Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: czeczot »

Na facebooku już ktoś odkrył co to będzie :)

https://www.facebook.com/CzechGames/pos ... cation=ufi
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ta.skunk.manitou »

W związku z tym, ze rusza 16 kwietnia kampania dodatku do Terraformacji Marsa na kickstarterze, czy na KS będzie on również po polsku, lub czy ewentualnie potem będzie dostępne polskie wydanie?

https://boardgamegeek.com/thread/218016 ... l-16th-and
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: detrytusek »

REBEL.pl pisze: 05 kwie 2019, 21:55
detrytusek pisze: 05 kwie 2019, 19:50 Zapewne to nie to ale Wasza podpowiedź sugeruje bardzo mocno:
Spoiler:
U nas pentagram jest ochronny (jedno ramię w górze), a to jest dość istotne :)
Hmmm czyżby zaczynało się na S, a kończyło na M ? Mam powiedzieć? Czy też jesteście podatni na mały szantażyk ? :P Bywam przekupny :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: konrad.rymczak »

detrytusek pisze: 06 kwie 2019, 03:06 Hmmm czyżby zaczynało się na S, a kończyło na M ? Mam powiedzieć? Czy też jesteście podatni na mały szantażyk ? :P Bywam przekupny :P
Pewnie nie chodzi Ci o Sanctum ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: detrytusek »

konrad.rymczak pisze: 06 kwie 2019, 10:35
detrytusek pisze: 06 kwie 2019, 03:06 Hmmm czyżby zaczynało się na S, a kończyło na M ? Mam powiedzieć? Czy też jesteście podatni na mały szantażyk ? :P Bywam przekupny :P
Pewnie nie chodzi Ci o Sanctum ;)
A skąd!

Drodzy Admini czy ja mogę powyższy post zgłosić do moderacji z powodu ujawnianiu tajemnicy ? :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Paskuder »

Rebelu wiadomo coś więcej na temat premiery władcy pierścieni?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: kudlacz135 »

Rebelu, byłem na Gratislavii tym razem wyjątkowo krótko, od 14:30 do 17:30. Trafiłem na najgorszy okres dla wszystkich tłumaczących gry, w końcu każdy był już solidnie zmęczony. Dlatego bardzo proszę przekazać moje podziękowania dla całej obsługi Rebela, mimo późnej pory, udało się pokazać klasę, a dzięki wypróbowaniu gry "Na Skrzydłach" żona sama zapowiedziała, że kupujemy. Oczywiście nie jest tak, że kalendarz pomógł w wyborze decyzji ;) Jeśli przeczytają to osoby, które po męczącym weekendzie w poniedziałek rano stawią się do pracy, to mam nadzieję, że mimo wysiłków pamiętają, że swoją pracą umilają wielu osobom czas. Jeszcze raz serdeczne dzięki :)
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: olo6353 »

Paskuder pisze: 06 kwie 2019, 19:46 Rebelu wiadomo coś więcej na temat premiery władcy pierścieni?
No właśnie. Podobno premiera wersji angielskiej FFG ma być 18 kwietnia. Nasza też? Coś wiadomo?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: polwac »

No no z tym z tym Władcą Pierscieni...Rebel jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili.
Może wiadomo już coś na temat daty premiery KeyForge: Czas Wstąpienia ?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

------------------------
JUŻ ZA ROGIEM:
------------------------

I z małym opóźnieniem, ale tutaj również potwierdzamy:

Premiera gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie w edycji polskiej odbędzie się już 18 kwietnia 2019 r.!

Obrazek


------------------------
ODPOWIEDZI:
------------------------
ta.skunk.manitou pisze: 06 kwie 2019, 00:41W związku z tym, ze rusza 16 kwietnia kampania dodatku do Terraformacji Marsa na kickstarterze, czy na KS będzie on również po polsku, lub czy ewentualnie potem będzie dostępne polskie wydanie?

https://boardgamegeek.com/thread/218016 ... l-16th-and
Rebel nie bierze udziału w kampanii na Kickstarterze. Wszelkie dodatki odblokowane w trakcie kampanii będą jednak dostępne w polskiej wersji językowej za pośrednictwem naszego wydawnictwa.

