Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

wajdzik83 pisze: 08 kwie 2019, 16:27 Hej. Mam pytanie. Czy trudna jest ta gra w swoich zasadach? Ciężko ja wytłumaczyć? Zagram z 10 letnim synem? Dzięki z góry za info. Zastanawiam się nad zakupem ;)
Sama w sobie nie jest trudna. Wytłumaczyć zasady to chwila moment (bramy i odpalanie z nich czarów, kupowanie, kolejność odkładania kart na discard), reszta się dotrze w graniu. Sam ostatnio wciągnąłem 9 letniego brata i połapał się raz dwa. Oczywiście pierwsza rozgrywka wyglądała tak, że tak naprawdę sam robiłem większość ruchów, ale w kolejnych dwóch młody zaczął już łapać i sam kombinować z kombosami i układaniem kart w discardzie, więc myślę, że jak najbardziej do pogrania z dzieciakiem się nadaje. Dodatkowo u mnie brat lubi klimaty "fantasy", więc tematycznie nieźle go to bawiło :D.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

Jak wyżej. Do tego to przecież kooperacja, także idealne do grania z dziećmi. Jak czegoś nie ogarnie to możesz mu zawsze delikatnie podpowiedzieć. Myślę, że bardzo fajna gierka do pogrania z synem, nie ma co się zastanawiać :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Skoro już wiadomo, że planszetki w dodatkach też nie powalają jakością, a ktoś chciałby w jakiś sposób zabezpieczyć swoją kolekcję, to bardzo polecam koszulki z tej strony: http://www.marcia.com.pl/kieszonki-ochr ... p-489.html

Na szerokość pasują idealnie, jakby były stworzone do Aeon's Enda, na długość trzeba przyciąć, ale z tym to nie ma problemu. Co do jakości to moim zdaniem 2x lepsza od tych wrzucanych wcześniej z allegro (posiadam takie i takie) - są o wiele sztywniejsze i odrobinę "grubsze". Wysyłka ekspresowa, jedynym minusem troszkę większa cena niż te wrzucane wcześniej na allegro (które i tak na dzień dzisiejszy są chyba niedostępne).

Sorry za offtop, ale rzeczywiście planszetki zaczynają ulegać "zniszczeniu" dość szybko, więc żeby oszczędzić sobie później nerwów polecam zakoszulkowanie jak już to było mówione wcześniej.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: pan_satyros »

Freshus pisze: 09 kwie 2019, 13:47 Skoro już wiadomo, że planszetki w dodatkach też nie powalają jakością, a ktoś chciałby w jakiś sposób zabezpieczyć swoją kolekcję, to bardzo polecam koszulki z tej strony: http://www.marcia.com.pl/kieszonki-ochr ... p-489.html

Na szerokość pasują idealnie, jakby były stworzone do Aeon's Enda, na długość trzeba przyciąć, ale z tym to nie ma problemu. Co do jakości to moim zdaniem 2x lepsza od tych wrzucanych wcześniej z allegro (posiadam takie i takie) - są o wiele sztywniejsze i odrobinę "grubsze". Wysyłka ekspresowa, jedynym minusem troszkę większa cena niż te wrzucane wcześniej na allegro (które i tak na dzień dzisiejszy są chyba niedostępne).

Sorry za offtop, ale rzeczywiście planszetki zaczynają ulegać "zniszczeniu" dość szybko, więc żeby oszczędzić sobie później nerwów polecam zakoszulkowanie jak już to było mówione wcześniej.
w perspektywie szerzących się tu i ówdzie opisów oczekiwanych przesyłek, cen itp, Twój post to złoto, a nie offtop :)
Również polecam tego rodzaju koszulki, bo chociaż polskie planszetki są zdecydowanie ładniej wykończone, to faktycznie cierpią na jakości przy dłuższym używaniu.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Freshus pisze: 09 kwie 2019, 13:47 Sorry za offtop, ale rzeczywiście planszetki zaczynają ulegać "zniszczeniu" dość szybko, więc żeby oszczędzić sobie później nerwów polecam zakoszulkowanie jak już to było mówione wcześniej.
Możesz wrzucić jakieś fotki? Ja wrzucałem info o poprzednich koszulkach, nie były najlepsze jakościowo ale przede wszystkim dopasowane rozmiarem i tanie. Fajnie, że znalazłeś inne źródło bo tamte forumowicze błyskawicznie wykupili.

Mam nadzieję, że Portal poprawi te planszetki przy War Eternal (zamiast błyskotek wolimy trwalsze elementy).
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Spoiler:
Jak widać na porównaniu, te z allegro mają o wiele gorszą "gramaturę" i przy zaginaniu strasznie się załamują, marszczą. Te kupione ze strony są zdecydowanie "twardsze i grubsze". Planszetki trochę podniszczone, bo przez dłuższą chwilę grałem bez żadnych koszulek. Jeżeli chodzi o docinanie to jak widać na zdjęciach, w moim wykonaniu nie jest to szczyt kunsztu, ale dopiero po pewnym czasie wpadłem na pomysł wykorzystania linijki i nożyka do tapet :D.
StanleyStone
Posty: 240
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 22 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: StanleyStone »

Nie próbujecie laminować? Mam zalaminowane i nie ma żadnych bąbli powietrznych. Chyba najtańsza i najlepsza opcja.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Próbowałem. Brzydko wyglądają przez to że są pokryte tym błyszczącym, chropowatym lakierem. Robią się bąble.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, 09:55 przez Scamander, łącznie zmieniany 2 razy.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Takie planszetki najlepiej laminować na zimno. "Folia do książek" pod takim hasłem można zaleźć na allegro rolkę z folią samoprzylepną.
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Melafir »

