Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Sarseth pisze: 08 kwie 2019, 08:32 Mniej niz 50zl to sie nie spodziewam. Zobacz na imperial assault, one kosztuja od 12 do 19dolcow, a maja po jednej figurce (takie rzeczy jak dodatkowy scenariusz, jakies karty to tez sie spodziewam w tym)
// ok sprawdzilem u rebela, nieliczne dodatki z Imperium Atakuje sa za 45zl.. ale sa i takie za 90zl z jedna figurka. Tutaj mamy dwie.. gra do tanich nalezec nie bedzie jesli bedzie sie chcialo miec wszystko.
A w tych małych paczkach do imperium to są tylko figurki czy poza tym jeszcze jakieś karty, kafle cokolwiek?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: olo6353 »

Pojawiło się info o światowej premierze 18 kwietnia. Polskiej wersji też? Ktoś coś wie?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Paskuder pisze: 08 kwie 2019, 09:50
Sarseth pisze: 08 kwie 2019, 08:32 Mniej niz 50zl to sie nie spodziewam. Zobacz na imperial assault, one kosztuja od 12 do 19dolcow, a maja po jednej figurce (takie rzeczy jak dodatkowy scenariusz, jakies karty to tez sie spodziewam w tym)
// ok sprawdzilem u rebela, nieliczne dodatki z Imperium Atakuje sa za 45zl.. ale sa i takie za 90zl z jedna figurka. Tutaj mamy dwie.. gra do tanich nalezec nie bedzie jesli bedzie sie chcialo miec wszystko.
A w tych małych paczkach do imperium to są tylko figurki czy poza tym jeszcze jakieś karty, kafle cokolwiek?
Ze strony widze:
1 plastikowa figurka
1 instrukcja
2 karty rozstawienia
3 karty agendy
1 karta nagrody
6 kart dowodzenia
2 karty misji konfrontacyjnych

W tym instrukcja zawiera bodajze dodatkowa/poboczna od kampanii misje- tutaj mam nadzieje ze bedzie +1 misja w apce.
I to jest ten zestaw za 89zl. Ten za 44zl nie ma wypisanego contentu na rebelu. Ale podejrzewam ze podobnie, tylko mniejsza figurka jest i moze z dwie karty mniej? Tego tam jest tyle (dodatkow do tej gry) ze ciezko komus kto nie siedzi sie w tym polapac chyba.
Rebel 6% (trójmiasto)
Orrik
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Orrik »

olo6353 pisze: 08 kwie 2019, 10:15 Pojawiło się info o światowej premierze 18 kwietnia. Polskiej wersji też? Ktoś coś wie?
Póki co cisza, ale mam nadzieję, że ambicje w Rebelu będą silne i w efekcie premiera również rychła :)
Jak tak przeglądam bgg to wygląda na to, że w kilku krajach europejskich też już dali premierę 18-19 kwietnia.
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: olo6353 »

Premiera w tym samym czasie!!! Czad.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

olo6353 pisze: 08 kwie 2019, 15:06 Premiera w tym samym czasie!!! Czad.
Ale ze co? Ze niemiecka to czad? Szczeze to mnie inna wersja niz PL nie intersuje, a ta niepredko (przelom 2 i 3Q, czyli na koniec wakacji pewnie).
https://boardgamegeek.com/boardgame/269 ... h/versions
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Oxytocine »

Z tego co widzę na stronie Rebela, to na 18 kwietnia jest wyznaczona premiera polskiej edycji.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Oxytocine pisze: 08 kwie 2019, 15:55 Z tego co widzę na stronie Rebela, to na 18 kwietnia jest wyznaczona premiera polskiej edycji.
Padlem!
Faktycznie. Zmienili! Jeszcze wczoraj bylo 2/3Q. No to chyle czola. Wychodzi ze Rebel nie zawiodl w calej okazalosci. :D
Dostępność: w dniu premiery
( 18 kwietnia 2019 r. )
No to moze warto przypomniec sobie trylogie na ekranie, etap wczowania sie w klimat „start” ;).
Ps. Od razu powinna byc tez appka PL.

