Lacerta - plany wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

Czy w planach jest wydanie dalszych łamigłówek serii Brains w stylistyce Mapy skarbów? Bardzo klimatyczna wersja, o wiele lepsza od dwóch pozostałych.
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: lacerta »

brazylianwisnia pisze: 06 mar 2019, 19:48 Znanse są przybliżone daty wydania Torfowiska i Blackout? Lacerta powie coś w temacie?
Lacerta coś powie, aczkolwiek zamiast "coś" wolelibyśmy podawać konkrety ;)
Torfowisko - czekamy na informacje z Asmodee.
Blackout - planowana na koniec marca produkcja raczej się przesunie, sami czekamy bardzo niecierpliwie
Kin@a pisze: 07 mar 2019, 02:15 Czy w planach jest wydanie dalszych łamigłówek serii Brains w stylistyce Mapy skarbów? Bardzo klimatyczna wersja, o wiele lepsza od dwóch pozostałych.
Nie, aktualnie nie ma takich planów
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Quille »

Czy jest w planach wydanie tego dodatku do Kawerna: Jaskinia vs Jaskinia?
Obrazek
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: lacerta »

Na razie nie mamy w planach wydania tego dodatku
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Arachion »

Jak wyglądają najnowsze informacje na temat premiery azula? 20 marca?

Oraz patchworka 15 marca?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 263
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 104 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: yaro_ »

Arachion pisze: 12 mar 2019, 11:37 Jak wyglądają najnowsze informacje na temat premiery azula? 20 marca?

Oraz patchworka 15 marca?
Czy morskie bóstwa okazały się przychylne ? :D
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: lacerta »

yaro_ pisze: 12 mar 2019, 11:44
Arachion pisze: 12 mar 2019, 11:37 Jak wyglądają najnowsze informacje na temat premiery azula? 20 marca?

Oraz patchworka 15 marca?
Czy morskie bóstwa okazały się przychylne ? :D
Już pewnie wiecie, że bóstwa nam sprzyjają, przynajmniej te morskie. Sprzedaż Azula startuje jutro, powinien być już w większości sklepów.

Bóstwa drogowe odrobinę groźniejsze, zatem sprzedaż Patchworka, aktualnie zmierzającego ku polskiej granicy, powinna wystartować w przyszłym tygodniu.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Gizmoo »

Droga Lacerto,

Przepraszam za "wiercenie dziury w brzuchu", ale chciałem się dowiedzieć jakie są plany w sprawie dodatku do Montany - Gold Rush. Czy fani Montany mają na co czekać, czy powoli szykować się do kupna oryginalnego wydania? :cry:
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: 8janek8 »

To samo pytanie od fanów Odyna oraz małej i dużej Kawerny. Dajcie jakiś konkret co do dodatków, czy jest szansa, że ukażą się w polskiej wersji w tym roku?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: brazylianwisnia »

8janek8 pisze: 25 mar 2019, 10:28 To samo pytanie od fanów Odyna oraz małej i dużej Kawerny. Dajcie jakiś konkret co do dodatków, czy jest szansa, że ukażą się w polskiej wersji w tym roku?
Już było mówione że nie planują robic dodatku do Uczty. Teraz temat jest całkowicie spalony bo kto był zainteresowany to kupił ang.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Arachion »

brazylianwisnia pisze: 25 mar 2019, 15:07 Teraz temat jest całkowicie spalony bo kto był zainteresowany to kupił ang.
Lubię te kobietki z lacerty, mam do nich ogromny sentyment ale czasami brakuje męskiej ręki w decyzjach typu konkretna odpowiedź że będzie lub nie...
Albo chociaż szczerze że "kalkulujemy czy się oplaci" "za dużo chcą za prawa" "nie mamy czasu by to wydać" ... słabą mają osobe od public relations.
Ja i znajomi po informacjach że nie będzie i Norwegów do uczty oraz wyspy skye druidow zakupiliśmy angielską, a ja nawet przetłumaczyłem instrukcje dla innych, a po stokroć wolę wspierać Polskie wydawnictwa szczególnie lacerte.

