proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pisarka »

Na razie the Gallerist i Nemo's War mam na bardzo odległej wishliście - teraz jak mam wydać 300 złotych to za 2 lub 3 gry, bo następnych zakupów długo nie będzie.

Najchętniej gram solo w Castle Ravenloft, Dziedzictwo, Roll Player, Pandemic - może to Wam pomoże coś mi doradzić/odradzić.

Na najbliższy czas rozpatruję:
- Pandemia Lekarstwo
- K2
- Ora et labora

Bardzo ostrożnie lukam na:
- Aura
- Zamki Burgundii (wiem, że jest fanowski wariant solo, ale...)

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. :mrgreen:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1105 times
Been thanked: 1268 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: seki »

K2 mi się nie podoba więc bym z własnej perspektywy odradzał. Pandemic lekarstwo jest całkiem spoko na gry solo. Szybsze od dużej Pandemii, ale nieco brakuje mi tej trudności w podróżowaniu po świecie jaką odczuwalo się w dużej a brakuje w małej Pandemii. Za niską cenę brał bym i uważam, że warto. Ostatnio sporo grywam solo w Szklany szlak więc podsuwam pomysł. Tryb solo jest fajny. Z nowości Na skrzydłach też w tym trybie jest fajne i polecam. Lepsze solo są oczywiście Projekt Gaja czy Anachrony ale gram w nie rzadko bo długie i na rozgrywkę solo wolę coś krótszego. Z gier euro najbardziej lubię solo Terraformacje. Z ameri solo Zombicide Czarna Plaga. Najwięcej zagrałem solo w Karciane podziemia też polecam.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pisarka »

seki pisze: 06 kwie 2019, 11:23 K2 mi się nie podoba więc bym z własnej perspektywy odradzał.
Za proste? Za suche?
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: c08mk »

Pisarka pisze: 06 kwie 2019, 12:27 Za proste? Za suche?
Jak już się znajdzie sposób na grę to tylko grając z dodatkami jest jakieś urozmaicenie (nawet już Lawina podnosi regrywalość). Po za tym zostaje gra wieloosobowa, która sprawdza bardzo dobrze nawet przy maksymalnej ilości graczy.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1105 times
Been thanked: 1268 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: seki »

Pisarka pisze: 06 kwie 2019, 12:27
seki pisze: 06 kwie 2019, 11:23 K2 mi się nie podoba więc bym z własnej perspektywy odradzał.
Za proste? Za suche?
Takie nijakie. Mechanicznie nic takiego. Brak ciekawych decyzji. Grałem 3 razy 4 osobowo i za każdym razem nudziłem się okropnie.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pisarka »

Rozumiem, dzięki chłopaki.

Hmmm, właśnie zobaczyłam, że niby w polskiej wersji Troyes są zasady solo: https://www.wydawnictworebel.pl/games/troyes-753.html :o
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Katia »

Pisarka pisze: 06 kwie 2019, 14:11 Hmmm, właśnie zobaczyłam, że niby w polskiej wersji Troyes są zasady solo: https://www.wydawnictworebel.pl/games/troyes-753.html :o
Ano są. Potwierdzam, mam.

Z Twoich propozycji wzięłabym "Ora et labora". Też kupowałam dla gry solo, no i zawsze mi się świecą oczy na średniowiecze w grze.

Z "pandemiców" polecany też bywa "Upadek Rzymu".
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pisarka »

Katia pisze: 06 kwie 2019, 16:36
Pisarka pisze: 06 kwie 2019, 14:11 Hmmm, właśnie zobaczyłam, że niby w polskiej wersji Troyes są zasady solo: https://www.wydawnictworebel.pl/games/troyes-753.html :o
Ano są. Potwierdzam, mam.

Z Twoich propozycji wzięłabym "Ora et labora". Też kupowałam dla gry solo, no i zawsze mi się świecą oczy na średniowiecze w grze.
A w którą Ci się lepiej gra?
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: HUBertPL »

Troyes solo próbowałem, nie ogarnąłem zasad, masa niewiadomych.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Katia »

"Troyes" rzeczywiście jest bardziej skomplikowany niż "Ora et labora". Ale chcę grać w obie, więc i "męczę" się z tą pierwszą grą. :D

Mnie z założenia losowość nie przeszkadza. Tym bardziej, że tematyka "This war of mine" predestynuje tytuł do bycia losowym.
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pisarka »

Ja nawet lubię losowość, ale musi mieć jakieś granice - zabicie się przy robieniu łóżka na bezludnej wyspie to już dla mnie przegięcie :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pan_K »

Jak dla mnie zabicie się przy jakiejkolwiek okazji, to przegięcie. Ale cóż - shit happens ;) Ciachnęłaś się na przykład krzemiennym nożem po tętnicy w środku dżingli, tnąc gałęzie na wyrko. I nie ma ratunku... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pisarka »

Właśnie m.in. po to gram gry, żeby nie mieć w nich tyle (niepotrzebnej) realności.
Nie kupuje się też książki przygodowej o niezbadanej wyspie tylko po to, żeby bohater umarł od kokosa spadającego na głowę (podobno częstsza śmierć niż od ataku rekina).


Ktoś coś poleca? Może być spoza mojej skromnej listy.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
vder
Posty: 714
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: vder »

może loyang taka jednoosobówka z opcją multi :). Tylko granulacja punktów moze przeszkadzać, bo jak skala jest do 20, to trudno poprawiać wynik :).
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pisarka »

vder pisze: 07 kwie 2019, 15:49 może loyang taka jednoosobówka z opcją multi :). Tylko granulacja punktów moze przeszkadzać, bo jak skala jest do 20, to trudno poprawiać wynik :).
wiem, że się nie ocenia gry po okładce, ale ta jest straszna :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
vder
Posty: 714
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: vder »

Czy ja wiem, klasyczny Rosenberg bym powiedział :).
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Pisarka »

vder pisze: 07 kwie 2019, 15:49 może loyang taka jednoosobówka z opcją multi :). Tylko granulacja punktów moze przeszkadzać, bo jak skala jest do 20, to trudno poprawiać wynik :).
No to teraz mam zagwozdkę:
chilloutowy sandboksik czy brzydka jak noc łamigłówka pod presją.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Ajrin »

Skoro lubisz Castle Ravenloft, które jest mocno losowe może spodoba ci się Ghost Stories. Z innych gier polecę jeszcze karciankę Onirim, ale nie wiem czy jest obecnie dostępna w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: proszę o poradzenie/odradzenie solówki

Post autor: Zaan84 »

Ja polecę kobyłkę w postaci Gaja Project (puki jeszcze jest dostępna PL). Bardzo dobra gra, niemalże nie losowa. Bardzo dobrze działająca, sprawna Automa.
ODPOWIEDZ