Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: DarkSide »

Powiem tak: ja już nie mam sił na to hobby. Najpierw człek starannie selekcjonuje tytułu, którymi się zainteresuje (czyli je zakupi), dopina budżet, oddycha z ulgą że się (chyba) udało, po czym trafia na świetną reckę Tycjana na ZnadPlanszy i...cały misterny plan w ...
Recenzja jak zwykle krótka, zwięzła i na temat, bez wodolejstwa, zatem nic tylko wpisać "Wielką Pętlę" na wishlistę. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: maciejo »

DarkSide pisze: 01 mar 2019, 08:22 Powiem tak: ja już nie mam sił na to hobby. Najpierw człek starannie selekcjonuje tytułu, którymi się zainteresuje (czyli je zakupi), dopina budżet, oddycha z ulgą że się (chyba) udało, po czym trafia na świetną reckę Tycjana na ZnadPlanszy i...cały misterny plan w ...
Recenzja jak zwykle krótka, zwięzła i na temat, bez wodolejstwa, zatem nic tylko wpisać "Wielką Pętlę" na wishlistę. :roll:
Ja już się zdążyłem przyzwyczaić :lol: Ty jeszcze nie :?: :mrgreen:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: AnimusAleonis »

DarkSide pisze: 01 mar 2019, 08:22 Powiem tak: ja już nie mam sił na to hobby. Najpierw człek starannie selekcjonuje tytułu, którymi się zainteresuje (czyli je zakupi), dopina budżet, oddycha z ulgą że się (chyba) udało, po czym trafia na świetną reckę Tycjana na ZnadPlanszy i...cały misterny plan w ...
Recenzja jak zwykle krótka, zwięzła i na temat, bez wodolejstwa, zatem nic tylko wpisać "Wielką Pętlę" na wishlistę. :roll:
Cytując klasyk "był czas przywyknąć" :lol:

Ale tak na poważnie bardzo dobra, rzetelna i uczciwa recenzja. Dodam tylko że jeśli kupować to od razu z Peloton, sporo dobrego dodaje do gry. Meteo jest ok, i fajnie mieć (szczególnie jeśli się złapie gdzieś w promocji), ale nie jest koniecznie, a pokusiłbym się i powiedział że Peloton, jeśli nawet nie niezbędny i nie zmienia drastycznie rozgrywki, zmienia ją i dodaje na tyle dużo że warto mieć go od początku.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

Bardzo szkoda, że w Polsce Peleton jeżeli się ukaże to dopiero w 2020 roku. Obowiązkowy dodatek z uwagi na nowe tryby gry (ucieczka, drużyny automatyczne), dodanie 5 i 6 gracza oraz nowe kafelki etapów. Jestem zakochany we Flamme Rouge bo zasady wytłumaczę w 2 minuty każdemu i gramy :) Zabrałem ją na Portalcon i graliśmy w Hotelu Łabędy w 6 m.in. z Gambitem. Było super. Gra podoba się każdemu, komu ją pokazuję. Świetna planszówka oddająca klimat ścigania się na szosie.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Rigidigi »

Byłem tym jednym z sześciu i potwierdzam 8)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: AnimusAleonis »

krisow pisze: 01 mar 2019, 19:13 Bardzo szkoda, że w Polsce Peleton jeżeli się ukaże to dopiero w 2020 roku. ...
Nie rozumiem, wiem że co najmniej w jednym sklepie internetowym jest dostępny :?:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