Mam nadzieję że to nie błąd naszego wydawcy w spr.daty wersji PL bo jakoś na ich FB cisza, a i usunęli przecież instrukcje. ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

hola0000 pisze: 07 kwie 2019, 17:40 Adam z kanału Rolling solo wrzucił przed chwilą pierwszą część z rozgrywki. Dla mnie bomba :D
https://www.youtube.com/watch?v=BfMEnld4krM
:( niestety po obejrzeniu gra wróciła na whishlistę

Zapowiada się kawał fajnej przygodówki, której na rynku brakuje. Szkoda tylko portfela jak pomyśli się o tych wszystkich dodatkach, które trzeba będzie kupować :o
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hola0000 »

Będę musiał w końcu nerkę sprzedać ponieważ naprawdę chciałbym mieć wszystko lub większość do tej gry :P :P :P
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

polwac pisze: 08 kwie 2019, 16:46
:( niestety po obejrzeniu gra wróciła na whishlistę
Łączymy się w bólu :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

A jednak, potwierdzili na FB:
Premiera Władcy Pierścieni: Podróże przez Śródziemie nastąpi 18 kwietnia 2019 r.
🧙🏻 🧝🏼‍♂️
YEAAAAAAAH!!!
Szok i niespodzianka jakiej się nie spodziewałem, że to już tuż tuż :D.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: wajdzik83 »

Preorder poszedł :) Jaram się jak pochodnia :evil:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Tak spytam bardziej zorientowanych bo niestety ale póki co mi się podoba ale jest jeden duży znak zapytania...czy w tej grze tylko się bijemy? Czy jest jakieś zróżnicowanie w misjach?
Podobno jeden ze scenariuszy polega na przeprowadzeniu dochodzenia. To brzmi ciekawie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

detrytusek pisze: 08 kwie 2019, 20:09 Tak spytam bardziej zorientowanych bo niestety ale póki co mi się podoba ale jest jeden duży znak zapytania...czy w tej grze tylko się bijemy? Czy jest jakieś zróżnicowanie w misjach?
Podobno jeden ze scenariuszy polega na przeprowadzeniu dochodzenia. To brzmi ciekawie.
Bitewniak to nie jest na pewno (w założeniu: Przygodówka). Natomiast myślę, że bardziej bliżej mu do Posiadłości szaleństwa w różnorodności. Musisz dojść z pkt A do B i po drodze coś się może wydarzyć, w czym ogólnie pojęte zło będzie Ci przeszkadzać ;).
Coś przynieść, donieść, znaleźć itp. Descent, który też ma aplikację na pewno nie jest grą w której się tylko bijemy. Raczej sądzę, że będzie to element wyważony. Z drugiej strony muszą bazować na scenariuszu z powieści, więc sam możesz też sobie odpowiedzieć jakie to "misje" będą.
Zresztą, 18-ty to już przyszły tydzień :).
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 21:03 przez YoYo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

No właśnie czy to "po drodze wydarzyć" to będzie coś innego oprócz kolegi potwora?
Po ile znaleźliście najtaniej przedsprzedaż? Ja 279. I gdzie jeśli taniej :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Obejrzałem wszystkie filmiki....
Jezuuuuuu geniakne to. Juz wiem na czym spędzę cala wielkanoc xd
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

I z małym opóźnieniem, ale tutaj również potwierdzamy:

Premiera gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie w edycji polskiej odbędzie się już 18 kwietnia 2019 r.!

Obrazek
YoYo pisze: 08 kwie 2019, 16:01(...)Ps. Od razu powinna byc tez appka PL.(...)
Bez niej byśmy nie startowali, jest obowiązkowa do rozgrywki.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Jezu REBEL nie robcie tak bo juz myslalem , ze jakis nowy dodatek jednoczesnie sie ukazuje.... xD
Gratulacje dla firmy, oby tak dalej!!!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

W tym roku na Wielkanoc zamiast zajączka przybędzie Gandalf!
REBEL.pl pisze: 09 kwie 2019, 07:19 I z małym opóźnieniem, ale tutaj również potwierdzamy:
Premiera gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie w edycji polskiej odbędzie się już 18 kwietnia 2019 r.!
To może dałoby radę instrukcję udostępnić? :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ghostdog »

A nie przeszkadza Wam konieczność korzystania z apki? Ja jakoś nie moge sie przekonać.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