Ps lacerto za pokrycie swoich słów wsparcia że wolę was wspierać to napomkne że dzisiaj przyszła paczka z wysokim napieciem i azulem oraz patchwork zamowiony...blackouta wyczekuje.

Edit- jak to się dzieje, że jeszcze nie zdążyłem przeczytać instrukcji nowej edycji wysokiego napięcia co premierę miała z dwa tygodnie temu i już jest cena 49 zlotych na smarkaczu? Rozumiem różnicę do trzech dych ale 50?
Sucharzysta
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: kuki25 »

Arachion pisze: 25 mar 2019, 21:07 Ja i znajomi po informacjach że nie będzie i Norwegów do uczty oraz wyspy skye druidow zakupiliśmy angielską, a ja nawet przetłumaczyłem instrukcje.
Też miałem w wiarę w polskie wydanie Norwegów, następnie blokowało mnie przed zakupem brak polskiej instrukcji 🙂 podziękować za nią 🙂 teraz tylko trzeba czekać na nowe dostawy bo Norwegowie się w całości ekspresowo wysprzedali 😪 ale to plus zwiększa możliwości pojawienia się następnych dodatków o których była mowa na forach 🙂
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Arachion »

predki pisze: 07 kwie 2019, 16:54 Tak się nie podniecaj tym Smarkaczem - zdaje się, że nikomu nie udało się kupić...
Podniecenie, ekscytacja, a złość i poczucie bycia oszukany to dwa różne uczucia.
Od tamtego postu już minęło sporo czasu i zdążyli mi też oddać fundusze za preludium więc jestem na bieżąco.
A tak w odniesieniu sprzedaży przez smarka wysokiego napięcia pracownik lacerty odpowiedział-
"Nikomu nie mogą zabronić sprzedaży czegokolwiek poniżej ceny tego ile im zaplacili"
Dla mnie zrozumiałe .
Sucharzysta
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

lacerta pisze: 07 mar 2019, 10:16
brazylianwisnia pisze: 06 mar 2019, 19:48 Znanse są przybliżone daty wydania Torfowiska i Blackout? Lacerta powie coś w temacie?
Lacerta coś powie, aczkolwiek zamiast "coś" wolelibyśmy podawać konkrety ;)
Torfowisko - czekamy na informacje z Asmodee.
Czy po miesiącu już są jakieś informacje odnośnie Torfowiska?
Rozumiem, że będzie w wersji 1-4 i rozszerzenie 5/6?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Pisarka »

Arachion pisze: 25 mar 2019, 21:07 ... słabą mają osobe od public relations.
I tłumacza. Właśnie opadły mi ręce, gdy zobaczyłam tłumaczenie "reliquary" w Ora et Labora.

To równie żenujące jak tłumaczenie "pathetic" jako "patetyczny" :(

I mam to znosić na 30 żetonach? :(
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

Pisarka pisze: 11 kwie 2019, 10:40
Arachion pisze: 25 mar 2019, 21:07 ... słabą mają osobe od public relations.
I tłumacza. Właśnie opadły mi ręce, gdy zobaczyłam tłumaczenie "reliquary" w Ora et Labora.
a jakie jest tłumaczenie?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Pisarka »

japanczyk pisze: 11 kwie 2019, 10:46
Pisarka pisze: 11 kwie 2019, 10:40
Arachion pisze: 25 mar 2019, 21:07 ... słabą mają osobe od public relations.
I tłumacza. Właśnie opadły mi ręce, gdy zobaczyłam tłumaczenie "reliquary" w Ora et Labora.
a jakie jest tłumaczenie?
*********werble********** Relikwia.

Co naprawdę zniechęciło mnie teraz do zakupu, bo jednak Uwe robił spokojną grę o spokojnej, ciężkiej pracy - dość sielankową i chilloutową, raczej nie palnąłby głupoty wplatania to niegodnych procederów handlu świętościami (co przy okazji obnaża też brak dobrego redaktora w wydawnictwie - albo w ogóle kogoś z wyczuciem problemu).