Tak, ale chodzi mi o wydanie w polskiej wersji językowej przez Fox Games. Zapowiedzieli podstawkę pod nazwą "Wielka Pętla" i dodali, że prawdopodobnie "Meteo" (bo jest malutkim dodatkiem) też powinien być w późniejszej części roku. Natomiast wydanie rozszerzenia "Peloton" jest uzależnione od sprzedaży podstawki i najwcześniej w 2020 roku.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: AnimusAleonis »

krisow pisze: 01 mar 2019, 19:55 Tak, ale chodzi mi o wydanie w polskiej wersji językowej przez Fox Games. Zapowiedzieli podstawkę pod nazwą "Wielka Pętla" i dodali, że prawdopodobnie "Meteo" (bo jest malutkim dodatkiem) też powinien być w późniejszej części roku. Natomiast wydanie rozszerzenia "Peloton" jest uzależnione od sprzedaży podstawki i najwcześniej w 2020 roku.
Aaaah rozumiem, nawet nie pomyślałem o polskim wydaniu :D
W sumie pewnie dlatego że niezbyt widzę sens polskiego wydania, no chyba że cena... i instrukcje :lol:

I teraz jak się zastanawiam to dziwna decyzja by rozbijać tak wydanie podstawki a Pelotonu, i wydawać Meto wraz z podstawką. Dla mnie to Peloton winien być teraz wydawany razem z podstawką jako 'big box' czy coś w tym stylu - szczególnie drużyny automatyczne upiększają grę dla grup które mają 3/4 graczy - a Meteo to może być albo nie.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

Gra z polską okładką może się sprzedać w sieciach handlowych, salonach prasowych, dużych księgarniach. Dobry marketing i Wielka Pętla powinna być sukcesem. Co do wydawania z dodatkiem, na razie próbują podstawkę. Nie wiedzą jak to do końca będzie. Cena pewnie w granicach 100 zł, a już z Peletonem pewnie 160...170... Jest różnica przy zakupie, prawda? Meteo też nie będzie z podstawka, ale zapowiedzieli, że jest to na tyle mały dodatek, że prawdopodobnie uda się go wydać w naszym języku jeszcze w tym roku. Peleton będzie uzależniony od sukcesu podstawowej wersji, więc nie jest pewny na 100%. Nawet gdy decyzja będzie pozytywna, to nie ma raczej szans na ten rok, bo produkcja gry trochę trwa.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2019, 21:48 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: AnimusAleonis »

Nie, no masz racje oczywiście. Zrozumiałe że chcą trafić do sieciówek, empików i innych z polską wersją.

I w sumie jestem też ciekaw czy ten tytuł w 'mass-market' zaciągnie czy nie.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Lubel »

Czy granie na trasach z podstawki (2-4 graczy) ma sens w 5-6 osób ? Czy te trasy są krótsze ?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: mauserem »

Lubel pisze: 14 mar 2019, 13:13 Czy granie na trasach z podstawki (2-4 graczy) ma sens w 5-6 osób ? Czy te trasy są krótsze ?
Jak najbardziej tak - ilość graczy i rodzaj trasy nie korelują ze sobą - można grac nawet w 12 osób na każdej trasie
Tak na prawdę, wszystkie trasy mają taką samą długość, różnią się tylko specyfiką (płaska/górska) co przekłada się na "prędkość".
Przeanalizuj sobie ich strukturę - to wszystko Ci się rozjaśni.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: AnimusAleonis »

Lubel pisze: 14 mar 2019, 13:13 Czy granie na trasach z podstawki (2-4 graczy) ma sens w 5-6 osób ? Czy te trasy są krótsze ?
Można na pewno. Trasy się nie różnią zbytnio długością, może o jeden kafelek ale nie jest tak że te 5-6 są zawsze dłuższe, raczej chodzi o zestawienie typów terenów.
Tutaj karty tras z Pelotonu tak dla porównania: LINK

A czy ma sens: na trasie z podstawki graliśmy chyba tylko raz w 5 osób, i trudno mi powiedzieć czy brakowało nam tych dodatkowych kafli na 5-6 z Pelotonu ('break away' i 'supply zones') chociaż pewnie były dodane z jakiegoś powodu, ale było ok.