Paskuder pisze: 06 kwie 2019, 19:46Rebelu wiadomo coś więcej na temat premiery władcy pierścieni?
Tak: viewtopic.php?f=1&t=59377&p=1137078#p1137064 [oraz informacja powielona także powyżej]

kudlacz135 pisze: 07 kwie 2019, 22:32Rebelu, byłem na Gratislavii tym razem wyjątkowo krótko, od 14:30 do 17:30. Trafiłem na najgorszy okres dla wszystkich tłumaczących gry, w końcu każdy był już solidnie zmęczony. Dlatego bardzo proszę przekazać moje podziękowania dla całej obsługi Rebela, mimo późnej pory, udało się pokazać klasę, a dzięki wypróbowaniu gry "Na Skrzydłach" żona sama zapowiedziała, że kupujemy. Oczywiście nie jest tak, że kalendarz pomógł w wyborze decyzji ;) Jeśli przeczytają to osoby, które po męczącym weekendzie w poniedziałek rano stawią się do pracy, to mam nadzieję, że mimo wysiłków pamiętają, że swoją pracą umilają wielu osobom czas. Jeszcze raz serdeczne dzięki :)
Dziękujemy, przekazaliśmy :)

polwac pisze: 08 kwie 2019, 17:14No no z tym z tym Władcą Pierscieni...Rebel jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili.
Obrazek


polwac pisze: 08 kwie 2019, 17:14Może wiadomo już coś na temat daty premiery KeyForge: Czas Wstąpienia ?
Będzie równoległa z datą premiery wersji angielskiej.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

------------------------
ZAPOWIEDŹ:
------------------------
W dniu dzisiejszym Czech Games Edition zapowiedziało oficjalnie Sanctum.
Rebel będzie wydawcą edycji polskiej, która premierę będzie miała w IV kwartale 2019 roku.

Obrazek

Sanctum, niegdyś wspaniała metropolia, obecnie stanowi ostatnią ostoję światła w świecie, który okrył mrok. Wokół miasta rozpościerają się krainy opanowane przez hordy demonów. Tylko garstka bohaterów ma odwagę, by stawić czoła ciemności i zawalczyć o odzyskanie królestwa.

Wciel się w jednego z bohaterów, który stara się zapobiec demonicznej inwazji. Wyrusz w podróż wgłąb lądu, przedrzyj się przez hordy wrogów i staw czoła samemu Lordowi Demonów.

Sanctum to gra przygodowa, która niezwykle trafnie przenosi na planszę rozwiązania znane z gier komputerowych i RPG. Zainspirowana klasyczną kategorią hack-and-slash, pozwala uczestnikom na ścieranie się z napotkanymi potworami i rozwijanie w ten sposób umiejętności postaci, by jak najlepiej przygotować je do kluczowego starcia.

W trakcie wędrówki, stopniowo zbliżając się do Lorda Demonów, bohaterowie będą musieli ulepszać swój sprzęt i dostosować taktykę walki, aby stawić czoła coraz trudniejszym do pokonania przeciwnikom. Choć gra wykorzystuje mechanikę rzutów kośćmi, szybko przekonacie się, że to trafność Waszych wyborów jest kluczowa dla przetrwania na wrogich ziemiach.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=HrsMSraUffs
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, 15:04 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Scamander »

Kurcze brzmi to dobrze, moje klimaty. Czekam na więcej info. Sanctum na radarze :D
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: KonradT »

Był już FPS od CGE, teraz jest Hack'n'Slash. Ciekaw jestem czy następny będzie RTS. ;)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Jareks1985 »

KonradT pisze: 09 kwie 2019, 20:24 Był już FPS od CGE, teraz jest Hack'n'Slash. Ciekaw jestem czy następny będzie RTS. ;)
ten FPS raczej nie udany, ale ten Hack'n Slash zapowiada się znakomicie. CGE znane jest z deck buildingu w swoich grach, więc tu się sprawdzi znakomicie :). Trzymam kciuki i trafia na radar.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: bluebird »