Ech...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: predki »

Pisarka pisze: 11 kwie 2019, 10:40 I mam to znosić na 30 żetonach? :(
Masz na myśli te żetony: Obrazek?

Wszystkie żetony w grze są uniwersalne językowo, bez napisów, więc nie powinno to aż tak Ciebie razić. Poza tym, czy nazwiemy to co jest na obrazku "relikwią", czy "relikwiarzem" nie robi dla gracza prawie żadnej różnicy. Puste relikwiarze, to zdarzają się najwyżej w sklepie z dewocjonaliami, a nie w zakonie. A jak już jesteśmy przy liczbach, to słowo "relikwia" występuje we wszystkich instrukcjach całe 2 razy!

Moim zdaniem Lacerta wkłada wiele wysiłku, żeby tłumaczyć trudne nazwy poprawnie na polski, wyszukując czasami archaiczne odpowiedniki, co widać dobrze na przykładzie Agricoli.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: BartP »

Też nie widzę problemu. Relikwiarz to "opakowanie" na relikwię. Na obrazku zresztą widać relikwię (kość), więc można powiedzieć, że to swobodne tłumaczenie, a nie błąd. Jest relikwia? Jest.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Pisarka »

Hmm, to dziwne - widziałam coś, co wzięłam za tabelkę wykazu żetonów z napisem pod obrazkiem... Skoro tak, to ulga.

Relikwiarz się wyrabia POD relikwię (a nie sprzedaje jako pusty pojemnik), więc rzeczywiście pewne zakony mają nawet specjalizację (przynajmniej w częściach) w wytwarzaniu relikwiarzy, więc przypisywanie tego pod "pieniądze" ma sens jako robocizna. Relikwia skojarzona z monetami to grube przegięcie, bo przecież nie o niegodziwościach jest temat.

Wiem, wszyscy jesteśmy ludźmi, a gra jest - przykro to przyznać - głupia i abstrakcyjna, jeśli idzie o jakieś sensowne odniesienie do realnych budynków, zapiekliłam się, przepraszam, jednak nie zliczę razy, gdy cała redakcja przepuszczała "pathetic" jako "patetycznie", więc jak widzę coś tak banalnie prostego do uniknięcia (słownik nie boli), to zaczynam się trząść (mam lekką fiksację translatorską.... no i nie cierpię myśleć, że dałam potem za coś takiego pieniądze).

Uff...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

Pisarka pisze: 11 kwie 2019, 14:11 Hmm, to dziwne - widziałam coś, co wzięłam za tabelkę wykazu żetonów z napisem pod obrazkiem... Skoro tak, to ulga.

Relikwiarz się wyrabia POD relikwię (a nie sprzedaje jako pusty pojemnik), więc rzeczywiście pewne zakony mają nawet specjalizację (przynajmniej w częściach) w wytwarzaniu relikwiarzy, więc przypisywanie tego pod "pieniądze" ma sens jako robocizna. Relikwia skojarzona z monetami to grube przegięcie, bo przecież nie o niegodziwościach jest temat.

Wiem, wszyscy jesteśmy ludźmi, a gra jest - przykro to przyznać - głupia i abstrakcyjna, jeśli idzie o jakieś sensowne odniesienie do realnych budynków, zapiekliłam się, przepraszam, jednak nie zliczę razy, gdy cała redakcja przepuszczała "pathetic" jako "patetycznie", więc jak widzę coś tak banalnie prostego do uniknięcia (słownik nie boli), to zaczynam się trząść (mam lekką fiksację translatorską.... no i nie cierpię myśleć, że dałam potem za coś takiego pieniądze).