No i jest też apka Flamme Rouge gdzie jest podgląd tras, a i też można sobie tworzyć trasy (wiele osób na BGG wrzuca/recenzuje swoje kreacje - podejżewam że znajdziesz tam trasy na 5-6 z kaflami z podstawki), i też można zapisywać wyniki i takie tam. Ogólnie polecam :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Leviathan »

Unboxing tego tytułu na Wojennik TV:

Wojennik TV # 167: Flamme Rouge - unboxing
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: michcic »

Zbliża się polska edycja tej gry i zastanawiam się nad jej kupnem w zastępstwie Bolidów (Downforce). Czy ktoś kto grał w obie mógłby je krótko porównać w zakresie losowości/decyzyjności? Gramy w składzie trzyosobowym.

W Bolidach frustrację jednego z graczy wywoływała sytuacja kiedy cały czas był blokowany. Dodatkowo strategia w pakowanie wszystkiego w jedno auto po kilku grach wydała nam się dużo korzystniejsza niż zrównoważone prowadzenie kilku bolidów. Do tego losowy dociąg kart (karty z jokerami uznaliśmy za dużo lepsze) oraz problem z balansem cech kierowców sprawiły, że gra w naszym odczuciu jest co najwyżej poprawna.

Graliśmy też w Przebiegłe Wielbłądy i tam nie przeszkadzało nam nic (łącznie z losowością). Tutaj jednak oczekiwalibyśmy bardziej taktycznej, a nawet strategicznej rozgrywki.

Z góry dzięki za opinie. :)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: mauserem »

michcic pisze: 08 kwie 2019, 13:43
...Z góry dzięki za opinie. :)
nie ma za co - po prostu używaj wyszukiwania, a w tym wątku dwa kliknięcia wstecz - znajdziesz kilka sensownych opinii:
--->KLIK
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: AnimusAleonis »

Już o tym było trochę wcześniej w wątku, chyba z dwie strony. EDIT: mauserem mnie wyprzedził widzę :D

A tak na szybko to Downforce jest bardziej licytacją/obstawianiem, kto wygra (punktowo) bardziej zależy od obstawiania a nie samego ścigania się, a Flamme Rouge czystym ściganiem się, niczym więcej.

Ja osobiście bardziej polecam Flamme Rouge (szczególnie z Peloton), bo w Downforce 'ścigania się' to praktycznie nie czuję, a jako taką grę 'obstawiania wyścigu' bardziej lubię Camel Up (drugą edycję oczywiście).
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

WSZYSCY NA START! Najbardziej wyczekiwany wyścig tego roku rusza już niebawem. Peleton WIELKIEJ PĘTLI rusza na poznańskim festiwalu Pyrkon (26-28.04). Wpadajcie na nasze stoisko - będą pokazy gry i możliwość zakupu. Wiemy, że wiele osób bardzo czeka na ten tytuł - uwierzcie nam - my również. Będzie też super niespodzianka, o której poinformujemy już niebawem ;)

Wyścig dookoła Francji – Wielka Pętla – jest w świecie kolarskim
najważniejszym wydarzeniem sezonu. To czas największego wysiłku;
zawodnicy wiedzą, że muszą dać z siebie wszystko. Widzowie będą z zapartym tchem śledzić ten pokaz wytrzymałości i strategii. Niech wygra najlepszy!

Wielka pętla to polska edycja bestsellerowej gry wyścigowej Flamme Rouge, która uznawana jest za klasykę gatunku. Poprzez zastosowanie ciekawych mechanik mamy wrażenie uczestnictwa w autentycznym wyścigu kolarskim. Proste zasady przywiodą na myśl gry wyścigowe z dzieciństwa, ale ukryta głębia pozwoli jednocześnie cieszyć się ze świetnie zaprojektowanej, nowoczesnej gry planszowej.