Goldberg pisze: 09 kwie 2019, 07:26Jezu REBEL nie robcie tak bo juz myslalem , ze jakis nowy dodatek jednoczesnie sie ukazuje.... xD
Obrazek
Bary pisze: 09 kwie 2019, 07:29
REBEL.pl pisze: 09 kwie 2019, 07:19 I z małym opóźnieniem, ale tutaj również potwierdzamy:
Premiera gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie w edycji polskiej odbędzie się już 18 kwietnia 2019 r.!
To może dałoby radę instrukcję udostępnić? :)
Udostępnimy za FFG, trzymamy się wspólnego terminarza.

Bary pisze: 09 kwie 2019, 07:29W tym roku na Wielkanoc zamiast zajączka przybędzie Gandalf!
Ah! Ten link rozrzewnił nasze serca. Muzyczkę znamy jako Epic sax guy. Co roku podczas sezonu przed Świętami Bożego Narodzenia, gdy na naszym magazynie pracy jest "dużo" (by nie używać mocniejszych określeń), to właśnie ten utwór, puszczony w 10-godzinnej pętli, pozwala magazynierom nie tracić wiary, efektywności i dobrego humoru. Zawsze wtedy im powtarzamy:
Obrazek
wszak nikt im nie ogranicza dostępu do sprzętu grającego. Trochę się martwimy, bo w zeszłym roku zapytali, czy nie ma takiego performance w 24-godzinnej pętli...
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

ghostdog pisze: 09 kwie 2019, 08:00 A nie przeszkadza Wam konieczność korzystania z apki? Ja jakoś nie moge sie przekonać.
Nie o ile apka nie przejmuje kontroli nad grą. Tutaj z tego co zauważyłem robi rzeczy odpowiedzialne za setup (a ten trwa cały czas) oraz wpisywanie wyników, które zapadły na stole. Do tego muzyczka i robienie klimatu. Serce gry jest analogowe. Starczy do podbudowania hype ?:)
REBEL.pl pisze: 09 kwie 2019, 08:01 wszak nikt im nie ogranicza dostępu do sprzętu grającego. Trochę się martwimy, bo w zeszłym roku zapytali, czy nie ma takiego performance w 24-godzinnej pętli...
To albo pracują u Was zombie (ja bym sprawdził czy nie grają w tego typu gry oraz co jedzą w przerwach) albo....płacicie wysokie nadliczbowe :P.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2019, 08:37 przez detrytusek, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

REBEL.pl pisze: 09 kwie 2019, 08:01
Bary pisze: 09 kwie 2019, 07:29W tym roku na Wielkanoc zamiast zajączka przybędzie Gandalf!
Ah! Ten link rozrzewnił nasze serca. Muzyczkę znamy jako Epic sax guy. Co roku podczas sezonu przed Świętami Bożego Narodzenia, gdy na naszym magazynie pracy jest "dużo" (by nie używać mocniejszych określeń), to właśnie ten utwór, puszczony w 10-godzinnej pętli, pozwala magazynierom nie tracić wiary, efektywności i dobrego humoru.
Heh, no to teraz przed Wielkanocą powinna obowiązkowo zabrzmieć wersja z Gandalfem. :D 10-godzinna też się znajdzie. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Orrik
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Orrik »

ghostdog pisze: 09 kwie 2019, 08:00 A nie przeszkadza Wam konieczność korzystania z apki? Ja jakoś nie moge sie przekonać.
Sam zawsze jakoś ostrożnie podchodziłem do idei appki do planszówek (za zasadzie ciekawe, ale czy konieczne), ale po nakręceniu się na Podróże przez Śródziemie wiedziałem, że nadszedł czas na grę z aplikacją :)

Generalnie czytam i oglądam wszystko ci się pojawia w temacie gry a entuzjazm wcale nie maleje (wręcz narasta). Wykorzystanie aplikacji wydaje mi się sensowne i w sposób bardzo klimatyczny zastępuje pare ładnych decków kart.
Aplikację planuję odpalać na steamie i wrzucić obraz na TV więc zakładam, że rozgrywki mojej grupy zyskają sporo klimatu na tym :)
ODPOWIEDZ