Grał Już ktoś w dodatki? Nowi Nemesis dużo namieszaja? Nie mogę się doczekać...
Darkstorm
Posty: 835
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 128 times
Been thanked: 183 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Darkstorm »

Póki co udało się ograć wiedźmę chordy czy jakoś tak. Polecam wrzucić do talii zaklęcia pozwalające razić dużą ilość celów jednocześnie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: BartoszK »

Czy ktoś ma jakiś cudowny pomysł co do insertu, lub innego rozwiązania dla AE?
Bardzo lubię AE ale setup czasem trwa tyle co sama gra :roll:
Póki co, wszystko mam w woreczkach :|
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

Napisz do longmen76 memberlist.php?mode=viewprofile&u=25205 Myślę że będzie w stanie pomóc ci z insertem. ;)
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: BartoszK »

KurikDeVolay pisze: 12 kwie 2019, 10:25 Napisz do longmen76 memberlist.php?mode=viewprofile&u=25205 Myślę że będzie w stanie pomóc ci z insertem. ;)
Właśnie zastanawiam się, czy przy takiej różnorodności kart insert ma sens... Musiałby mieć od pierona przegródek. :cry:
Teraz mam każde zaklęcie, klejnot i artefakt w osobnym woreczku (i wszystko razem w 3ech większych). Dość szybko się to wyciąga... w teorii. Ta cała "woreczkowa robota" szybko zaczyta być irytująca.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

Pogrupuj sobie karty typami, a między każdy rodzaj wsadź karteczkę. Mi sprawdzają się chwilowo białe karteczki "sklerotki" z bloczku, ale kiedyś serio-serio zrobię porządne przegródki w jakimś corelu czy gimpie. Tylko czasu nie ma. Ale serio zrobię. Ale czasu nie ma...
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

BartoszK pisze: 12 kwie 2019, 10:21 Czy ktoś ma jakiś cudowny pomysł co do insertu, lub innego rozwiązania dla AE?
Też się zastanawiam, ale trzeba poczekać. Teraz dojdą dodatki, później War Eternal, może coś jeszcze. Wtedy pomyślimy :wink:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mmag »

Polska mata jest już dostępna w sklepie Portalu:
https://portalgames.pl/sklep/pl/aeons-e ... 510.p.html
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Jak ktoś będzie łapać matę ze sklepu Portalu to przy okazji polecam złapać promkę (7 złotych):

Obrazek
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 158
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 50 times
Been thanked: 39 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: finallyh »

Czy mata będzie pasować do War Eternal czy też może jakieś elementy dodatkowe są (lub ich brak)?
aeiou871
Posty: 972
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 305 times
Been thanked: 426 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

finallyh pisze: 12 kwie 2019, 23:07 Czy mata będzie pasować do War Eternal czy też może jakieś elementy dodatkowe są (lub ich brak)?
Mata pasuje do wszystkich gier z serii Aeon's End
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 158
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 50 times
Been thanked: 39 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: finallyh »

aeiou871 pisze: 12 kwie 2019, 23:09
finallyh pisze: 12 kwie 2019, 23:07 Czy mata będzie pasować do War Eternal czy też może jakieś elementy dodatkowe są (lub ich brak)?
Mata pasuje do wszystkich gier z serii Aeon's End
Świetnie, dzięki.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pierrnik »

Dzisiaj odebrałem z paczkomatu dodatki i muszę przyznać, że jakościowo wyglądają całkiem dobrze. Miałem nadzieję, że tym razem Portal wrzuci planszetki nemesis/magów do woreczka strunowego, bo plastikowa przepaska naprawdę się nie sprawdza i niektóre krawędzie dotarły delikatnie poobcierane (czarny marker działa cuda) ale summa summarum wydaje jest na wysokim poziomie. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie stopka z napisem: wyprodukowano w Polsce. Pozostaje tylko grać i czekać na War Eternal.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Jiloo »

aeiou871 pisze: 12 kwie 2019, 23:09
finallyh pisze: 12 kwie 2019, 23:07 Czy mata będzie pasować do War Eternal czy też może jakieś elementy dodatkowe są (lub ich brak)?
Mata pasuje do wszystkich gier z serii Aeon's End
Mata pasuje, ale niektóre Nemesis mają dodatkowe planszetki, a te już będą musiały leżeć poza matą.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pieter1989 »

Nie chcę zaśmiecać tematu wydawnictwa Portal, stąd moje pytanie tutaj.
Powiedzcie mi, czy wg was warto kupić podstawkę Aeon's End czy zaczekać na War Eternal? Ktoś ma jakieś szczegółowe informacje, która 'podstawka' będzie lepsza?
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Pieter1989 pisze: 13 kwie 2019, 08:03 Nie chcę zaśmiecać tematu wydawnictwa Portal, stąd moje pytanie tutaj.
Powiedzcie mi, czy wg was warto kupić podstawkę Aeon's End czy zaczekać na War Eternal? Ktoś ma jakieś szczegółowe informacje, która 'podstawka' będzie lepsza?
Obie podstawki są dobre. Obie zyskują "pełną grywalność" z dwoma dodatkami. War Eternal jest trochę nowocześniejszą wersją. Tak jak każdy deckbuilding im więcej kart tym więcej możliwości i lepiej się gra, stąd lepiej mieć obie podstawki i 4 dodatki niż tylko jeden komplet. Z podstawek powtarzają się tylko karty startowe, pomoce i kolejność tur (w War Eternal są dodatkwe karty tur dla graczy 1/2 i 3/4).
ODPOWIEDZ