Drogi Rebelu czy może wiadomo już kiedy pojawi się gra "Wyspa skarbów", ponieważ mam zrobiony preorder z innymi grami i trochę blokuje mi to wysyłkę, nie wiem czy mam czekać czy lepiej rozdzielić zamówienie. Tak więc zupełnie orientacyjnie czy gry można się spodziewać na początek maja, środek czy bardziej koniec maja, czy jeszcze później?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

bluebird pisze: 11 kwie 2019, 17:59Drogi Rebelu czy może wiadomo już kiedy pojawi się gra "Wyspa skarbów", ponieważ mam zrobiony preorder z innymi grami i trochę blokuje mi to wysyłkę, nie wiem czy mam czekać czy lepiej rozdzielić zamówienie. Tak więc zupełnie orientacyjnie czy gry można się spodziewać na początek maja, środek czy bardziej koniec maja, czy jeszcze później?
Nie mamy jeszcze potwierdzenia od fabryki o zakończeniu produkcji. Wydzielilibyśmy z zamówienia, aby nie blokować wysyłki. Koniec maja to bardzo optymistyczny termin, pewnie będzie trzeba go przesunąć na późniejszy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: bluebird »

dziękuję za informację, a jeśli chodzi o Everdell to bardziej 3 czy 4 kwartał 2019 ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3188 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

@REBEL.pl
Jakas szansa na pojawienie sie tego w polskiej dystrybucji?
Obrazek
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ta.skunk.manitou »

japanczyk pisze: 16 kwie 2019, 16:24 @REBEL.pl
Jakas szansa na pojawienie sie tego w polskiej dystrybucji?
Obrazek
Z tego co Rebel pisal kilka postow temu to tak, ale pytanie jest może ... czy NAPEWNO wszystkie promki i excluzivy z Kickstartera sie pojawią po polsku, i czy w tym samym czasie co inne wersje językowe (listopad 2019), oraz jaka będzie polska cena?
mrozy16
Posty: 291
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: mrozy16 »

Widzę kilka pytań, sugestii, ale nie widzę odpowiedzi. Planujecie wydać Spirit Island?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

bluebird pisze: 13 kwie 2019, 19:13dziękuję za informację, a jeśli chodzi o Everdell to bardziej 3 czy 4 kwartał 2019 ?
Na chwilę obecną bardziej IV kwartał. Jeżeli coś się zmieni to będziemy informować.

japanczyk pisze: 16 kwie 2019, 16:24@REBEL.plJakas szansa na pojawienie sie tego [dwuwarstwowe plansze gracza dla Terraformacji] w polskiej dystrybucji?
Spoiler:
Szansa wynosi 100%, wszystkie elementy wchodzące w skład kampanii KS będą dostępne także na lokalnych rynkach.

mrozy16 pisze: 16 kwie 2019, 21:06Widzę kilka pytań, sugestii, ale nie widzę odpowiedzi. Planujecie wydać Spirit Island?
Nie mamy w planach lokalizowania tego tytułu.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3188 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

REBEL.pl pisze: 17 kwie 2019, 11:04
japanczyk pisze: 16 kwie 2019, 16:24@REBEL.plJakas szansa na pojawienie sie tego [dwuwarstwowe plansze gracza dla Terraformacji] w polskiej dystrybucji?
Spoiler:
Szansa wynosi 100%, wszystkie elementy wchodzące w skład kampanii KS będą dostępne także na lokalnych rynkach.
Czadersko!
Awatar użytkownika
Gilandiril
Posty: 354
Rejestracja: 13 paź 2013, 18:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Gilandiril »

REBEL.pl pisze: Szansa wynosi 100%, wszystkie elementy wchodzące w skład kampanii KS będą dostępne także na lokalnych rynkach.
Sam Stronghold pisze w kampanii, że wszystko będzie dostępne u wszystkich partnerów. Super że nic nas nie ominie. Jednak kiedy możemy się spodziewać jakichś dokładniejszych informacji? Na przykład czy karty oznaczone jako "promo" będą u nas dostępne tylko jako promki na konwentach i konkursach, czy będzie można je normalnie kupić? Czy wszystko będzie w jednym pudełku, czy osobno będzie dostępny dodatek, osobno planszetki graczy i osobno karty "promo"? Jaka będzie sugerowana cena?
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: dave8 »

A może będzie taki mega pack deluxe?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Jareks1985 »

dave8 pisze: 17 kwie 2019, 23:11 A może będzie taki mega pack deluxe?
popieram, deluxe pack, bardzo dobry pomysł, cos jak "loot box" od Portal Games, opakowanie to może być szary karton falisty, ale, żeby wszystkie promki z KS były w jednym produkcie

Kupujesz dodatek i zestaw promek deluxe
Zablokowany