Elementy gry: 4 plansze graczy, 8 figurek kolarzy, 21 fragmentów trasy, 190 kart, instrukcja.
SCD: 139 PLN

Obrazek
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

A ja tam będę grał😈

A kiedy sklepowa premiera już wiadomo?
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: playerator »

FoxGames pisze: 08 kwie 2019, 14:53 (...) Będzie też super niespodzianka, o której poinformujemy już niebawem ;) (...)
Peleton..? :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Gosiek »

playerator pisze: 08 kwie 2019, 21:07 Peleton..? :)
Byłoby pięknie, ale na Peleton, zgodnie z poniższą zapowiedzą, chyba przyjdzie nam jeszcze poczekać:
FoxGames pisze: 08 kwie 2019, 16:03 Na pewno wydamy dodatek - nie znamy jednak jeszcze terminu międzynarodowego druku. Jak tylko cokolwiek będziemy wiedzieć - damy znać. Niestety drukowany jest tylko raz do roku.
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

gregoff pisze: 08 kwie 2019, 18:43 A ja tam będę grał😈

A kiedy sklepowa premiera już wiadomo?
Taka na pewniaka 8.05
25.04 gry mają być gotowe w Niemczech - na Pyrkon mamy ekspresowego kuriera zamówionego. Resztę odbieramy normalnie, wieziemy do magazynu i rozsyłamy do sklepów. Jako, że jednak po drodze jest majówka, gdzie połowa instytucji nie działa, albo działa z opóźnieniem, to 8.05 jest takim stosunkowo realnym terminem.

Z dobrych wieści - jak część osób wie gra ma dedykowaną aplikację do rozgrywania całych wyścigów. Jest na serio genialna, dla nas ta gra jest kompletna właśnie przy rozgrywaniu całych wyścigów. No i dobre wieści są taki, że aplikacja będzie dostępna w całości po polsku :)

Co do dodatków - z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że oba ukażą się po polsku. Nie wiemy jednak dokładnie kiedy, bo oryginalni wydawcy nie znają jeszcze terminu druku (a co za tym idzie wielkości nakładu i ceny ). Jak tylko będzie jakieś info - będziemy dawać znać.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Andarist »

Narazie gralem raz i emocje byly fajne, choc kontrola nad sytuacja raczej slaba - gralismy w 5 osob. Wiele osob pisze o dodatku Peloton jako o "obowiazkowym" - czytalem instrukcje i jest w zasadzie tam kilka modulow. Zastanawiam sie, ktore elementy wedlug was wplywaja tak pozytywnie na rozgrywke?
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

Na początek pytanie. W jaki sposób grałeś w 5 osób w grze czteroosobowej?

Peloton dodaje:
- 5 oraz 6 gracza,
- nowe elementy do budowania tras (kostka brukowa, działająca podobne jak podjazd oraz strefy bufetu przypominające nieco zjazdy),
- kilka nowych kart z trasami,
- dla mniejszej liczby graczy mamy zasady dodawania drużyn wirtualnych i jest ciaśniej na trasie, nawet gdy jesteśmy tylko we dwójkę możemy sobie dodać 1, 2 czy 3 drużyny, a działa to naprawdę dobrze.

Każdy z tych elementów się przydaje. Który jest najważniejszy? Chyba te nowe kafelki z elementami trasy. Można jeszcze bardziej kombinować przy jej układaniu :)
mishel
Posty: 66
Rejestracja: 01 lut 2019, 11:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: mishel »

FoxGames pisze: 08 kwie 2019, 14:53 WSZYSCY NA START! Najbardziej wyczekiwany wyścig tego roku rusza już niebawem. Peleton WIELKIEJ PĘTLI rusza na poznańskim festiwalu Pyrkon (26-28.04). Wpadajcie na nasze stoisko - będą pokazy gry i możliwość zakupu. Wiemy, że wiele osób bardzo czeka na ten tytuł - uwierzcie nam - my również. Będzie też super niespodzianka, o której poinformujemy już niebawem ;)
Ktoś będzie i byłby tak miły, żeby zakupić dla mojej żony (chociaż mi się też podoba)? Nie mam możliwości przybycia na PYRKON niestety...
ODPOWIEDZ