Uff...
Co do istoty wypowiedzi się zgadzam jednak nie określiłabym tej gry jako głupiej.
Tak na marginesie: patrząc na obecne trendy (nazwijmy to ideologiczne) to wątpię by wznowiono jej druk po wyczerpaniu nakładu, dlatego warto kupić, póki jest dostępna.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: michcic »

lacerta pisze: 17 sty 2019, 13:17
Nidav pisze: 14 sty 2019, 10:54 Droga Lacerto! Na waszym fejsiku pojawiła się informacja na temat oczekiwania na druk międzynarodowy dla dodatków do Agricoli - nowego Torfowiska i dodatku dla 5 i 6 gracza. Czy możemy się poza tym spodziewać również talii? Bo przyznam, że przede wszystkim to właśnie na Artifex Deck i Bubulcus Deck w polskiej wersji czekam najbardziej :)
Myślimy o taliach, ale w tej chwili na pierwszym miejscu stoi Torfowisko i dodatek dla 5 i 6 gracza. Na razie w ofercie mamy Talię Gracza, którą również polecamy.
Spróbuję raz jeszcze zapytać o wydanie dodatkowych talii do nowej Agricoli - czy są na to szanse w tym roku? Chętnie kupiłbym odświeżoną wersję, ale ograniczona liczba kart skutecznie mnie do tego zniechęca.
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: lacerta »

Arachion pisze: 25 mar 2019, 21:07
brazylianwisnia pisze: 25 mar 2019, 15:07 Teraz temat jest całkowicie spalony bo kto był zainteresowany to kupił ang.
Lubię te kobietki z lacerty, mam do nich ogromny sentyment ale czasami brakuje męskiej ręki w decyzjach typu konkretna odpowiedź że będzie lub nie...
Albo chociaż szczerze że "kalkulujemy czy się oplaci" "za dużo chcą za prawa" "nie mamy czasu by to wydać" ... słabą mają osobe od public relations.
Ja i znajomi po informacjach że nie będzie i Norwegów do uczty oraz wyspy skye druidow zakupiliśmy angielską, a ja nawet przetłumaczyłem instrukcje dla innych, a po stokroć wolę wspierać Polskie wydawnictwa szczególnie lacerte.

Ps lacerto za pokrycie swoich słów wsparcia że wolę was wspierać to napomkne że dzisiaj przyszła paczka z wysokim napieciem i azulem oraz patchwork zamowiony...blackouta wyczekuje.
Cóż, prawda jest taka, że wydanie czegokolwiek, a zwłaszcza dodatków zależy od tylu czynników, że często bardzo trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie, bo sytuacja się zmienia. Decyzję o wydaniu podejmuje się na podstawie wielkości sprzedaży podstawki, możliwości druku międzynarodowego, terminów tegoż druku. Wszystkie te czynniki są zmienne i nie zawsze mamy na nie wpływ, często są to decyzje naszych partnerów. Podanie jakiejkolwiek kategorycznej odpowiedzi w momencie, kiedy sami nie mamy pewności co do losów polskiej wersji dodatku czy dodruku może spowodować zamieszanie. Swego czasu oberwało nam się za to, że mimo informacji o niewznawianiu Pandemica Legacy, tenże został jednak wznowiony. Teraz jesteśmy ostrożni w udzielaniu kategorycznych odpowiedzi :)
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: lacerta »

michcic pisze: 13 kwie 2019, 10:35 [
Spróbuję raz jeszcze zapytać o wydanie dodatkowych talii do nowej Agricoli - czy są na to szanse w tym roku? Chętnie kupiłbym odświeżoną wersję, ale ograniczona liczba kart skutecznie mnie do tego zniechęca.
Wciąż czekamy na informację o możliwości i terminach druku międzynarodowego. Jak tylko będzie coś wiadomo, na pewno się tym pochwalimy.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

lacerta pisze: 13 kwie 2019, 11:49 Swego czasu oberwało nam się za to, że mimo informacji o niewznawianiu Pandemica Legacy, tenże został jednak wznowiony. Teraz jesteśmy ostrożni w udzielaniu kategorycznych odpowiedzi :)
Zdaniem spekulantów, którzy wykupili grę Legacy myśląc, że w sytuacji jej niewznawiania będą mogli ją sprzedawać po znacznie zawyżonych cenach bym się nie przejmowała. Taki proceder zasługuje na potępienie i to im się powinno "oberwać", a nie wydawnictwu uczciwie wydającemu grę i ponoszącemu z tego tytułu koszty produkcji, że o ryzyku nie wspomnę.
Zablokowany