
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Fingus »

O to to, bardzo chętnie. Niedawno (po latach niełaski) gra wróciła u nas na stół i podoba mi się bardziej niż kiedyś. Jeśli ten stan się utrzyma, na pewno będę rozglądał się za rozszerzeniem.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Pisarka »

garg pisze: 06 kwie 2019, 15:10
Ulvlar pisze: 06 kwie 2019, 14:35 Witam,
Czy wiadomo coś o planowanym dodruku Big Box Carcassonne? Pojedyncze sztuki pozostały w kilku sklepach, ale ceny na ten moment niestety zaporowe :(
Nie ma co się szarpać - zaraz na pewno będzie nowy Big Box. Zwykle co półtora roku (maks. dwa lata) pojawia się nowy zestaw, więc jeśli stary znika ze sklepów, to znaczy, że nowy jest już w drodze :) .
Ja bym tam wolała wersję South Seas.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Scamander »

Bardzie jakieś plany?

Obrazek
cool_max
Posty: 203
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: cool_max »

Czy wiadomo cos w temacie Near and far ?
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 263
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 104 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: yaro_ »

Czy ten Ogień i Lód to już przegrana sprawa, czy może jest jeszcze jakaś nadzieja na ten dodruk w tym roku?
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Bard.pl »

Bang! z garścią nieumarłych niestety na pewno nie ukaże się w tym roku - nie wykluczamy jednak, iż pojawi się w przyszłym. Przy tej okazji możemy również zapewnić, że już wkrótce pojawi się dodruk podstawki wersji karcianej!
cool_max pisze: 08 lip 2019, 19:06 Czy wiadomo cos w temacie Near and far ?
Prace nad polskim opracowaniem wciąż trwają i postępują sprawnie - gra powinna ukazać się zgodnie z planem jeszcze w tym roku, w terminie jesienno-zimowym. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.
yaro_ pisze: 12 lip 2019, 08:55 Czy ten Ogień i Lód to już przegrana sprawa, czy może jest jeszcze jakaś nadzieja na ten dodruk w tym roku?
"Ogień i Lód" niestety na pewno nie powróci w tym roku. :( W przyszłym podejmiemy temat na nowo, ponieważ nam również zależy na tym tytule. Niestety nie wszystko zależy tu od nas.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

A ja mam pytanie o dodatki do Dołem i Górą. Czy się ukażą?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

Hej, macie jakieś plany wydawnicze wobec sleeping gods?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2019

Post autor: Gizmoo »

Bard nie zaglądał do wątku od czerwca, a trochę szkoda, bo dużo ludzi chciałoby się dowiedzieć coś więcej o dalszych planach wydawnictwa. ;)

Osobiście chętnie dowiedziałbym się o postępach prac nad Near and Far, oraz +1 do pytania o Sleeping Gods. Byłoby świetnie gdyby ten tytuł ukazał się na naszym rynku! No i najważniejsze - czy możemy liczyć na dodatek do Epoki Kamienia? Były plotki, że jest plan na reprint i mamy szansę na polsko-czeską wersję.

Przy okazji gratuluję tłumaczenia "Górą i Dołem'. Kawał świetnej roboty! Sprzedałem swoją anglojęzyczną wersję i kupiłem Waszą. Jest to jedna z najlepiej przetłumaczonych gier z dużą ilością tekstu na naszym rynku.
Zablokowany